Vyberte stránku

Vážení rodiče,

 

od 11.3. je dle nařízení vlády škola uzavřena a my jsme vlastně poprvé v historii školy spustili „učení na dálku“.

 

Naším cílem je, aby výuka nebyla přerušena, ale zároveň byl nastaven systém respektující aktuální dění a standardní chod rodin. Chceme děti více zapojit, najít takovou formu, která je bude bavit (elektronické kvízy, hry, on-line úkoly), vzdělá je s ohledem na věkovou kategorii, bude časově zvladatelná a naučí je i větší samostatnosti a odpovědnosti za své úkoly.

 

Veškerá oficiální komunikace i zadání úkolů bude probíhat centrálně vždy přes Bakaláře  – záložky Komens a  Domácí úkoly. Nastavili jsme si ve škole režim úkolů v takové formě, aby byly kratší, inspirativní, zajímavé, motivační, ale nejednalo se o časově náročná zadání nebo vyplňování množství pracovních listů. Rozhodně není naším cílem výuku „přehodit“ na rodiče, především chceme zapojit děti, aby samy informace hledaly (web, Youtube, dokumenty v TV, knihy apod.) a téma si osvojily. Dále mohou učitelé využívat i další komunikační kanály, na které jsou v komunikaci s rodiči a žáky zvyklí (maily, WhatsApp apod.), či které nově pro zvýšení efektivity výuky a v rámci konzultací s žáky dle potřeby a uvážení ve své třídě či skupině nastaví (Hangouts Meet, Skype, Webex, facebook skupiny apod.).

 

V současné době se vyrojilo nepřeberné množství webů, aplikací a programů na domácí učení s dětmi – učitelé příslušné odkazy mají k dispozici a necháme na jejich uvážení, které s žáky k procvičování a osvojování látky využijí, protože jen oni, jakožto odborníci pro daný předmět a věkovou kategorii, se v nich dokáží orientovat tak, aby daný produkt vhodně kopíroval potřeby třídy, žáků a školního vzdělávacího programu. I pro nás je vzniklá situace nová a snažíme se vše optimálně nastavit. Nabídka je obrovská (online výuka, chaty, Youtube kanály, interaktivní google classroom, interaktivní učebnice Fraus, skvělé online procvičování Umíme to či pro nejmenší Včelka) – pro některé portály jsme operativně zakoupili i celoškolní licenci. Pro Vaše děti nyní vybereme ty nejlepší a nejefektivnější podoby výuky!

 

Důležitá je samozřejmě komunikace, a proto se nebojte učitele oslovit, být s nimi v kontaktu, diskutovat s nimi o Vašich potřebách a o potřebách Vašich dětí.

 

Za Vaši spolupráci moc děkujeme a vážíme si Vaší pomoci a zapojení do výuky.

 

Jsme přesvědčeni, že společně to zvládneme!

 

Lukáš Kunc, ředitel školy