Dobrý den,

nacházíte se na stránkách třídy 8.C. Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy i školy a další informace.

Třída: 8.C

Třídní učitelka:
Ing. Stanislava Daňková

E-mail: dankova@zsuvaly.cz

Prázdniny utekly jako voda.

A je tu nový školní rok.

obrazek1.jpg

Čeká nás týden OSV

V pondělí 2. 9 . začínáme 1 hodinou.

Od úterý do pátku máme  každý den 5 hodin.

Ve středu jedeme na cyklovýlet do Nových Dvorů za daňky. Sraz je v 8.00 u fotbalového hřiště. Ve 12.30 rozchod tamtéž; S sebou pojízdné kolo vybavené v souladu s předpisy, přilba, sportovní oblečení, svačina, pití. Na kole pojedeme lesem do Nových Dvorů, kde budeme mít aktivity OSV.

Ve čtvrtek jedeme do lanového centra Proud v Praze. Sraz v 7.55 na nádraží, návrat kolem 13.00 tamtéž. Program Výlet v LC 9.00 – 12.00. S sebou sportovní oblečení, pití, svačina, jízdenky (vlakem do Libně a zpět). Je třeba mít ve třídním fondu dostatečnou částku na program (310 Kč).

Podívejte se , jakou částku máte ve třídním fondu. Pokud tam není 1 000 Kč, doplňte,

Pozor. Zatím je aktualizována tato záložka. A už je tu i nový rozvrh. Dnes jsem přidala tabulku s požadavky na pomůcky

Omlouvání absence

Omlouvejte své děti ihned po návratu do školy. Pokud absence není omluvena déle než týden, je označena jako neomluvená. Zobrazuje se vám v e-ŽK červeně.

Kalendář akcí budu postupně doplňovat.

3. 9. 2019, SD

MěsícDatumČasAkceVíce info
září3. 9.1 vyuč. hodinazahájení školního rokuučebna B1-2
4.-7. 9.Út-Pá: 5 vyučovacích hodinkurz OSV ve škole i v přírodě
5. 9.2. a 3. vyuč. hodinaImage, nebo charakter?učebna B1-2
6. 9.8.15 - 13.25Dotkni se písmeneMuzeum Kolín
od 10. 9.výuka dle rozvrhunutné vybavení pomůckami!
21.9.pátekŘEDITELSKÉ VOLNO
říjen
listopad13. 11.4. - 8. vyuč. hodinaŠlechtění polních plodinŠlechtitelská stanice Stupice
22. 11.Třídní schůzkatřída B 1-2
23. 11.3. - 6. vyuč. hodinaŽivot od jeskyní do korun stromůNárodní muzeum Praha
27. 11.4. - 5. vyuč. hodinaSvět kolem nás Kuba dvě tváře svobody
30. 11.pátekVánoční dílny
prosinec1.12.sobotaVánoční jarmark
18. 12. 3. - 9. vyuč. hodinaAfrická savanaZOO Praha
leden5. - 12. 1.Lyžařský výcvikový kurz
únor
březen
duben5. 4.ŘEDITELSKÉ VOLNOzápis do 1.tříd
11. 4.Třídní schůzka
květen27. 5. - 31. 5.Sběr papíru
červen18. 5. - 21. 5.Kurz OSV

Výuka podle rozvrhu začne v pondělí 9. 9. 2019. Od tohoto data je potřeba nosit předepsané pomůcky a vybavení, pokud nebude uvedeno jinak (např. dořešení pomůcek na 1. vyučovací hodině).

Zařazení žáka do skupiny (AJ, Čj, M,) zjistíte po přihlášení do Bakalářů, kde se v záložce („Rozvrh hodin“) objeví osobní rozvrh žáka. Podle zkratky jména učitele u předmětu vyhledáte požadavky na pomůcky v níže uvedeném přehledu. (Na www stránce třídy se zobrazuje obecný rozvrh pro celou třídu.)

8. C – POŽADAVKY NA POMŮCKY pro školní rok 2019/ 2020

Javůrková:

1x 544 (mluvnice), 1x 524 (literatura), 1x 524 (diktáty – možno pokračovat), 1x A4 linkovaný (sloh), sešity nadepíšeme společně

čtenářský deník – pokračujeme (A4 – tvrdé desky), minimálně 3 pastelky, nůžky, lepidlo

pracovní sešit NEKUPOVAT! (jsou zakoupeny hromadně, info bylo v Bakalářích na konci školního roku, budou placeny z účtu dítěte – 85 Kč – prosím vložit)

• Jakoubková: 1 × 544, 3 × 524, čtenářský deník z minulých let (A4 s tvrdými deskami)

Anglický jazyk – skupina 8C1

Anglický jazyk – skupina 8C2

• PS Way to Win 8
  • linkovaný sešit školní, mohou pokračovat  v loňském
  • linkovaný sešit na slovíčka, mohou pokračovat  v loňském
  • 220 Kč do TF na časopis (roční předplatné Gate nebo RR, bude se kupovat hromadně -bude se hradit z třídního fondu)

Němčina

pracovní sešit maximal interaktiv 2 modrý (barevný!), sešit 544 (můžete pokračovat z minulého roku)

– pokračují s pomůckami z minulého roku, pokud jsou v pořádku:

• Učebnice Matematika C
  • Sešit s centimetrovou mříží  A4 – prodávají v Albře, lze pokračovat v sešitě z loňského roku, jsou-li v něm volné listy a je-li v pořádku
  • Nelinkovaný sešit A4 (440) – pokračují v sešitě z minulého roku, je-li v pořádku
  • Tužka  nebo mikrotužka s tuhami tvrdosti č.2 a tuhami tvrdosti č.3
  • Pravítko krátké
  • Pravítko 30 cm
  • Trojúhelník s ryskou
  • Úhloměr
  • Kružítko – funkční a náhradní tuhy
  • Čtvereček jemného smirkového papíru na obroušení tuhy
  • Nůžky
  • Lepidlo
  • Pastelky – 3 barvy
  • Sešit A5 – cvičný, stírací tabulka + 2 stírací fixy + hadřík (skupina M 81)

Dějepis – sešit A5 silný –  linkovaný, nebo čtverečkovaný

Vko – sešit A5 linkovaný  (možno i slabší, i čtverečkovaný).

Fyzika – sešit A5 čtverečkovaný – lze pokračovat, je-li úhledně vedený

Přírodopis – sešit A4 nelinkovaný 440