Vyberte stránku

3Vážení rodiče,

nacházíte se na stránkách třídy 3. A  ZŠ Úvaly, naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Šárka Zahrádková

Kontakt

 

Třída: 3. A

zahradkova@zsuvaly.cz

 

Aktualizace 14.9.

Krásné sobotní dopoledne,

chválím děti, které si psaly deníčky a prezentovaly je před třídou. Bylo milé pozorovat je, jak byly nadšené,  když zjistily, že byly na stejném místě, ať v naší republice, či v zahraničí.

Tento týden jsme natrénovali chod výuky dle rozvrhu. Pokud mají žáci půlenou hodinu a vyučování jim začíná v 8.55 hodin, mohou ráno využít služeb družiny (ranní družina je v budově proti jídelně).

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 6, učebnice strana 6

Matematika – pracovní sešit strana 6, učebnice strana 8

Prvouka – pracovní sešit strana 4, učebnice strana 9

Prosím rodiče o kontrolu aktovky. Děti mají hračky, ale často jim chybí pracovní sešity a pomůcky. Budeme hodně opakovat, i na známky. Zopakujte si měkké, tvrdé souhlásky a násobilku. 🙂

První lekci plavání máme za sebou. Vyřizuji velkou pochvalu od trenérek plavání. Pokud mají děti bradavice, potřebují potvrzení od lékaře, že mohou plavat. Potvrzení o zdravotní způsobilosti k výuce plavání lektorky zkontrolují a já Vám sdělím, kdo bude potřebovat nové (platnost je 2 roky – záleží, jaké datum na potvrzení Vaše dcera/Váš syn má).

Přeji Vám všem hezký víkend.

 

Aktualizace 8.9.

Hezké nedělní poledne,

celý minulý týden jsme se s dětmi věnovali OSV – právům a povinnostem. Bylo to prima. 🙂

Od pondělí bude výuka probíhat dle rozvrhu žáků. V pátek budeme během 4. vyučovací hodiny odjíždět do bazénu do Čelákovic. Prosím o „sólo“ batůžek, nebo tašku. Nezapomeňte plavky, ručník, koupací čepici. Žáci potřebuji potvrzení o zdravotní způsobilosti k výuce plavání. Zjistím, zda mohou použít to z minulého školního roku a dám Vám vědět. 

Pokud si děti psaly prázdninové deníčky, ať si je v pondělí donesou. 🙂 Klíček od šatny a čip noste denně, děkuji.

Užijte si posvícení.

Aktualizace 1. září

Drazí rodiče a milé děti,

zpátky do školy………, co dodat? 🙂

Zítra se sejdeme ve škole a všichni končíme v 8.45 hodin. V úterý, ve středu, ve čtvrtek i v pátek končíme v 11. 40 hodin.  S sebou klíčenky, přezůvky a penál. Od úterý je v provozu i družina.

Na plavání budeme tento školní rok jezdit v pátek. Začínáme 13.9. Vše Vám ještě upřesním.

Přeji Vám krásnou dobrou noc. 🙂

 

 

Aktualizace 23.6.

Krásné nedělní dopoledne,

a je to tady………. tento víkend Vám píši poslední informace ohledně „druháčků“. 🙂

Školní výlet byl prima. Děti chválím. Až nám přijde faktura za autobus – dopravu, budu zapisovat celkovou částku (-350 Kč) a na pracovní sešity a pomůcky částku – 1000 Kč. Prosím zkontrolujte zůstatek na účtech Vaší dcery/Vašeho syna. Děkuji.

V pondělí 24.6. – vybíráme 4 učebnice – český jazyk, čítanka, prvouka, hudební výchova (učebnice budou bez obalů, vygumované, zalepené. V 18.30 hodin se sejdeme ve škole na naše „spaní“. 🙂

V úterý 25.6. – projektové vyučování CO – žáci přijdou s batůžkem, sportovní boty, penál, svačinu, dostatek pití.

Ve středu 26.6. – „kuchtíme“.

Ve čtvrtek 27.6. vyklidíme šatní skříňky a odevzdáme klíčky. 

V pondělí, ve středu a ve čtvrtek končí vyučování v 11.40 hodin.

V úterý nepůlíme. Všichni máme výuku od 8 hodin do 12.35 hodin.

V pátek 28. června výdej vysvědčení. Končíme v 8.45 hodin.

Družina je denně zajištěna. Prosím o informaci, jak budou děti odcházet.

Na „spaní“ žáci dostanou v pondělí přihlášku, prosím, ať ji vezmou večer s sebou i s batůžkem na úterý. 🙂

Přeji Vám pohodový poslední školní týden.

 

Aktualizace 15.6.

Milí rodiče,

čtvrteční setkání s Vámi bylo milé, příjemné a dojemné. 🙂 Pokud máte z besídky fotografie, nebo nahrávky a pošlete po dětech do školy, budeme rádi.

Následující  týden nám začíná až v úterý 18.6. Ve středu budou mít děti 5 vyučovacích hodin.  Od 12.25 hodin budou v družině. Prosím o informaci, kdy budou při této změně odcházet domů. Děkuji.

Ve čtvrtek 20. června odjíždíme autobusem od školy na výlet. Sraz nejpozději v 7.50 hodin před školou. Prosím o vhodné oblečení i obutí (pokrývku hlavy). Batůžek na záda, dostatek jídla a pití. Mohou si také vyzkoušet hospodařit se svým kapesným. 🙂 Předpokládaný návrat je v 16 hodin opět ke škole. Budu Vás informovat smskou. Zkontrolujte „koruny“ na účtu – na výlet, i na pracovní sešity pro 3. ročník.

Přeji Vám hezký prodloužený víkend. 🙂

 

Aktualizace 7.6.

Krásný páteční večer,

děkuji dětem a samozřejmě rodičům za účast ve sběru papíru. 🙂

V pracovních sešitech se blížíme do finále, ale stále procvičujeme a opakujeme učivo. V pracovním sešitě českého jazyka je velice hezký přehled probraného učiva uprostřed sešitu. Dnes jsem pracovali s větnými celky. Víme a poznáme větu jednoduchou a souvětí. Pro chybějící žáky – máme hotovou stranu 39.

Prosím rodiče o kontrolu a doplnění omluvení absence – i za květen.

Během půlených hodin děti pracovaly na počítačích v nové počítačové učebně. Ve středu jsme měli ve třídě na lavici každý svůj tablet a procvičovali český jazyk a matematiku.

Dnes přišla na hodinu prvouky do školy paní učitelka Baumruková a zkuste se dětí zeptat, co jsme všechno zažili a viděli. 🙂 Děkujeme!

Na středu 12.6. na hudební výchovu prosím, aby každý žák měl 2 polévkové lžíce a malou plastovou lahev – pokud to půjde, očištěnou od etikety.

Ve čtvrtek 13. června besídkou poděkujeme paní učitelce Jiřičkové. Sraz žáků 2.A je v 17 hodin před školou. Besídka pro rodiče začíná v 17.30 hodin. Maminka Vanessky zajistila společnou květinu. Děkuji.

Plánované akce:

12.6. středa – Čokoládová tretra – Matouš Lukáš Knebl

17.6. pondělí – Ředitelské volno

20.6. čtvrtek – Výlet FAJNPARK

24.6. pondělí – Odevzdávání učebnic, Spaní ve škole

25.6. úterý – Ochrana obyvatel při mimořádných událostech

26.6. středa – Smažíme, vaříme, zkrátka celé dopoledne „kuchtíme“ ve cvičné kuchyňce

26.6. – 27.6. Odevzdání klíčů od šatních skříněk

Podrobnější informace se budu vždy snažit včas k akcím napsat.

Krásný víkend. 🙂

 

Aktualizace 1.6.

všem svým žákům přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku. 🙂 Včera si děti užily soutěže a plnění úkolů, které pro ně připravili žáci z 2. stupně. Děkujeme!

Ve čtvrtek 20. června jedeme na celodenní výlet do Chlumce nad Cidlinou. Navštívíme FAJNPARK. Prosím o informaci, zda se výletu Vaše dcera/Váš syn zúčastní. Prosím o kontrolu peněžní částky na školním účtu. Během června se budou platit pracovní sešity pro 3. ročník. Předpokládaná částka na výlet je 450 Kč a na příští školní rok, včetně prac. sešitů částka 1000 Kč.

Ráda bych si  ještě během června s dětmi „pospala“ ve škole a rozloučila se besídkou s paní učitelkou na hudební výchovu. Budu Vás včas informovat.

Opakujte, procvičujte učivo, čtěte, počítejte. 🙂

Dnes ve „dvě“ pod školou……

 

 

Aktualizace 25.5.

Hezké poledne,

od pondělí můžete nosit „kila, tuny“ papíru. 🙂

Musím děti pochválit za vzornou domácí přípravu a aktivitu v hodinách. Prosím Vás o spolupráci. Popovídejte si s dětmi o chování při hodinách výchov. Děkuji.

V sobotu 1. června jste srdečně zváni na Den dětí. Akce plná sportování a her bude probíhat v prostorách pod školou, kostelem, od 14 do 16 hodin.

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 30, učebnice strana 106

Matematika – pracovní sešit strana 19, procvičujeme násobilku, sčítání a odčítání do 100 a slovní úlohy, děti moc rády rýsují

Prvouka – pracovní sešit strana 34, učebnice strana 53, pokusy s vodou – nezapomeňte pomůcky. 🙂

Přeji Vám všem pohodový květnový víkend!

 

Aktualizace 18.5.

Krásné sobotní dopoledne,

blahopřeji k postupu do oblastního kola recitační soutěže Péťovi Valáškovi. Ve středu 12. června mu budeme držet palce. 🙂 Děkuji za snahu v soutěži i Kačce C. a Péťovi Ž. Konkurence byla opravdu veliká.

Velké písemné práce máme za sebou. Budeme ale stále procvičovat a opakovat. Tento týden se budeme ve středu během tělesné výchovy fotografovat. V pondělí pošlu po dětech tabulku, prosím o záznam, kolik fotografií budete chtít (velká, společná 40 Kč, malá, jednotlivci, skupinky 30 Kč). Děkuji.

V týdnu od 27.5. do 31.5. proběhne SBĚR PAPÍRU. Žáci, kteří papír donesou se současně u kontejneru nahlásí zapisovatelkám – uvedou třídu, jméno a přibližné množství papíru.

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 28, učebnice strana 108, apeluji – hlasité čtení každý den

Matematika – pracovní sešit – strana 16 – cvičení 1 a 2, strana 17 – jen cvičení 3

Užijte si víkend.

Aktualizace 11.5.

Hezké dopoledne,

učivo jsme zopakovali, procvičili a budeme psát testy a písemné práce. Anetce i Kubovi gratuluji ke krásnému umístění ve zpěvu. 🙂

Ve středu se oba Péťové a Kačka C. zúčastní školního kola recitační soutěže. Prosím informujte paní vychovatelku, jak budou děti ze soutěže odcházet. Děkuji.

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 27, učebnice strana 103

Matematika – geometrie – rýsujeme přímku, úsečku (zkontrolujte pravítko, tužku)

Prvouka – pracovní sešit strana 32, učebnice strana 50 – 51

Do úterní výuky zařadíme práci s tabletem. 🙂

Užijte si víkend a všem maminkám přeji vše nejlepší k svátku.

Aktualizace 4.5. 2019

Dobré ráno,

doufám, že se Vám z indiánů zase pomalu stávají žákyně a žáci 2. A. 🙂 Bylo to prima a teď zpátky do učení. Budeme opakovat, procvičovat i zkoušet. Tento týden ve středu 8. 5.  je Státní svátek. Ve čtvrtek 9. 5. bude Anetka a Kuba zpívat v oblastním kole pěvecké soutěže. Na soutěž děti doprovodím. Prosím o informaci, jak budou odcházet domů. Děkuji.

Ve středu 15. 5. proběhne ve škole Recitační soutěž. Během tohoto týdne vybereme „recitátory“.  Připravte si básničku, kdo máte zájem. 🙂

 

Přeji Vám všem hezký víkend.

 

Škola v přírodě 

22.4. – 29.4. Dvůr Chotětice

1. den – Tak a jsme v Prčicích. 🙂 Cesta autobusem utekla, sluníčko začalo hřát a my se ubytovali. Pokoje jsou moc hezké, skoro jako vloni. Oběd, polední klid a vyrážíme prozkoumat okolí. Rozdělujeme se do kmenů, vymýšlíme názvy, pokřiky a máme i svá, někdy přímo „na tělo“, indiánská jména. Každý kmen má vyrobený svůj totem. Snažíme se vše zdokumentovat a paní Štrosová Vám posílá některé fotografie do emailů. Děkujeme jí. 🙂 K večeři guláš se šesti…., po chvilce odpočinku jdeme hrát kopanou, vybíjenou. Děvčata po hřišti tančí, předvádějí gymnastické cviky – hvězdy jsou parádní…. a teď, snažíme se usnout. Tak krásné sny, rodičové drazí. Posíláme pusinky.

  1. den – Budíček měl být okolo sedmé hodiny, ale…no jo, tak dnes budeme muset ta malá indiánská dítka více utahat. 🙂 Po vydatné snídani začínáme stříhat, šít, malovat, a to byste koukali, jaké modely vstoupily do jídelny na oběd. Během poledního klidu píší indiánci do svých rodných kmenů. Těšte se. 🙂 Teplota vzduchu stoupá, a tak místo odpoledního sportování vyrážíme do okolních vesnic. Společnost nám dělají tři lamy, příjemné povídání starousedlíka, krmení kaprů a dokonce i vodník. V nohách máme 4 km, ale po večeři přesto řádíme na hřišti. PS: tváře si mažeme a stříkáme se repelenty, nebojte. 🙂 Jedna z náčelnic učí malé indiánky Cup song. Jsou to šikulky! Teď už celý kmen utichá. Ráno se svezeme autobusem do Tábora, ale o tom až zítra. Pa pááá…….
  2. den – Probuzení bylo opět časné, ale to proto, že jsme se móóóc těšili na slibovaný celodenní výlet. 🙂 Posnídali jsme, každý si do svého batůžku přibalil velký obědo-svačinový balíček. Autobus přijel na čas a hurá za dobrodružstvím. První zastávka byla opravdu sladká a voňavá. Muzeum čokolády a marcipánu bylo k „sežrání“. 🙂 Budeme Vám doma vyprávět! Nejvíce času jsme strávili v ZOO Tábor – Větrovy. Je to rozlohou největší zoo v jižních Čechách. Asi nejkrásnější byl lev pustinný a smečka vlků arktických – Argo, Matěj, Bard a Jack. Jsou to vlčí bratři, bílí jako sníh. Ostatní zvířátka Vám popíšeme doma. 🙂 Těla jsme si protáhli na dětském hřišťátku, občerstvili se nanukem a už to máme akorát do autobusu, abychom stihli večeři. Špagety jsme si chodili přidávat i třikrát. Těšili jsme se ještě ven, ale déšť byl vydatný, a tak jsme v suchu sledovali Letohrátky s medvědem Balú. Teď už spinkáme. 🙂 Děkujeme za pohledy i dopisy. Pusinky a krásné sny. Užijte si víkend. Nás tu zítra čeká překvapení. Pssssssst, o něm vědí jen dospěláci.
  3. den – Dnes nám ten budíček vyšel. Po letních teplotách nastal chladný a deštivý podzim, a tak indiánci chrupali až do sedmi. 🙂 A…. přijelo překvapení – opravdoví indiáni. Během snídaně se počasí umoudřilo a my si dali slíbený zápas ve fotbale. Nezáleží, kdo zvítězil, jsme rády, že se kluci snažili hrát fair play. Ještě jsme si stihli každý vyrobit totem a hurá na oběd. Teepee, které „vyrostlo“ v blízkosti našeho hotelu, bylo úžasné. O indiánech ani nemluvím. Celé odpoledne děti soutěžily, ale největší úspěch měl hod tomahawkem. Vše máte zdokumentované. 🙂 Pořádně vyvětraní jsme se přemístili do jídelny. Poutavé vyprávění o životě a zvycích indiánů i s ukázkami oblečení, zbraní, šperků a spousty doplňků bylo dech beroucí. Někteří kluci už sní o tom, že se stanou indiány. Jak dnešní den ukončit? Přeci pořádnou diskotékou. Nechybělo ani občerstvení. Děkujeme naší paní zdravotnici. 🙂 Vykoupaní, unavení a plní zážitků usínáme. Tak i Vám dobrou noc. Za chvíli jsme u Vás. 🙂
  4. den – Spinkáme a válíme se ještě v půl osmé. Paráda, být tu ještě týden, vstáváme v poledne. 🙂 Dopolední program byl ve znamení dárků a překvapení pro Vás, milí rodiče, takže o tom se rozepisovat nebudeme. Zítra uvidíte. Po řízcích, kterých bychom snědli každý alespoň deset, se vydáváme tam, kde naše putování začalo – do Prčic. Našlapali jsme 8 km a hned, jak se při zpáteční cestě přiblížíme k hotelu, je nám všem jasné, že odpočívat nebudeme. 🙂 Hrajeme fotbal, běháme, skáčeme. K večeři jsou bramborové šišky s povidly a tvarohem. To byste koukali, kolik jsme jich snědli.. tak a rychle se umýt a je tu vyhodnocení. Dostáváme medaile, dárečky a sladkosti. Obě naše paní učitelky nás moóóc chválí. Zítra po snídani máme zastávku ve vnitřním vytápěném hřišti v Soběhrdech. Pokud se předpověď nevyplní, proběhneme se i po farmě. Předpokládaný návrat ke škole je ve 14 hodin. Budu Vás informovat. Těšíme se na Vás.:-)

 

Aktualizace 17.4.

 

Vážení rodiče,

 

do zpráv jsem Vám napsala několik informací ohledně naší Švp. Děkuji za dárečky, sladkosti i polotovary, které mi nosíte, nebo po dětech posíláte. 🙂

 

Soutěžili jsme v běhu. Matouš se ve školním kole umístil na 3. místě ve své kategorii. Dostal NOMINAČÍ LIST a bude reprezentovat školu ve čtvrtfinále Čokoládové tretry 2019. Blahopřeji!

 

Na velikonočních dílnách si děti vytvořily motýly z plsti. Do tašek si přidaly své osení, kuřátko a balíček čokolády od Vanessky. Děkuji. 🙂 Ať Vás výrobky dětí těší celé Velikonoce.

 

Doplnění učiva:

 

Český jazyk – pracovní sešit strana 23, učebnice strana 98, umíme zpaměti vyjmenovat slovní druhy, i s číslem

 

Matematika – pracovní sešit v zadní části – stranu 53 NE, na straně 54 cvičení 1 a cvičení 3 – první 2 sloupečky

 

Žádné učení si na Švp nebereme. V úterý 30.4. si vše zopakujeme a budeme mít dostatek času na domácí procvičování. Ve středu 1.5. je Svátek práce. Ve čtvrtek a v pátek (2. a 3.5.) máme ředitelské volno. Do školy jdeme v pondělí 6. května.

 

Pokud budete chtít po Švp v úterý 30.4. přijít do školy v „čarodějnickém“ – můžete….

 

Ještě bych Vás chtěla poprosit o papírové kapesníky. Přibalila bych je v úterý do „společných krabic“. Děkuji.

 

Přeji Vám všem slunečné a pohodové Velikonoce.

 

Aktualizace 12.4.

 

Hezké páteční odpoledne,

 

děkuji za stoprocentní účast na třídních schůzkách. 🙂

Ve středu 17. dubna budeme mít VELIKONOČNÍ DÍLNY. Končíme ve 13.20 hodin. Děti si domů odnesou své cvičební úbory. Čtvrtek, pátek i pondělí máme volné. 🙂 Do školy jdeme v úterý 23. dubna a ve středu 24.4. odjíždíme na Švp. Konečné informace ohledně školy v přírodě napíši příští víkend.

 

Doplnění učiva:

 

Český jazyk – pracovní sešit strana 23, učebnice strana 96

Matematika – pracovní sešit včetně strany 9, v zadní části sešitu strana 50 a 51

 

řeji Vám krásný víkend!

 

 

 

Aktualizace 6.4.

 

Milí rodiče,

 

moc Vám děkuji za milé a krásné překvapení a blahopřání k narozeninám. Jste úžasní. 🙂

 Anetka a Kubík se umístili na 1. místě v pěvecké soutěži. Gratuluji a děkuji i Elišce za přípravu a reprezentaci naší třídy.

V úterý 9. dubna se konají třídní schůzky od 17 hodin. Pokud se schůzky nemůžete zúčastnit, prosím o domluvu na jiný termín. Děkuji.

Částku na Švp 3000 Kč pošlete na účet Vaší dcery/Vašeho syna. Hned po třídních schůzkách budeme platit zálohu – 24.4. už vyrážíme. 🙂

Tento týden jsme začali pracovat ve 3. díle pracovního sešitu matematiky. 2. díl si už nechte doma. Opakujeme a procvičujeme sčítání, odčítání do 100, násobení 2, 3, 4, 5, 6. V českém jazyce tvrdé a měkké souhlásky, psaní u, ú, ů a slovní druhy.

 

Na pondělí si prosím přineste každý svou misku, nebo květináč. Začneme se připravovat na Velikonoce. 🙂

 

Hezký víkend.

 

 

Aktualizace 28.3.

 

Tak jsem se jen zaběhla převléknout, zapsat Vám doplnění učiva a hurá do školy na „Spaní“. Nezapomeňte si vzít s sebou klíček od skříňky, čip a penál.

Děti chválím za chování v divadle. Někteří chlapci zlobili v autobuse. 🙁

Ve čtvrtek 4.4. se Anetka, Eliška a Kuba zúčastní školního kola pěvecké soutěže. Půjdu se na ně podívat. Bohužel máme nepřítomnou paní učitelku Jiřičovou, ale paní učitelka Trojanová je na klavír doprovodí. 🙂

V pátek 5.4. 2019 – mají žáci ředitelské volno.

 

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 20, jen cvičení 6

Matematika – brzy rozdám pracovní sešit číslo 3, strana 60 a 61

 Prvouka – pracovní sešit strana 30, učebnice strana 48 – 49

Tělesná výchova – vhodná sportovní obuv i na venkovní hřiště

 

V pondělí se na Vás těším.

 

Aktualizace 23.3.

Krásný sobotní podvečer,

 

 

děkuji moc za přání, dárečky a kytičky. 🙂

V hodinách tělesné výchovy trénujeme běh na 200 metrů. V pátek si děti na „vlastní kůži“ vyzkoušely svou asi první matematickou olympiádu. 🙂

Ve středu 27. března jedeme do Prahy do divadla. Sraz v 7. 10 hodin před školou. Návrat okolo 12.30 hodin. Děti předám do družiny. Prosím o informaci, jak budou žáci odcházet domů. Děkuji.

Ve čtvrtek 28. března se v 18. hodin sejdeme ve škole. Spíme tu. 🙂

 

 

 

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 19, učebnice strana 88

Prvouka – učebnice strana 43, pracovní sešit strana 29

Na další hodinu HUDEBNÍ výchovy si prosím doneste dvě polévkové lžíce. Teď ve středu hodina odpadá, ale píši raději hned, abych nezapomněla. 🙂

 

Užijte si sluníčko.

 

 


 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Dobrý den, 

zopakujte s dětmi čísla 0 – 10 (one, two, three, four, five, six, seven, eight, nine, ten) a barvy (white, black, yellow, blue, green, red, grey, orange, pink, purple, brown).  Ve čtvrtek si napíšeme krátkou písemku. Děti budou muset dle pokynů vybarvit čísla. 

Ferusová

Napište třídní učitelce

9 + 3 =