Vyberte stránku

Vážení rodiče,

nacházíte se na stránkách 2.E. ZŠ Úvaly, naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Hana Šintlerová

Kontakt Třída: 2.E. Třídní učitelka: Hana Šintlerová E-mail: sintlerova@zsuvaly.cz

Aktualizace 12. 11.
Vaření v kuchyňce si děti užily, každý si oloupal a nastrouhal bramboru, oloupal česnek. Děti si navzájem pomáhaly a následně si moc pochutnaly na bramboráku. Už se těší na další naše vaření a pečení.
Prosím o pravidelné sledování Bakalářů, opět jsou rodiče, kteří se podívají jen 1krát za měsíc. Někdy potřebuji urychleně doplnit omluvenky nebo Vám píši nějakou informaci ohledně Vašeho dítěte. Potom marně čekám na odpověď.
Připomínám třídní schůzku v úterý 20. 11. od 16,30 hod. !
Pomalu se blíží termín vánočních dílen, na kterých opět budeme vyrábět výrobky na Jarmark. Děti si pomalu mohou sušit plátky jablíček, pomerančů, citrónů, při vycházce si mohou nasbírat drobné šišky na zdobení větviček, věnečků. Opět budu ráda, pokud by nám ochotní tatínkové na dílny obalili věnečky chvojím a připravili ploché větve na závěsy na stěnu. Na minulém Jarmarku měly naše výrobky velký úspěch a brzy se vyprodaly. Předem děkuji.
DALŠÍ  AKCE :
20. 11. divadlo U Hasičů
20. 11. třídní schůzka
21. 11. skanzen v Přerově nad Labem – teplé boty a oblečení!
29. 11. vánoční dílny – výroba na Jarmark – pomoc ochotných maminek moc uvítám
1. 12. Jarmark od 13 – 15 hod. v hlavní budově A – v přízemí vedle čítárny ve 4.A
4. 12. divadlo U Hasičů – pohádka : Když je v pekle neděle – 200,-Kč
5. 12. Čertoviny – dopoledne
13. 12. předvánoční workshop s paní Hoblíkovou – přáníčko a lampička na čajovou svíčku – 45,-Kč – dopoledne
21. 12. třídní vánoční besídka – dopoledne
Hezký týden Vám přeje H. Š.

Aktualizace 5. 11.
V matematice procvičujeme denně numerické počítání formou desetiminutovek. U některých dětí dochází ke zlepšení výsledků i díky domácímu procvičování +, – zpaměti.
Na plavání paní plavčice děti chválí za snahu.
AKCE : ve čtvrtek 8.11. půjdeme vařit do kuchyňky, každý si přinese 1 bramboru, škrabku /pokud zvládnou /, ostatní suroviny koupím.
Přinesou si č.j. a matem.
20. 11. se koná třídní schůzka v 16,30 hod.
20. 11. jedeme na další divadelní představení U Hasičů – KOCOUR  V  BOTÁCH. Sraz opět v 7,15 před školou, odjezd v 7,30.
Vstupné + autobus 200,-Kč
21. 11. Vánoce ve skanzenu – Přerov nad Labem – pojedeme autobusem od školy, sejdeme se v 7,45 hod., odjezd v 8,00 hod.
Návrat ve 12 hod., s sebou batůžek, svačinu, pití, čip, kapesníky a nějaké penízky na zakoupení drobné upomínky.
Pro děti máme objednanou tvořivou dílničku a prohlídku s průvodcem. Vstup + dílna 110,-Kč + autobus asi 70,-Kč,
vybíráme také 200,-Kč.
Peníze na akce prosím poslat do 15.11. Děkuji.
Klidný týden přeje H. Š.

Aktualizace 22. 10.
Vážení rodiče, zapisujte si, prosím, akce třídy do svých diářů. Přestože Vás informuji s dostatečným předstihem a opakovaně, je velice nepříjemné, když musí celý autobus čekat na několik opozdilců. Několik dětí dnes přišlo i s taškou s učením. Doprava do Prahy je problematická, děti pak nemají dostatek času se v klidu nasvačit před divadýlkem. Pokud dítě onemocní a nejede, napište mi SMS.
Stále více dětí zapomíná čipy, v jídelně je situace neúnosná. Nahlašování jména paní kuchařce u výdeje oběda velice brzdí celou frontu. Dbejte, prosím, aby děti měly čipy a klíče každý den u sebe.
DOPLATEK rodičů / dotace letos 85% / na dopravu na plavání bude 180,-Kč. Prosím uhradit do konce října. Děkuji.
29.10. a 30.10. – jsou podzimní prázdniny, ve škole se sejdeme ve středu 31.10.
Hezký týden přeje H. Š.

Aktualizace 14.10.
Děkuji za dodání starého papíru do sběru. Další sběr se uskuteční na jaře.
Zítra dostanou děti zalaminovanou tabulku písma, budou ji používat při psaní ve škole i doma. Často si nemohou písmenko vybavit.
Pomalu se začíná u některých dětí projevovat pravidelné domácí čtení nahlas. Proto DOMÁCÍ  ÚKOL  NA  KAŽDÝ  DEN : číst s dospělým čtenářem! V matem. procvičujte sčítání a odčítání do 10, do 20. Je to základ, který děti potřebují dobře umět pro další počítání. Ve škole procvičujeme formou sloupečků, ústně, ale stále jsou děti, co si musí příklady do 10 ukazovat na prstech! Budu zkoušet jednotlivce i ústně. V prvouce jsme začali kapitolu – Život dříve a nyní – hodně si povídáme, pracujeme na IT, děti toto téma hodně zajímá, řadu věcí si vůbec nedovedou představit, např. jak žít bez elektřiny, bez dnes běžných spotřebičů, atd. Pokud máte doma nějaký zajímavý předmět, děti jej mohou přinést ukázat a říci ostatním, k čemu se používal.Následně si ho uloží do kabinetu a vezmou až při odchodu domů, aby nedošlo k poničení.
Připomínám : pondělí 22.10 – FERDA  MRAVENEC – v 7,15 sraz u školy, peníze do 17.10. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip.
Hezký týden přeje H. Š.

Aktualizace 7. 10.
PLAVÁNÍ – páteční plavání proběhlo bez problémů, děti se moc snažily. Doporučuji koupací čepice a prosím, aby všechny děti měly čepici, když odcházíme do autobusu. Vlasy jim sice vysoušíme, ale nikdy nejsou úplně suché.
Stejně jako v loňském roce prosím o podepisování úkolů, o včasné omlouvání nepřítomnosti žáka – nejlépe ihned po návratu do školy.
Některé děti nosí stále všechny učebnice – je to zbytečné – připravujte se podle rozvrhu hodin.
Děti budou mít v tašce 1 desky s patentkou na volné listy.
Prosím o včasný příchod do školy – do 7,50 hod.!
AKCE :
Tento týden probíhá sběr starého papíru.
9. 10. nepůjde el. proud. Ráno se škola vytopí, ale odpoledne v ŠD bude již chladněji. Děti si vezmou teplé oblečení. K obědu bude balíček – obložená houska, jablko, pitíčko. Máme naplánovaný pobyt venku asi 2 hod., podle počasí. Děti přijdou do školy ve sportovním oblečení, jen s batůžkem a penálem, čipem. Uděláme si ohýnek, kdo si bude chtít opékat, donese si uzeninu, chléb, tácek, klacík na opékání.
22. 10. pojedeme do divadla U Hasičů na představení FERDA  MRAVENEC. Pojedeme autobusem od školy, sraz před školou v 7,15 hod., odjezd v 7,30 hod.. Návrat do 12 hod..Vstupné + autobus 200,-Kč, prosím donést do 17. 10.
Klidný týden Vám přeje H. Š.

Aktualizace 1. 10.
NUTNÉ – do středy prosím zaslat Potvrzení o zdravotní způsobilosti. V pátek budu odevzdávat na plavání.
Od 2. 10. bude na náměstí obnoven plný provoz. Upozorněte, prosím, své děti na nutnost dodržovat bezpečnostní pravidla v dopravě.
13. 10. se uskuteční tradiční Jabkobraní – na náměstí a ve škole. Do soutěže výrobků se také zapojíme. Srdečně Vás zvu na tuto akci.
V příštím týdnu se uskuteční  SBĚR STARÉHO PAPÍRU, v době od 7,00 – 7,50 hod. Byli bychom rádi, kdyby byly balíky svázané nebo v krabicích a bez igelitových obalů. Sběr se bude vybírat u kontejneru ve dvoře školy. Paní uč. Šetkové nahlaste, prosím, třídu, jméno a množství papíru. Děkuji.
20. 10.- Říjnové oslavy 100. výročí vzniku ČSR. Průvod, program na celé odpoledne.
UČIVO – některé děti dosud nemají obalené učebnice a sešity. Urychleně napravte.
Denně procvičujte hlasité čtení probraných článků v čítance, většina dětí má problémy, pletou si písmenka, vynechávají, slova domýšlí.
Čtení a psaní bude v pondělí, ve čtvrtek a v pátek. Český jazyk – denně.
Zdraví H.Š.

Aktualizace 16. 9.
Vážení rodiče,
po dobu mé nemoci bude děti vyučovat paní učitelka Míša Hrubá / tel. 606 791 506 /.
Vzhledem k dalším úpravám vedení školy prozatím pozastavilo rozdávání dotazníku – Souhlas se zpracováním osobních údajů žáka.
Na plavání je třeba od lékaře Potvrzení o zdravotní způsobilosti dítěte. Bude se předávat na dalším plavání, které vychází až na 5.10.
Na plavání všechny děti potřebují plavecké brýle, děvčata koupací čepici a spletené vlasy. Ideální jsou plavky vcelku.
Veškeré šperky – řetízky, náramky, visací náušnice nechávejte v pátek doma. Děkuji.
10.9. děti absolvovaly etické dílny na téma : Jak se chránit v nebezpečných situacích. Náplň těchto 2 hodin byla velice zajímavá, poučná a pro děti poutavá. Jistě se doma pochlubily vlastnoručně vyhotoveným plakátkem. Závěr : děti by se měly naučit zpaměti telefonní číslo na jednoho z rodičů a také by již měly znát svojí adresu. Téměř polovina třídy adresu neuměla. Prosím s dětmi doučit.
Děkuji.
Zdraví H. Š.

Aktualizace 9. 9.
Zítra a v úterý děti dostanou učebnice a PS. Škola kupovala mnoho nových učebnic, děti si je obalí, na konci školního roku je budou vracet. V případě poškození nebo ztráty žák učebnici kupuje novou nebo hradí část ceny, podle míry poškození.
Děti budou mít dobře vybavený penál – pastelky, tužky, 2 pera, ořezávátko, gumu, nůžky, lepidlo – tyčinka.
Děti dostanou domů tiskopis k vyplnění – Souhlas se zpracováním osobních údajů žáka. Tento dotazník mi, prosím, vraťte vyplněný v pátek 14. 9. Děkuji.
V pátek budou mít děti první PLAVÁNÍ – v igelitové tašce budou mít plavky, ručník, dívky hřeben. Děti mohou mít, ale není to povinné – koupací čepici, plavecké brýle. Na mokré plavky budou mít děti igelitový sáček. Vše by mělo být podepsané. Přibalte i malou svačinku, někdy mají děti po plavání hlad i žízeň. Odjíždět budeme ke konci 4. hodiny od č. 65, předpokládaný návrat je ve 13,30 hod. Děti předám do ŠD.
Ředitelské volno bude 21. 9. / školení pedag. sboru /.
Hezký týden Vám přeje  H. Š.

 

Milé děti,
prázdniny nám utekly jako voda, a tak hurá do školy! Už se na Vás moc těším. Doufám, že jste si pěkně odpočinuly a že jste zažily mnoho dobrodružství a jste plni dojmů. O všem si budeme povídat.
A co nás čeká?
Sejdeme se v pondělí v naší třídě, rozdám Vám klíče od šatních skřínek, abyste se mohly již od úterý přezouvat. Dostanete družinový notýsek. V pondělí budete ve škole od 8,00 – 8,45 hod. ŠD není 3.9. v provozu.
Od 4.9. – 7.9. bude škola od 8,00 – 11,40 hod. V tyto dny nebudu ve škole / ještě marodím / a vy se budete věnovat v týdnu OSV vzájemným vztahům a budete se učit jak se pěkně chovat, aby jste byly spokojení a v pohodě. Zastupovat mě bude pí. uč. Fernando Budete potřebovat penál.
AKCE : 6.9. – dopravní výchova na mobilním hřišti pod školou od 10,00 – 11,40 hod. Donesete si vlastní helmu a přijdete ve sportovním oblečení. Cena 60,-Kč. / zaplatím z vybraných peněz v červnu /.
V tomto pololetí nebudete potřebovat cvičební úbor, protože místo TV bude probíhat výuka plavání – každý pátek 11,30 – 13,30 hod. Po příjezdu z plavání vás odvedu do ŠD a jídelny. Potřeby: plavky, ručník, mýdlo, hřeben. Vše v igelitové tašce. Začínáme 14.9. Více info o poplatku příště.
Klidný start do nového školního roku!
H. Š.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týdenní plán 2.E od 12. 11. - 16. 11. 2018

PředmětTémaUčebnicePracovní sešit
Český jazykMezi kapkami deště, dělení hlásek, slabičná a hlásková stavba slova, tvrdé souhláskyUčeb. str. 34 - 37PS str. 20/9, 21, 22
Čtení / psaníRodinaČít. str. 35 - 39Písanka str. 9 - 10
MatematikaPočítání do 30, práce s chybou, pavučiny, stavby, pokrýváme podlahu, cyklotrasyPS str. 31 - 33, 51 - pavučiny, desetiminutovky
PrvoukaVývoj člověka, rodokmen str. 21 - 22PS str. 11, 12/3, 4
Informace pro skupinu –  2E2 – Olga Fernando

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  2E2 – Olga Fernando

září – listopad
Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen
Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen
Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo
MěsícDatumČasNázev akceVíce info
září
10.9.

10 - 11,40
výstava obrazů
Jak se chránit v nebezpečných situacích
dopravní výchova
v CVA
ve třídě

mobilní hřiště
říjen8.- 12. 10.
13. 10.
20. 10.
22. 10.
7,00- 7,50
dopol.
odpol.
7,15-12
sběr starého papíru
Jabkobraní
Oslavy vzniku ČSR
FERDA MRAVENEC


náměstí
U Hasičů, Praha
listopad20. 11.
20. 11.
21. 11.
7,15 - 12
od 16,30
8 - 12
Kocour v botách
Třídní schůzka
Skanzen Přerov n. L.
U Hasičů
ve 2.E
Jak se žilo dříve, tvořivá dílna
prosinec
leden
únor
březen
duben
květen
červen
Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.
Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

Dotazy na mne můžete zaslat prostřednictvím tohoto formuláře:

11 + 8 =