Vyberte stránku
Vážení rodiče a návštěvníci,
vítáme Vás na stránkách třídy 2.D. Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.
třídní učitelka Mgr. Urbánková Ludmila

Kontakt

Třída: 2.D

Třídní učitelka: Mgr. Urbánková Ludmila

E-mail: urbankova@zsuvaly.cz

Nové informace:

Škola v přírodě

Penzion Vápenka, Horní Maršov
20. – 24. května 2019
3 200 Kč na žáka – cena zahrnuje dopravu, ubytování, stravování, tematický program (Pod pirátskou vlajkou – respektování autority, podílení se na společné práci, činnosti s jasným cílem)
Stornopoplatky v případě neúčasti 1000 Kč.
Zálohu 1000 Kč prosím zaplatit hotově mně do konce ledna. Zbytek částky 2 200 Kč se bude posílat na účet školy – číslo účtu Vám sdělím. Splatnost do konce dubna 2019. 
Ještě jednám o výletě na Sněžku a odměnách pro děti – rádi bychom dětem zakoupili diplomy, sladkosti. Uvažujeme proto ještě o dodatečné částce 200 – 300 Kč. Částka by se utratila na škole v přírodě, zbytek by se dal do třídního fondu, ve kterém nyní je 1 816 Kč. Ten bych celý utratila do konce 2. třídy na odměny k ukončení ročníku. Tyto informace upřesním v únoru. 

 

 

Vážení rodiče,
během tohoto týdne dám do bakalářů tabulku s termíny na konzultaci rodič – žák – učitel. Pokud si zvolíte termín, který bude již obsazen, obratem vám napíši nebo zavolám. Můžete mi napsat termín, o který máte zájem, mailem nebo sms. Pokud Vám ani jeden nebude vyhovovat, napíši na únor další možnosti.

Milí rodiče,
přeji Vám pohodové svátky vánoční, spoustu krásných okamžiků s dětmi a do Nového roku 2019 pevné zdraví! 

Výsledek obrázku pro vánoce a zima

                  Ludmila Urbánková

Škola začíná 3. ledna 2019. 

 

Staré informace:

Vážení a milí rodiče,
děkuji všem za půjčení formy na pečení. Snad se vám vrátily v pořádku. Děkuji maminkám za pomoc a organizaci při pečení ve škole…paní Pšejová, Voňavková, Hrdličková, Macháčková, Drábková. Další díky pro paní Pšejovou, která pro všechny děti zakoupila, upekla a vyrobila balíčky na Mikuláše. Paní Tourkové za krásné perníčky pro všechny děti a všem za dodané materiály do školy k výrobě na jarmark. Dětem jsem místo kalendáře dala ovoce a „brumíky“. Toto si děti navzájem dávaly jako poděkování někomu za dobrou věc, čin. Z pohledu učitelky se mi to velice líbilo. Až budeme ve škole všichni, probereme v kolektivu, jak se to líbilo/nelíbilo jim samotným. Dnešní den (7. 12.)  byl velice povedený, děti se k sobě chovaly skvěle, nedošlo k žádnému konfliktu, poranění, hádce. (Fotbalisté se čertili, ale ti nikdy nejsou mezi sebou při hře spokojeni)…Naprosto dokonalý den!…..i učivo jsme zvládli :o)  Děkuji všem za spolupráci. 

Skupiny pro školní rok 2018/2019 – výuka anglického jazyka:

2D1tato skupina přijde do školy v 8:00 a končí vyučování v 11:40
Antoš Zbyněk, Bugáňová Karolína, Drábek Tobiáš, Štěpánková Gabriela, Valouchová Věra, Votavová Valerie, Žižková Jana, Frečka Filip, Janoušek Vojtěch, Tourek Vladimír, Honzáková Arya, Bulušková Simona

2D2 – tato skupina začíná výuku/přijde do školy v 8:55 a končí výuku ve 12:35. V době 8:00 až 8:55 mohou děti využít opět ranní družinu, vychovatelky děti dovedou do školy
Bugáň Filip, Dvořák Antonín, Dvořáková Vendula, Ilchuk Solomija, Matějková Ella, Mládková Karolína, Richtrová Kristýna, Macháček Svatopluk, Hrdlička Jakub, Pánek Čenda, Pšeja Jan, Voňavka Alex

 

 

Pomůcky – jako v první třídě bych ráda, aby děti měly malou mazací tabulku s hadříkem a fixy, vybavený penál (pastelky, tužky, ořezávátko, pero, pravítko malé, nůžky), podložku na modelínu, modelínu, větší podložku na malování, štětec malý a velký (je jedno zda plochý nebo kulatý), zástěru, vodovky, tempery (ve třídě jsou stále tempery k dispozici, nemusíte kupovat nové), lepidlo malé tuhé. Přezůvky od úterý 4. září. Cvičební úbor na 1. pololetí NE. Budeme chodit plavat.

PLAVÁNÍ – každou středu, první plavání proběhne až 12. září. Děti přijdou každou středu na 8:00 do školy. Plavání máme od 11:30 – 13:30 (konec výuky…odchod do družiny nebo jídelny, domů). O poplatcích budu informovat později. S sebou: plavky, ručník, hygienické potřeby. 

 

Známky v programu Bakaláři – vysvětlení označení :
A: žák není ve škole v době zkoušení
N: žák je ve škole, ale nepsal, neříkal báseň (z důvodu dlouhé nemoci, byla mu určena jiná činnost, apod.), známka může být doplněna
X: žák je ve škole, zkoušen a  nehodnocen (bude znovu přezkoušen…např.: žák se dostatečně nepřipravil), známka bude doplněna.

Pokud se mnou potřebujete nutně mluvit po telefonu, jsem pro Vás k dispozici pondělí – pátek v čase 7:30 – 16:00h. V této době mimo vyučování mohu mít také pedagogické porady, konzultace, své soukromé návštěvy lékaře…..a proto telefon nemohu vždy zvednout. Děkuji za pochopení. Urbánková

ZDE ….cvičení pro snadnější učení – doporučuji.

 

 

3. - 18. ledna 2019 
Předmět Strana Učivo
Český jazykUČ s. 37 - 54
PS s. 20 - 34
- souhlásky - tvrdé, měkké, obojetné
- skupiny dě, tě, ně
- hlásky, slova, věty ...práce s textem
Matematika 1. díl s. 41 - 61- počítání po desítkách
- + - do 100
- slovní úlohy
Prvouka UČ s. 29 - 34


PS s. 12 - 21
- reklama, média
- počítače
- hodina, den, měsíc, roční období, rok
MěsícDatumČasNázev akce Více info
leden
únor
březen5. 3. divadlo Minor , Praha100 Kč-žák + vlak
duben
květen20. - 24. 5. 2019škola v přírodě Krkonoše, Horní Maršov

3 200Kč/žák
červen

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Vážení rodiče, 
dnešním dnem již nebudu zadávat DÚ na tyto stránky. Děti si budou úkoly psát, poznamenávat do notýsku, do sešitu… Včera jsem důrazně připomínala jejich povinnosti, zapisovala strany a cvičení na tabuli. Dnes opět několik dětí nedoneslo úkol, některé donesly úplně jiný úkol. Chybně jsem se domnívala, že zapisování na stránky třídy k něčemu povede. Vedlo to jen k tomu, že si spousta dětí nepamatuje, nezapisuje a spoléhá se na vaši případnou kontrolu. Pořiďte jim prosím notýsky, kdo ještě nemá, domluvte se kam si budou úkoly poznamenávat a jakým způsobem. Ve škole jsem několik způsobů dětem sdělila. 

Dnes byl den velice hektický, nestihla jsem zadat na zítra DÚ všem. Na zítra tedy platí, že zapomnětlivci donesou svůj úkol. 

 

Informace pro skupinu 2D1 a 2D2 – Olga Fernando

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando
fernando@zsuvaly.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu 2D1 a 2D2 – Olga Fernando

září – listopad
Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen
Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen
Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo

Nové informace:

Vážení rodiče,
přeji krásné a pohodové Vánoce, šťastný nový rok 2019. Děkuji za spolupráci.                                                                                              Vlasta Bláhová  

Výsledek obrázku pro zima

Napište třídní učitelce (Send a message to the class teacher)

6 + 3 =