Vyberte stránku
Vážení rodiče a návštěvníci,
vítáme Vás na stránkách třídy 2.D. Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.
třídní učitelka Mgr. Urbánková Ludmila

Kontakt

Třída: 2.D

Třídní učitelka: Mgr. Urbánková Ludmila

E-mail: urbankova@zsuvaly.cz

Nové informace:

Prosba….milí rodiče,
obracím se na Vás s prosbou ohledně sběru kaštanů. Ráda bych zorganizovala pro školu sběr kaštanů a žaludů, ale nemáme žádného hajného/myslivce, chovatele,… který by měl zájem odkoupit za drobný peníz plody podzimu pro zvířátka. Pokud někoho takového znáte, či známý známého zná….budu moc ráda, když zprostředkujete kontakt. Děkuji!

Vážení rodiče,
v pondělí dostanou děti k vyplnění  formulář „Souhlas se zpracováním osobních údajů žáka-žákyně“.  Jistě znáte často zmiňovanou zkratku „GDPR“….Nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.
Důkladně si prosím formulář přečtěte a vyplňte. Pošlete zpět do školy, kde budou uloženy.

DODATEK: Pokud se otec a matka shodují v souhlasu/nesouhlasu v bodech 1 – 7, stačí vyplnit a podepsat jeden formulář oběma rodiči. Pokud se neshodujete, prosím vyplnit formuláře každý za sebe.

                                                                                               Děkuji          L. Urbánková

 

Skupiny pro školní rok 2018/2019 – výuka anglického jazyka:

2D1tato skupina přijde do školy v 8:00 a končí vyučování v 11:40
Antoš Zbyněk, Bugáňová Karolína, Drábek Tobiáš, Štěpánková Gabriela, Valouchová Věra, Votavová Valerie, Žižková Jana, Frečka Filip, Janoušek Vojtěch, Tourek Vladimír, Honzáková Arya, Bulušková Simona

2D2 – tato skupina začíná výuku/přijde do školy v 8:55 a končí výuku ve 12:35. V době 8:00 až 8:55 mohou děti využít opět ranní družinu, vychovatelky děti dovedou do školy
Bugáň Filip, Dvořák Antonín, Dvořáková Vendula, Ilchuk Solomija, Matějková Ella, Mládková Karolína, Richtrová Kristýna, Macháček Svatopluk, Hrdlička Jakub, Pánek Čenda, Pšeja Jan, Voňavka Alex

 

Vážení rodiče,

radujte se, škola začíná! :o) Těším se na nový školní rok 2018/2019…. na děti a na spolupráci s Vámi.

Níže stručně napíši informace o prvních 2 týdnech. Pokud budete potřebovat upřesnit informace, termíny, akce … neváhejte a pište nebo volejte. 

Pomůcky – jako v první třídě bych ráda, aby děti měly malou mazací tabulku s hadříkem a fixy, vybavený penál (pastelky, tužky, ořezávátko, pero, pravítko malé, nůžky), podložku na modelínu, modelínu, větší podložku na malování, štětec malý a velký (je jedno zda plochý nebo kulatý), zástěru, vodovky, tempery (ve třídě jsou stále tempery k dispozici, nemusíte kupovat nové), lepidlo malé tuhé. Přezůvky od úterý 4. září. Cvičební úbor na 1. pololetí NE. Budeme chodit plavat.

3. 9. Děti přijdou bez přezouvání do své třídy. Budeme spolu pouze 8:00 – 8:45. Děti si nemusí nic první den přinést.

4. 9. – 7. 9. nebude pevný rozvrh, čas ve škole bude 8:00 – 11:40. Během tohoto týdne budu informovat děti o pevném rozvrhu platného od 10. 9. Naleznete jej později i na stránkách třídy. Tento týden obdrží každý svůj nový klíč k šatní skříňce. Děti budou potřebovat tento týden (kromě pondělí) penál, přezůvky, svačinu, pití, ve čtvrtek helmu a vhodné oblečení. Mohou si postupně doplnit pomůcky na VV + PČ. Učebnice a pracovní sešity do školy nenosit, ale doma obalit, přinést až od 10. 9.
PLAVÁNÍ – každou středu, první plavání proběhne až 12. září. Děti přijdou každou středu na 8:00 do školy. Plavání máme od 11:30 – 13:30 (konec výuky…odchod do družiny nebo jídelny, domů). O poplatcích budu informovat později. S sebou: plavky, ručník, hygienické potřeby. 

Akce:
5. 9. středa – během 3.-4.h ve třídě – „Jak se chránit v nebezpečných situacích“ – platí škola.
6. 9. čtvrtek 1.-2.h – BESIP mobilní dopravní hřiště – poplatek 60 Kč. Budu hradit z vybrané částky 600 Kč. Nepřítomným žákům tuto částku vrátím. HELMU si děti přinesou svojí! Mohou přijet i na své vlastní koloběžce. Vhodné oblečení pro jízdu na kole/koloběžce.
10. 9. Seminář pro rodiče Matematika Hejného – povídání o metodě výuky s paní Michnovou, autorkou učebnic matematiky. 17:30h

Pokud Vám jde hlava kolem, nepanikařte…hlavně pošlete děti do školy s pitím a svačinkou. :o)

Hezké dny přeji!  
Ludmila Urbánková

 

 

Staré informace:

Vážení rodiče,

děkuji Vám všem za spolupráci během školního roku…trpělivost, pomoc materiální i slovní, rady a milá slova.
Přeji Vám léto podle vašich představ a ať prožijete se svými dětmi co nejvíce krásných okamžiků.
 tř. uč. Ludmila Urbánková

Výsledek obrázku pro léto

 

Známky v programu Bakaláři – vysvětlení označení :
A: žák není ve škole v době zkoušení
N: žák je ve škole, ale nepsal, neříkal báseň (z důvodu dlouhé nemoci, byla mu určena jiná činnost, apod.), známka může být doplněna
X: žák je ve škole, zkoušen a  nehodnocen (bude znovu přezkoušen…např.: žák se dostatečně nepřipravil), známka bude doplněna.

Pokud se mnou potřebujete nutně mluvit po telefonu, jsem pro Vás k dispozici pondělí – pátek v čase 7:30 – 16:00h. V této době mimo vyučování mohu mít také pedagogické porady, konzultace, své soukromé návštěvy lékaře…..a proto telefon nemohu vždy zvednout. Děkuji za pochopení. Urbánková

ZDE ….cvičení pro snadnější učení – doporučuji.

Vážení rodiče,

do bakalářů jsem poslala informace o možnosti čerpání dotovaného mléka z automatu. Podle nejaktuálnějších informací bude systém Školního programu přes chytrý automat fungovat následovně:
1) každý žák bude mít nárok 1x týdně na Lipánek mléko lahodné zdarma/Lipánek mléko ochucené s doplatkem
2) po zbytek týdne mohou žáci nakupovat v automatu mléko, které již nebude dotované a bude za standardní prodejní cenu.
Správcem čipu je vedoucí školní jídelny paní Stehlíková.   (ID: 00874817)

 

10. - 20. září 2018 
Předmět Strana Učivo
Český jazykUČ 6 - 11
PS 4 - 7
Procvičování, opakování učiva 1. ročníku
Matematika 1. díl 5 - 11 Procvičování, opakování učiva 1. ročníku
Prvouka UČ 5 - 9
PS 4 - 5
Procvičování, opakování učiva 1. ročníku
MěsícDatumČasNázev akce Více info
září 6. 9. během výukyBESIP - mobilní dopravní hřiště60,- Kč / žák
helmu s sebou
říjen22. 10. celý dendivadlo U HasičůSběr papíru
200 Kč/žák
listopad
prosinec
leden
únor
březen
duben
květen
červen

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

20. 9. Čj – Ps – str. 6 / 6 , M – vytrhat a roztřídit (do krabiček, obálek, pytlíčků,…) pomůcky ze zadní strany sešitu…pouze barevné děrované části

19. 9. Bez DÚ

18. 9. Bez písemného DÚ. Připravit se zase na plavání.

17. 9. ČT – čítanka – vybrat si jednu báseň ze str. 8 a naučit se ji zpaměti

Informace pro skupinu 2D1 a 2D2 – Olga Fernando

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando
fernando@zsuvaly.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu 2D1 a 2D2 – Olga Fernando

září – listopad
Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen
Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen
Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo

Nové informace:

Vážení rodiče,
prosím o sledování webových stránek školní družiny a této záložky na třídních stránkách.
Od 8:00 do 10:00 hodin probíhal zápis do ŠD, kde jsem vám měla předat notýsky ŠD a dané informace o školní družině. Děti, které půjdou v úterý do ŠD dostanou ode mne notýsky s informacemi dodatečně. Prosím zapište odchody dětí, jak zatím potřebujete. Rozpis obědů bude teprve stanoven podle rozvrhu. Tento týden 3. – 7. 9. bude naše oddělení chodit na oběd kolem 12:00 h. Děti si můžete vyzvednout kolem 12:30 u školní jídelny nebo kolem 13:00 před budovou C. (dle počasí budeme venku) Od 13:00 do 14:45 budeme venku.

Kroužky ŠD : přihlašování bude letos probíhat přes internet. V průběhu září budeme včas informovat na webu ŠD a v notýscích ŠD. Kroužky ŠD budou zahájeny 1. října 2018. Končit budou ve čtvrtek 13. června 2019.

                                                                                                 Zdraví Vlasta Bláhová

 

 

Milí rodiče,
přeji Vám pěkné a pohodové prázdniny, těším se na další spolupráci v novém školním roce.
                                                                                                                                                                                                                                                                   Děkuji všem   Vlasta Bláhová

Výsledek obrázku pro léto

 

Napište třídní učitelce (Send a message to the class teacher)

1 + 1 =