Vyberte stránku

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 2.B ZŠ ÚVALY

Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Mgr. Březková Arnoštka

Třída: 2.B

Třídní učitelka: Mgr. Březková Arnoštka
E-mail: brezkova@zsuvaly.cz

23. 9. 2018

Vážení rodiče,

děkuji za zaslaná potvrzení o zdravotní způsobilosti, už mi chybí pouze dvě:). Děkuji také za zaslané kapesník, zatím je nepotřebujeme a doufám, že to vydrží co nejdéle.

13. 10. 2018 bude na náměstí a ve škole probíhat tradiční JabkobraníVýsledek obrázku pro jablko. S dětmi budeme vyrábět a tvořit, abychom mohli naše výrobky přihlásit do soutěže.
Z 12. 10. na 13.10. 2018 bude naše první letošní spaní ve školeSouvisející obrázek. Budeme tvořit, hrát si, posílíme naše vztahy, aby provaz byl pevnější a pevnější….

20. 10. 2018 budou v Úvalech probíhat oslavy 100. výročí založení republiky, budu ráda, když se děti zúčastní. O podrobnostech vás budu informovat.

V závěru týdne k nám na matematiku zavítal z hlubokých lesů děda Lesoň. Vy ho neznáte, ale děti vás s ním brzy seznámí:)

Již jsem schválila 6 dětí do Logické olympiády. Konečný termín přihlášení je 30. 9. 2018. Děkuji za přihlášení dětí.

Hezký zkrácený týden Arnoštka B.

 

15. 9. 2018

Vážení rodiče,

máme za sebou první kurz plavání, děti byly rozděleny do družstev. Další lekce bude až 5. 10., protože příští pátek je ředitelské volno a další pátek státní svátek. Ještě od vás potřebuji Potvrzení o zdravotní způsobilosti. Většina z vás ho už má doma, protože jsme ho potřebovali na školu v přírodě. Pošlete mi ho do školy do středy 19. 9., okopíruji si ho a pošlu vám ho zpět. Na plavání potřebují děti plavecké brýle. Příští lekci už by je měly mít, myslete na to. Za domácí úkol se všichni budou učit utírat ručníkem, protože odcházeli ze sprchy většinou úplně mokří. Počítejte také s tím, že návrat bude určitě později než ve 13.30 hodin. Náramky, řetízky, visací náušnice nechávejte v pátek doma. Zkuste dětem vše podepsat. Po prvním plavání jsem přivezla do školy jedny boty a ručník, který prý ale nikomu nepatří.

Při vyučování děti pracují velmi pěkně.  Měly by si připravovat učebnice a pracovní sešity dle rozvrhu. Učebnici hudební výchovy a angličtiny budou nechávat ve škole. Čítanku budou potřebovat v pondělí a ve středu, protože každý čtvrtek budeme mít Dílnu čtení, kde si děti čtou svou vlastní knížku. Učebnici českého jazyku s pracovním sešitem a matematiku potřebují každý den.

Dostali jsme pozvání do Logické olympiády, v loňském roce patřily děti k úspěšným řešitelům.
Registraci musí provést rodiče do 30. 9. 2018. Každý soutěžící se musí letos opět registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné!.  Úkoly budou děti  řešit v týdnu od 1. – 7. 10. 2018.  Hodně úspěchů!!!!

 

Hezkou neděli Arnoštka Březková

9. 9. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

první týden máme za sebou, byl velmi pestrý a pro nás všechny velmi užitečný. Připomněli jsme si školní řád, pracovali jsme s Kodexem školy, který bude pro nás všechny základem slušného chování a plnění našich povinností. Našli jsme v něm všechno potřebné pro práci a chování ve škole i doma.

Dohodli jsme se, že nás po celý rok bude spojovat PROVAZ, máme už svou vlastní básničku:

Tak z nás jsou už druháci,
umíme vzít za práci.
Provaz naše znamení,
vztahy u nás upevní.

Po celý týden jsme zkoušeli pracovat samostatně, ve dvojicích i skupinách. A od pondělí začínáme. Rozvrh všichni máme, tak jen připravit tašku, mít v ní učebnice i pracovní sešity dle rozvrhu, notýsek na zaznamenání úkolů, penál s tužkami, perem, nůžkami, lepidlem….

V  pátek pojedeme poprvé na plavání. Nejdříve se budeme učit, pak vezmeme sáček nebo tašku s plaváním (plavky, ručník, malou svačinu, kdybychom měli hlad, pití, protože oběd bude až po příjezdu – po 13.30 hodině). Mýdlo, čepici, brýle si vezme jen ten, kdo chce, tyto věci nejsou povinné. Po příjezdu odvedu děti na oběd a do družiny.

Prosím, v družinových notýscích uvádějte čas odchodu, ať nejsou zmatky – po skončení vyučování(budou odcházet se mnou nebo s p. asistentkou, jde na oběd s družinou…), ale to už znáte:)

V pondělí 10. 9. 2018 je seminář matematiky pro rodiče s p. Michnovou od 17.30 hod. Pokud máte zájem, můžete se přihlásit a a přijít.

Prosím o vyplnění formuláře Souhlas se zpracováním osobních údajů žáka. (GDPR – ochrana fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Tento dotazník mi co nejdříve vraťte do školy, nejpozději v pátek 14. 9. 2018).

Přeji všem hezký týden Arnoštka Březková

1.9. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

prázdniny utekly velmi rychle, doufám, že krabička zážitků je už plná a tak nezbývá nic jiného než v pondělí přijít. Už se na Vás moc těším.

A co nás čeká v prvním týdnu?

V pondělí 3. 9. 2018 budeme ve škole od 8.00 do 8.45 hodin, pokud to stihneme, rozdám vám klíče od šatní skříňky, abyste se už od úterý mohly přezouvat.

Po celý zbytek týdne budeme ve škole od 8.00 do 11.40 hodin. Po skončení vyučování vás předám do školní družiny a odvedu do jídelny. 

V úterý nás čekají hned dvě zajímavé akce. První hodinu půjdeme na výstavu p. Sokola do „65“ a 3. a 4. hodinu budeme mít lekci OSV Jak se chránit v nebezpečných situacích.

V pátek 7. 9. půjdeme na mobilní dopravní hřiště. Výsledek obrázku pro dopravní hřiÅ¡tě kreslené  Poplatek 60 Kč zaplatím z vybraných peněz. Bylo by dobré, kdybyste si přinesly svoji helmu a přišly ve sportovním oblečení.

Doufám, že už máte připravenou tašku, daly jste si do pořádku penály, nakoupily přezůvky. V tomto pololetí nebudete potřebovat věci na TV, protože budeme jezdit na kurz plavání. Plavání bude každý pátek od 11.30 do 13.30 hodin. Počítejte s tím, že se příjezd může opozdit.Výsledek obrázku pro plavání  Plavání začíná v pátek 14. 9. 2018. S sebou budete potřebovat plavky, ručník, mýdlo, hřeben, vše uloženo v igelitové tašce. Po příjezdu do Úval vás odvedu do školní jídelny a do družiny.

 

Po celý týden se budeme učit chovat tak, aby se nám po celý rok spolu hezky žilo. Noste si pouze penál, svačinu, pití…..

Užijte si poslední víkend prázdnin, dobře se vyspěte a v pondělí na vás čekám v naší třídě Arnoštka Březková

 

 

Týdenní plán učiva
24. 9. - 27. 9. 2018
TémaUčebnicePracovní sešit
Český jazykDruhy vět - oznamovací, tázací, rozkazovací přací
diktát str. 17
str. 13- 17, str. 8 - 10
Čtení a psaníKde jsem doma
Procvičování psaní písmen x, w, g, q
str. 14- 17
MatematikaZvířátka dědy Lesoně
Krokování, neposedové, procvičování sčítání a odčítání do 20
str. 12 - 14
Prvouka Plán okolí školy
Světové strany - směrová růžice
str. 6 - 9str. 5
[table “164” not found /]
MěsícNázev akceDatumČasBližší informace
ZáříVýstava4. 9. 20188.00-8.45Sejdeme se ve třídě a společné odejdeme na výstavu.
ZáříJak se chránit v nebezpečných situacích4. 9. 201810.00 - 11.30Program zajistí odborný lektor.
ZáříDopravní výchova7. 9. 2018Mobilní hřiště pod školou, dopravní výchova.
přinést si svou helmu a sportovní oblečení.
ŘíjenJabkobraní13. 10. 2018V okolí školy
ŘíjenSpaní ve školeNoc z 12. 10. na 13. 9. 201818.00 - 9. 00 2018Ve třídě 2. B
S sebou sportovní oblečení, pyžamo, hygienické potřeby, karimatka, spacák, něco dobrého k pozdní večeři a na snídani. Sraz v pátek před školou v 18.00 hodin. Děti si můžete vyzvednou v sobotu od 8. 30 do 9.00 hodin.
Listopad
Prosinec
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen

en flag Informace pro skupiny –  2B2 – Olga Fernando

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  2B2 – Olga Fernando
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

září – listopad

Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen

Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Genetická metoda čtení

pro 1. ročník ZŠ

Genetická metoda

Genetická metoda čtení je jednou z metod čtení používaných v našich školách. Také bychom ji mohli nazvat „hláskovací“ nebo „písmenková“, neboť děti se neučí číst po slabikách (jako je to v případě analyticko-syntetické metody, která se u nás začala používat po druhé světové válce a až do počátku devadesátých let byla jedinou metodou výuky čtení), ale nejprve se naučí velká a pak malá písmena. Jednotlivá slova tedy hláskují a hned zase spojují v celek. Tato metoda u nás byla používána před první světovou válkou a někdy byla také nazývána Kožíškovou metodou (podle spisovatele Josefa Kožíška, autora snad nejznámějšího slabikáře Poupata, Úvalech u Prahy prožil posledních šest let svého života). Genetická metoda umožňuje rychlé čtení s porozuměním – děti mají pocit, že čtou opravdu rychle a čtenému rozumí. Soubor učebnic pro český jazyk a literaturu v 1. ročníku ZŠ s výukou čtení a psaní genetickou metodou je alternativou učebnic pro výuku čtení analyticko-syntetickou metodou.

Cílem nových učebnic čtení a psaní genetickou metodou je zprostředkovat poznání jazyka přirozeným způsobem – žáci od počátku čtou a zapisují smysluplné texty. Učebnice přinášejí zajímavou alternativu k běžně užívaným metodám, neboť vyžadují větší aktivitu dítěte a poskytují prostor k hledání vlastní cesty ke čtení a psaní. Soubor se skládá z pracovní učebnice Začínáme číst a psát, pracovní učebnice Už čteme a píšeme sami, sešitu Uvolňovací cviky a tvarové prvky psacího písma, tří písanek pro nácvik psacího písma a zvukového CD. Pro čtení ve 2. pololetí 1. ročníku je možné využít Čítanku 1 pro ZŠ.

Začínáme číst a psát

Začínáme číst a psát (genetická metoda)

Pracovní učebnice spolu se sešitem Uvolňovací cviky pro rozvoj grafomotoriky pokrývá období zhruba první poloviny školního roku. Úvodní část je věnovaná motivaci dítěte a průpravnému čtení s nezastupitelnými obrázky, které děti nejen „čtou“, ale i „píší“. Důraz je kladen na formulaci sdělení a myšlenek, k jejichž záznamu se od začátku využívá kresby a symbolu. Na tuto část plynule navazuje nácvik čtení i psaní velkých písmen celé abecedy a čtení slov i vět. Vyvození jednotlivých písmen vychází ze jmen dětí jedné fiktivní první třídy a jejich zážitků a příběhů. Nechybí ani nácvik samostatného písemného projevu dítěte.

Učebnice je dvojbarevná a nabízí řadu tvořivých námětů. Krásné ilustrace poskytují prostor nejen pro výuku, ale i pro potěšení dětí v době mimo vyučování. V dolní části stránek se nachází lišta se stručnými pokyny pro práci dítěte v případě jeho nepřítomnosti ve škole.

Už čteme a píšeme sami

Už čteme a píšeme sami (genetická metoda)

Druhá, plnobarevná pracovní učebnice přechází k malé abecedě, po níž jsou zařazeny texty ke čtení a projekty. Obojí napomáhá jak k celostnímu jazykovému rozvoji dítěte, tak ke zvyšování samostatnosti v jeho ústním i písemném projevu. Novinkou je projektová část, v níž se žáci naučí funkčně využít nabytých vědomostí při řešení běžných situací. K rozvoji vizuální komunikace, kterou lze zjednodušeně vyjádřit jako dovednost „číst“ obrazové sdělení, přispívá množství ilustrací a fotografií.

Uložit

Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na tomto odkazu: http://brezkova.rajce.idnes.cz/

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.
Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

 

 

Přihlásit se můžete na tomto odkazu https://doodle.com/poll/pxdiqq2s7p9xaeh7 

Napište třídní učitelce

13 + 5 =