Vyberte stránku

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 2.B ZŠ ÚVALY

Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Mgr. Březková Arnoštka

Třída: 2.B

Třídní učitelka: Mgr. Březková Arnoštka
E-mail: brezkova@zsuvaly.cz

13.1. 209

Hezké nedělní odpoledne,

taška už je určitě zkontrolovaná a připravená na zítřek, tak ještě připomínám: děti si mají číst každý den z čítanky a k tomu i svou knížku. Téměř všechny chválím za to, že mají ořezanou tužku a trojúhelník na rýsování a pečlivě plní úkoly. Učíme se nové věci, k tomu opakujeme, protože nás čekají pololetní práce a vysvědčení. Chválím děti za snahu, v matematice se učíme násobení a dělení čísly 2 a 3, vyhledáváme v tabulce další spoje. Mnoho z nich zná tuto násobilku už zpaměti.

V tomto týdnu půjdeme v úterý na hudební pořad. Vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu. V úterý nás také navštíví Michalka Pejchalová a připraví pro nás různé aktivity. Ve středu se zapojíme do projektu Teplákový den, tak odložíme kraječky, svetříky, sukýnky, rifle a přijdeme v teplácích.

Vážení rodiče, byla bych ráda, kdybyste nám do školy poslali papírové kapesníčky. Lepší jsou v krabičce. Už téměř žádné nemáme, děti je využívají i odpoledne v družině a kapesníky rychle ubývají.

Pokud se něco nezmění, mohli bychom v pátek 25. 1. 2019 zhodnotit při spaní ve škole první pololetí druhé třídy:)

Hezký týden Arnoštka Březková

6. 1. 2019

Krásné nedělní odpoledne,
připomínám Vám zajímavý seminář pro rodiče Je vaše dítě v bezpečí?, který se koná v pondělí 7. 1. 2019.

Ve čtvrtek a pátek jsme si připomněli, že už jsme opět ve škole, že máme mít věci na vyučování v pořádku, že bychom se měli připravovat a opakovat si i doma to, co se učíme. Ve čtvrtek jsme si povídali o dárcích a o přečtených knihách, pátek jsme začali vyvozovat tolik očekávanou násobilku a procvičovali jsme rýsování. V penálu bychom měli mít pečlivě ořezanou tužku č. 3, v košíčku trojúhelník. Poslední vánoční dárek pod naším stromečkem.

Připomínám ještě nošení čipů a klíčků ke skříňce, opravdu je některé děti nenosí.

Hezký týden Arnoštka Březková

22. 12. 2018

Přeji Vám všem krásné vánoční svátky a hodně zdraví a pohody v novém roce 2019.

Děti dostaly za úkol číst, občas opsat a napsat větu, procvičovat sčítání a odčítání do 50.

Doporučuji Vám seminář pořádaný školou Je vaše dítě v bezpečí?. Seminář se bude konat v pondělí 7. 1. 2019. Více informací naleznete na stránkách školy, kde se také můžete přihlásit.

Ve škole se opět sejdeme ve čtvrtek 3. 1. 2019

Hodně dárků, klidu a pohody Vám všem přeje Arnoštka Březková

16. 12. 2018

Vážení rodiče,

v pondělí 17. 12. od 17.30 hodin máme pro vás připravený malý vánoční dárek v podobě písniček a básniček. Přijďte se podívat, co vaše děti dovedou. Děti, které chtějí vystupovat samostatně, si věci potřebné na své vystoupení přinesou do školy raději už v pondělí ráno. Sejdeme se před školou v 17.20 hodin. Přijdu Vám otevřít.

V pondělí se také rozloučíme s prvním dílem matematiky a nahlédneme do dílu druhého. Nezapomeňte si ho přinést.

V úterý nás čeká autorské čtení p. Radoměřické z knihy Vánoce pro kočku.

V pátek si uděláme třídní vánoční besídku. Děti přijdou bez učení, přinesou si svačinu nebo cukroví, hrníček na čaj. Pod stromečkem je bude čekat poslední adventní dárek v tomto školním roce.

Krásnou pohodovou adventní neděli Arnoštka Březková

8. 12. 2018

Děkuji všem dětem za pěkné vystoupení na školním vánočním koncertě. Zpříjemnily nám všem předvánoční atmosféru. Snad ty Vánoce všichni v pohodě zvládneme.

V tomto týdnu půjdeme s dětmi na pohádku Když draka bolí hlava. V pátek pojedeme na poslední plavání v tomto roce. 21.12. 2018 plavání není. Opět začneme až v novém roce. Paní instruktorky děti chválí, já žasnu, co všechno zvládají.

V tomto týdnu jsme s dětmi zvládli napsat i krátké testy z matematiky a českého jazyka. Testy vám zašlu k nahlédnutí, ale pošlete mi je zpátky do školy. Děti chválím za práci a snahu.

Přeji Vám všem hezký týden Arnoštka Březková

5. 12. 2018

Chválím všechny děti za hezké zpívání i recitování na dnešním vystoupení v DPS v Úvalech. Slyšely poděkování od přítomných v sále i od pana starosty Boreckého.
Sraz na Vánoční koncert 6. 12. 2018 je v 17. 50 hodin v sokolovně. Po skončení vystoupení mohou děti hned odejít domů. Budeme rády, když děti přivedete. Děkuji Vám A. Březková

2. 12. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

děkuji za pomoc s výrobky na jarmark paní Provazníkové, Rubáčkové, Sedmerové. Strávily s námi celé dopoledne, snad jim práce dětí udělala radost. Děti chválím za pracovitost a snahu udělat vše co nejlépe.

Všem Vám také děkuji za návštěvu vánočního jarmarku a dětem, které přišly nabízet naše výrobky, za vzornou reprezentaci třídy.
Přeji všem, aby Vám naše výrobky udělaly radost. Děkuji za finanční příspěvky. Určitě je využijeme pro zlepšení prostředí školy.

I tento týden bude velmi pestrý. V úterý 4. 12. jedeme do divadla U Hasičů na představení Když je v pekle neděle. Sraz je před školou v 7.20 hodin, odjezd autobusem do divadla, příjezd kolem 12.00 hodin. Děti odvedu na oběd a předám do družiny.

Ve středu 5. 12.  nás čekají dopoledne Čertoviny, děti přijdou do školy jen s batůžkem, dobrou svačinou a pitím. Andělské učení s čertíky připravím já. Po obědě se sejdeme v naší třídě a po jedné hodině půjdeme společně do DPS, kde máme od 14.00 hodin vystoupení pro seniory. Nezapomeňte se hezky obléci, ať vám to sluší. Básničky docvičujeme, v pondělí bude generální zkouška.

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 budou děti zpívat s paní učitelkou Trojanovou večer od 18.00 hodin v úvalské Sokolovně na Vánočním koncertu školy. Čas setkání ještě upřesním. Všechny vás na tento tradiční koncert školy srdečně zvu.

Za odměnu půjdeme  13. 12. do DNA č. 65 na filmovou pohádku Když draka bolí hlava. Vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu.

Již se nám začal plnit dárky náš adventní koš. V pondělí si rozdáme první dárečky, nezapomeňte poslat dáreček, pokud jste to ještě neudělali.

No a také se stále učíme, nyní procvičujeme hlavně psaní i – v měkkých a tvrdých souhláskách, pracujeme s číselnou osou.

Hezkou první adventní neděli Arnoštka Březková

24. 11. 2018

Vážení rodiče,

děkuji Vám za účast na třídní schůzce, ráda jsem vás viděla.

S některými z vás se setkám ve čtvrtek 29. 11. na Vánoční dílně, kde budeme tvořit výrobky na jarmark. Děti se tedy ve čtvrtek nebudou učit, přijdou do školy s penálem, svačinou, pitím a dobrou náladou. Budeme také zkoušet básničky na naše vystoupení v DPS.

Prosím, ať se děti přes víkend učí básničku, kterou si vybraly na naše vystoupení. V pátek už 7 dětí svou básničku velmi pěkně zarecitovalo, tak ať ji umí všechny děti včas.

Chválím všechny děti za velmi pěkné chování při besedě s paní učitelkou Dagmar Formanovou, která nás navštívila ve čtvrtek. Povídala si s dětmi téměř dvě hodiny, odpovídala na jejich dotazy. Myslím, že to byla dobrá tečka za učivem, jak se žilo dříve.

Výlet do skanzenu jsme si užili, děti byly spokojené, velmi rychle nám to tam uteklo. Dílnička byla také velmi pěkná, děti se moc snažily.

Protože 4.12. jedeme opět do divadla U Hasičů, tentokrát na představení Když je v pekle neděle, vybírám od pondělí 26. 11. 200 Kč.

Všechny Vás zvu na Vánoční koncert školy dne 6. 12. 2018 a na Vánoční jarmark 1. 12. 2018 u nás ve škole od 13. 00 hodin. Po celé odpoledne bude zároveň i program na náměstí.

Hezký týden Arnoštka Březková

18. 11. 2018

Vážení rodiče,

čeká nás týden plný akcí. Ještě jednou je shrnuji. V úterý 20.11.  jedeme do divadla U Hasičů, sraz u školy v 7.20 hodin, není půlená hodina, návrat kolem 12.00 hodin. Od 17.00 hodin třídní schůzka, přečtěte si, prosím, školní řád, uvítám vaše připomínky.

Ve středu 21. 11.  jedeme do skanzenu v Přerově nad Labem. Sraz ve škole, všichni přijdou včas, v 8.05 odjíždíme od školy autobusem, návrat předpokládám ve 12.00.

Ve čtvrtek jsem pozvala do třídy na besedu p. uč. Formanovou, abychom si s ní popovídali o tom, jak to bylo dříve.

Opět nás čekají vánoční dílny, vzhledem k tomu, že v pátek jezdíme na plavání, vánoční dílny budou ve čtvrtek 29. 11. 2018. Pokud budete mít čas, budu ráda, když nám přijdete pomoci s přípravou výrobků. Vánoční jarmark bude ve škole 1. 12. od 13.00 hodin.

Ve středu 5. 12. 2018 půjdeme na návštěvu do DPS Úvaly. Připravujeme program s písničkami a básničkamiVýsledek obrázku pro andělíček kreslený. Vystoupení bude od 14. 00 hodin. Prosím, počítejte s tím. O děti se do té doby postarám a přivedu je po skončení vystoupení do školy.

I přes všechny akce se velmi intenzivně učíme Výsledek obrázku pro souhlásky tvrdé.

Hezký den Arnoštka Březková

10. 11. 2018

Vážení rodiče,

hned v úvodu Vám připomínám třídní schůzku dne 20.11. 2018 od 17. 00 hodin v naší třídě.

V úterý 20. 11. také jedeme do divadla U Hasičů na představení Kocour v botách. Sraz je u školy v 7.20 hodin, příjezd kolem 12.00 hodin. Děti odvedu na oběd a předám do školní družiny. Vybírám 200 K( vstup a autobus).

Dne 21. 11. jedeme do skanzenu v Přerově nad Labem, kde máme objednané vánoční dílny a prohlídku s průvodcem.  Sejdeme se ráno ve škole  a odjedeme autobusem od školy. Návrat opět předpokládám kolem 12.00 hodin. Opět děti předám do družiny a odvedu na oběd. Děti by měly být teple oblečené a mít dostatek pití, myslím, že by byl dobrý teplý čaj. Vybírám 150 Kč.
Celkem mi tedy do pátku 16. 11. 2018 pošlete na obě akce 350 Kč.

V českém jazyce je nyní hodně nového učiva – měkké a tvrdé souhlásky, stále procvičujeme délku samohlásek, tak by si děti měly procvičovat i doma. Ve škole při hodinách pracují velmi pěkně, o přestávkách řešíme problémy s chováním některých chlapců.

Přeji všem hezký víkend a pohodový týden Arnoštka Březková

4. 11. 2018

Vážení rodiče,

děkuji za pomoc dětem s přípravou halloweenských masek, za zaslanou koledu pro děti. My jsme si také nějaké dobroty vykoledovali a průběžně je jíme. Celé dopoledne bylo jiné a doufám, že si ho děti užily.

Učíme se mnoho nových věcí, pojmů, pravidel. Pokud nemáme domácí úkol, měly by si děti procvičovat to, co děláme ve škole. Mohou k tomu využít programy v počítači. Kdo píše pomalu nebo si špatně vybavuje písmenka, měl by procvičovat i psaní. Všichni by měli pravidelně číst.

Na plavání se děti těší, po celou dobu se smějí a plavou ze všech sil. Paní plavčice je chválí Výsledek obrázku pro pohyblivé obrázky ke stažení zdarma plavání.

Hezký týden Arnoštka Březková

 

28. 10. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

přeji všem krásné, i když deštivé sváteční dopoledne.

V příštím krátkém týdnu si ve středu užijeme Halloween. Domluvili jsme se s dětmi, že já připravím hravé učení a děti si připraví masky. Pokud by někdo nechtěl a nemá to rád, přijde do školy bez převleku. Všichni nechají doma učení, přijdou jen se svačinou a penálem.

Děkuji všem za zaplacení doplatku na dopravu na plavání, peníze jsem předala.

Chválím děti za práci v Dílně čtení. Čtení v čítárně se jim líbí, velmi hezky diskutují k přečtenému, plní úkoly.

Užijte si podzimní prázdniny Arnoštka Březková

21.12. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

děkuji Ondrovi, Barunce, Viktorovi, Bořkovi a Elišce Ji., za vzornou reprezentaci školy na oslavách města ke 100. výročí založení Československa. Doufám, že i ostatní si oslavy užili a děkujeme za podporu.

V týdnu jsme viděli u Legiovlaku loutkové divadlo a ve čtvrtek samotnou prohlídku Legiovlaku. Vlakem nás provázely děti ze 7. B – Katarína, Anička, Max, Matěj a Markétka. Velmi hezky dětem předávaly informace, které samy získaly při prohlídce. Při závěrečném hodnocení děti jejich práci ocenily potleskem. Tak snad i naše děti budou předávat své nové poznatky dál.

Připomínám, v pondělí 22. 10. 2018 jedeme autobusem do divadla U Hasičů na představení Ferda Mravenec. Sraz je u školy v 7. 15 hodin.

Stále více děti zapomínají čipy a klíčky od skříněk, v jídelně už je situace neúnosná. Prosím, dbejte na to, aby děti měly čipy i klíče každý den u sebe. Paní kuchařky nám chystají tématický jídelníček Jak vařily naše babičky a halloweenské pochutnání. Připomeňte také dětem, že by si měly brát polévku, salát nebo kompot. Pěkně všechno snědly, teď si to ani nenandají. Vybírejte s nimi jídla, která mají rády.

Doplatek na dopravu autobusem na plavání bude 180 Kč. Prosím, zda byste mi tuto částku mohli do pátku 26.10. 2018 zaslat.

Přeji Vám krásný předprázdninový týden(29. 10. a 30. 10. je volno)  Arnoštka Březková

 

 

 

 

14. 10. 2018

Vážení rodiče,

děkuji za velmi dobré pohoštění, které jste připravili dětem na naše první letošní spaní. Celý večer jsme plnili úkoly od podzimní víly. Děti pracovaly ve skupinkách a doufám, že jste si přečetli složené básně, viděli před třídou vyzdobené šaty víly. Děti se také naučily básničku k podzimu. Poprvé jsme byli i venku. Na obloze jsme si ukázali Velký vůz, poseděli a zazpívali jsme si u fontány a vyzkoušeli jsme si svou odvahu na zahradě pod školou, kde se dala tma krájet. Děti si prošly hmatovou stezku a poznávaly zavěšené předměty. Po pohádce na dobrou noc a písničce o pavoučkovi všichni usnuli a spali a spali až do sedmi hodin. Všechny chválím za hezké chování, za nasazení všech sil ke splnění úkolů. Doufám, že náš provaz bude opět o něco pevnější.

Dne 18. 10. si půjdeme prohlédnout Legiovlak. Přijďte všichni včas, v 8.10 hod.nám začíná prohlídka, tak bychom měli nejdéle v 7.55 vyrazit od školy.

Dne 20. 10. 2018 proběhnou v Úvalech oslavy 100. výročí založení republiky. Těchto oslav se zúčastní i naše škola. Z naší třídy budou v programu vystupovat Viktor, Ondra a Barunka. Oslavy budou začínat u bývalých uhelných skladů, u Legiovlaku. Pokud budou děti i vy chtít, můžeme se tam setkat a pokračovat na náměstí, kde bude další program. Naše děti budou vystupovat od 16.30 hodin.

Dne 22. 10. 2018 pojedeme autobusem od školy do divadla U Hasičů na představeníFerda Mravenec. Sraz je u školy v 7.15 hodin. Po příjezdu kolem dvanácté hodiny odvedu děti do jídelny a předám do družiny.

Na vstupné a autobus budu vybírat 200 Kč v pátek 19. 10. 2018.

Prosím, počítejte s tím, že další divadla budou ještě 20. 11. a 4. 12. 2018 (200 +200 Kč). Budu vybírat před představením. Dne 21.11. pojedeme ještě do skanzenu v Přerově nad Labem.

Přeji vám všem hezký podzimní týden plný sluníčka Arnoštka Březková

 

5.10.2018

Vážení rodiče,

děkuji za zaslání peněz na divadlo, opozdilci prosím o zaslání v pondělí. V úterý 9. 10.  už jedeme , sraz je na nádraží v 7.50 hodin.

V tomto týdnu děti velmi hezky pracovaly, všechny moc chválím.

Byli jsme také v naší čítárně, kde jsme si prohlíželi knihy a samozřejmě i četli a povídali o přečteném.

Páteční plavání proběhlo bez problémů, děti jsou šikovné a při konečném nástupu jsem slyšela samou pochvalu.

V pátek večer se sejdeme v naší třídě na prvním letošním spaníVýsledek obrázku pro spaní, přihlášky dětem rozdám v pondělí.

V tomto týdnu bude probíhat sběr papíru, kontejner už je připraven pod školou. 

Do Logické olympiády se z naší třídy přihlásilo 15 dětí. Test budou vyplňovat v týdnu od 22.10. do 28. 10. 2018.

Krásný víkend plný sluníčka vám všem přeje Arnoštka B.

29. 9. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

určitě si užíváte krásný prodloužený víkend, tentokrát bez úkolů, ale číst by si měl určitě každý.

V průběhu týdne jsem zkoušela básničku určenou pro dvojice, tak kdo ještě neumí, měl by se doučit, aby nebyl někdo smutný, protože tentokrát je známka za práci ve dvojici.

V úterý  9. 10. 2018 jedeme vlakem do divadla Minor na představení Toodle Noodle – https://www.minor.cz/repertoar/tudle-nudle/ . 100 Kč na vstupenku budu vybírat v pátek 5. 10. 2018. Každý si zajistí zpáteční jízdenku do Prahy sám. Z nádraží do divadla půjdeme pěšky. Sraz bude na nádraží v 7. 50 hodin, odjezd v 8.06 hodin. Návrat asi ve 12.36 nebo 12.56 hodin. Děti odvedu do školní jídelny a předám do družiny po příjezdu do Úval.

V týdnu o 8. 10. do 12. 10. 2018 bude ve škole probíhat sběr starého papíruVýsledek obrázku pro sběr starého papíru. Svázaný sběr odevzdávejte ráno od 7.00 do 7.50 pod školou. Děkuji všem, kdo papír donesou.

Nezapomeňte, v pátek jedeme po dlouhé době opět na plavání.

Po celý týden jsme pracovali s plánkem města Úvaly, chválím děti za práci. Plánek by si stále měly nosit na hodiny prvouky.

Do Logické olympiády je přihlášeno z naší třídy 13 dětí, termín přihlášení je do neděle 30. 9. 2018. Budu všem držet pěsti, aby se dařilo při vyplňování testu.

Užívejte si sluníčka, odpočívejte a v pondělí s úsměvem zpátky do školy Arnoštka Březková

23. 9. 2018

Vážení rodiče,

děkuji za zaslaná potvrzení o zdravotní způsobilosti, už mi chybí pouze dvě:). Děkuji také za zaslané kapesník, zatím je nepotřebujeme a doufám, že to vydrží co nejdéle.

13. 10. 2018 bude na náměstí a ve škole probíhat tradiční JabkobraníVýsledek obrázku pro jablko. S dětmi budeme vyrábět a tvořit, abychom mohli naše výrobky přihlásit do soutěže.
Z 12. 10. na 13.10. 2018 bude naše první letošní spaní ve školeSouvisející obrázek. Budeme tvořit, hrát si, posílíme naše vztahy, aby provaz byl pevnější a pevnější….

20. 10. 2018 budou v Úvalech probíhat oslavy 100. výročí založení republiky, budu ráda, když se děti zúčastní. O podrobnostech vás budu informovat.

V závěru týdne k nám na matematiku zavítal z hlubokých lesů děda Lesoň. Vy ho neznáte, ale děti vás s ním brzy seznámí:)

Již jsem schválila 6 dětí do Logické olympiády. Konečný termín přihlášení je 30. 9. 2018. Děkuji za přihlášení dětí.

Hezký zkrácený týden Arnoštka B.

 

15. 9. 2018

Vážení rodiče,

máme za sebou první kurz plavání, děti byly rozděleny do družstev. Další lekce bude až 5. 10., protože příští pátek je ředitelské volno a další pátek státní svátek. Ještě od vás potřebuji Potvrzení o zdravotní způsobilosti. Většina z vás ho už má doma, protože jsme ho potřebovali na školu v přírodě. Pošlete mi ho do školy do středy 19. 9., okopíruji si ho a pošlu vám ho zpět. Na plavání potřebují děti plavecké brýle. Příští lekci už by je měly mít, myslete na to. Za domácí úkol se všichni budou učit utírat ručníkem, protože odcházeli ze sprchy většinou úplně mokří. Počítejte také s tím, že návrat bude určitě později než ve 13.30 hodin. Náramky, řetízky, visací náušnice nechávejte v pátek doma. Zkuste dětem vše podepsat. Po prvním plavání jsem přivezla do školy jedny boty a ručník, který prý ale nikomu nepatří.

Při vyučování děti pracují velmi pěkně.  Měly by si připravovat učebnice a pracovní sešity dle rozvrhu. Učebnici hudební výchovy a angličtiny budou nechávat ve škole. Čítanku budou potřebovat v pondělí a ve středu, protože každý čtvrtek budeme mít Dílnu čtení, kde si děti čtou svou vlastní knížku. Učebnici českého jazyku s pracovním sešitem a matematiku potřebují každý den.

Dostali jsme pozvání do Logické olympiády, v loňském roce patřily děti k úspěšným řešitelům.
Registraci musí provést rodiče do 30. 9. 2018. Každý soutěžící se musí letos opět registrovat na www.logickaolympiada.cz. Registrace z minulých let nejsou platné!.  Úkoly budou děti  řešit v týdnu od 22. – 28. 10. 2018.  Hodně úspěchů!!!!

 

Hezkou neděli Arnoštka Březková

9. 9. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

první týden máme za sebou, byl velmi pestrý a pro nás všechny velmi užitečný. Připomněli jsme si školní řád, pracovali jsme s Kodexem školy, který bude pro nás všechny základem slušného chování a plnění našich povinností. Našli jsme v něm všechno potřebné pro práci a chování ve škole i doma.

Dohodli jsme se, že nás po celý rok bude spojovat PROVAZ, máme už svou vlastní básničku:

Tak z nás jsou už druháci,
umíme vzít za práci.
Provaz naše znamení,
vztahy u nás upevní.

Po celý týden jsme zkoušeli pracovat samostatně, ve dvojicích i skupinách. A od pondělí začínáme. Rozvrh všichni máme, tak jen připravit tašku, mít v ní učebnice i pracovní sešity dle rozvrhu, notýsek na zaznamenání úkolů, penál s tužkami, perem, nůžkami, lepidlem….

V  pátek pojedeme poprvé na plavání. Nejdříve se budeme učit, pak vezmeme sáček nebo tašku s plaváním (plavky, ručník, malou svačinu, kdybychom měli hlad, pití, protože oběd bude až po příjezdu – po 13.30 hodině). Mýdlo, čepici, brýle si vezme jen ten, kdo chce, tyto věci nejsou povinné. Po příjezdu odvedu děti na oběd a do družiny.

Prosím, v družinových notýscích uvádějte čas odchodu, ať nejsou zmatky – po skončení vyučování(budou odcházet se mnou nebo s p. asistentkou, jde na oběd s družinou…), ale to už znáte:)

V pondělí 10. 9. 2018 je seminář matematiky pro rodiče s p. Michnovou od 17.30 hod. Pokud máte zájem, můžete se přihlásit a a přijít.

Prosím o vyplnění formuláře Souhlas se zpracováním osobních údajů žáka. (GDPR – ochrana fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů. Tento dotazník mi co nejdříve vraťte do školy, nejpozději v pátek 14. 9. 2018).

Přeji všem hezký týden Arnoštka Březková

1.9. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

prázdniny utekly velmi rychle, doufám, že krabička zážitků je už plná a tak nezbývá nic jiného než v pondělí přijít. Už se na Vás moc těším.

A co nás čeká v prvním týdnu?

V pondělí 3. 9. 2018 budeme ve škole od 8.00 do 8.45 hodin, pokud to stihneme, rozdám vám klíče od šatní skříňky, abyste se už od úterý mohly přezouvat.

Po celý zbytek týdne budeme ve škole od 8.00 do 11.40 hodin. Po skončení vyučování vás předám do školní družiny a odvedu do jídelny. 

V úterý nás čekají hned dvě zajímavé akce. První hodinu půjdeme na výstavu p. Sokola do „65“ a 3. a 4. hodinu budeme mít lekci OSV Jak se chránit v nebezpečných situacích.

V pátek 7. 9. půjdeme na mobilní dopravní hřiště. Výsledek obrázku pro dopravní hřiÅ¡tě kreslené  Poplatek 60 Kč zaplatím z vybraných peněz. Bylo by dobré, kdybyste si přinesly svoji helmu a přišly ve sportovním oblečení.

Doufám, že už máte připravenou tašku, daly jste si do pořádku penály, nakoupily přezůvky. V tomto pololetí nebudete potřebovat věci na TV, protože budeme jezdit na kurz plavání. Plavání bude každý pátek od 11.30 do 13.30 hodin. Počítejte s tím, že se příjezd může opozdit.Výsledek obrázku pro plavání  Plavání začíná v pátek 14. 9. 2018. S sebou budete potřebovat plavky, ručník, mýdlo, hřeben, vše uloženo v igelitové tašce. Po příjezdu do Úval vás odvedu do školní jídelny a do družiny.

 

Po celý týden se budeme učit chovat tak, aby se nám po celý rok spolu hezky žilo. Noste si pouze penál, svačinu, pití…..

Užijte si poslední víkend prázdnin, dobře se vyspěte a v pondělí na vás čekám v naší třídě Arnoštka Březková

 

 

Týdenní plán učiva
14. 1. - 18. 1. 2019
TémaUčebnicePracovní sešit
Český jazykPsaní bě - pě - vě
Diktát str. 59
Samohlásky, souhlásky -tvrdé, měkké.
Psaní ú ů-u
Slova protikladná, slova stejného nebo podobného významu, slova vícevýznamová
Význam slova - slova nadřazená, podřazená souřadná.
Druhy vět - oznamovací, tázací, rozkazovací přací
str. 60 - 64str. 38 - 40
Pracovní listy s doplňováním i - y, u, ú, ů
Čtení a psaníChlupatí kamarádi
Procvičování psaní písmen
str. 46 - 48Každý čtvrtek chodíme do školní Čítárny, kde máme naši Dílnu čtení.
MatematikaNásobení čísly 2, 3, 4
Práce s tabulkami
Zvířátka dědy Lesoně
Krokování, neposedové, procvičování sčítání a odčítání do 30
PS 2 str. 11 - 13
PrvoukaČas - poznávání hodin
Rok - měsíce, dny všední i sváteční
str. 28 - 29 str. 16, 18, 19, 20
I doma se musíme učit poznávat hodiny!!!!
[table “164” not found /]
MěsícNázev akceDatumČasBližší informace
ZáříVýstava4. 9. 20188.00-8.45Sejdeme se ve třídě a společné odejdeme na výstavu.
ZáříJak se chránit v nebezpečných situacích4. 9. 201810.00 - 11.30Program zajistí odborný lektor.
ZáříDopravní výchova7. 9. 2018Mobilní hřiště pod školou, dopravní výchova.
přinést si svou helmu a sportovní oblečení.
ŘíjenSběr starého papíru8. - 12. 10. 20187.00 - 7.50Pod starou budovou školy.
ŘíjenDivadelní představení Toodle Noodle9. 10. 20187.50 - 13.00 hodinSraz na nádraží v 7.50, odjezd v 8.05 hodin. Každý si zakoupí zpáteční jízdenku. 100 Kč na vstup vybírám v pátek 5. 10. 2018.
po příjezdu odvedu děti do jídelny a předám do školní družiny.
ŘíjenJabkobraní13. 10. 2018V okolí školy
ŘíjenSpaní ve školeNoc z 12. 10. na 13. 9. 201818.00 - 9. 00 2018Ve třídě 2. B
S sebou sportovní oblečení, pyžamo, hygienické potřeby, karimatka, spacák, něco dobrého k pozdní večeři a na snídani. Sraz v pátek před školou v 18.00 hodin. Děti si můžete vyzvednou v sobotu od 8. 30 do 9.00 hodin.
ŘíjenProhlídka Legiovlaku18. 10. 20188.10. 2018Sraz ve třídě v 7.50, společný odchod na nádraží. Přijďte včas do školy.
ŘíjenOslavy 100. výročí republiky20. 10. 2018Oslavy budou probíhat u nádraží a na náměstí.
ŘíjenDivadlo U Hasičů
Ferda Mravenec
22. 10. 20187. 20 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.20 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny. 200 Kč vybírám dne 19. 10. 2018
ListopadDivadlo U Hasičů Kocour v botách20. 11. 20187. 15 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.15 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
ListopadNávštěva skanzenu v Přerově nad Labem - Jak se žilo dříve, oslava Vánoc.
Tvořivá dílna
21. 11. 20188.00 - 12. 00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
ListopadBeseda s p. Formanovou22. 11. 20188.00 - 9. 00 hodin.
ListopadVánoční tvořivé dílny29. 11. 20188.00 - 11. 40. 00 hodin.
ProsinecDivadlo U Hasičů
Když je v pekle neděle
4.12. 20187. 15 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.15 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
ProsinecVystoupení v DPS5.12. 201814.00 - 15.00 hodinPo skončení vyučování se o děti postarám. Odvedu je do DPS a přivedu opět ke škole.
ProsinecVystoupení v Sokolovně Vánoční koncert školy6.12. 201818.00 hodin
ProsinecKdyž draka bolí hlava13.12. 20188.30 hod.DVA č. 65, vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu
ProsinecVánoční besídka pro rodiče17. 12. 201817.30 hodinVe třídě 2. B
LedenHudební pořad p. Hrabě15. 12. 20198.50- 10. 45 hodinDVA č. 65, vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu.
Leden
Únor
Březen
Duben
Květen
Červen

en flag Informace pro skupiny –  2B2 – Olga Fernando

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  2B2 – Olga Fernando
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

září – listopad

Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen

Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Genetická metoda čtení

pro 1. ročník ZŠ

Genetická metoda

Genetická metoda čtení je jednou z metod čtení používaných v našich školách. Také bychom ji mohli nazvat „hláskovací“ nebo „písmenková“, neboť děti se neučí číst po slabikách (jako je to v případě analyticko-syntetické metody, která se u nás začala používat po druhé světové válce a až do počátku devadesátých let byla jedinou metodou výuky čtení), ale nejprve se naučí velká a pak malá písmena. Jednotlivá slova tedy hláskují a hned zase spojují v celek. Tato metoda u nás byla používána před první světovou válkou a někdy byla také nazývána Kožíškovou metodou (podle spisovatele Josefa Kožíška, autora snad nejznámějšího slabikáře Poupata, Úvalech u Prahy prožil posledních šest let svého života). Genetická metoda umožňuje rychlé čtení s porozuměním – děti mají pocit, že čtou opravdu rychle a čtenému rozumí. Soubor učebnic pro český jazyk a literaturu v 1. ročníku ZŠ s výukou čtení a psaní genetickou metodou je alternativou učebnic pro výuku čtení analyticko-syntetickou metodou.

Cílem nových učebnic čtení a psaní genetickou metodou je zprostředkovat poznání jazyka přirozeným způsobem – žáci od počátku čtou a zapisují smysluplné texty. Učebnice přinášejí zajímavou alternativu k běžně užívaným metodám, neboť vyžadují větší aktivitu dítěte a poskytují prostor k hledání vlastní cesty ke čtení a psaní. Soubor se skládá z pracovní učebnice Začínáme číst a psát, pracovní učebnice Už čteme a píšeme sami, sešitu Uvolňovací cviky a tvarové prvky psacího písma, tří písanek pro nácvik psacího písma a zvukového CD. Pro čtení ve 2. pololetí 1. ročníku je možné využít Čítanku 1 pro ZŠ.

Začínáme číst a psát

Začínáme číst a psát (genetická metoda)

Pracovní učebnice spolu se sešitem Uvolňovací cviky pro rozvoj grafomotoriky pokrývá období zhruba první poloviny školního roku. Úvodní část je věnovaná motivaci dítěte a průpravnému čtení s nezastupitelnými obrázky, které děti nejen „čtou“, ale i „píší“. Důraz je kladen na formulaci sdělení a myšlenek, k jejichž záznamu se od začátku využívá kresby a symbolu. Na tuto část plynule navazuje nácvik čtení i psaní velkých písmen celé abecedy a čtení slov i vět. Vyvození jednotlivých písmen vychází ze jmen dětí jedné fiktivní první třídy a jejich zážitků a příběhů. Nechybí ani nácvik samostatného písemného projevu dítěte.

Učebnice je dvojbarevná a nabízí řadu tvořivých námětů. Krásné ilustrace poskytují prostor nejen pro výuku, ale i pro potěšení dětí v době mimo vyučování. V dolní části stránek se nachází lišta se stručnými pokyny pro práci dítěte v případě jeho nepřítomnosti ve škole.

Už čteme a píšeme sami

Už čteme a píšeme sami (genetická metoda)

Druhá, plnobarevná pracovní učebnice přechází k malé abecedě, po níž jsou zařazeny texty ke čtení a projekty. Obojí napomáhá jak k celostnímu jazykovému rozvoji dítěte, tak ke zvyšování samostatnosti v jeho ústním i písemném projevu. Novinkou je projektová část, v níž se žáci naučí funkčně využít nabytých vědomostí při řešení běžných situací. K rozvoji vizuální komunikace, kterou lze zjednodušeně vyjádřit jako dovednost „číst“ obrazové sdělení, přispívá množství ilustrací a fotografií.

Uložit

Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na tomto odkazu: http://brezkova.rajce.idnes.cz/

Učivo: prosinec – únor 

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

 

 

 

 

Přihlásit se můžete na tomto odkazu https://doodle.com/poll/pxdiqq2s7p9xaeh7 

Napište třídní učitelce

2 + 1 =