Vyberte stránku

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 2.B ZŠ ÚVALY

Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Mgr. Březková Arnoštka

 

Vážení rodiče, po dobu nepřítomnosti paní učitelky Březkové bude Vaše děti učit paní učitelka Hynčicová. Komunikovat s ní můžete na tel. čísle 732 338 763.

vedení školy

Třída: 2.B

Třídní učitelka: Mgr. Březková Arnoštka
E-mail: brezkova@zsuvaly.cz

26. 5. 2019
Vážení rodiče,
v pondělí 27. 5. 2019 pojedou děti na návštěvu knihovny v Českém Brodě. Přijdou do školy a společně odejdou na nádraží v 8.50 hodin, jízdenku koupí p. asistentka Hrubá. S dětmi pojede p. Hrubá a sl. Dvořáková. Předpokládaný návrat je v 11.36 hodin. Děti přijdou bez učení, svačinu a pití jim dejte do batůžku.
Dne 31. 5. pro děti prvních a druhých tříd připravily děti ze školního parlamentu Den dětí. První dvě hodiny se děti budou učit, v 10.00 hodin půjdou plnit úkoly, které pro ně děti připraví. Vyučování končí ve 13.20 hodin.
Zároveň Vás všechny zvu na Den dětí pořádaný školou a MDDM v Úvalech, který se koná 1. 6. ve 14.00 hodin pod školou a v přilehlých prostorách.
Protože budu i nadále doma, prosím, omluvenky zasílejte do Bakalářů, omluvenky sms p. asistentce Míše Hrubé. Učivo si děti musí pamatovat, prozatím nebudu psát, co se bude probírat.
Přeji Vám všem hezký týden Arnoštka Březková
19. 5. 2018
Gratuluji Barunce a Ondrovi k postupu do oblastního kola recitační soutěže, které bude 12. 6. 2019 opět v naší škole. Děkuji i Toníkovi a Viktorovi, také nás vzorně reprezentovali.
V uplynulém týdnu děti napsaly kontrolní práce, chválím za nasazení. Dokázaly mně i sobě, že učivo druhé třídy zvládají velmi pěkně. Do konce roku se však ještě učíme, abychom doladili drobné nedostatky a uměli ještě víc.
Ve středu 22. 5. se fotografujeme. Lístečky na objednání fotografií už děti dostaly, v pondělí si je vyberu, pokud už je neodevzdaly.
V pondělí 27. 5. pojedeme na malý výlet do Českého Brodu, kde navštívíme městskou knihovnu.
V týdnu od 27. 5. do 31. 5. bude ve škole probíhat již tradiční sběr papíru. Papír můžete odevzdávat ráno před začátkem vyučování.
Krásný týden Arnoštka B.

 12. 5. 2019

Krásné nedělní dopoledne,

maminkám přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku, doufám, že i malý dárek od dětí jim udělal radost.

Po celý týden jsme ve škole pilně pracovali, opakovali, docvičovali, a tak se můžeme vrhnout na závěrečné práce z matematiky a českého jazyka. Obsahem prací bude učivo druhého pololetí, psát budeme pravděpodobně tento týden.

Do pondělí se všichni mají naučit básničku, kterou dostali ve škole. Do školního kola recitační soutěže budu vybírat v pondělí. Do užšího kola postoupilo 7 dětí. Školní kolo se uskuteční ve středu od 13. 00 hodin ve třídě p. uč. Formandlové. O vybrané děti se postarám, na soutěž je odvedu a pak se vrátí do družiny nebo jak jim napíšete.

Gratuluji Bořkovi a Elišce k pěknému umístění v oblastním kole pěvecké soutěže Kudy chodí písnička.

V tomto týdnu se také zapojíme do projektu školy v oblasti práce s tabletem.

Hezkou neděli vám přeje Arnoštka Březková

3. 5. 2019

Školu v přírodě jsme zvládli na jedničku, děti ji hodnotí velmi pěkně. V úterý jsme byli ve škole všichni trochu unavení, ale ještě jsme se zvládli proběhnout s košťaty mezi totemy, přeskočit májové koště a užít si čarodějnický den.

V tomto týdnu se budeme připravovat na recitační soutěž, která bude 15. 5. 2019. Pokud byste našli nějaké pěkné básničky, ráda si je přečtu a s dětmi se je naučíme. Mám před sebou nelehký úkol, vybrat nejméně tři zdatné recitátory, kteří nás budou reprezentovat ve školním kole. 

Od pondělí se zase začneme pilně učit, abychom zvládli všechno učivo a mohli napsat závěrečné testy. 

Také musíme všichni držet palce Bořkovi, Adince, Elišce, protože budou reprezentovat naši školu v pěvecké soutěži Kudy chodí písnička. Oblastní kolo se uskuteční 9. 5. 2019 od 13. hodin v DVA.

Fotografovat se budeme 22. 5. 2019 od 10.00 hodin. V závěru měsíce nás ještě čeká výlet do Českého Brodu do městské knihovny.

Krásný prodloužený víkend Vám přeje Arnoštka Březková

28. 4. 2019

Dnešní den se nesl ve znamení loučení. Indiáni své tee-pee složili a odjeli v modrém oři do vzdálené prérie. My jsme jim zamávali a vyrobili jsme si lapač snů, aby se nám poslední noc něco opravdu hezkého zdálo. Po výborném obědě, brambor s řízkem, jsme lehce nabrali sílu a hurá na průzkum do čtyř kilometrů vzdáleného města Prčice. Na náměstí pod kostelem jsme pro vás zapózovali a vydali se na cestu zpět. Poslední večeře byla sladká a dětem moc chutnala. Pak už jsme si zhodnotili celý pobyt v hotelu a zabalili svá bagančata. Zalehli jsme do postýlek a teď už sníme sladké sny.

Dobrou noc a zítra se uvidíme. Kdy to ještě upřesníme (13:00 – 14:00 hodin)

 

27. 4. 2019

Naše velké indiánské dobroužství pokračovalo i dnešní den. Až z dálných krajů za námi dorazili 2 opravdoví indiáni, kteří před naším hotelem postavili tee-pee. Následovalo prověření našich dovedností a zručnosti při indiánských soutěžích. Indiáni nám také vyprávěli o svém životě, zvycích, seznámili nás se zbraněmi a nástroji, které používají. Dokonce nám i ukázali rozdělávání ohně. Když nás na chvíli zahnal déšť, vyráběli jsme indiánské bubínky.

A aby toho nebylo málo, stihli jsme i zápas ve fotbale a večerní diskotéku.

Přejeme vám dobrou noc.

 

26. 4. 2019

 

Posíláme pozdrav z Chotětic, jsme všichni zdraví, spokojení, užíváme si společné chvíle.

Dnešní den byl ve znamení celodenního výletu do Tábora. První kroky vedly přes historické centrum k Muzeu čokolády a marcipánu. Tam jsme strávili opravdu sladké chvíle plné čokolády a marcipánu. Zjistili jsme, že již indiáni z celého světa v minulosti pěstovali kakaové boby. Viděli jsme spoustu zajímavostí, které lze z čokolády vyrobit. Podívali jsme se i do sklepení čokoládovny, kde se nachází peklo. Sladké chvilky rychle utekly a my jsme se vypravili do zoologické zahrady Tábor – Větrovy. Užili jsme si tamní hřiště, ochutnali ledové osvěžení a odcházeli jsme okouzleni zvířecí říší.

Po návratu na nás čekala skvělá večeře. Špagety dětem velmi chutnaly, chodily si i 3x přidat. Pak se rozpršelo a my jsme se podívali na krátkou pohádku a hurá do peřin.

Teď už sníme sladké sny a těšíme se na překvapení, které na nás čeká po probuzení.

Ať se vám také hezky spinká. Posíláme spoustu pusinek

 

 

25. 4. 2019

A už jsme tu zas na skok s informacemi z dnešního dne.

Tak začínáme, držte se. Po brzkém, opravdu brkém ránu, a velmi vydatné snídani jsme se jako stopaři vydali prozkoumat prérii, kde jsme se setkali s místní divokou zvěří (zající, čápi, srnka, koně a lamy). Po návratu do základního tábora a obědě jsme popustili tvořivost a vyrobili si čelenky a ozdobili trička. Kluci si zahráli velmi pěkný fotbal a nechtěli s ním přestat. Děvčata hrála vybíjenou, stav skončil remízou. Po večeři jsme si ještě zaskákali přes lano – škáče jeden, dobrý, skáčou dva najednou – lepší, škáčou tři – super, skáčou čtyři – nejlepšííííí

Dobrou noc všem Arnoštka a Míša

 

24. 4. 2019

Posíláme pozdní pozdrav z Chotětic,

Cesta uběhla velmi rychle, po ubytování a vydatném obědě jsme si odpočinuli a vyrazili objevovat krásy okolí. Po návratu jsme se rozdělili do kmenů, vymysleli kmenové pokřiky a hurá na totemy. Namalovali jsme nejen totemy, ale i sami sebe, viz. foto na rajčeti. Sportovali jsme jako o život, vybíjená i fotbal se velmi vydařili, moc jsme si to užili. Po večeři, guláš s knedlíkem, jsme vytvořili podle starověké tradice indiánská jména. Nyní už všichni spí.

 

 

 

Pozdravy posílají: ležící holubi, moudří sloni, okouzlující tygřice, hbité lamy, divý slon, divoký jelen, moudrý jelen, moudré lamy, okouzlující lamy, chytrý slon, divoký slon, moudrá srna, hbitá slonice, okouzlující holub, ležící lama a rychlá lama

 

 

19. 4. 2019

 

Krásné velikonoční svátky,

snad na vás zbyl mazanec, který si děti ve škole upekly a stoly zdobí motýlek, kterého si vyrobily a teď si užíváte sluníčka a chystáte s dětmi tašku nebo kufr na školu v přírodě..

Dětem jsem rozdala dopis s informacemi ke škole v přírodě. Protože jsem však na oknech i na lavicích několik dopisů našla, připomínám to nejdůležitější. Odjíždíme ve středu 24. 4. od školy. Sraz je u školy v 8.30, odjezd v 9.00 hodin. Nezapomeňte v obálce nebo deskách odevzdat potvrzení od lékaře, bezinfekčnost, souhlas se zastupováním rodičů, ofocený průkaz pojištěnce. Léky podepište. Děti by měly vědět, co si s sebou berou, aby si to také sbalily domů. Nezapomeňte dát do batůžku svačinu na cestu a lahev s pitím.

Děkuji všem za dárky nebo dobroty pro děti.

Při zpáteční cestě jsme se rozhodli navštívit Park Soběhrdy, dobu příjezdu upřesním. Uvidíme dle počasí a nálady dětí.

Gratuluji Bořkovi, Elišce J. a Adince k postupu do dalšího kola pěvecké soutěže Kudy chodí písnička.

Kubík Sládek se probojoval do dalšího kola Čokoládové tretry, které se uskuteční v Kladně. Gratuluji, bylo to velmi těžké.

Všichni bychom měli hledat hezké básničky na recitační soutěž, školní kolo se už blíží, po škole v přírodě začneme nacvičovat.

V úterý 30. 4. si ve škole uděláme Čarodějnický den, můžete přijít v kostýmech a pak si odpočineme a nabereme síly do finále:), protože nás ve dnech 2. a 3. 5. 2019 čeká ředitelské volno.

Přeji všem krásné Velikonoce, klukům bohatou pomlázku a všem děvčatům, aby byla ještě krásnější než jsou

Arnoštka Březková

A co nás čeká na škole v přírodě? Přemýšlejte, co to asi bude.

Den usídlení

Den tvořivosti a obdarování

Den objevování

Den zápolení

Den lovu a veselí

Den stěhování

 

14. 4. 2019

Hezké nedělní odpoledne,

po vynesení Morany a přivítání jara nás čeká velikonoční týden.

V úterý budeme mít o půlené hodině matematiku a zbytek dne budeme věnovat Velikonocům. Zkusíme upéct mazance a ozdobit si vajíčko.

Ve středu nás čeká tvoření motýlů a další povídání o Velikonocích, tentokrát s paní Ježkovou z muzea v Říčanech. V tašce budou mít děti matematiku a český jazyk, čítanku mohou nechat doma.

Od čtvrtka do pondělí si budeme užívat volna a připravovat se na školu v přírodě.

Informace k odjezdu Vám zašlu v průběhu příštího týdne.

Děkuji Vám za příjemné úterní setkání, hezký týden Arnoštka Březková

7. 4. 2019

Vážení rodiče, milé děti,

máme za sebou opět dost náročný týden. Pracujeme ve třetím díle matematiky, tentokrát jsme začali vzadu s násobilkou 7, v českém jazyce se seznamujeme s pojmy slova citově zabarvená – zdrobnělá, lichotivá, hanlivá, vulgární…, stále určujeme slovní druhy, rozlišujeme pojmy věta – souvětí.

Ve středu jsme ukázali dětem z mateřské školky Dúlek, jak to chodí ve škole. Chválím děti za chování, byly zdatnými učiteli malých žáčků.

Ve čtvrtek jsme byli v Čítárně a opět zkoušeli splnit úkoly k přečtenému textu.

V úterý 9. 4. 2019 se na vás těším na třídní schůzce, která je až od 18.00 hodin. Překontrolujte si platbu v Bakalářích, zda máte všichni dostatek peněz na účtu.

Hezký týden Arnoštka Březková

31. 3. 2019

Vážení rodiče, milé děti,

stránky opět fungují, tak mám pro vás několik důležitých informací.

Jistě jste slyšeli, že u nás ve třídě byly Bája. Autorské čtení s panem Zvolským bylo velmi zajímavé, pokud byste hledali pro děti hezkou knihu, doporučuji. Děti si čtení užívaly, ptaly se, poslouchaly, pozdravily se s Bájou…

V pátek s velkým nasazením řešily úlohy z matematiky. Nejlepšími řešiteli v naší třídy byli Eliška Jiřičková, Bětka Koželská a Petr Kunetka.

Další akcí byla Noc s Andersenem. Děti běhaly po škole a plnily úkoly téměř dvě hodiny. Další nás ještě čekají v pondělí. Taneček v pyžamu tentokrát nebyl, protože probíhala aktualizace v počítači. Odměnou za hezké a bezproblémové chování bylo čtení Michalky a mě na dobrou noc. Četly jsme dlouho………

Ve středu k nám přijdou předškoláci a v pátek mají děti ředitelské volno.

V úterý 9. 4. se na vás těším od 18.00 hodin na třídní schůzce. Připomínám platbu školy v přírodě přes účet v Bakalářích do 8. 4. 2019.

Krásný víkend A. Březková

17. 3. 2019

Chválím všechny děti za práci v hodinách, pracují rychle, s velkým nasazením.

V tomto týdnu jsme zkoušeli Malování v nové PC učebně. V českém jazyce stále procvičujeme třídění slov do slovních druhů, v matematice procvičujeme násobení a dělení, sčítání i odčítání a objevujeme nová prostředí. V pátek si děti zkusí vypočítat úlohy z matematické soutěže Klokan, v kategorii Cvrček. V průběhu týdne si zkusíme vypočítat některé příklady z minulých ročníků.

Ve středu nás také čeká autorské čtení z knihy Filipa Zvolského.

Přeji všem hezký týden Arnoštka Březková

10. 3. 2019

V pátek si děti z plavání odvezly Mokré vysvědčení. Chválím všechny za snahu a nasazení. I z neplavců jsou již plavci, nebojí se skočit z bloku do vody a doplavat bez dopomoci ke schůdkům.

Od 15. 3. budeme mít každý pátek dvě hodiny tělesné výchovy. Vyučování bude končit ve 13. 20 hodin. Děti by měly mít v sáčku na tělesnou výchovu boty do tělocvičny, boty pro pobyt venku, tričko, tepláky nebo kraťasy, bundu. Pokud bude hezké počasí, budeme chodit ven, v ostatních hodinách se budeme střídat v Sokolovně, školní tělocvičně a v hale.

Prosím o kontrolu vašeho účtu v Bakalářích. 27. 3. Jedeme do divadla – 200 Kč, 9. 4. platba za školu v přírodě 3 000 Kč, 17. 4. Velikonoční dílna 60 Kč. Někomu už zbývá na účtu jen 21 Kč (po zaplacení dopravy na plavání).

V tomto týdnu nás čeká Den otevřených dveří a návštěva dětí z lesní MŠ Dúlek v Úvalech.

I v letošním školním roce se zúčastníme školní akce Noc s Andersenem. S pohádkou budeme spát ve škole z pátku 29. 3. na sobotu 30.3. 2019.

Ještě připomínám, že školní kolo pěvecké soutěže Kudy chodí písnička bude 4. 4. 2019 v DVA  od 13. 00 hodin.
Recitační soutěž bude až v květnu.

Ve škole se nyní učíme třídit slova do skupin. Seznámili jsme se se všemi slovními druhy. Na konci roku bychom měli umět zařadit hlavně podstatná jména, slovesa, spojky a předložky. Zatím se zdá, že s tím děti nemají problém.

Přeji Vám hezký týden Arnoštka Březková

3. 3. 2019

Hezké nedělní odpoledne, tak už je to jisté, prázdniny jsou pryč a nás od pondělí zase čeká učení. Těším se na vás, přineste si přečtenou knížkuVýsledek obrázku pro knížka pro děti, zkusíme si ji zapsat do čtenářského deníku.

Zkontrolujte vybavení penálu (doporučuji raději dvě pera). V pátek nás čeká poslední plavání.

Rodiče prosím o zkontrolování stavu účtu v Bakalářích. Naše rezerva ze zbytku třídního fondu byla využita na doplatek dopravy na plavání. Do konce roku budeme určitě potřebovat 3 300 Kč.

Celý týden s úsměvem Vám všem přeje Arnoštka Březková

Týdenní plán učiva
17.6. - 21.6. 2019
TémaUčebnicePracovní sešit
Český jazykMoře
Podstatná jména - spodoba
Slovesa
Předložky
Abeceda
Diktát str. 87
Slovní druhy
Podstatná jména
Spodoba
Abeceda,
Sloh - osnova a vypravování

str. 118 - 123PS str. 33 - 40
Pracovní listy

Čtení a psaníčtení s porozumněním
Každý čtvrtek chodíme do školní Čítárny, kde máme naši Dílnu čtení.
MatematikaNásobení čísly 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Cyklotrasy
Zvířátka dědy Lesoně
Krokování, < > =, procvičování sčítání a odčítání do 30,
práce s tabulkou,
slovní úlohy,
číselná osa
PS str. 38 - 45, od str. 52 každý pracuje dle svých silPL s násobením a dělením čísly 7, 8, 9, sčítáním a odčítáním do 100
PrvoukaVoda v krajině
Ekosystém vody
Zkoumáme vodu
str. 64 - 68str. 38 - 40
MěsícNázev akceDatumČasBližší informace
ZáříVýstava4. 9. 20188.00-8.45Sejdeme se ve třídě a společné odejdeme na výstavu.
ZáříJak se chránit v nebezpečných situacích4. 9. 201810.00 - 11.30Program zajistí odborný lektor.
ZáříDopravní výchova7. 9. 2018Mobilní hřiště pod školou, dopravní výchova.
přinést si svou helmu a sportovní oblečení.
ŘíjenSběr starého papíru8. - 12. 10. 20187.00 - 7.50Pod starou budovou školy.
ŘíjenDivadelní představení Toodle Noodle9. 10. 20187.50 - 13.00 hodinSraz na nádraží v 7.50, odjezd v 8.05 hodin. Každý si zakoupí zpáteční jízdenku. 100 Kč na vstup vybírám v pátek 5. 10. 2018.
po příjezdu odvedu děti do jídelny a předám do školní družiny.
ŘíjenJabkobraní13. 10. 2018V okolí školy
ŘíjenSpaní ve školeNoc z 12. 10. na 13. 9. 201818. 00 - 9. 00 hodinVe třídě 2. B
S sebou sportovní oblečení, pyžamo, hygienické potřeby, karimatka, spacák, něco dobrého k pozdní večeři a na snídani. Sraz v pátek před školou v 18.00 hodin. Děti si můžete vyzvednou v sobotu od 8. 30 do 9.00 hodin.
ŘíjenProhlídka Legiovlaku18. 10. 20188.10. 2018Sraz ve třídě v 7.50, společný odchod na nádraží. Přijďte včas do školy.
ŘíjenOslavy 100. výročí republiky20. 10. 2018Oslavy budou probíhat u nádraží a na náměstí.
ŘíjenDivadlo U Hasičů
Ferda Mravenec
22. 10. 20187. 20 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.20 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny. 200 Kč vybírám dne 19. 10. 2018
ListopadDivadlo U Hasičů Kocour v botách20. 11. 20187. 15 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.15 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
ListopadNávštěva skanzenu v Přerově nad Labem - Jak se žilo dříve, oslava Vánoc.
Tvořivá dílna
21. 11. 20188.00 - 12. 00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
ListopadBeseda s p. Formanovou22. 11. 20188.00 - 9. 00 hodin.
ListopadVánoční tvořivé dílny29. 11. 20188.00 - 11. 40. 00 hodin.
ProsinecDivadlo U Hasičů
Když je v pekle neděle
4.12. 20187. 15 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.15 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
ProsinecVystoupení v DPS5.12. 201814.00 - 15.00 hodinPo skončení vyučování se o děti postarám. Odvedu je do DPS a přivedu opět ke škole.
ProsinecVystoupení v Sokolovně Vánoční koncert školy6.12. 201818.00 hodin
ProsinecKdyž draka bolí hlava13.12. 20188.30 hod.DVA č. 65, vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu
ProsinecVánoční besídka pro rodiče17. 12. 201817.30 hodinVe třídě 2. B
LedenHudební pořad p. Hrabě15. 12. 20198.50- 10. 45 hodinDVA č. 65, vstupné 50 Kč zaplatím z třídního fondu.
LedenSpaní ve škole - hodnocení pololetí, večer plný her25.1. -26. 1. 201918. 00 - 9. 00 hodinVe třídě 2. B
S sebou sportovní oblečení, pyžamo, hygienické potřeby, karimatka, spacák, něco dobrého k pozdní večeři a na snídani. Sraz v pátek před školou v 18.00 hodin. Děti si můžete vyzvednou v sobotu od 8. 30 do 9.00 hodin.
ÚnorBarevný týden11. 2. - 15. 2. 2019
BřezenVzpomínková akce Pamatuj8. 3. 201914.30 hodin.Před hlavní budovou školy.
BřezenAutorské čtení Filip Zvolský Bája v království času20. 3. 20191. vyuč. hodinutřída
BřezenDivadlo U Hasičů27. 3. 20197. 15 - 12.00 hodinSraz u školy v 7.15 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti po příjezdu ke škole odvedu na oběd a předám do družiny.
BřezenNoc s Andersenem29.3. -30. 3. 201929. 3. - 18.00
30. 3. - 9.00 hodin
Spacák, sportovní oblečení, něco dobrého k pozdní večeři a brzké snídani.
DubenKudy chodí písnička - školní kolo4. 4. 2019od 13.00 hodinV sále "65"
DubenProjektový den - Velikonoce 16. 4. 20198.45 - 11. 45 hodinSuroviny nakoupím a zaplatím z třídního fondu, děti si nemusí nic nosit.
DubenVelikonoční dílna 17. 4. 20198.00 - 9. 45 hodinV rámci vyučování,
50 Kč zaplatit přes účet
DubenŠkola v přírodě Dvůr Chotětice24. 4. - 29. 4. 20193000 Kč zaplatit na účet do 9. 4. 2019
KvětenÚvalské veršování15. 5. 201913. 00
KvětenFotografování třídy22. 5. 201910.00Cena za foto:
21x45 - 40 Kč
10x15 - 30 Kč
Pošlu vám objednávku, kterou mi vraťte nejpozději do 21. 5. 2019
KvětenKnihovna Český Brod27. 5. 2019
ČervenÚvalské veršování12. 6. 201913.00

en flag Informace pro skupiny –  2B2 – Olga Fernando
Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.
Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  2B2 – Olga Fernando

září – listopad

Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen

Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Genetická metoda čtení

pro 1. ročník ZŠ

Genetická metoda

Genetická metoda čtení je jednou z metod čtení používaných v našich školách. Také bychom ji mohli nazvat „hláskovací“ nebo „písmenková“, neboť děti se neučí číst po slabikách (jako je to v případě analyticko-syntetické metody, která se u nás začala používat po druhé světové válce a až do počátku devadesátých let byla jedinou metodou výuky čtení), ale nejprve se naučí velká a pak malá písmena. Jednotlivá slova tedy hláskují a hned zase spojují v celek. Tato metoda u nás byla používána před první světovou válkou a někdy byla také nazývána Kožíškovou metodou (podle spisovatele Josefa Kožíška, autora snad nejznámějšího slabikáře Poupata, Úvalech u Prahy prožil posledních šest let svého života). Genetická metoda umožňuje rychlé čtení s porozuměním – děti mají pocit, že čtou opravdu rychle a čtenému rozumí. Soubor učebnic pro český jazyk a literaturu v 1. ročníku ZŠ s výukou čtení a psaní genetickou metodou je alternativou učebnic pro výuku čtení analyticko-syntetickou metodou.

Cílem nových učebnic čtení a psaní genetickou metodou je zprostředkovat poznání jazyka přirozeným způsobem – žáci od počátku čtou a zapisují smysluplné texty. Učebnice přinášejí zajímavou alternativu k běžně užívaným metodám, neboť vyžadují větší aktivitu dítěte a poskytují prostor k hledání vlastní cesty ke čtení a psaní. Soubor se skládá z pracovní učebnice Začínáme číst a psát, pracovní učebnice Už čteme a píšeme sami, sešitu Uvolňovací cviky a tvarové prvky psacího písma, tří písanek pro nácvik psacího písma a zvukového CD. Pro čtení ve 2. pololetí 1. ročníku je možné využít Čítanku 1 pro ZŠ.

Začínáme číst a psát

Začínáme číst a psát (genetická metoda)

Pracovní učebnice spolu se sešitem Uvolňovací cviky pro rozvoj grafomotoriky pokrývá období zhruba první poloviny školního roku. Úvodní část je věnovaná motivaci dítěte a průpravnému čtení s nezastupitelnými obrázky, které děti nejen „čtou“, ale i „píší“. Důraz je kladen na formulaci sdělení a myšlenek, k jejichž záznamu se od začátku využívá kresby a symbolu. Na tuto část plynule navazuje nácvik čtení i psaní velkých písmen celé abecedy a čtení slov i vět. Vyvození jednotlivých písmen vychází ze jmen dětí jedné fiktivní první třídy a jejich zážitků a příběhů. Nechybí ani nácvik samostatného písemného projevu dítěte.

Učebnice je dvojbarevná a nabízí řadu tvořivých námětů. Krásné ilustrace poskytují prostor nejen pro výuku, ale i pro potěšení dětí v době mimo vyučování. V dolní části stránek se nachází lišta se stručnými pokyny pro práci dítěte v případě jeho nepřítomnosti ve škole.

Už čteme a píšeme sami

Už čteme a píšeme sami (genetická metoda)

Druhá, plnobarevná pracovní učebnice přechází k malé abecedě, po níž jsou zařazeny texty ke čtení a projekty. Obojí napomáhá jak k celostnímu jazykovému rozvoji dítěte, tak ke zvyšování samostatnosti v jeho ústním i písemném projevu. Novinkou je projektová část, v níž se žáci naučí funkčně využít nabytých vědomostí při řešení běžných situací. K rozvoji vizuální komunikace, kterou lze zjednodušeně vyjádřit jako dovednost „číst“ obrazové sdělení, přispívá množství ilustrací a fotografií.

Uložit

Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na tomto odkazu: http://brezkova.rajce.idnes.cz/

Učivo: prosinec – únor 

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

 

 

 

 

Přihlásit se můžete na tomto odkazu https://doodle.com/poll/pxdiqq2s7p9xaeh7