Vyberte stránku

Vážení rodiče,

nacházíte se na stránkách třídy 2. A  ZŠ Úvaly, naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Šárka Zahrádková

Kontakt

 

Třída: 2. A

zahradkova@zsuvaly.cz

 

Aktualizace 23.6.

Krásné nedělní dopoledne,

a je to tady………. tento víkend Vám píši poslední informace ohledně „druháčků“. 🙂

Školní výlet byl prima. Děti chválím. Až nám přijde faktura za autobus – dopravu, budu zapisovat celkovou částku (-350 Kč) a na pracovní sešity a pomůcky částku – 1000 Kč. Prosím zkontrolujte zůstatek na účtech Vaší dcery/Vašeho syna. Děkuji.

V pondělí 24.6. – vybíráme 4 učebnice – český jazyk, čítanka, prvouka, hudební výchova (učebnice budou bez obalů, vygumované, zalepené. V 18.30 hodin se sejdeme ve škole na naše „spaní“. 🙂

V úterý 25.6. – projektové vyučování CO – žáci přijdou s batůžkem, sportovní boty, penál, svačinu, dostatek pití.

Ve středu 26.6. – „kuchtíme“.

Ve čtvrtek 27.6. vyklidíme šatní skříňky a odevzdáme klíčky. 

V pondělí, ve středu a ve čtvrtek končí vyučování v 11.40 hodin.

V úterý nepůlíme. Všichni máme výuku od 8 hodin do 12.35 hodin.

V pátek 28. června výdej vysvědčení. Končíme v 8.45 hodin.

Družina je denně zajištěna. Prosím o informaci, jak budou děti odcházet.

Na „spaní“ žáci dostanou v pondělí přihlášku, prosím, ať ji vezmou večer s sebou i s batůžkem na úterý. 🙂

Přeji Vám pohodový poslední školní týden.

 

Aktualizace 15.6.

Milí rodiče,

čtvrteční setkání s Vámi bylo milé, příjemné a dojemné. 🙂 Pokud máte z besídky fotografie, nebo nahrávky a pošlete po dětech do školy, budeme rádi.

Následující  týden nám začíná až v úterý 18.6. Ve středu budou mít děti 5 vyučovacích hodin.  Od 12.25 hodin budou v družině. Prosím o informaci, kdy budou při této změně odcházet domů. Děkuji.

Ve čtvrtek 20. června odjíždíme autobusem od školy na výlet. Sraz nejpozději v 7.50 hodin před školou. Prosím o vhodné oblečení i obutí (pokrývku hlavy). Batůžek na záda, dostatek jídla a pití. Mohou si také vyzkoušet hospodařit se svým kapesným. 🙂 Předpokládaný návrat je v 16 hodin opět ke škole. Budu Vás informovat smskou. Zkontrolujte „koruny“ na účtu – na výlet, i na pracovní sešity pro 3. ročník.

Přeji Vám hezký prodloužený víkend. 🙂

 

Aktualizace 7.6.

Krásný páteční večer,

děkuji dětem a samozřejmě rodičům za účast ve sběru papíru. 🙂

V pracovních sešitech se blížíme do finále, ale stále procvičujeme a opakujeme učivo. V pracovním sešitě českého jazyka je velice hezký přehled probraného učiva uprostřed sešitu. Dnes jsem pracovali s větnými celky. Víme a poznáme větu jednoduchou a souvětí. Pro chybějící žáky – máme hotovou stranu 39.

Prosím rodiče o kontrolu a doplnění omluvení absence – i za květen.

Během půlených hodin děti pracovaly na počítačích v nové počítačové učebně. Ve středu jsme měli ve třídě na lavici každý svůj tablet a procvičovali český jazyk a matematiku.

Dnes přišla na hodinu prvouky do školy paní učitelka Baumruková a zkuste se dětí zeptat, co jsme všechno zažili a viděli. 🙂 Děkujeme!

Na středu 12.6. na hudební výchovu prosím, aby každý žák měl 2 polévkové lžíce a malou plastovou lahev – pokud to půjde, očištěnou od etikety.

Ve čtvrtek 13. června besídkou poděkujeme paní učitelce Jiřičkové. Sraz žáků 2.A je v 17 hodin před školou. Besídka pro rodiče začíná v 17.30 hodin. Maminka Vanessky zajistila společnou květinu. Děkuji.

Plánované akce:

12.6. středa – Čokoládová tretra – Matouš Lukáš Knebl

17.6. pondělí – Ředitelské volno

20.6. čtvrtek – Výlet FAJNPARK

24.6. pondělí – Odevzdávání učebnic, Spaní ve škole

25.6. úterý – Ochrana obyvatel při mimořádných událostech

26.6. středa – Smažíme, vaříme, zkrátka celé dopoledne „kuchtíme“ ve cvičné kuchyňce

26.6. – 27.6. Odevzdání klíčů od šatních skříněk

Podrobnější informace se budu vždy snažit včas k akcím napsat.

Krásný víkend. 🙂

 

Aktualizace 1.6.

všem svým žákům přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku. 🙂 Včera si děti užily soutěže a plnění úkolů, které pro ně připravili žáci z 2. stupně. Děkujeme!

Ve čtvrtek 20. června jedeme na celodenní výlet do Chlumce nad Cidlinou. Navštívíme FAJNPARK. Prosím o informaci, zda se výletu Vaše dcera/Váš syn zúčastní. Prosím o kontrolu peněžní částky na školním účtu. Během června se budou platit pracovní sešity pro 3. ročník. Předpokládaná částka na výlet je 450 Kč a na příští školní rok, včetně prac. sešitů částka 1000 Kč.

Ráda bych si  ještě během června s dětmi „pospala“ ve škole a rozloučila se besídkou s paní učitelkou na hudební výchovu. Budu Vás včas informovat.

Opakujte, procvičujte učivo, čtěte, počítejte. 🙂

Dnes ve „dvě“ pod školou……

 

 

Aktualizace 25.5.

Hezké poledne,

od pondělí můžete nosit „kila, tuny“ papíru. 🙂

Musím děti pochválit za vzornou domácí přípravu a aktivitu v hodinách. Prosím Vás o spolupráci. Popovídejte si s dětmi o chování při hodinách výchov. Děkuji.

V sobotu 1. června jste srdečně zváni na Den dětí. Akce plná sportování a her bude probíhat v prostorách pod školou, kostelem, od 14 do 16 hodin.

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 30, učebnice strana 106

Matematika – pracovní sešit strana 19, procvičujeme násobilku, sčítání a odčítání do 100 a slovní úlohy, děti moc rády rýsují

Prvouka – pracovní sešit strana 34, učebnice strana 53, pokusy s vodou – nezapomeňte pomůcky. 🙂

Přeji Vám všem pohodový květnový víkend!

 

Aktualizace 18.5.

Krásné sobotní dopoledne,

blahopřeji k postupu do oblastního kola recitační soutěže Péťovi Valáškovi. Ve středu 12. června mu budeme držet palce. 🙂 Děkuji za snahu v soutěži i Kačce C. a Péťovi Ž. Konkurence byla opravdu veliká.

Velké písemné práce máme za sebou. Budeme ale stále procvičovat a opakovat. Tento týden se budeme ve středu během tělesné výchovy fotografovat. V pondělí pošlu po dětech tabulku, prosím o záznam, kolik fotografií budete chtít (velká, společná 40 Kč, malá, jednotlivci, skupinky 30 Kč). Děkuji.

V týdnu od 27.5. do 31.5. proběhne SBĚR PAPÍRU. Žáci, kteří papír donesou se současně u kontejneru nahlásí zapisovatelkám – uvedou třídu, jméno a přibližné množství papíru.

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 28, učebnice strana 108, apeluji – hlasité čtení každý den

Matematika – pracovní sešit – strana 16 – cvičení 1 a 2, strana 17 – jen cvičení 3

Užijte si víkend.

Aktualizace 11.5.

Hezké dopoledne,

učivo jsme zopakovali, procvičili a budeme psát testy a písemné práce. Anetce i Kubovi gratuluji ke krásnému umístění ve zpěvu. 🙂

Ve středu se oba Péťové a Kačka C. zúčastní školního kola recitační soutěže. Prosím informujte paní vychovatelku, jak budou děti ze soutěže odcházet. Děkuji.

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 27, učebnice strana 103

Matematika – geometrie – rýsujeme přímku, úsečku (zkontrolujte pravítko, tužku)

Prvouka – pracovní sešit strana 32, učebnice strana 50 – 51

Do úterní výuky zařadíme práci s tabletem. 🙂

Užijte si víkend a všem maminkám přeji vše nejlepší k svátku.

Aktualizace 4.5. 2019

Dobré ráno,

doufám, že se Vám z indiánů zase pomalu stávají žákyně a žáci 2. A. 🙂 Bylo to prima a teď zpátky do učení. Budeme opakovat, procvičovat i zkoušet. Tento týden ve středu 8. 5.  je Státní svátek. Ve čtvrtek 9. 5. bude Anetka a Kuba zpívat v oblastním kole pěvecké soutěže. Na soutěž děti doprovodím. Prosím o informaci, jak budou odcházet domů. Děkuji.

Ve středu 15. 5. proběhne ve škole Recitační soutěž. Během tohoto týdne vybereme „recitátory“.  Připravte si básničku, kdo máte zájem. 🙂

 

Přeji Vám všem hezký víkend.

 

Škola v přírodě 

22.4. – 29.4. Dvůr Chotětice

1. den – Tak a jsme v Prčicích. 🙂 Cesta autobusem utekla, sluníčko začalo hřát a my se ubytovali. Pokoje jsou moc hezké, skoro jako vloni. Oběd, polední klid a vyrážíme prozkoumat okolí. Rozdělujeme se do kmenů, vymýšlíme názvy, pokřiky a máme i svá, někdy přímo „na tělo“, indiánská jména. Každý kmen má vyrobený svůj totem. Snažíme se vše zdokumentovat a paní Štrosová Vám posílá některé fotografie do emailů. Děkujeme jí. 🙂 K večeři guláš se šesti…., po chvilce odpočinku jdeme hrát kopanou, vybíjenou. Děvčata po hřišti tančí, předvádějí gymnastické cviky – hvězdy jsou parádní…. a teď, snažíme se usnout. Tak krásné sny, rodičové drazí. Posíláme pusinky.

  1. den – Budíček měl být okolo sedmé hodiny, ale…no jo, tak dnes budeme muset ta malá indiánská dítka více utahat. 🙂 Po vydatné snídani začínáme stříhat, šít, malovat, a to byste koukali, jaké modely vstoupily do jídelny na oběd. Během poledního klidu píší indiánci do svých rodných kmenů. Těšte se. 🙂 Teplota vzduchu stoupá, a tak místo odpoledního sportování vyrážíme do okolních vesnic. Společnost nám dělají tři lamy, příjemné povídání starousedlíka, krmení kaprů a dokonce i vodník. V nohách máme 4 km, ale po večeři přesto řádíme na hřišti. PS: tváře si mažeme a stříkáme se repelenty, nebojte. 🙂 Jedna z náčelnic učí malé indiánky Cup song. Jsou to šikulky! Teď už celý kmen utichá. Ráno se svezeme autobusem do Tábora, ale o tom až zítra. Pa pááá…….
  2. den – Probuzení bylo opět časné, ale to proto, že jsme se móóóc těšili na slibovaný celodenní výlet. 🙂 Posnídali jsme, každý si do svého batůžku přibalil velký obědo-svačinový balíček. Autobus přijel na čas a hurá za dobrodružstvím. První zastávka byla opravdu sladká a voňavá. Muzeum čokolády a marcipánu bylo k „sežrání“. 🙂 Budeme Vám doma vyprávět! Nejvíce času jsme strávili v ZOO Tábor – Větrovy. Je to rozlohou největší zoo v jižních Čechách. Asi nejkrásnější byl lev pustinný a smečka vlků arktických – Argo, Matěj, Bard a Jack. Jsou to vlčí bratři, bílí jako sníh. Ostatní zvířátka Vám popíšeme doma. 🙂 Těla jsme si protáhli na dětském hřišťátku, občerstvili se nanukem a už to máme akorát do autobusu, abychom stihli večeři. Špagety jsme si chodili přidávat i třikrát. Těšili jsme se ještě ven, ale déšť byl vydatný, a tak jsme v suchu sledovali Letohrátky s medvědem Balú. Teď už spinkáme. 🙂 Děkujeme za pohledy i dopisy. Pusinky a krásné sny. Užijte si víkend. Nás tu zítra čeká překvapení. Pssssssst, o něm vědí jen dospěláci.
  3. den – Dnes nám ten budíček vyšel. Po letních teplotách nastal chladný a deštivý podzim, a tak indiánci chrupali až do sedmi. 🙂 A…. přijelo překvapení – opravdoví indiáni. Během snídaně se počasí umoudřilo a my si dali slíbený zápas ve fotbale. Nezáleží, kdo zvítězil, jsme rády, že se kluci snažili hrát fair play. Ještě jsme si stihli každý vyrobit totem a hurá na oběd. Teepee, které „vyrostlo“ v blízkosti našeho hotelu, bylo úžasné. O indiánech ani nemluvím. Celé odpoledne děti soutěžily, ale největší úspěch měl hod tomahawkem. Vše máte zdokumentované. 🙂 Pořádně vyvětraní jsme se přemístili do jídelny. Poutavé vyprávění o životě a zvycích indiánů i s ukázkami oblečení, zbraní, šperků a spousty doplňků bylo dech beroucí. Někteří kluci už sní o tom, že se stanou indiány. Jak dnešní den ukončit? Přeci pořádnou diskotékou. Nechybělo ani občerstvení. Děkujeme naší paní zdravotnici. 🙂 Vykoupaní, unavení a plní zážitků usínáme. Tak i Vám dobrou noc. Za chvíli jsme u Vás. 🙂
  4. den – Spinkáme a válíme se ještě v půl osmé. Paráda, být tu ještě týden, vstáváme v poledne. 🙂 Dopolední program byl ve znamení dárků a překvapení pro Vás, milí rodiče, takže o tom se rozepisovat nebudeme. Zítra uvidíte. Po řízcích, kterých bychom snědli každý alespoň deset, se vydáváme tam, kde naše putování začalo – do Prčic. Našlapali jsme 8 km a hned, jak se při zpáteční cestě přiblížíme k hotelu, je nám všem jasné, že odpočívat nebudeme. 🙂 Hrajeme fotbal, běháme, skáčeme. K večeři jsou bramborové šišky s povidly a tvarohem. To byste koukali, kolik jsme jich snědli.. tak a rychle se umýt a je tu vyhodnocení. Dostáváme medaile, dárečky a sladkosti. Obě naše paní učitelky nás moóóc chválí. Zítra po snídani máme zastávku ve vnitřním vytápěném hřišti v Soběhrdech. Pokud se předpověď nevyplní, proběhneme se i po farmě. Předpokládaný návrat ke škole je ve 14 hodin. Budu Vás informovat. Těšíme se na Vás.:-)

 

Aktualizace 17.4.

 

Vážení rodiče,

 

do zpráv jsem Vám napsala několik informací ohledně naší Švp. Děkuji za dárečky, sladkosti i polotovary, které mi nosíte, nebo po dětech posíláte. 🙂

 

Soutěžili jsme v běhu. Matouš se ve školním kole umístil na 3. místě ve své kategorii. Dostal NOMINAČÍ LIST a bude reprezentovat školu ve čtvrtfinále Čokoládové tretry 2019. Blahopřeji!

 

Na velikonočních dílnách si děti vytvořily motýly z plsti. Do tašek si přidaly své osení, kuřátko a balíček čokolády od Vanessky. Děkuji. 🙂 Ať Vás výrobky dětí těší celé Velikonoce.

 

Doplnění učiva:

 

Český jazyk – pracovní sešit strana 23, učebnice strana 98, umíme zpaměti vyjmenovat slovní druhy, i s číslem

 

Matematika – pracovní sešit v zadní části – stranu 53 NE, na straně 54 cvičení 1 a cvičení 3 – první 2 sloupečky

 

Žádné učení si na Švp nebereme. V úterý 30.4. si vše zopakujeme a budeme mít dostatek času na domácí procvičování. Ve středu 1.5. je Svátek práce. Ve čtvrtek a v pátek (2. a 3.5.) máme ředitelské volno. Do školy jdeme v pondělí 6. května.

 

Pokud budete chtít po Švp v úterý 30.4. přijít do školy v „čarodějnickém“ – můžete….

 

Ještě bych Vás chtěla poprosit o papírové kapesníky. Přibalila bych je v úterý do „společných krabic“. Děkuji.

 

Přeji Vám všem slunečné a pohodové Velikonoce.

 

Aktualizace 12.4.

 

Hezké páteční odpoledne,

 

děkuji za stoprocentní účast na třídních schůzkách. 🙂

Ve středu 17. dubna budeme mít VELIKONOČNÍ DÍLNY. Končíme ve 13.20 hodin. Děti si domů odnesou své cvičební úbory. Čtvrtek, pátek i pondělí máme volné. 🙂 Do školy jdeme v úterý 23. dubna a ve středu 24.4. odjíždíme na Švp. Konečné informace ohledně školy v přírodě napíši příští víkend.

 

Doplnění učiva:

 

Český jazyk – pracovní sešit strana 23, učebnice strana 96

Matematika – pracovní sešit včetně strany 9, v zadní části sešitu strana 50 a 51

 

řeji Vám krásný víkend!

 

 

 

Aktualizace 6.4.

 

Milí rodiče,

 

moc Vám děkuji za milé a krásné překvapení a blahopřání k narozeninám. Jste úžasní. 🙂

 Anetka a Kubík se umístili na 1. místě v pěvecké soutěži. Gratuluji a děkuji i Elišce za přípravu a reprezentaci naší třídy.

V úterý 9. dubna se konají třídní schůzky od 17 hodin. Pokud se schůzky nemůžete zúčastnit, prosím o domluvu na jiný termín. Děkuji.

Částku na Švp 3000 Kč pošlete na účet Vaší dcery/Vašeho syna. Hned po třídních schůzkách budeme platit zálohu – 24.4. už vyrážíme. 🙂

Tento týden jsme začali pracovat ve 3. díle pracovního sešitu matematiky. 2. díl si už nechte doma. Opakujeme a procvičujeme sčítání, odčítání do 100, násobení 2, 3, 4, 5, 6. V českém jazyce tvrdé a měkké souhlásky, psaní u, ú, ů a slovní druhy.

 

Na pondělí si prosím přineste každý svou misku, nebo květináč. Začneme se připravovat na Velikonoce. 🙂

 

Hezký víkend.

 

 

Aktualizace 28.3.

 

Tak jsem se jen zaběhla převléknout, zapsat Vám doplnění učiva a hurá do školy na „Spaní“. Nezapomeňte si vzít s sebou klíček od skříňky, čip a penál.

Děti chválím za chování v divadle. Někteří chlapci zlobili v autobuse. 🙁

Ve čtvrtek 4.4. se Anetka, Eliška a Kuba zúčastní školního kola pěvecké soutěže. Půjdu se na ně podívat. Bohužel máme nepřítomnou paní učitelku Jiřičovou, ale paní učitelka Trojanová je na klavír doprovodí. 🙂

V pátek 5.4. 2019 – mají žáci ředitelské volno.

 

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 20, jen cvičení 6

Matematika – brzy rozdám pracovní sešit číslo 3, strana 60 a 61

 Prvouka – pracovní sešit strana 30, učebnice strana 48 – 49

Tělesná výchova – vhodná sportovní obuv i na venkovní hřiště

 

V pondělí se na Vás těším.

 

Aktualizace 23.3.

Krásný sobotní podvečer,

 

 

děkuji moc za přání, dárečky a kytičky. 🙂

V hodinách tělesné výchovy trénujeme běh na 200 metrů. V pátek si děti na „vlastní kůži“ vyzkoušely svou asi první matematickou olympiádu. 🙂

Ve středu 27. března jedeme do Prahy do divadla. Sraz v 7. 10 hodin před školou. Návrat okolo 12.30 hodin. Děti předám do družiny. Prosím o informaci, jak budou žáci odcházet domů. Děkuji.

Ve čtvrtek 28. března se v 18. hodin sejdeme ve škole. Spíme tu. 🙂

 

 

 

Doplnění učiva:

Český jazyk – pracovní sešit strana 19, učebnice strana 88

Prvouka – učebnice strana 43, pracovní sešit strana 29

Na další hodinu HUDEBNÍ výchovy si prosím doneste dvě polévkové lžíce. Teď ve středu hodina odpadá, ale píši raději hned, abych nezapomněla. 🙂

 

Užijte si sluníčko.

 

en flag Informace pro skupinu –  2A2 – Olga Fernando

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  2A2 – Olga Fernando
  

září – listopad

Opakování: slovní zásoba z 1.třídy
Poslech CD - doma nahrávky 27 - 36
Slovní zásoba: dům, pokoj, rodinafloor, wall, ceiling, window, door, table, chair, carpet, sofa, lamp, house, roof, chimney, like, bingo, mother, father, brother, sister, baby brother, grandmother, grandfather, family, sometimes, blond, light , dark, grey, gorilla, toucan, got, by, dove, butterfly, glasses, water, shout, wish, grandma, quietly, loudly, shouting, talking, wear, near, down, fall, daughter, fish, log, frog, bug, nice, cool, hot, garden, spot, difference, numbers 11-20
Slovní spojení:Is it...? , Yes, it is. , No, it isn´t. , Do you have a ..... ?, This is my ......, Who can you see?, What colour is your hair?, My hair is ……, I´ve got ….. , There are ….. , Who is…? , What is …. ?, Do you wear …. ?,.
Příběhy a říkadla:My family
Hair Chant
Animal House Chant
I´ve Lost My Glasses
Písničky:Five Little Spackled Frogs

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

duben – červen

Poslech CD - domanahrávky: 42 - 50
Slovní zásoba: Weather: thunder, raindrops, wet, sunshine, hurry up, soon, dry, listen, sky, way, sun, sunny, rain, rainy, wind, windy, cloud, cloudy, thunder, lightning, stormy, map, hot, cold,
Clothes: wearing, shirt, skirt, sandals, hat, shorts, T-shirt, cap, ice-lolly, coat, scarf, gloves, boots, trousers, sweater,
myself, yourself, left, right, all, turn, about, last, quiet, help, hole, walking, hopping, jumping, running, falling, climbing, again, along, lane, fast, goodness, boat, fox, with, without, umbrella
Slovní spojení / věty:Say and colour. , Let´s sing. , What´s the weather like today. , It is … , Here´s the …. , What colour is ….. ? , What colour is ….. ? , What are you wearing? , Are you wearing …. ? , Say and stick, We are ….. , Spot the difference
Příběhy a říkadla:Weather
Going For A Walk
Do you want a hat?
Písničky:I Hear Thunder
Looby Loo

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Učivo : prosinec – únor

Poslech CD - doma:nahrávky 33 - 43
Slovní zásoba:happy birthday, party, fine, good, time, ice cream, popcorn, orange juice, candles, birthday cake, old, years, hooray, magician, magic show, hat, magic wand, love, abracadabra, ball, box of chocolate, doll, handbag, book, bracelet, hamster, present, clap, high, low, reach, wiggle, pat, shake, body, our, line, dancing, playing, band, skipping rope, drums, guitar, eat, drink, time to, beautiful, full, bread, butter, jam, eggs, cheese, jelly, juice, strawberry
Slovní spojení a povely:How are you?, I am fine., How old are you?, I am …years old. ., Glad to see you., What´s in the ….. ?, It is a…. ., Here is a…. , If you like …… clap your hands., It´s time to eat…, It´s time to drink …. , I like…, I don´t like… ,
Příběhy a říkadla:Age Chant
The Magic Show
We are dancing
Time to Eat and Drink
Písničky:Happy Birthday! Hooray!
Reach Up High

 

 

 

Napište třídní učitelce

9 + 3 =