Vyberte stránku

Vážení rodiče,

nacházíte se na stránkách 1.E. ZŠ Úvaly, naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Hana Šintlerová

Kontakt Třída: 1.E. Třídní učitelka: Hana Šintlerová E-mail: sintlerova@zsuvaly.cz

25. 6.
V tomto týdnu bude PO – ČT škola 8 – 11,40, v pátek si děti donesou desky na vysvědčení, budou jen 1. hodinu. Pak ŠD.
Učebnice pro 2. třídu dostanou děti až na začátku nového školního roku.
AKCE : V úterý budeme opékat na ohýnku, děti si donesou nějakou uzeninu, chléb, tácek, podle možnosti klacík na opékání s obalenou špičkou, 1-2 ks dřeva. Sportovní oblečení, batůžek, penál, čip.
Ve čtvrtek si uděláme rozloučení s 1. třídou, děti si donesou něco dobrého na zub, každý si donese svojí oblíbenou hračku.
H. Š.

19. 6.
Postupně dokončíme a procvičíme učivo.
V příštím týdnu budou děti dostávat učebnice pro 2. třídu.
Ve středu budou vracet klíče od skříňky, do té doby si vše vyklidí. Ve čtvrtek se nebudou již přezouvat. Odnesou si též věci z lavice.
V pondělí budu vybírat malý sáček s papírovými mincemi a papírové hodiny, které budeme používat i ve 2. třídě.
Angličtina zůstává ve škole, děti do ní budou pracovat ve 2. třídě. Vyberu od 1. skupiny i malé sešity na Aj.
H. Š.

 

11. 6.
AKCE : Knihovna Úvaly – 12. 6. – Pasování prvňáčků na čtenáře – půjdeme v 8,15, návrat v 9,30 hod.
Na škole se vyskytly VŠI – prosím o důkladnou kontrolu vlasů.
V pondělí budu vybírat čtecí karty ke slabikáři, prosím seřadit podle čísel a dát do průhledných desek nebo stáhnout gumičkou.
Do 15.6. vybírám peníze na PS a potřeby pro 2. roč.
H. Š.

4. 6.
Po dohodě na třídní schůzce vybírám částku 600,- Kč na nákup pracovních sešitů a potřeb pro 2. ročník. Děti, které byly na výletě na hradu Kost, donesou jen 500,- Kč, protože ještě zbylo z výletu 100,- Kč na žáka. Tuto částku jim převedu na nákup prac. sešitů a potřeb. Prosím uhradit do 15. 6. Děkuji.
AKCE : 6. 6. se koná oblastní kolo v recitaci od 13 hodin v 5.B. Z naší třídy postoupila Zuzanka, kterou na soutěž doprovodím.
V posledním měsíci školního roku dokončíme zbývající učivo a budeme se věnovat opakování. Připomínám každodenní čtení nahlas ze slabikáře i z čtecích karet. Některé děti je prý nečtou / ? /.  V matem. počítání do 10 zpaměti. Budou krátké testíky, včetně prvouky.
H. Š.

28. 5.
Chválím Nellu, Zuzku, Vojtu a Štěpána za pěkný výkon při recitační soutěži. Zuzanka postoupila do oblastního kola. Gratuluji.
AKCE : 1. 6. DEN  DĚTÍ – budeme nejprve soutěžit jen naše třída a v 9,30 hod. si starší děti ze školního parlamentu připravily program na školním hřišti. S sebou batůžek, penál, čip, sportovní oblečení a pevnou obuv.
Ostatní dny se budeme pilně učit, abychom vše včas zvládli. Nezapomínejte denně doma číst nahlas, cvičit počítání zpaměti do 20. Některé děti si nepamatují správné tvary písmenek, procvičujte přepis slov, vět. Ve čtvrtek Vám pošlu domů k podpisu malý zelený sešit z č. j., abyste se podívali, jak děti pracují.
H. Š.

18. 5.
AKCE :
23. 5. se koná recitační soutěž – Úvalské veršování – za naší třídu bude soutěžit v recitaci : Nella, Zuzanka, Vojta, Štěpán a Jakub G. Soutěž se koná od 13 hodin v budově C, 2. patro v 5.B. Děti vezmu na oběd a pak na soutěž. Napište mi, prosím, zda se Vaše dítě bude po soutěži vracet do družiny nebo půjde s Vámi domů. Děkuji.
25. 5. jedeme na výlet na hrad KOST. Sraz bude v 7,00 hodin U NÁDRAŽÍ, návrat kolem 14,30 hod. S sebou : sportovní oblečení podle počasí, dostatek jídla a pití, kapesníky, igelitový sáček, klíče. Komu z dětí bývá v autobuse špatně, dejte, prosím, prášek. Po návratu odvedu děti do družiny. Obědy jsem pro celou třídu odhlásila.
H. Š.

14. 5.
Na dnešní třídní kolo v recitaci si měl každý žák naučit libovolnou básničku. Některé děti měly moc hezké básničky, ale polovina třídy se nenaučila nic. Doučí se jí na čtvrtek 17.5.
Dnes jsem dětem dala lístek s informacemi o fotografování, prosím vyplnit a přinést i s penězi do 17. 5.
AKCE :
21. 5. Fotografování
22. 5. Ochrana obyvatel při mimořádných událostech – sportovní oblečení, batůžek, svačina, pití, čip, penál. Škola od 8,00 – 12,30 hod.
25. 5. Celodenní výlet na hrad Kost – podrobné info příště. Na výlet vybíráme 500,-Kč, děti je donesou do středy 23. 5. / doprava + objednaný program pro děti /.
H. Š.

4. 5.
Velká pochvala patří Kubíkovi za získání krásného 1. místa v oblastním kole pěvecké soutěže, Nelle za 2. místo a Zuzance za získání 3. místa. Moc gratuluji !
AKCE :. 10. 5.půjdeme během dopoledne na 1 hod. na koncert dětí ze ZUŠ.
14. 5. si uděláme třídní kolo v recitaci a vybereme 3 děti do školního kola
Přeji Vám krásný prodloužený víkend! H.Š.

1.5.
Děkuji za gratulace, květiny a dárečky k mým narozeninám, moc mne potěšily.
Chválím všechny děti za aktivitu při sběru odpadků v okolí školy a v lesíku směrem k rybníku.
AKCE :
3. 5. vystoupí v oblastním kole pěvecké soutěže Kubík G., Nella a Zuzka. Děti vezmu na oběd a pak je odvedu do č. 65. Děti si   jako minule vezmou s sebou tašku. Po vyhodnocení 1. kategorie mohou s Vámi odejít domů. Pokud by se někdo měl vracet do ŠD, dejte mi, prosím, zítra vědět. Děkuji.
V květnu se uskuteční recitační soutěž, děti se naučí báseň podle vlastního výběru, uděláme si třídní kolo v recitaci a vybereme 3 – 4 recitátory do školního kola.
H. Š.22. 4.
Doplnění informací :
Ve čtvrtek 26. 4. – DEN  ZEMĚ – bude škola do 11,40 hod.
H. Š.

18. 4.
Velká pochvala za krásné zpívání na pěvecké soutěži Kudy chodí písničky patří Viktorce a také Jakubovi G., Nelle a Zuzce, kteří získali 3. místo a postupují do oblastního kola, které se koná 3. 5. od 13 hodin v č. 65.
AKCE :
24. 4. výtvarné tvoření s paní Hoblíkovou během 1. a 2. hodiny. Cena 45,-Kč
26. 4. DEN ZEMĚ – akce školy, úklid okolí školy, děti přijdou ve sportovním oblečení, donesou si pracovní rukavice, batůžek, čip.
Děti budou poučeny o dodržování bezpečnostních pravidel.
30. 4. ředitelské volno
7. 5. ředitelské volno
Zítra a v pátek 20.4. vybírám 150,-Kč na doplatek autobusu a na další menší akce / pokud jste již neuhradili na třídní schůzce/. Děkuji.
H. Š.

11. 4.
Divadelní představení – Příběhy včelích medvídků se dětem moc líbilo, cestu jsme zvládli bez problémů.
Na Tv si děti donesou i tepláky, protože pokud bude pěkné počasí, budeme chodit cvičit na hřiště. Rovněž mohou ten den přijít v pevných botách vhodných na cvičení venku.
AKCE : 17. 4. se koná třídní  schůzka od 16,30 hod. / po dobu třídní schůzky si můžete zajistit hlídání svého dítěte ve školní družině, která bude mít v tento den delší provoz /. Těším se na setkání s Vámi.
H. Š.

4. 4.
POZOR ZMĚNA !! SRAZ U NÁDRAŽÍ !!
V úterý 10. 4. budeme odjíždět do divadla U Hasičů  OD  NÁDRAŽÍ, ne z náměstí. Na náměstí by se 3 autobusy nevešly. Sraz zůstává v 7,15 hod., ale U NÁDRAŽÍ, odjezd v 7,30 hod. Po návratu odvedu děti do družiny a jídelny.
Ve čtvrtek 12. 4. se koná od 13 hod.pěvecká soutěž – Kudy chodí písničky. Za naší třídu vystoupí Jakub G., Viktorka, Nella, Zuzanka. Děti odvedu na oběd a do č. 65, kde se soutěž koná. Srdečně zvu rodiče i prarodiče. Dejte mi, prosím, vědět, zda si děti po soutěži vyzvednete, aby si s sebou vzaly tašky. Děkuji.
Podepište, prosím, dětem pera. Ztrácejí se jim a bez podpisu nelze dohledat. Stejně i ostatní pomůcky / lepidla, pastelky…/.
H. Š.

25. 3.
Setkání s dětmi z MŠ a paní učitelkou si děti moc užily, měly dostatek prostoru k popovídání si, společně si hráli, dětem následně předvedly, co se již naučily, jak čtou, počítají, jak pracují na interaktivní tabuli, jak pěkně zpívají. Předškoláčky jsme zapojili do všech našich činností, děti byly moc šikovné.
Tento týden dokončíme výrobky s velikonoční tématikou, všechny děti moc chválím za aktivitu a pečlivou práci. Ve středu si vše odnesou domů, donesou si nějakou tašku na své výrobky / i na misku s osením /.

Velikonoční prázdniny : 29. března – 2. dubna

Ředitelské volno pro děti: 3. dubna

Děti přijdou do školy ve středu 4. dubna

Vážení rodiče, milé děti, přeji Vám krásné prožití velikonočních svátků, bohatou pomlázku a hodně sluníčka.
H. Š.

19. 3.
V úterý a ve středu dopoledne se k nám přijdou podívat předškoláci s paní učitelkou z MŠ Bulharská. Děti se už moc těší na kamarády ze školky. Věřím, že si společné setkání pěkně užijí.
V pátek si děti vyzkoušely, jak dobře a rychle již dovedou počítat do 10. Někdo zvládl vypočítat i maximum, tj. všech 60 příkladů, někdo jen 15 za stejný časový limit. Dnes jsem dětem rozdala jejich lístky s výsledky, tedy s jejich pořadím podle počtu správně vypočítaných příkladů. Děti to určitě bude motivovat k dalšímu procvičování počítání zpaměti. Za 2 – 3 týdny si počítání zopakujeme a věřím, že výsledky budou lepší.
Chválím všechny děti za pečlivé zdobení kraslic voskovou technikou. Tento týden budeme pokračovat v dalším zdobení.
V pátek si děti donesou misku i se ZEMINOU, do které si vysejí pšenici.
Některým dětem se již podařilo zdeformovat klíč od šatní skříňky. Pokud jste si ještě nenechali udělat náhradní klíč, máte možnost si u paní vrátné vypůjčit kopii a podle ní si klíč nechat vyrobit.
AKCE :
3. 4. ředitelské volno / zápis do 1. tříd /
10. 4. pojedeme do divadla U Hasičů na představení : Příběhy včelích medvídků. Sraz u školy v 7,15 hod., odjezd z náměstí v 7,30 hod.,návrat ve 12 hodin. Prosím o včasný příchod, nemůžeme čekat na opozdilce déle než 5 minut. Pojedeme opět autobusem, vstupné + autobus 170,- Kč. Vybírám do 5.4.
H. Š.

12. 3.
Ve středu se k nám přijdou během 1. – 3. hodiny podívat budoucí prvňáčci s rodiči. Děti jim předvedou, co se naučily od začátku roku z matematiky, českého jazyka, jak si vyvozujeme nové písmenko, jak pracují na interaktivní tabuli, s kartami Logico Piccolo, aj.
V období do Velikonoc se budeme v Pč a při Vv věnovat výrobě různé výzdoby s touto tématikou. Na pátek 16.3. si děti donesou asi 4 vyfouklá vajíčka, která budeme zdobit. Na další pátek 23.3.potom keramickou misku nebo květináček s miskou, děti si vysejí pšenici.
Opět připomínám : denně číst, číst, číst…. Některým dětem stále dělá problém počítání do 10, jejich tempo je velice pomalé – už by měly zvládat. Trénujte, prosím, doma příklady +, – zpaměti. Děkuji.
H. Š.

5. 3.
Páteční Masopust si děti moc užily s Andromedou, tančily, soutěžily, stále byly v pohybu, naučily se tančit ve dvojicích mazurku, dováděly s dětmi z ostatních prvních tříd. Všechny chválím za pěkné masky! Po návratu si děti moc pochutnaly na výborném koblížku z pekárny pana Ajgla.
V pátek nám přivezli šatní skříňky do chodby v přízemí. Dnes jsem dětem rozdala klíče od skřínek, do kterých si budou ukládat všechny své věci. Pořiďte, prosím, dětem pevnější kroužek na klíč a připevněte k čipu. Také doporučuji nechat si udělat duplikát tohoto klíče pro případ ztráty.
V dubnu se uskuteční školní kolo pěvecké soutěže : Kudy chodí písničky. Některé děti mají zájem o tuto soutěž, během března vybereme 3 zpěváky za naší třídu.
Některé děti by si měly doma více číst, aby jejich čtení bylo plynulejší. Určitě nestačí stránku ve slabikáři přečíst jen jednou. Nezapomínejte také na čtecí karty. Kontrolujte penál, zda něco nechybí. Denně mi děti hlásí, co nemají.
H. Š.

25. 2.
Milé děti,
doufám, že jste si během jarních prázdnin dobře odpočinuly, že jste v pořádku a těším se zítra na setkání s vámi.
Tento týden budeme mít v pátek oslavu Masopustu. Do školy můžete přijít v maskách nebo se ve škole do masek převléknete. Během dopoledne půjdeme do sokolovny, tam se s divadlem Andromeda naučíte jednoduché tanečky, zazpíváte si, budete soutěžit, atd.
V pátek si vezmete do školy jen batůžek s penálem, svačinu, pití, čip a družinový notýsek.
Na tuto akci vybírám 60,-Kč do 28.2.
V minulém období byla velká spotřeba kapesníků, kapesníky nám doslova mizely před očima. Prosím, aby si děti donesly krabici kapesníků na další období do konce roku. Děkuji.
H. Š.

12. 2.
Tento týden se oblékáme podle barev : úterý – žlutá, středa – modrá, čtvrtek – černá, pátek – duhová ( co nejvíce barev ). Tato akce je dobrovolná !
Po prázdninách budeme mít v pátek 2. 3. MASOPUST – projektový den s výukou jednoduchých tanců – divadlo Andromeda. Program upřesním. H. Š.

8. 2.
Během příštího týdne se zapojíme do školní akce : BAREVNÝ TÝDEN. Pro každý den je určena jedna barva a žáci se snaží ten den mít na sobě 2 ks oblečení v dané barvě. V pondělí začínáme červenou barvou oblečení. Další barvy upřesním.

Známky v programu Bakaláři – vysvětlení označení :
A: žák není ve škole v době zkoušení
N: žák je ve škole, ale nepsal, neříkal báseň (z důvodu dlouhé nemoci, byla mu určena jiná činnost, apod.), známka může být doplněna
X: žák je ve škole, zkoušen a  nehodnocen (bude znovu přezkoušen…např.: žák se dostatečně nepřipravil), známka bude doplněna.
H. Š.

5. 2.
Děkuji maminkám, které napekly nebo připravily pro děti jiné občerstvení na 31. 1. Po rozdání vysvědčení si všechny děti moc pochutnávaly a zbylo jim i na zpestření přestávek v dalších dnech.
V českém jazyce procvičujeme opis a přepis slov z tabule. Většina dětí již píše perem, osvědčilo se jim gumovací pero Pilot. I zbývající děti si do penálu připraví pero. Postupně budou zkoušet psát, trénovat můžete i doma. Důležité je netlačit na pero a psát slova plynule, jedním tahem. Tento týden vyzkoušíme i diktát písmen a slabik do malého sešitu.
Prosím o kontrolu a podepisování úkolníčku.
Pokud máte s Vaším dítětem naplánovanou návštěvu lékaře, dejte mi, prosím, vědět předem, abych mu označila, co budeme ten den dělat. Nemusí pak dopisovat zpětně. Držte se, prosím, týdenního plánu, nedělejte další stránky navíc.
Denně, prosím, čtěte s dětmi nahlas. Dnes jsme četli na IT ze čtecí karty a jeden žák mi přišel říci, že na to vůbec nemá čas. Ve třídě je několik dětí, které čtou plynule celá slova, denně si doma čtou nahlas. Větší část třídy slabikuje s delšími pomlkami, pak teprve přečtou slovo. Někteří hádají, zaměňují písmenka…
Děkuji za spolupráci.
H. Š.

29. 1.
Pořad – Mobilní planetárium – byl poučný a zajímavý. Děti sledovaly oblohu a planety v jednom velkém stanu. Dozvěděly se řadu nových informací.
Děti dostaly nový prac. sešit na matematiku, obalí si ho a 1. díl si nechají již doma.
Ve středu 31. 1. probíhá vyučování podle rozvrhu hodin. Během dopoledne děti dostanou výpis vysvědčení, který Vám zůstává. Děti si donesou na vysvědčení desky. Rozdávání prvního vysvědčení si také oslavíme, každý donese nějaké dobrůtky na společný stůl, nechám to na Vášem uvážení.
2. 2. pololetní prázdniny
H. Š.

22. 1.
Dobrý den,
zítra nastupuji po nemoci a jen připomínám, že máme od 8,00 – 8, 45 hod. v CVA akci – Mobilní planetárium. Děti přijdou v 7,40 do školy a v 7,50 odcházíme na program. Pokud by se někdo opozdil, přiveďte dítě přímo do CVA / Riegerova 65 /.
H. Š.
15. 1. 2018
Prosím o kontrolu penálů, děti nemají ořezané tužky ani pastelky. Některé barvy jim chybí, prosím doplňte.
Úkolníček a malé sešity si děti obalí.
Připomínám příchod do třídy v 7,50 hod.
Prosím o omluvení zameškaných hodin, hodiny se budou uzavírat za 1. pololetí a vše musí být řádně omluveno.
Pololetní prázdniny : 2. 2. 2018
Jarní prázdniny : 19. 2. – 23. 2. 2018
H. Š.

10. 1. 2018
Tento týden děti dostaly sešit na psaní, budeme procvičovat psaní slabik, slov, nacvičovat opis slov z tabule, později též přepis. Zatím máme sešity ve škole, budeme je ale používat i na domácí úkoly. Rovněž děti dostanou úkolníček, kam si budou z tabule opisovat dom. úkoly.
Děti budou mít v penále 2 – 3 normální tužky č. 2, dobře ořezané.
Děti by si měly každý den číst nahlas s dospělým. Některým dětem často chybí obloučky pod slabikami ve slabikáři.
Podepisujte, prosím, domácí úkoly. Děkuji.
V matematice procvičujeme sčítání a odčítání do 10, rozklady čísel / pyramidy/. Seznámili jsme se sprvní slovní úlohou na str. 57, do které děti zapisují číselné údaje.
V prvouce si budeme povídat o rodině, děti si mohou donést na nástěnku 1-2 fotky rodiny.
AKCE :
23. 1. navštívíme MOBILNÍ  PLANETÁRIUM v budově č. 65 – CVA, od 8,00 – 8,45 hod. / je třeba, aby děti přišly v 7,40 hod./
Vybírám 60,-Kč/žák do 18.1.
H. Š.

17. 12.
Tento týden se budeme učit do čtvrtka, v pátek dopoledne budeme mít vánoční besídku. Děti přijdou s batůžkem, penálem, čipem, donesou si nějaké cukroví, hrneček, případně nějaké další občerstvení. Na besídku si každý připraví něco do programu – hra na nástroj, scénku ve skupince, vtipy, písničku atd..Nezapomenou na to nejdůležitější – dobrou náladu !!!
Akce : ve čtvrtek 21. 12. proběhne v sokolovně od 18 hodin Vánoční školní koncert. Jste srdečně zváni.
23.12. – 2. 1. 2018 vánoční prázdniny, ve škole se sejdeme 3. 1.
Vážení rodiče, milé děti,
přeji Vám krásné prožití vánočních svátků, hodně dárků a do nového roku mnoho zdraví, úspěchů a spokojenosti.
H. Š.

10. 12.
V pátek děti dostaly čtecí karty ke slabikáři. Budou je mít pouze doma a budou si procvičovat čtení. Ve škole si můžeme karty otevřít na interaktivní tabuli. Tyto karty mají v euroobalu, na konci roku je budou odevzdávat, nesmí na ně psát. V týdenním plánu budu psát, které stránky mají doma s Vámi číst.
Prosím o doplnění omluvenek do e- ŽK. Některé děti nemají ještě omluvený listopad! Omluvenky pište, prosím, ihned po návratu dítěte do školy. Děkuji.
Dárek pro vylosovaného spolužáka děti donesou do 18. 12.
Zítra děti dostanou list s básničkami, vyberou si 1 a naučí se jí do 18. 12. zpaměti.
Přeji klidný předvánoční čas…
H. Š.

5. 12.
Chválím všechny děti za pěknou práci při dílničkách, jejich výrobky se moc líbily. Děkuji paní Fiedlerové a Čejchanové za přípravu věnečků – obalení chvojím, dále děkuji paní Šebelové a Goldšmídové za pomoc při dílnách i Vám všem ostatním rodičům za přípravu ozdob na věnečky, nasušení ovoce, aj. Zbylé ovoce a ozdoby použijeme na ozdobení větví do třídy, které nám dodala paní Goldšmídová. Děkuji paní Brzkové za přípravu balíčků dobrot k Mikuláši i panu Mitášovi za pořízení stromečku do třídy.
Tento týden si děti vylosují jméno spolužáka, pro kterého připraví dárek pod stromeček / hodnota kolem 80,-Kč/.
ŽA si děti již nechají doma. Ve slabikáři naznačujte, prosím, dětem na probíraných stránkách pod slovy tužkou obloučky slabiky, aby četly plynule jednotlivá slova / viz str. 8 /. Na každé označené stránce doma procvičujte čtení slov, vět.
Různé : Některé děti ráno chodí pozdě do školy, žádám, aby děti byly ve třídě v 7,50 hod.. Potřebují se v klidu připravit na hodinu, dojít na WC, aj. Pokud dítě onemocní, máte možnost si vyzvednout oběd do boxíku ve ŠJ a další dny si odhlašte, stejně tak, pokud jedete k lékaři. Obědy zbytečně končí v odpadu. Děkuji.
H. Š.

27. 11.
Ve čtvrtek 30. 11. děti přijdou do školy jen s batůžkem, penálem, svačinou, pitím, čipem, potřebami na zdobení věnečků a větví. Moc děkuji za nabídnutou pomoc při dílničkách a při přípravě věnečků. Věřím, že se nám vše podaří. V sobotu budeme prodávat ve 4.C, v přízemí budovy A / A 1 – 4 /.
Těším se na setkání s Vámi.  H. Š.

22. 11.
Děti tento týden dostanou domů list se sebehodnocením za 1. čtvrtletí, přes víkend si vyplní a v pondělí donesou zpět do školy.
AKCE :
30. 11. vánoční dílničky 8 – 11,40 hod. Děti si podle možností donesou na ozdobení adventních věnečků usušené plátky jablíček,
pomerančů, citronu, buráky, drobné šištičky, celou skořici, vhodné přírodniny, aj. Kdo z ochotných rodičů ( prarodičů ) pomůže s obalením slaměných věnečků jehličnany? Dále uvítám tavnou pistoli / mám jen jednu /.
1. 12. nás čeká další hudební pohádka ve škole : O Sněhurce – 1 hod. během dopoledne. Cena 50,-Kč
4. 12. Čertoviny – na balíček dobrůtek si rodiče navrhli vybrat částku 70,-Kč na žáka.
Celkem tedy vybírám 120,-Kč. Prosím zbývající rodiče, kteří neplatili na tř. schůzce, zaplatit do pondělí 28.11., abych mohla peníze předat paní Brzkové, která se ujala nákupu a přípravy balíčků. Děkuji.
Vážení rodiče, všechny Vás srdečně zvu na náš školní Jarmark, který se uskuteční v sobotu 2.12. od 13 – 15 hod. v budově A. Uvítám též pomoc dětí při prodeji. Následuje další program na náměstí, stánky, rozsvěcení vánočního stromu, atd.
H. Š.

12. 11.
AKCE : 21. 11. pojedeme autobusem do Prahy do divadla U Hasičů na pohádku : Začarovaný les.
Sraz u školy jako minule v 7, 20 hod. Potom půjdeme do horní části náměstí, odkud budeme odjíždět. Návrat do 12
hodin. Po návratu děti předám do družiny. Vstupné + autobus : 200,-Kč, vybírám do 16.11.( Daník má z minule    zaplaceno).
21. 11. se koná třídní schůzka od 16,30 hod.
Blíží se vánoční dílničky, na kterých děti vyrábějí výrobky na Jarmark. Dílničky se uskuteční ve čtvrtek 30.11. od 8,00 – 11,40 hod. Velmi uvítám pomoc ochotných maminek nebo babiček. Děti by pracovaly ve skupinách vždy s 1 dospělým. Dejte mi, prosím, vědět. O dalších podrobnostech se domluvíme na tř. schůzce. Děkuji.
H. Šintlerová

30. 10.
Divadelní představení Kocour Modroočko se dětem moc líbilo, opět vše zvládly bez problémů. Na další divadýlko pojedeme ještě v listopadu a to poslední, tedy čtvrté, nás čeká v dubnu.
Připomínám pravidelnou kontrolu penálů, průběžné ořezávání tužek a pastelek. Všechny děti ještě nemají pastelky podepsané, nalezené pastelky nemají majitele. Někomu také chybí určité barvy, které používáme, rovněž guma a ořezávátko. Prosím doplňte.
Některým dětem vypadávají listy z ŽA, doma prosím vlepte.
Děti by si měly denně doma opakovat čtení probraných písmen a slabik. Ze zakroužkovaných řádků děti zkouším na známku. Doma procvičujte, prosím, slova po hláskách, aby děti uměly říci kde leží daná hláska a také aby uměly zapsat do mřížky probraná  písmena.
Některé děti stále nosí v tašce pracovní listy, které jsem Vám poslala. Ty mají již zůstat doma. Děkuji.
H. Š.

19. 10.
Připomínám pondělní divadlo, sraz v 7,20 hod. u školy! Přijďte, prosím, včas.
26. 10. a 27. 10. jsou PODZIMNÍ  PRÁZDNINY
H. Š.

8. 10.
V českém jazyce procvičujeme tvary probraných písmen, kromě práce v ŽA děti plní úkoly na pracovních listech. Ve slovech určujeme pozici dané hlásky ve slově, písmeno zaznamenáváme do mřížky pod obrázkem. Vytleskáváme slabiky a určujeme také délku jednotlivých slabik. Krátké slabiky ve slově značíme tečkou, dlouhou slabiku čárkou. Každý den doma procvičujte, prosím, čtení písmen. Při matematice děti řeší další úlohy na interaktivní tabuli a pracovních kartách, sčítání si znázorňujeme na krokovacím pásu. Děti si donesou do školy 1 házecí kostku z nějaké spol. hry.
Děti se v hodinách snaží pěkně pracovat, zaslouží si pochvalu.
Veškeré pracovní listy Vám posílám k nahlédnutí, děti si je mohou nechat doma.
Některé děti ještě nemají na Vv potřebné pomůcky – chybí jim ubrusy, zástěrka nebo staré triko, kelímek a hlavně hadříky na otírání štětce. Prosím doplnit co nejdříve.
Na Tv nemá ještě polovina třídy švihadlo.
Stroj na jedničky – soutěže a procvičování vědomostí – účast je dobrovolná, zájemci se mohou hlásit do 12.10.. Rodiče, kteří dětem zaplatili poplatek do této akce, nezapomenou aktivovat účet.
AKCE :
23. 10. pojedeme opět autobusem od školy do divadla U Hasičů na Kocourka Modroočka. Sraz jako minule v 7,20 hod. u školy, návrat do 12 hodin. S sebou svačinu, pití, igel. sáček, čip, kapesníky. Vstupné + autobus 200,-Kč.
H. Š.

2. 10.
Z důvodu rekonstrukce náměstí a špatné dostupnosti autem ke škole se letos RUŠÍ SBĚR kaštanů a žaludů. H. Š.

 

23. 9.
OPRAVA !! Hudební pořad budeme mít již v pondělí 2. 10.!! Včera jsem chybně napsala 3. 10.. Děkuji. H. Š.

22. 9.
Děti v hodinách pěkně pracují, snaží se, jsou pečlivé. Stále ještě bojujeme s vykřikováním při vyučování, ale jistě se to zlepší.
Před každým psaním by si děti měly dobře uvolnit ruku. Děti znají cviky i říkanku ze školy.
Některé děti si ještě nedonesly krabici kapesníků do školy – Jana, Vašík, Terezka Č., Nikolka, Nella, Michal, Petr
AKCE : 25. 9. – fotografování prvňáčků v lavici – objednávku nedonesla Terezka N., v pondělí si donese Michal, Jakub G., Petr
29. 9. ŘEDITELSKÉ VOLNO, není škola ani ŠD
3. 10. budeme mít ve škole hudební pořad, vybíráme 50,-Kč. Prosím zaplatit do 27.9. Děkuji.
Hezký víkend Vám přeje H.Š.

18. 9.
Páteční návštěvu divadla jsme zvládli dobře. Chválím všechny děti za pěkné chování v autobuse i v divadle.
AKCE :
18.9. – 22.9. se koná SBĚR STARÉHO PAPÍRU. Balíky s papírem se odevzdávají ráno od 7,00 – 7,45 hod. do kontejneru ve dvoře. Množství nahlaste, prosím, paní učitelce Šetkové, která s velkými dětmi sběr vybírá a zapisuje dětem z jednotlivých tříd.
29. 9. je ŘEDITELSKÉ VOLNO
Klidný týden Vám přeje H. Š.

5. 9.
Ve čtvrtek 7. 9. se koná třídní schůzka od 16,30 hod. v 1.E. Účast nutná.
V pátek 15. 9. pojedeme do divadla U Hasičů na pohádku: Čarodějův učeň. Pojedeme autobusem od školy, sraz v 7,20 hod., návrat ke škole do 12 hodin. S sebou batůžek, svačinu, pití, igelitový sáček, kapesníky, čip. Vstupné + autobus 200,-Kč – budu vybírat na třídní schůzce.
V týdnu od 18. – 22.9. proběhne sběr starého papíru – info na tř. schůzce.
Průběžně během celého roku sbíráme víčka od PET lahví, děti je odevzdávají ve třídě.
Klidný začátek školního roku Vám přeje H. Š.

3. 9.
Vážení rodiče, milé děti,
těším se na naše setkání v pondělí 4.9.. Sejdeme se v 8,00 hod. v naší třídě.
Po skončení asi v 8,30 hod. se rodiče dostaví k paní vychovatelce – upřesnění odchodů a nahlášení případných změn v ŠD.
H. Šintlerová

 

 

 

 

Týdenní plán 1.E od 11. 6. - 15. 6. 2018

PředmětTémaUčebnicePracovní sešit
Český jazykVyvození - bě, pě, vě, mě, slova, vyprávění, rozvoj slovní zásoby. Opakování probraných textů ve slabikáři. Skládání slov, čtení vět. Slabikář str. 84 - 87doma číst z čtecích karet , 32
Čtení / psaníPsaní - bě, pě, slova, věty, opis, přepis, diktátpísanka č. 4 str. 24 - 27
MatematikaNumerace do 20, představa třetiny, číselná osa, Logico Piccolo, sčítání tří čísel. Práce metodou pokus - omyl, neposedové. Autobus, slovní úlohy. Rozklad čísla. Sčítací trojúhelník, rozklad čísel, práce s chybou. Orientace v prostoru, hledání více řešení. Porovnávání. Znaky větší než, rovná se.Plán stavby, zápis. Souměrnost v geometrii, práce s tabulkou. Rozklad, krokování, stavby z kostek, dopočítávání PS2 str. 43 - 46
Doma procvičovat počítání zpaměti do 10 !
PrvoukaNaše tělo PS str. 73 - 75

 

 

 

 

 

 

Informace pro skupinu –  1E2 – Olga Fernando
Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1). Hlavní hrdinkou je Chloe a její kamarádi, kteří pomáhají v dětech vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka a ke kladnému vztahu k přírodě. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti dva pracovní sešity a poslechové CD s nahrávkami k programu výuky. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Velký barevný sešit budeme používat téměř každou hodinu, budeme vybarvovat, spojovat, malovat, stříhat, lepit a tvořit drobné předměty z papíru. Do malého prázdného sešitu budeme lepit barevné obrázky s příběhy o Chloe. Sešity si boudou děti nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD dostanou děti domů a budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zápisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.
Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  1E2 – Olga Fernando
září – listopad
Poslech CD - domanahrávky 1-9
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, book, school, secret, bird, tree, lion, giraffe, river, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Chloe, Adam, Britney, Clive, Susie, thank you, story, up, down, puppet, again, maze, shoe, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, seen, me, draw, line
Slovní spojení a povely:I´m..., You are...., Who are you?, How many ...... are there?, Let´s sing., What is this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , Who can you see? . I can see ..... , Let´s count. , My favourite colour is.....
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A Cat up a Tree
Písničky:10 Little Robots
A World of Colour
prosinec – březen
Poslech CD - doma:nahrávky 8-18
Slovní zásoba:with, countryside, farm, donkey, horse, cow, goat, hen, rooster, animals, sitting, standing, in, Uncle Jack, here, there, everywhere, you´re, this, these, dog, rooster, sheep, door, book, baa, quack, moo, woof, cluck, with, rabbit, bull, page, big, little, silly, not, but, so, oh, point, under, on, in, above, bench, field, fence, pond, patch, box, cross, crossing, running, towards, happy, sad, frightened, us, which, please
Slovní spojení a povely:What colour is the .....? , Listen and colour., Look at the....., What is this picture?, I am a ..., Is this a...? ,No, it is a ...., Yes, it´s a ..... , I am pointing to ...... , Where´s the .... ?, It´s in ...., It´s under ..... , It´s on ...... , It´s above........ , Here´s the ..... , Circle the odd one out., Can you see... ? , Commands - cut and paste, name, stop
Příběhy a říkadla:The Bull
Písničky:On Uncle Jack´s Farm
duben – červen

 

 

MěsícDatumČasNázev akceVíce info
září7. 9.
15. 9.
18. - 22. 9.
16,30 hod.
7,20 - 12,00
7,00 - 7,50
třídní schůzka
divadlo U Hasičů
sběr papíru
Čarodějův učeň
říjen2. 10.
23. 10.
9,00 - 9,45 hod.
7,20 - 12,00 hod.
Hudební pohádka
Kocour Modroočko
tělocvična
U Hasičů, Praha
listopad21. 11.
21. 11.
30. 11.
7,20 - 12 hod.
16,30 hod.
8,00 - 11,40 hod.
Začarovaný les
Třídní schůzka
vánoční dílny
U Hasičů, Praha

výroba na jarmark
prosinec1. 12.
2. 12.
4. 12.
během vyuč.
13 - 15 hod.
během vyuč.
Dechové kvinteto
Jarmark
Čertoviny
Vánoční pohádka
prodej výrobků
leden
únor
březen
duben
květen
červen

Poslech CD doma (březen – červen) :nahrávky 18 – 26

 

 

Informace pro skupiny A25 a A26

Výuka angličtiny - 2.třída, 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1) stejně, jako to bylo v první třídě s pomocí Chloe a kamarádů. Budeme opakovat a rozšiřovat slovní zásobu z první třídy zábavnou formou pomocí her, písniček a tvořit různé barevné pomůcky.

Děti budou pracovat se sešity z loňského roku, které si budou nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD již mají děti doma. Budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zapisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případně dotazů nás prosím kontaktujte.

Olga Fernando
fernando@zsuvaly.cz

Dotazy na mne můžete zaslat prostřednictvím tohoto formuláře:

12 + 4 =