Vyberte stránku

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 1.B ZŠ ÚVALY

Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Mgr. Březková Arnoštka

Třída: 1.B

Třídní učitelka: Mgr. Březková Arnoštka
E-mail: brezkova@zsuvaly.cz

10. 12. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí nás čeká naše společné setkání ve škole na naší třídní vánoční besídce. Sejdeme se v 17.00 hodin v naší třídě.

Chválím všechny děti za velmi pěknou recitaci i zpívání v DPS. Na závěr naší návštěvy rozdaly přáníčka všem přítomným a popřály jim. Odměnou jim byl velký potlesk a poděkování pana starosty.

V úterý jedeme vlakem do Prahy na muzikál Sněhová královna. Všem dětem zakoupím zpáteční jízdenku do Klánovic, děti by měly mít nějaký doklad, ze kterého lze určit jejich věk. Sraz bude na nádraží v 8.15 hodin(já tam budu už v 8.00, kdybyste potřebovali předat děti dříve). Oběd jsem všem odhlásila, nezapomeňte na větší svačinu. Připomeňte dětem, jak se mají chovat. V tomto týdnu jsem stále řešila problémy s chováním chlapců ve školní družině. Proberte to s nimi.

Přeji Vám krásný adventní týden a těším se na zítřek Arnoštka Březková

 

1.12. 2017

Vážení rodiče,

sraz dětí, které mají zájem reprezentovat naši třídu na Vánočním jarmarku je ve 12.45 hodin u zadního vchodu školy. Naše výrobky si můžete prohlédnout v přízemí školy ve třídě p. uč. Bulíře. Děti byly při jejich výrobě velmi šikovné, hodně se snažily, přijďte se podívat, co dokázaly.

Děkuji za pomoc paní Provazníkové, Županičové, Sedmerové a Plocové. I díky jim jsme prožili hezké dopoledne.

V pondělí budeme mít generální zkoušku na naše středeční vystoupení v DPS. Pokud budete dětem připravovat kostýmy, dejte jim je v pondělí do školy.

V pondělí k nám také přijdou čerti, andělé a Mikuláš. Děti přijdou jen s batůžky(penál, svačina, pití), připravím pro ně čertovské učení.

Ve středu 6. 12. od 14.00 hodin půjdeme s dětmi do DPS, abychom jim zazpívali a zarecitovali. Děti po vyučování půjdou na oběd a pak zůstanou se mnou ve třídě a společně odejdeme do DPS, kde budou vystupovat. Po skončení akce je odvedu zpátky do družiny nebo si je můžete vyzvednout přímo tam. Předpokládám konec asi ve 14.30 hodin.

Připomínám placení muzikálu – 250 Kč v pátek 8. 12. 2017. Muzikál bude 12.12. 2017 od 10.00 hodin a trvá 2,30 minut. Sraz  bude na nádraží v 8.15 hodin, dětem zakoupím společnou jízdenku do Klánovic. Příjezd pravděpodobně ve 13.26 ale spíše až ve 13.56 hodin. Děti odvedu do družiny.

V pátek jsme už rozbalili první dárek z našeho adventního koše. Děkuji všem za zaslané dárečky, děti se na rozbalování moc těšily. Dalším velmi pěkným dárečkem byla hudební pohádka O Sněhurce.

Hezký první adventní týden Arnoštka Březková


27.11. 2017

Vážení rodiče,
zvu Vás na naši třídní besídku, která bude v pondělí 11. 12. 2017 ve třídě 1. B od 17.00 hodin

Arnoštka Březková

26. 11. 2017

Vážení rodiče,

děkuji Vám za příjemný průběh naší třídní schůzky.
Na muzikál Sněhová královna v divadle Hybernia pojedeme 12. 12. 2017. Bližší informace vám včas napíšu. Pojedeme vlakem, zakoupím všem dětem jízdenku do Klánovíc. Pokud děti ještě nemají, měly by mít s sebou nějaký průkaz, kde bude uveden jejich věk. Pro jízdy do Prahy je dobré jim zřídit průkazku.

Připomínám naši domluvu na adventních dárcích pro děti, ve třídě máme 14 chlapců a 10 dívek.

Ve čtvrtek 30. 11. budou Vánoční dílny, kde budeme připravovat výrobky na Jarmark. Děkuji za nabídnutou pomoc. Tento den přijdou děti jen s batůžkem a penálem, svačinou a pitím a dobrou a tvořivou náladou.

Ve čtvtek jsem všem rozdala básničky na naše vánoční vystoupení v DPS a na naší společné besídce. Prosím, přečtěte si ji s dětmi a pomozte jim se ji naučit. Ve škole to zkoušíme.

Děkuji Vám za pomoc přeji krásný a klidný týden Arnoštka Březková

 

19. 11. 2017

Vážení rodiče,
připomínám Vám třídní schůzku v úterý 21. 11. od 17.00 hodin v naší třídě.

V úterý nás čeká pořad Bubnování a v pátek 1. 12. 2017 další hudební pohádka. Cena je celkem 100 Kč, tak mi je můžete v pondělí nebo úterý poslat po dětech.

Dne 30. 11. se nebudeme učit a budeme vyrábět dárečky na Vánoční jarmark, který bude v sobotu 2. 12. od 13. 00 hodin ve škole. Pokud byste si našli čas, uvítám vaši pomoc, více informací vám sdělím na třídní schůzce.

Ve středu 6. 12. od 14.00 hodin půjdeme s dětmi do DPS, abychom jim zazpívali a zarecitovali. Byla bych ráda, kdyby se tohoto vystoupení zúčastnily všechny děti.

Přeji Vám hezký týden Arnoštka Březková

12. 11. 2017

Milé děti, vážení rodiče,

ve škole nám čas rychle utíká, děti jsou při hodinách velmi pracovité, a tak stíháme i naše další akce. V úterý jsme využili zeleninu, kterou děti přinesly do školy a uvařili si bramborovou polévku. Děti pracovaly ve skupinách, učily se spolupracovat, rozdělit si práci, navzájem si pomoci. Zvládly očištění zeleniny, krájení, umývání i vaření a na konec všechnu polévku snědly a to jí byly čtyři plné hrnce. Chválím je za tuto práci a možná i podle našeho receptu jste polévku s nimi zkusili i doma.

V pátek si děti vytvořily krásného koníka, popřály s ním po škole, proběhly se venku, abychom i my přilákali sníh. Všem  a hlavně sobě jsme udělali velkou radost. Koník zdobí naši třídu a čeká, kdo se k němu ještě během adventu  přidá.

Připomínám Vám všem státní svátek v pátek 17. 11. 2017 a třídní schůzku 21. 11. v 17.00 hodin.

Hezký zbytek neděle Arnoštka Březková

5. 11. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

všem Vám děkuji za pomoc s přípravou velmi pěkných kostýmů na Halloween. Celý den jsme si pěkně užili. Doufám, že Vám děti řekly, jak hledaly pavouky, tvořily pro ně sítě, že jste viděli kocoučí čtení o pejskovi, že strašidýlko zdobí vaše okna a jak se jim podařilo spočítat strašidýlka, která se rozutekla po třídě…
Po celý den jsme ochutnávali dobroty, které jste nám poslali. Moc Vám všem děkuji.

Gratuluji všem dětem k velmi pěknému umístění v Logické olympiádě. Děti z naší třídy obsadily první 4 místa v okrese Praha – východ a patří mezi velmi úspěšné řešitele z 1 603 dětí kategorie A1.

Ve škole hodně čteme, probíráme stále nová a nová písmenka, proto doma pečlivě procvičujte. V matematice jsme se seznámili s číselnou osou, kterou máme i v lavici a počítáme na ní. Také začínáme připravovat vystoupení pro důchodce v Úvalech. Děti jsou velmi pracovité, všechny chválím za nasazení a snahu.

V pondělí budeme v prvouce poznávat zeleninu a možná si v úterý uvaříme bramborovou polévku.

Přeji Vám všem hezký týden Arnoštka Březková

28. 10. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí nás čeká Halloween, tašku s učením nechte doma, připravte kostýmy, něco dobrého na svačinu, pití a pokud byste chtěly přinést něco pro ostatní, uděláte určitě radost všem.
Třídu jsme stačili vyzdobit už v pátek, kočky jsou všude, kam se podívám, netopýří létají u stropu, tak snad zbývají jen pavučiny a pavouci a vydlabaná dýně.

Můžete se podívat na foto z měsíce října. Čeká vás tam kaštánková matematika, skřítci, halloweenská výzdoba třídy a také náš plán ZOO – inspirovaný naší matematikou.

Přeji všem hezké prožití svátků Arnoštka Březková

22. 10. 2017

Vážení rodiče,

ve škole jsme velmi pracovití, tak za domácí úkol máme pouze čtení. Čtěte, čtěte s dětmi –  písmenka, slova, věty.

V pondělí jedeme do divadla, sraz u školy je v 7.20 hodin.

V úterý si ve třídě uděláme malé ZOO a vytvoříme si vlastní plán, ve středu si vše zopakujeme a pak hurá na prázdniny, které si hezky užijte, odpočiňte si vy i děti. V příštím týdnu nás čeká Halloween.

Arnoštka Březková

 

 

16. 10. 2017

Vážení rodiče,

připomínám Vám několik důležitých informací.

 1. V pondělí 23.10. jedeme do divadla U Hasičů na představení Kocour Modroočko. 200 Kč vybírám v pátek 20.10. Sraz je u školy v 7.20 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti odvedu do družiny nebo na oběd, kde si na ně počkejte, pokud napíšete, že do družiny nejdou nebo budou odcházet hned po příjezdu autobusu.
 2. Prosím, pište přesné informace k odchodu dětí domů. Důležité je, zda jdou nebo nejdou do družiny. Pokud nejdou do družiny, odchází se mnou nebo s asistentkou na oběd. Tam je dozor učitelů, který dohlíží na pořádek, ukládání věcí, pořádek v jídelně…..Měli byste už na ně čekat, protože mám také dozor v jídelně – úterý, dozor nad žáky 5. tříd – středa a ve čtvrtek učím dvě hodiny v 5. třídě nebo mohu suplovat a nemohu s dětmi na vás čekat. Pokud budete potřebovat děti pohlídat déle, musíme se domluvit předem. Pokud jdou děti do družiny, postará se o ně paní vychovatelka. Buď máte stálé odchody z družiny a nemusíte se o nic starat, nebo opět musíte přesně napsat, kdy bude dítě odcházet.
 3. Už máme hodně nových písmenek, tak pravidelně čtěte každý den. Máme ve třídě čtenáře a mnoho dětí začíná objevovat způsob čtení a po písmenkách čtou různé texty. Je také důležité se ptát, co děti přečetly, o čem to bylo. Ke čtení patří i psaní velkých tiskacích písmen.
  Přeji Vám hezký týden a děkuji Vám Arnoštka Březková

7. 10. 2017

Děkuji paní Březinové za zaslání korálků pro děti, určitě je co nejdříve využijeme.

Kaštany, které děti přinesly, využíváme v matematice. Naše kaštánkové počítání na koberci je pro děti velmi názorné. Kaštánky využijeme i v pracovních činnostech, zbytek odneseme do lesa.

Práce ve škole je pro děti náročná, v českém jazyce stále přibývají navá písmena, prosím, procvičujte každý den čtení a psaní.

Matematiku zvládáme ve škole, děti plní i úkoly, které nejsou v sešitě.

Moc je všechny chválím za práci.

Hezký víkend Arnoštka Březková

 

1.10. 2017


Děkuji Vám za zaslání peněz za fotografie, nezaplatili ještě dva žáci.

Také děkuji paní Sedmerové za dárek pro děti. Se stavebnicí si už hrají nejen ve družině, ale i o přestávkách.

V letošním roce nebude probíhat sběr kaštanů a žaludů , na který jsem vás upozorňovala, protože začnou stavební úpravy náměstí a zhorší se dostupnost školy auty. Myslete na to při dopravě dětí do školy, ranní procházka jim ale určitě prospěje. Jestli už nějaké kaštany a žaludy doma máte, můžete je poslat do školy, využijeme je při pracovních činnostech a matematice.

V pondělí 2. 10.  se zúčastníme hudevní pohádky. Cena pořadu je 50 Kč, vybírám v pondělí.

Ve čtení už bychom měli znát všechny samohlásky –  A,E,I,O,U,Y, Á, É, Í, Ó, Ú, tento týden přidáme první souhlásky – M, T. Písmena nejen čteme, ale i píšeme. Proto by si děti toto měly každý den procvičovat. Při čtení písmen postupovat v textu od levé strany, aby procvičovaly pohyb očí po řádku. Zkoušíme i diktát písmen(děti píší tiskací písmena).

Matematiku zvládáme ve škole, děti úkoly zvládají velmi pěkně. Seznámili jsme se s pojmy plus(přidávám, přišlo, dostala jsem..) a mínus(ubylo, snědl jsem, odešel, ztratil jsem…).

 

Do Logické olympiády se z naší třídy přihlásilo 17 žáků. Řešit úlohy budou děti ve dnech  22. – 28.  října 2017.

Pokud to dětem dovolíte, spali bychom ve škole ze 13.10. na 14. 10. 2017.

Hezký týden Arnoštka Březková

 

24. 9. 201

Děkuji všem rodičům a dětem za přinesený papír do sběru.

Děkuji paní Šteflové za zápis z třídní schůzky, tento zápis jsem Vám přeposlala. Také jste ode mne měli dostat mail s informací k fotografování.

Dne 25. 9. 2017 se budou děti fotografovat. Zatím mi zaslalo mail 10 rodičů s objednávkou. Peníze budu vybírat ve středu 27. 9. 2017.

 

Ve škole se nám daří, v matematice začínáme počítat do 5, čteme čísla do 10. Děti po společné práci ve třídě pracují samostatně ve svých sešitech. Práci zvládají velmi dobře.

V českém jazyce procvičujeme čtení hlásek A, U, O. Hledáme tyto hlásky ve slovech a určujeme pozici hlásky – na začátku slova, uvnitř slova a na konci slova. Stále procvičujeme rozklad slova na hlásky nebo složení slova z hlásek. V tomto týdnu nacvičíme písmena I,Y, E.

O víkendu jsem potvrdila 9 dětí, které se chtějí zúčastnit Logické olympiády. Přidá se ještě někdo?? http://logickaolympiada.cz/

V pondělí 2. 10. se zúčastníme ve škole hudebního pořadu Hudební pohádka. Cena 50 Kč vybírám ve středu 27. 9. 2017.

Hezký zbytek neděle a nezapomeňte, tento týden se učíme pouze do středy, 28. 9. a 29.9. máme volno.

Arnoštka Březková

 

 

 

 

17. 9. 2017

Vážení rodiče,

páteční divadelní představení jsme v pohodě zvládli, chválím děti za vzorné chování. Všem děkuji za včasný příchod. Představení bylo velmi pěkné, děti se smály, pozorně vše sledovaly. V pondělí si ještě o představení budeme povídat.

V pondělí se také půjdeme s dětmi podívat v rámci vyučování na výstavu p. Oldřicha Hamera NA KONCI BARRANDIENU. Přímo v sále si zkusíme také vytvořit vlastní obraz.

sber.jpgV tomto týdnu probíhá sběr starého papíru a budou se odvážet víčka. Pokud máte doma nashromážděno, můžete vše posílat do školy

kaštanV  říjnu budeme sbírat kaštany a žaludy, tak kdybyste na vycházce nějaké viděli, můžete s dětmi sbírat.

Hezký týden Arnoštka Březková

10. 9. 2017

Vážení rodiče,

první týden s dětmi velmi rychle utekl. Byl zaměřen na vzájemné poznávání, komunikaci a spolupráci.

Domluvili jsme se s dětmi na těchto pravidlech:

1. Mluví jen jeden

2. Ve třídě i po celé škole chodíme

3. Používáme krátký hlas

4. Spolupracujeme a navzájem si pomáháme

Pro každé pravidlo by děti měly umět znak rukama, abychom si je jen ukazovali. Také jsme si hráli se jmény, aby se děti navzájem poznaly. K tomu patří vzájemné pozdravy, poděkování, rozloučení….

Týden jsme ukončili první velkou prací ve skupinách, doufám, že jste její výsledek ochutnali. Děti si s mícháním, šleháním, rozbíjením vajíček velmi rychle poradily a koláč provoněl celou školu. Tři skupiny měly koláč na plech, čtvrtá v dortové formě. Dortík sníme v pondělí.

Tento týden začneme pracovat s učebnicemi. Je to seznámení se s prací ve škole. Do Týdenního plánu jsem zapsala i domácí úkoly, je to práce na celý týden, dělejte tyto úkoly až je děti budou mít označené hvězdičkou.

Pokud byste dětem podepsali pracovní učebnice, které dostaly, ušetříte mi práci.

V tomto týdnu jsem Vám zaslala maily s rozvrhem a rozdělením dětí do skupin, také informaci o třídní schůzce a návštěvě divadla, info k přihlášení do Školního programu – dotované mléko.

Třídní schůzka se uskuteční ve čtvrtek 14. 9. 2017 od 17.30 hodin, byla bych ráda, kdybyste si udělali čas. Budeme vybírat  200 Kč na divadelní představení Čarodějův učeň.

Do divadla jedeme 15. 9. 2017, sraz je u školy v 7.20 hodin, příjezd asi ve 12.00 hodin.

Po celý měsíc září bude naše vyučování zkráceno asi o 15 minut, abychom měli čas na oběd. Pokud děti nepůjdou do školní družiny, počkám s nimi před školní jídelnou do 11, 45 hodin a v pondělí do 12,50 hodin. V úterý a ve čtvrtek bude půlené vyučování. Pokud potřebujete, můžete děti dát do ranní družiny.

Skupiny třídy 1. B

Skupina 1B1

 1. Březinová Sára
 2. Holubová Barbora
 3. Koželská Alžběta
 4. Zemanová Karolína
 5. Županičová Eliška
 6. Brabenec Antonín
 7. Březina Jakub
 8. Hicz Ondřej
 9. Charvát Adam
 10. Čmuchař Štěpán
 11. Štefl Jakub
 12. Vašek Viktor

 

Skupina 1B2

 1. Havlová Klára
 2. Jiřičková Eliška
 3. Mašínová Adina
 4. Remencová Klára
 5. Vedralová Eliška
 6. Bajtler Matyáš
 7. Sládek Jakub
 8. Kopka Daniel
 9. Kunetka Petr
 10. Markl Michal
 11. Ploc Bořivoj
 12. Polák Václav

Přeji Vám hezký pracovní týden Arnoštka Březková

3. 9. 2017
Vážení rodiče, milé děti,
těším se na náš první školní den v pondělí 4.9. 2017. Počkám na Vás před školou, naše poznávací znamení bude větrník. Pokud půjdete do třídy sami, zavedou vás tam od vchodu školy šipky. Škola se otevírá v 7.40 hodin.
Nezapomeňte, s úsměvem jde všechno líp.
Vaše paní učitelka Arnoštka Březková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týdenní plán učiva
11. 12. - 15. 12. 2017
TémaPracovní učebniceDomácí úkoly
Český jazykPoznáváme malá tiskací písmena, seznámení s novou učebnicí.
Čteme pohádky
pohádky
uč. str. 4 - 7
Děti by si měly každý den číst, opakovat probíraná písmena

PsaníPsaní slov podle diktátu, diktát slov
Uvolňovací cviky - příprava na psaní
číslic 4, 5, 6, 0
str.21- 22Procvičujte psaní probraných písmen
MatematikaPočítáme do 10
Psaní číslic 7, 8
Zápis příkladů, krokování dozadu
Práce s číselnou osou
Porovnávání čísel - větší, menší, rovná se
plán stavby
Číslice 1, 2, 3, 4, 5, 6, 0
str. 51 - 53 Sčítáme a odčítáme pomocí korálků, kostiček.....
Děti mohou doma používat sčítací okénka jaké máme ve škole(v pondělí si ji přinesou domů).
Rozděl daný počet
PrvoukaS každým mám něco společného
Třídíme odpad ( Tonda Obal)
str. 27
[table “164” not found /]
MěsícNázev akceDatumČasBližší informace
ZáříČarodějův učeň - divadelní přestavení15. 9. 20177.20 - 12.00 hodin
Sběr starého papíru, víček od plastových lahví18. 9. - 22. 9. 20177.00 - 7.50 hodinSběr probíhá u školy, papír přineste svázaný a zvážený.
Nahlásíte třídu a jméno žáka.
Výstava O. Hamer
NA KONCI BARRANDIENU
18. 9. 2017V rámci vyučováníUčíme se chovat na výstavě, vlastní tvorba
Fotografování žáků25. 9. 2017V rámci vyučováníProsím, zašlete objednávku.
ŘíjenHudební pohádka2. 10. 20178.00 - 8.45 hodinVe školní tělocvičně.
Cena - 50 Kč. Peníze vybírám také ve středu 27.9. 2017
ŘíjenSpaní ve škole s pohádkouzrušeno 17.30 -9.00 hodinSraz v pátek před školou v 17.30 hodin.
V sobotu si děti vyzvedněte od 8.30 do 9.00 hodin.
S sebou - karimatku, spacák, hygienické potřeby, pyžamko, sportovní oblečení, něco dobrého k jídlu na večeři a snídani.
ŘíjenDivadelní představení Kocour Modroočko
divadlo U Hasičů
23.10. 20177.20 - 12.00 hodinSraz je u školy v 7.20 hodin, odjezd autobusem do divadla U Hasičů v Praze.
ŘíjenHalloween - akce školního parlamentu30.10. 2017V rámci vyučováníUčení připravím, přijdeme s batůžkem a svačinou.
ListopadBubnování21.11. 20179.00 - 9.45 hodin
ListopadVánoční dílny30.11. 20178.00 - 11.40 hodinTento den se neučíme, vyrábíme dárky na jarmark. Uvítáme pomoc rodičů.
ProsinecHudební pohádka O Sněhurce
Východečeský dechový kvintet
8. 12. 2017V rámci vyučováníVe školní tělocvičně.
Cena - 50 Kč.
ProsinecVánoční jarmark2. 12. 2017Ve škole od 13.00 do 15. 00 hodin
ProsinecTonda Obal
Třídíme odpad
8. 12. 2017V rámci vyučování
ProsinecVánoční vystoupení žáků třídy v DPS6. 12. 2017Po vyučování ve 14.00 hodin.Děti po vyučování půjdou na oběd a pak zůstanou se mnou ve třídě a společně odejdeme do DPS, kde budou vystupovat.
ProsinecVánoční besídka pro rodiče, prarodiče a známé11. 12. 2017Třída 1. B, začátek v 17.00 hodin.Třída 1. B, začátek v 17.00 hodin. děti si vezmou kostýmy nebo v nich mohou přijít a budou vystupovat. Po skončení besídky si můžeme popovídat a posedět. Občerstvení přinese každý dle svých možností.
ProsinecMuzikál Sněhová královna12. 12. 2017Divadlo Hybernia PrahaSraz na nádraží v 8.15 hodin, odjezd vlakem v 8.36, příjezd asi ve 13,26 spíše 13. 56 hodin. Děti odvedu do družiny. 250 Kč budu vybírat v pátek 8. 12. 2017
Leden
Únor
Březen
DubenDivadelní představení Včelí medvídci
divadlo U Hasičů
Květen
Červen

en flag Informace pro skupiny –  1B2 – Olga Fernando

Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1). Hlavní hrdinkou je Chloe a její kamarádi, kteří pomáhají v dětech vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka a ke kladnému vztahu k přírodě. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti dva pracovní sešity a poslechové CD s nahrávkami k programu výuky. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Velký barevný sešit budeme používat téměř každou hodinu, budeme vybarvovat, spojovat, malovat, stříhat, lepit a tvořit drobné předměty z papíru. Do malého prázdného sešitu budeme lepit barevné obrázky s příběhy o Chloe. Sešity si boudou děti nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD dostanou děti domů a budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zápisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.
Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  1B2 – Olga Fernando
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

září – listopad

Poslech CD - domanahrávky 1-9
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, book, school, secret, bird, tree, lion, giraffe, river, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Chloe, Adam, Britney, Clive, Susie, thank you, story, up, down, puppet, again, maze, shoe, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, seen, me, draw, line
Slovní spojení a povely:I´m..., You are...., Who are you?, How many ...... are there?, Let´s sing., What is this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , Who can you see? . I can see ..... , Let´s count. , My favourite colour is.....
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A Cat up a Tree
Písničky:10 Little Robots
A World of Colour

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 5-18
Slovní zásoba:with, countryside, farm, donkey, horse, cow, goat, hen, rooster, animals, sitting, standing, in, Uncle Jack, here, there, everywhere, you´re, this, these, dog, rooster, sheep, door, book, baa, quack, moo, woof, cluck, with, rabbit, bull, page, big, little, silly, not, but, so, oh, point, under, on, in, above, bench, field, fence, pond, patch, box, cross, crossing, running, towards, happy, sad, frightened, us, which, please
Slovní spojení a povely:What colour is the .....? , Listen and colour., Look at the....., What is this picture?, I am a ..., Is this a...? ,No, it is a ...., Yes, it´s a ..... , I am pointing to ...... , Where´s the .... ?, It´s in ...., It´s under ..... , It´s on ...... , It´s above........ , Here´s the ..... , Circle the odd one out., Can you see... ? , Commands - cut and paste, name, stop
Příběhy a říkadla:The Bull
Písničky:On Uncle Jack´s Farm

duben – červen

 

 

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Genetická metoda čtení

pro 1. ročník ZŠ

Genetická metoda

Genetická metoda čtení je jednou z metod čtení používaných v našich školách. Také bychom ji mohli nazvat „hláskovací“ nebo „písmenková“, neboť děti se neučí číst po slabikách (jako je to v případě analyticko-syntetické metody, která se u nás začala používat po druhé světové válce a až do počátku devadesátých let byla jedinou metodou výuky čtení), ale nejprve se naučí velká a pak malá písmena. Jednotlivá slova tedy hláskují a hned zase spojují v celek. Tato metoda u nás byla používána před první světovou válkou a někdy byla také nazývána Kožíškovou metodou (podle spisovatele Josefa Kožíška, autora snad nejznámějšího slabikáře Poupata, Úvalech u Prahy prožil posledních šest let svého života). Genetická metoda umožňuje rychlé čtení s porozuměním – děti mají pocit, že čtou opravdu rychle a čtenému rozumí. Soubor učebnic pro český jazyk a literaturu v 1. ročníku ZŠ s výukou čtení a psaní genetickou metodou je alternativou učebnic pro výuku čtení analyticko-syntetickou metodou.

Cílem nových učebnic čtení a psaní genetickou metodou je zprostředkovat poznání jazyka přirozeným způsobem – žáci od počátku čtou a zapisují smysluplné texty. Učebnice přinášejí zajímavou alternativu k běžně užívaným metodám, neboť vyžadují větší aktivitu dítěte a poskytují prostor k hledání vlastní cesty ke čtení a psaní. Soubor se skládá z pracovní učebnice Začínáme číst a psát, pracovní učebnice Už čteme a píšeme sami, sešitu Uvolňovací cviky a tvarové prvky psacího písma, tří písanek pro nácvik psacího písma a zvukového CD. Pro čtení ve 2. pololetí 1. ročníku je možné využít Čítanku 1 pro ZŠ.

Začínáme číst a psát

Začínáme číst a psát (genetická metoda)

Pracovní učebnice spolu se sešitem Uvolňovací cviky pro rozvoj grafomotoriky pokrývá období zhruba první poloviny školního roku. Úvodní část je věnovaná motivaci dítěte a průpravnému čtení s nezastupitelnými obrázky, které děti nejen „čtou“, ale i „píší“. Důraz je kladen na formulaci sdělení a myšlenek, k jejichž záznamu se od začátku využívá kresby a symbolu. Na tuto část plynule navazuje nácvik čtení i psaní velkých písmen celé abecedy a čtení slov i vět. Vyvození jednotlivých písmen vychází ze jmen dětí jedné fiktivní první třídy a jejich zážitků a příběhů. Nechybí ani nácvik samostatného písemného projevu dítěte.

Učebnice je dvojbarevná a nabízí řadu tvořivých námětů. Krásné ilustrace poskytují prostor nejen pro výuku, ale i pro potěšení dětí v době mimo vyučování. V dolní části stránek se nachází lišta se stručnými pokyny pro práci dítěte v případě jeho nepřítomnosti ve škole.

Už čteme a píšeme sami

Už čteme a píšeme sami (genetická metoda)

Druhá, plnobarevná pracovní učebnice přechází k malé abecedě, po níž jsou zařazeny texty ke čtení a projekty. Obojí napomáhá jak k celostnímu jazykovému rozvoji dítěte, tak ke zvyšování samostatnosti v jeho ústním i písemném projevu. Novinkou je projektová část, v níž se žáci naučí funkčně využít nabytých vědomostí při řešení běžných situací. K rozvoji vizuální komunikace, kterou lze zjednodušeně vyjádřit jako dovednost „číst“ obrazové sdělení, přispívá množství ilustrací a fotografií.

Uložit

 

Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na tomto odkazu: http://brezkova.rajce.idnes.cz/

 

Poslech – září – listopad :

Poslech CD - domanahrávky 1-9
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, book, school, secret, bird, tree, lion, giraffe, river, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Chloe, Adam, Britney, Clive, Susie, thank you, story, up, down, puppet, again, maze, shoe, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, seen, me, draw, line
Slovní spojení a povely:I´m..., You are...., Who are you?, How many ...... are there?, Let´s sing., What is this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , Who can you see? . I can see ..... , Let´s count. , My favourite colour is.....
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A Cat up a Tree
Písničky:10 Little Robots
A World of Colour

Napište třídní učitelce

15 + 13 =