Vyberte stránku

VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH 1.B ZŠ ÚVALY

Naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Mgr. Březková Arnoštka

Třída: 1.B

Třídní učitelka: Mgr. Březková Arnoštka
E-mail: brezkova@zsuvaly.cz

 

 

 

29. 6. 2018

A teď už opravdu: Hurá na prázdniny!

Děkuji za krásné květiny i dárečky, užívejte si volna, radujte se a mějte se hezky Arnoštka B.

23. 6. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

máme před sebou poslední týden v první třídě. V tomto týdnu se budeme učit od 8.00 do 11.40 hodin, v úterý není půlené vyučování.

Naše předposlední akce – Rozumíme chování psů?, se i přes odložené konání dětem moc líbila. Viděly vycvičené psy, zneškodnění pachatele, prohlídly si policejní auto…. Slyšely i poučení, ale o tom by vám měly doma říci a podělit se o ně s vámi…

Téměř celá třída pečlivě nacvičuje masáže a závěrečné „zkoušky“ se blíží. Ve čtvrtek by měly dostat masérský certifikát. Využijte příležitosti a nechte se namasírovat, je to velmi příjemné a děti se při nacvičování velmi snaží:)

V pondělí půjdeme na návštěvu do MŠ v Pražské ulici.

Ve středu budou děti odevzdávat klíčky od šatních skříněk. Skříňka musí být prázdná (odneste s dětmi všechny věci domů).

V tomto týdnu budou děti dostávat učebnice do druhé třídy. Pokud přijdou objednané pracovní sešity na celý rok, dám je dětem domů. Pečlivě je uschovejte, aby se měly z čeho ve druhé třídě učit:)

V tomto týdnu budou děti do školy nosit matematiku, Čtení a prvouku. Písanky si už nechají doma, budeme psát do školního sešitu.

Děti mohou po celý týden chodit ve sportovním oblečení, sáček s věcmi na TV si odnesou v pondělí domů.

V pátek si během první hodiny rozdáme vysvědčení, končit budeme v 8. 45 hodin.

Přeji Vám všem hezký závěr školního roku a krásné a pohodové prázdniny, plné zážitků a dobrodružství. Své zážitky budou děti shromažďovat do krabičky zážitků, kterou si vytvoří v tomto týdnu ve škole. Protože již většina dětí čte i jiné knížky než učebnice, dám jim také list na zapisování přečtené knihy, aby si vedly záznamy o přečtené knize.

Hezký týden Arnoštka Březková

16. 6. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

v tomto týdnu nás v úterý čeká návštěva městské knihovny, abychom se seznámili s tím, jak jsou v knihovně uspořádány knížky, které knihy jsou pro děti nejvhodnější, co je nutné udělat, abychom si knihy mohli půjčovat….

Ve čtvrtek nás čeká výukový program  Rozumíme chování psů?, který pro nás připraví městská policie. Obě akce se uskuteční v rámci vyučování.

Tento týden začneme dávat do pořádku věci ve třídě. Dejte dětem do tašky nějakou igelitovou tašku na odnášení výkresů a věcí na výtvarnou a tělesnou výchovu, pokud jste to ještě neudělali.

Děkuji všem za zaslané peníze na nákup sešitů pro příští školní rok. Zvládli jste to téměř všichni, na opozdilce počkám do pondělí, kdy budu sešity objednávat.

V pátek jsme zkoušeli pracovat v týmu podle určených zásad. Děti byly velmi šikovné, všechny skupiny dosáhly určeného cíle, v týmu spolupracovaly, rozdělily si úkoly, snažily se pracovat na 100%….. Velmi je za práci chválím. Po závěrečném hodnocení a sebehodnocení  předvedly ostatním pohádku, kterou nacvičily.

Gratuluji všem otcům k jejich svátku a doufám, že všem udělal radost malý dárek od dětí.

Krásný víkend a celý týden Arnoštka Březková

10. 6. 2018

V tomto týdnu jsme pozvaní do městské knihovny na Pasování čtenářů. Čtení stále procvičujeme, dáváme důraz na intonaci. K tomu už tento týden zvládneme docvičit poslední tří písmenka X, ,x, Q, q, W, w. Hodně procvičujeme také přepis a opis vět.

V matematice pracujeme v našem sešitě, mimo to stále procvičujeme sčítání a odčítání do 20. Děti si mají každý den počítat, hodně se jich zlepšilo i v rychlosti. Jsem ráda, že pro ně matematika není problém a stále pracují s chutí a nadšením.

Dle naší domluvy na třídní schůzce budu v pátek vybírat 600 Kč na pracovní sešity a výtvarné potřeby pro druhý ročník.

Hezký týden Arnoštka Březková

 

3. 6. 2018

Tak už nám zbývá poslední měsíc učení v tomto školním roce. Zbývá nám nacvičit několik písmenek, procvičit sčítání a odčítání do 20, povědět si více o našem těle. Chválím děti za velmi pěknou práci v hodinách.

Den dětí se školním parlamentem jsme si všichni užili, děti soutěžily jako o život, užívaly si pobyt venku. Ve třídě vybarvovaly ve skupinách další dárek a k tomu si vychutnávaly dobroty, které zbyly ze školy v přírodě.

Ve středu 6. 6. 2018 držte palce Vendovi a Barunce, čeká je další kolo recitační soutěže.

Hezký týden Arnoštka Březková

27. 5. 2018

Milé děti, vážení rodiče,

i v  tomto týdnu nás, kromě učení, čekají další akce.

V úterý jedeme do Hudebního divadla Karlín na operu Jeníček a Mařenka. Představení začíná v 11.00 hodin a trvá asi 2 hodiny a 15 minut.
Sejdeme se všichni hezky oblečeni ve škole v 8.00 hodin, není půlené vyučování. Společně odejdeme na nádraží, společnou zpáteční jízdenku zaplatím z třídního fondu.
Návrat bude asi ve 14,26 hodin(13,56). Děti budu mít i v družině, protože paní vychovatelka odjela na další školu v přírodě jako doprovod. Pokud byste si chtěli děti převzít na nádraží, dejte mi vědět. Děti by měly mít dostatek pití a jídla, obědy jsem odhlásila.

V pátek pro nás děti ze školního parlamentu pořádají Dětský den. Děti přijdou s batůžkem a svačinou, učení nechají doma.

Zbytek dnů v týdnu se budeme poctivě učit, abychom vše stihli. Stále platí – každý den by si děti doma měly číst, plnit úkoly do písanky a procvičovat sčítání a odčítání do 20.

Na závěr velké poděkování Danovi, Barunce, Vendovi, Elišce V., Ondrovi, Bořkovi a Matyášovi za vzornou reprezentaci třídy na recitační soutěži Úvalské veršování. Do oblastního kola postupují Bára a Venda. Gratuluji. Soutěž bude 6. 6. 2018 od 13. 00 hodin.

Hezký týden Arnoštka Březková

25. 5. 2018

Milé děti a vážení rodiče,

připomínám všem, že v sobotu je od 14.00 hodin dětský den, který pořádá škola spolu s DDM v Úvalech.

Těším se na vás, přijďte si zasportovat, pobavit se Arnoštka Březková

17. 5. 2018

Ráno jsme se probudili do deštivého dne, ale ani to nám nevadilo a pustili se do práce. Dopoledne jsme vytvořili pohádkovou housenku,dodělali motýlky a ještě jsme se stihli podívat na Pohádky z lesa. Po sekané s bramborovou kaší jsme spolu s 1.A zašli do provizorního kina, zatančili si. Před večeří jsme se setkali s místním čertem, který nás pozdravil a ještě přidal něco sladkého.   A po večeři  už jen malé posezení s hodnocením, diskotéka jen pro nás, pár slov na rozloučenou…

Teď už všechny děti spinkají, moc se na vás těší.

Do Úval přijedeme mezi 11.00 a 12.00, až se budeme blížit, dám vědět a vy předávejte dál………

Užijte si poslední večer, připravte si pohádky a hry, zítra v poledne předávám štafetu Arnoštka Březková

16. 5. 2018

Zdá se to nemožné, ale už máme za sebou i středu. Po celý den jsme se ani nezastavili, a to jsme vstávali dříve, abychom stihli autobus do Telče. Před devátou hodinou jsme začali s její prohlídkou – náměstí, kašna, štíty domů….Nejvíce času jsme byli v Telčském domě – domě snů. V podzemí skřítci, přízemí – hračky, obchůdek, první patro autodráha a spousta hraček, druhé patro zase hračky. A co víc, se všemi si můžeme hrát.

Ještě jsme stihli prohlídku výstavy v Panském dvoře, kde jsme mohli najít odpovědi na otázky ze života lidí i živočichů. Vyzkoušet si lovení rybek, poznávání hub…

A jestli si myslíte, že jsou děti po příjezdu a pozdním obědu unavené, tak to se mýlíte. Dvě hodiny si kluci hráli fotbal a holky vybíjenou nebo pozorovaly zvířátka, dnes jsme objevili králíky s mladými.

A po večeři jsme si chvilku sedli k naší knize, ale učení moc nestíháme.

Přes všechny chmurné předpovědi bylo hezky.

Dobrou noc

 

 

 

 

15. 5. 2018

Ahoj všem,

jsme stále v plném počtu, všichni zdraví a spokojení:). Po propršené noci nás čekalo zachmuřené dopoledne a deštivé odpoledne. Přesto nás to neodradilo a vyrazili jsme prozkoumat blízké okolí. Vyšli jsme na kopec nad Vápovice, kde jsme měli výhled na celou krajinu. Děti kopec zvládly a cestou domů dokonce i utíkaly. Při čekání na knedlo  – vepřo – špenát jsme ještě zvládli proběhnout slalom kolem sloupů před naší jídelnou. Odpoledne jsme vyrazili na túru do městečka Nová Říše s nádherným klášterem. Cestou zpátky jsme občas museli využít i pláštěnky, ale náladu nám to nezkazilo. Pak už nás čekala jen večerní pohádka a šli jsme na kutě.

Přejeme vám dobrou noc.

14. 5. 2018

Milí rodiče,

zdravíme z Bohuslavic. Máme za sebou den plný her a tvoření. Po ranní rozcvičce jsme si přečetli další Večerníčkovu pohádku O Pýchavce, počítali jsme příklady a poznávali a evidovali zvířátky na naší farmě.

Odpoledne nás čekala první bojovka, kde jsme si vzájemně připravovali úkoly. Došli jsme až do blízkého lesa, kde jsme postavili domečky pro houbové skřítky. Domů jsme raději utíkali, aby nás nezastihla blížící se bouřka.

Po večeři jsme si složili Večerníčkovu čepici, kterou jsme hned vyzkoušeli na procházce kolem rybníka a na hřišti.

Teď už všichni spinkají, jsou v pořádku. Stýská se jen malinko.

Pokračování fotek najdete na rajčeti: http://brezkova.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_Hospodarsky_dvur/

13. 5. 2018

Zdravíme ze školy v přírodě. Cesta nám rychle utekla a byla i rychlá. K obědu nás čekala svíčková, k večeři těstoviny se špenátem. Máme hezké pokoje, vše je nové. Dnes jsme stihli i procházku po okolí. je tady hezky. Největším překvapením jsou všudypřítomná zvířata.

Hezký večer, za všechny Arnoštka Březková

 

7. 5. 2018

Vážení rodiče,

den našeho odjezdu na školu v přírodě se neuvěřitelně blíží.
Sejdeme se dne 13. 5. 2018 u Penny(po dohodě s dopravcem) v 8.40 hodin, odjezd je plánován na 9.00 hodin.
U autobusu mi odevzdáte podepsanou bezinfekčnost, potvrzení o zdravotní způsobilosti, kopii průkazu pojištěnce a dotazník. Pokud bude mít vaše dítě léky, tak vše podepište a také mi je odevzdáte. S sebou na cestu nějakou svačinu a pití, batůžek, který si děti vezmou do autobusu.
 V kufru nebo tašce budou mít děti penál s pastelkami, knížku na čtení,  hygienické potřeby, ručník a oblečení na 6 dnů(určitě dostatek ponožek, spodního prádla, triček s krátkým i dlouhým rukávem, boty na chůzi i běhání, přezůvky na penzion, pláštěnku nebo nepromokavou bundu, čepici, šátek, tepláky, pyžamo…..
Balte s dětmi, aby věděly, co mají s sebou.
Příjezd plánujeme na pátek 18.5. 2018 mezi jedenáctou a dvanáctou hodinou.
Ve čtvrtek se zúčastníme koncertu LŠU, vstupné 10 Kč
zaplatím z třídního fondu.
Krásné sváteční odpoledne Arnoštka Březková

1. 5. 2018

Krásné májové odpoledne, doufám, že jste si odpočinuli a už se těšíte zítra do školy. Máme před sebou pouze tři dny učení a pak opět prodloužený víkend. Nezapomeňte hodně číst a zkusit si napsat několik slov.

Děkuji všem za popovídání si na konzultacích, doufám, že i pro vás všechny to mělo smysl.

Pokud byste nám chtěli něco koupit nebo dát na naši školu v přírodě, abychom na vás vzpomínali a užívali si, můžete mi to poslat do školy, abych věděla, zda mám něco kupovat a shánět i já.

Obědy v době školy v přírodě jsem odhlásila všem dětem, které pojedou. Ještě paní Stehlíkové nahlásím 29. 5. 2018, protože z návštěvy Karlínského divadla se vrátíme později. 29. 5. 2018 se sejdeme ve škole a společně odejdeme na nádraží. Dětem koupím společnou jízdenku do Klánovic a zpět. Nezapomeňte jim dát nějakou průkazku, kdyby chtěli ve vlaku zkontrolovat věk.

Těším se na všechny Arnoštka Březková

22. 4. 2018

Vážení rodiče,

děkuji všem ještě jednou za účast na třídní schůzce a zaplacení školy v přírodě. Už jsem zaplatila zálohu na pobyt. Tak teď ještě musím objednat hezké počasí, abychom si pobyt užili hlavně venku.
Děkuji také za zaslání souhlasu s účastí v projektu vyhledávání nadaných dětí. Projektu se zúčastní všechny děti (chybí mi pouze jeden souhlas).

Abychom si zvykli na práci v počítačové učebně, byli jsme v pátek na počítačích. Děti se učily přihlásit a odhlásit. Také už pracovaly v programu Školákov. V tomto programu mohou pracovat i doma, stačí kliknout na tento odkaz.http://skolakov.eu/

Ve čtvrtek 26. 4. 2018 nás čeká Den Země. Děti přijdou ve sportovním oblečení, pouze s batůžkem, ve kterém budou mít svačinu a pití.

V úterý se na některé z vás těším na naše první konzultace ve složení rodič – dítě – učitel. Nezapomeňte s sebou  přinést vyplnění dotazník. Do 16.00 hodin vás pustí do školy paní vrátná Dana Konečná, pro další si dojdu ke vchodu.

Krásný večer Arnoštka Březková

15.4. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

cesta do divadla proběhla bez problémů, divadelní představení se dětem líbilo, vše jsme zvládli. Všem patří velká pochvala.

Čtyři děti úspěšně reprezentovaly naši třídu v hudební soutěži Kudy chodí písnička. Bořek a Eliška Jiřičková postupují do dalšího kola, které bude 3. 5. 2018. Všem dětem patří velké poděkování a Elišce a Bořkovi budeme určitě všichni držet palce, aby úspěšně zvládli i další vystoupení.

Naše spaní ve škole s pohádkou se také vydařilo. Zahráli jsme si různé hry, děti ve dvojicích prošli ztichlou a temnou školou až do naší Čítárny, kde jsme si prohlédli knihy, začetli jsme se do nich a také si zahráli divadlo. Z velkých polštářů se nám ani moc nechtělo, ale protože jsme si chtěli ještě zatancovat, poslechnou pohádku na dobrou noc, museli jsme si trochu pospíšit. Usínání bylo rychlé, ranní vstávání bez problémů. Mě překvapila otázka – A co dnes bude na programu? Tak další pokračování na škole v přírodě….

V úterý se na Vás všechny těším na třídní schůzce v 17.00 hodin. Budu vybírat peníze na školu v přírodě – 2 800 Kč, a protože se nám podařilo objednat lístky do divadla Karlín na operu pro děti Jeníček a Mařenka, potřebovala bych ještě vybrat 180 Kč. Celkem bych tedy vybírala 3 000 Kč. (20 Kč nechám na školu v přírodě). Opera bude 29. 5. 2018.

V měsíci dubnu nás ještě čeká Den Země – 26. 4. 2018. Budeme celý den v přírodě, nejen si hrát a učit se, ale i uklízet v okolí Úval.

V červnu – 12.6.  čeká děti pasování na čtenáře v městské knihovně v Úvalech.

Přeji všem hezký týden Arnoštka Březková

8. 4. 2018

Prosím, nezapomeňte, v úterý jedeme do divadla, sraz je na nádraží v 7.15 hodin. Až na čtyři děti všechny v pátek odevzdaly peníze, děkuji.

V pátek nás čeká slibované spaní.

Děti velmi hezky pracují, zaslouží si všechny velkou pochvalu. Zavedla jsem novinku, pravidelné tiché čtení na začátku hodiny českého jazyka. Čteme po dobu pěti minut, pak si o přečteném povídáme. Téměř všechny děti to zvládají velmi dobře.

Hezký týden Arnoštka Březková

3. 4. 2018

Tento týden bude pro nás všechny kratší, tak jen několik důležitých informací:

V úterý 10. 4. jedeme do divadla u Hasičů. 170 Kč na divadlo a dopravu budu vybírat v pátek 6. 4. 2018. Sraz bude na nádraží v 7.15 hodin(protože by se na náměstí autobusy nevešly). Příjezd kolem 12.00 hodin, odvedu děti na oběd a předám do družiny.

Z pátku 13. 4. na sobotu 14. 4. budeme spát ve škole. Sraz bude v pátek v 18.00 hodin, děti si vyzvedněte v sobotu do 9.00 hodin. Téma – spaní s pohádkou.

Na třídní schůzce 17. 4. 2018 budu vybírat 2 800 Kč na školu v přírodě.

Hezký týden Arnoštka Březková

 

25. 3. 2018

Hezké nedělní dopoledne,

chválím děti za chování a práci během Noci s Andersenem. Všechno zvládly bez problémů a s úsměvem, i usínání s poslechem pohádky O pejskovi a kočičce bylo na jedničku.

V pátek jsme zúčastnili besedy a viděli krátké filmy k tématům šikany, setkání s cizími lidmi a kyberšikany z cyklu Agent v kapse. Herec Václav Jílek se jim podepsal i s věnováním, dostaly malé dárečky od produkce České televize.

Děkuji Vám všem za pomoc dětem s přípravou na Noc s Andersenem, za zajištění občerstvení. Myslím, že dětem chutnalo, nějaké dobroty ještě zbyly na pondělí.

Tento týden budeme věnovat hlavně Velikonocům – budeme vyrábět, povídat si. Samozřejmě se i učit. Nehledejte sešit z matematiky a psaní, máme je ve škole.

Pokud najdete ve věcech dětí obal na spacák tmavě modrý až černý, pošlete ho do školy. Už jsme ho hledali s Danem Kopkou ráno při balení, ale nenašli:)

Další spaní ve škole bude z pátku 13.4. na sobotu 14. 4. 2018. Tentokrát budeme mít více času probrat vše, co nás zajímá.

Hezký týden a nezapomeňte, že do školy jdeme až ve středu 4. 4. 2018 Arnoštka Březková

18. 3. 2018

Vážení rodiče,

děkuji za zaslání přihlášek na spaní ve škole, děti se asi opravdu těší, přihlášku mám na stole od každého, kdo může přijít, nikdo nezapomněl. Ve čtvrtek odpoledne od 17.45 do 18.00 hodin bude škola otevřená. Můžete děti doprovodit do třídy.

Děti stále hezky pracují, v pondělí začneme psát do písanky číslo 2, daří se nám i v matematice, možná jste slyšeli o našem objevu.

V pátek po společné snídani odejdeme na besedu Agent v kapse ve školách. Vyučování končí v 11.40 hodin.

Hezký týden a těším se na Vás ve čtvrtek kolem 18.00 hodiny Arnoštka Březková

12. 3. 2018

Vážení rodiče,

termín spaní ve škole, Noc s Anderesenem, je ze čtvrtka 22. 3. na pátek 23. 3. 2018.

11. 3. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

najít termín na naše společné spaní je opravdu obtížné. Máte naplánované různé akce, děti se účastní soutěží, fotbalových zápasů….Myslela jsem, že termín 23. 3. je opravdu už ten poslední, ale …

Ve škole bude ještě Noc s Andersenem probíhat ze čtvrtka na pátek (22. 3. – 23. 3.), pokud by vám tento termín vyhovoval lépe, dejte mi, prosím, co nejdříve vědět. Zatím v tomto termínu spí jenom 3 třídy, tak by to neměl být problém.

V pátek 23. 3. bychom se měli s dětmi zúčastnit besedy k pořadu České televize Agent v kapse ve školách, snad bychom to zvládli i po spaní ve škole.

Tento týden naši třídu navštívila p. Mgr. Veronika Lancová z PPP Český Brod. Práci dětí se jí velmi líbila, pochválila je za hezké čtení i velmi pěkné psaní. Děti pracovaly ve skupinách, společně i samostatně. Protože se více zklidnily, pracuje se mi teď s nimi také velmi pěkně. Tak doufám, že to vydrží co nejdéle.

Ještě bych Vás chtěla upozornit na dny ředitelského volna – 3. 4. – zápis dětí do prvních tříd, 30. 4. a 7. 5. 2018 – další vzdělávání ped. pracovníků.

Pokud plánujete, zkuste nechat volno svým dětem 13.(večer) a 14. 4.(dopoledne), abychom si zkusili být jen spolu před školou v přírodě:)

Hezký den Arnoštka Březková

 

3. 3. 2018

Hezké sobotní odpoledne,

masopustní veselí jsme si náležitě užili – děti přišly ve velmi hezkých maskách, tancovaly celou hodinu s Andromedou, s ostatními spolužáky z prvních tříd navštívily kancelář a pane ředitele, kde zazpívaly a popřály hezký den a na závěr ochutnaly masopustní koblížek z pekařství pana Ajgla. Všem moc chutnal. Chválím všechny děti za přípravu a chování.

Prosím o kontrolu penálu a ořezaných tužek. Každý by měl mít také své nůžky a lepidlo. Nůžky děti dostaly i jako adventní dárek od Elišky, tak by to neměl být problém. Lepidlo byste měli koupit nové, pokud už ho děti spotřebovaly.

Ve škole teď čteme i z listů – čtení s porozuměním, kdy se už více zabýváme tím, co vlastně čteme. Některé děti udělaly už ve čtení velký pokrok, čtou velmi pěkně. Některé by si měly doma více číst, aby i jejich čtení bylo plynulejší.

Psaní zvládáme ve škole, zatím naučená písmena umí děti napsat a použít je i ve slovech.

Trochu se bojím psát o spaní ve škole, protože jsem tuto akci už dvakrát zrušila. Ale snad by to mohlo vyjít a 16. 3. bychom mohli spát. Všichni se těšíme, tak už to musí vyjít:)

Hezký víkend Arnoštka Březková

25. 2. 2017

Milé děti,

prázdniny nám skončily, určitě jste si dostatečně odpočinuly, a tak se na vás těším v pondělí ve škole.

V pátek nás čeká oslava Masopustu. Do školy přijďte v maskách nebo si je obléknete ve škole. O půl desáté odejdeme do sokolovny a budeme se učit tančit se skupinou Andromeda. Na naše první taneční budu vybírat 50 Kč (možná ochutnáme i masopustní koblihy). Peníze můžete nosit už od pondělí.

Hezké nedělní odpoledne Arnoštka Březková

16. 2. 2018

Vážení rodiče,
přeji Vám i dětem krásné prázdniny. Zase nás je nějak málo, a proto zasílám informace, kde jsme skončili, co máme hotovo.
Čtení str. 29 a ještě jsme v barevném týdnu přečetli celou knížku Krtek a barvy.
Matematika str. 16 (vynechali jsme Hry- vysvětlím všem ve škole).
Psaní str. 18, po celý týden jsme k tomu procvičovali rychlé psaní, psaní různých slov.
Všechny děti chválím za chování při vyučování i o přestávkách. Nevím, zda to bylo barvami, ale užili jsme si velice pohodový týden.¨
Děkuji Vám za pomoc dětem s přípravou oblečení, ozdob na barevný týden, slušelo jim to.
Děkuji za vrácení přihlášek na naši školu v přírodě.
Hezké prázdniny Arnoštka Březková

11. 2. 2018

Milí rodiče a milé děti,

i naše třída se zapojí do celoškolní akce Barevný týden. Každý den bude ve znamení jiné barvy:

pondělí – červená

úterý – žlutá

středa – modrá

čtvrtek – černá

tek duhoco nejbarevjší

V pondělí si mají děti také přinést kartáček na zuby, abychom si připomněli správné čištění zubů.

V uplynulém týdnu jsme si nejen povídali, ale i vytvářeli symboly olympiády – kruhy a maskota. Obě práce zdobí naši třídu. Chválím děti za velmi dobrou práci.

Přeji všem hezký týden Arnoštka Březková

3. 2. 2018

Ve středu jsme si rozdali první vysvědčení, stihli i sebehodnocení a zhodnocení naší společné práce v celém pololetí, řekli jsme si, co bychom měli zlepšit.

Stále nás ještě hodně chybí, ale už pracujeme i v matematice č. 2. Ve škole hodně procvičujeme i psaní. Proto by si všichni marodi doma měli také psát, aby nám ve škole stačili. Ve čtvrtek jsme si také prohlédli koutky s knihami na naší škole. U toho největšího jsme si řekli pravidla pro zapůjčení knihy, zkusili jsme si knihu vybrat a také z ní něco přečíst.

Milé děti, stále stíháme náš týdenní plán, tak pokud vám to nemoc dovolí, můžete pracovat podle tohoto plánu. Pokud něčemu nerozumíte v matematice, tak vám to vysvětlím ve škole, ale psaní a čtení byste mohli zvládnout s pomocí rodičů , samy.

Vážení rodiče, spotřeba kapesníku je v této době opravdu vysoká, nemohli byste nám zase nějaké poslat? Všechny děti by měly mít své v tašce, ale stále nějaké rozdávám a už nemám z čeho.

Ať se vám daří a už odhoďte kapesníky, překonejte horečky a přijďte do školy Arnoštka Březková

28. 1. 2018

Milé děti, milí rodiče,

ve středu nás čeká první vysvědčení. Bude to pouze výpis, ale i tak je zapotřebí si přinést desky, kam ho uložíme. V pátek nás čekají pololetní prázdniny.

V tomto týdnu chybělo 15 dětí. Ve škole jsme pokračovali podle týdenního plánu. S dětmi jsme hodně četli, učili se zpamětí říkadla a básničky. V pátek jsme už muselli spojit dvě třídy, a proto jsme se učili se třídou 1. C. Chřipka postihla nejen děti, ale i učitelky.

V úterý jsme s dětmi navštívili mobilní planetárium, dívali se společně na hvězdy a planety, které se nám pohybovaly nad hlavou. Pořad se dětem velmi líbil, ještě ve třídě jsme si o něm povídali.

Spaní zase nevyšlo, tak snad někdy příště, hlavně abyste byli všichni zdraví.

V prvouce poznáváme peníze, nakupujeme, tak to můžete zkusit i doma, pokud ještě nepřijdete do školy.

Všem Vám přeji, ať vás chřipka příliš netrápí, už se na vás všechny moc těším Arnoštka Březková

21. 1. 2018

Vážení rodiče,

v pátek jsem dětem rozdala přihlášku na spaní ve škole. Doufám, že nám tuto akci nezkazí chřipková epidemie, protože v pátek už chybělo 7 dětí. Nějak nám není pro tuto akci přáno, i když se na ni děti velmi těší.

Přihlášku na školu v přírodě jsem ještě odložila, berte moji předešlou informaci o místě a termínu jako předběžnou, ještě to musíme „doladit.“

V pátek se sejdeme v 17.30 hodin, děti si vyzvednete v sobotu do 9.00 hodin.

Přeji Vám všem hezký týden Arnoštka Březková

14. 1. 2018

Vážení rodiče, milé děti,

dnes mám pro Vás několik důležitých informací.

23.1. 2018 se zúčastníme prgramu o vesmíru, který bude v budově „65“. Cena programu je 60 Kč, peníze budu vybírat v pátek 18. 1. 2018.
V pátek 26. 1. bychom mohli spát ve škole. Sejdeme se v 17.30 hodin. S sebou pohodlné oblečení, pyžamo, karimatku, spacák, mycí potřeby a něco dobrého k snědku, abychom společně povečeřeli a ještě se společně nasnídali. Zažijeme, jak vypadá škola v noci, užijeme si pohádek. Děti si vzvednete v sobotu mezi 8 – 9 hodinou.
Předběžný termín školy v přírodě je 13. 5. – 18.5. 2018, místo Bohuslavice u Telče, penzion Hospodářský dvůr. Předběžná cena 2 800 Kč. V tomto týdnu rozdám dětem předběžné přihlášky, prosím o jejich vrácení do druhého dne.

Připomínám ještě termín pololetních prázdnin – 2. 2. 2018, jarních prázdnin 19.2. – 23. 2. 2018

Ve škole čteme pohádky a nacvičujeme psaní písmen a slov. Snažím se s dětmi nacvičit co nejpřesnější tvary dle předepsaného písma. Při psaní domácích úkolů Vás prosím o totéž. Děti by měly mít každý den jednu ořezanou tužku jen na psaní.

Přeji Vám hezký týden Arnoštka Březková

7. 1. 2018

V uplynulém týdnu jsme si zvykali na školní režim. Stále procvičujeme čtení malých tiskacích písmen, čtení slov. Začali jsme s dramatizací a čtením pohádek. děti by si měly každý den doma číst, využít k tomu můžete texty z učebnice, dětská říkadla, texty, které posílám dětem k přečtení.

Začali jsme psát první psací písmeno, k tomu potřebují ořezanou tužku určenou pouze na psaní. Děti budou z psaní dostávat častěji domácí úkoly.

V matematice procvičujeme čtení a psaní číslic do 20, sčítání a odčítání do 10, rozklad čísla(pyramidy), řešíme jednoduché slovní úlohy.

V prvouce si povídáme o rodině. Děti si mají do školy přinést knížku z adventního dárku o rodině. Spojíme čtení s povídáním o rodině.

Přeji všem hezký týden Arnoštka Březková

2. 1. 2018

Hodně zdraví, štěstí a pohody v novém roce……

V prvním týdnu si zopakujeme čtení malých písmen, zkusíme si zahrát a vyprávět pohádky. Také procvičíme psaní číslic, sčítání a odčítání do 10. Uvidíme, jak si pamatujeme to, co jsme se naučili.
V pátek také zkusíme psát do naší písanky první psací písmeno – e, proto všichni budeme mít v penále tužku určenou pouze na psaní.

Hezký týden Arnoštka Březková

 

17. 12. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

poslední týden ve škole v tomto roce je před námi. V jeho závěru nás čeká ještě mnoho hezkého.
Ve čtvrtek 21. 12. od 18.00 hodin bude v místní Sokolovně Vánoční koncert. Jste všichni zváni.
V pátek 22. 12. budeme mít ve třídě besídku. Budeme si užívat pohádky, ochutnávat cukroví(jestli nám nějaké pošlete), budeme si hrát.
Nepotřebujeme k tomu učení, proto si přineseme jen batůžek, dobroty a dobrou náladu.

Opět se sejdeme se až 3. 1. 2018. O prázdninách čtěte knížky od Ježíška. Zopakujte si psaní číslic, počítání do 10.

Všem Vám děkuji za účast na besídce, doufám, že jsme Vám všem udělali radost a náš první vánoční dárek také.

Mějte se rádi, užívejte si společné chvíle a s radostí do nového roku Arnoštka Březková

10. 12. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí nás čeká naše společné setkání ve škole na naší třídní vánoční besídce. Sejdeme se v 17.00 hodin v naší třídě.

Chválím všechny děti za velmi pěknou recitaci i zpívání v DPS. Na závěr naší návštěvy rozdaly přáníčka všem přítomným a popřály jim. Odměnou jim byl velký potlesk a poděkování pana starosty.

V úterý jedeme vlakem do Prahy na muzikál Sněhová královna. Všem dětem zakoupím zpáteční jízdenku do Klánovic, děti by měly mít nějaký doklad, ze kterého lze určit jejich věk. Sraz bude na nádraží v 8.15 hodin(já tam budu už v 8.00, kdybyste potřebovali předat děti dříve). Oběd jsem všem odhlásila, nezapomeňte na větší svačinu. Připomeňte dětem, jak se mají chovat. V tomto týdnu jsem stále řešila problémy s chováním chlapců ve školní družině. Proberte to s nimi.

Přeji Vám krásný adventní týden a těším se na zítřek Arnoštka Březková

 

1.12. 2017

Vážení rodiče,

sraz dětí, které mají zájem reprezentovat naši třídu na Vánočním jarmarku je ve 12.45 hodin u zadního vchodu školy. Naše výrobky si můžete prohlédnout v přízemí školy ve třídě p. uč. Bulíře. Děti byly při jejich výrobě velmi šikovné, hodně se snažily, přijďte se podívat, co dokázaly.

Děkuji za pomoc paní Provazníkové, Županičové, Sedmerové a Plocové. I díky jim jsme prožili hezké dopoledne.

V pondělí budeme mít generální zkoušku na naše středeční vystoupení v DPS. Pokud budete dětem připravovat kostýmy, dejte jim je v pondělí do školy.

V pondělí k nám také přijdou čerti, andělé a Mikuláš. Děti přijdou jen s batůžky(penál, svačina, pití), připravím pro ně čertovské učení.

Ve středu 6. 12. od 14.00 hodin půjdeme s dětmi do DPS, abychom jim zazpívali a zarecitovali. Děti po vyučování půjdou na oběd a pak zůstanou se mnou ve třídě a společně odejdeme do DPS, kde budou vystupovat. Po skončení akce je odvedu zpátky do družiny nebo si je můžete vyzvednout přímo tam. Předpokládám konec asi ve 14.30 hodin.

Připomínám placení muzikálu – 250 Kč v pátek 8. 12. 2017. Muzikál bude 12.12. 2017 od 10.00 hodin a trvá 2,30 minut. Sraz  bude na nádraží v 8.15 hodin, dětem zakoupím společnou jízdenku do Klánovic. Příjezd pravděpodobně ve 13.26 ale spíše až ve 13.56 hodin. Děti odvedu do družiny.

V pátek jsme už rozbalili první dárek z našeho adventního koše. Děkuji všem za zaslané dárečky, děti se na rozbalování moc těšily. Dalším velmi pěkným dárečkem byla hudební pohádka O Sněhurce.

Hezký první adventní týden Arnoštka Březková


27.11. 2017

Vážení rodiče,
zvu Vás na naši třídní besídku, která bude v pondělí 11. 12. 2017 ve třídě 1. B od 17.00 hodin

Arnoštka Březková

26. 11. 2017

Vážení rodiče,

děkuji Vám za příjemný průběh naší třídní schůzky.
Na muzikál Sněhová královna v divadle Hybernia pojedeme 12. 12. 2017. Bližší informace vám včas napíšu. Pojedeme vlakem, zakoupím všem dětem jízdenku do Klánovíc. Pokud děti ještě nemají, měly by mít s sebou nějaký průkaz, kde bude uveden jejich věk. Pro jízdy do Prahy je dobré jim zřídit průkazku.

Připomínám naši domluvu na adventních dárcích pro děti, ve třídě máme 14 chlapců a 10 dívek.

Ve čtvrtek 30. 11. budou Vánoční dílny, kde budeme připravovat výrobky na Jarmark. Děkuji za nabídnutou pomoc. Tento den přijdou děti jen s batůžkem a penálem, svačinou a pitím a dobrou a tvořivou náladou.

Ve čtvtek jsem všem rozdala básničky na naše vánoční vystoupení v DPS a na naší společné besídce. Prosím, přečtěte si ji s dětmi a pomozte jim se ji naučit. Ve škole to zkoušíme.

Děkuji Vám za pomoc přeji krásný a klidný týden Arnoštka Březková

 

19. 11. 2017

Vážení rodiče,
připomínám Vám třídní schůzku v úterý 21. 11. od 17.00 hodin v naší třídě.

V úterý nás čeká pořad Bubnování a v pátek 1. 12. 2017 další hudební pohádka. Cena je celkem 100 Kč, tak mi je můžete v pondělí nebo úterý poslat po dětech.

Dne 30. 11. se nebudeme učit a budeme vyrábět dárečky na Vánoční jarmark, který bude v sobotu 2. 12. od 13. 00 hodin ve škole. Pokud byste si našli čas, uvítám vaši pomoc, více informací vám sdělím na třídní schůzce.

Ve středu 6. 12. od 14.00 hodin půjdeme s dětmi do DPS, abychom jim zazpívali a zarecitovali. Byla bych ráda, kdyby se tohoto vystoupení zúčastnily všechny děti.

Přeji Vám hezký týden Arnoštka Březková

12. 11. 2017

Milé děti, vážení rodiče,

ve škole nám čas rychle utíká, děti jsou při hodinách velmi pracovité, a tak stíháme i naše další akce. V úterý jsme využili zeleninu, kterou děti přinesly do školy a uvařili si bramborovou polévku. Děti pracovaly ve skupinách, učily se spolupracovat, rozdělit si práci, navzájem si pomoci. Zvládly očištění zeleniny, krájení, umývání i vaření a na konec všechnu polévku snědly a to jí byly čtyři plné hrnce. Chválím je za tuto práci a možná i podle našeho receptu jste polévku s nimi zkusili i doma.

V pátek si děti vytvořily krásného koníka, popřály s ním po škole, proběhly se venku, abychom i my přilákali sníh. Všem  a hlavně sobě jsme udělali velkou radost. Koník zdobí naši třídu a čeká, kdo se k němu ještě během adventu  přidá.

Připomínám Vám všem státní svátek v pátek 17. 11. 2017 a třídní schůzku 21. 11. v 17.00 hodin.

Hezký zbytek neděle Arnoštka Březková

5. 11. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

všem Vám děkuji za pomoc s přípravou velmi pěkných kostýmů na Halloween. Celý den jsme si pěkně užili. Doufám, že Vám děti řekly, jak hledaly pavouky, tvořily pro ně sítě, že jste viděli kocoučí čtení o pejskovi, že strašidýlko zdobí vaše okna a jak se jim podařilo spočítat strašidýlka, která se rozutekla po třídě…
Po celý den jsme ochutnávali dobroty, které jste nám poslali. Moc Vám všem děkuji.

Gratuluji všem dětem k velmi pěknému umístění v Logické olympiádě. Děti z naší třídy obsadily první 4 místa v okrese Praha – východ a patří mezi velmi úspěšné řešitele z 1 603 dětí kategorie A1.

Ve škole hodně čteme, probíráme stále nová a nová písmenka, proto doma pečlivě procvičujte. V matematice jsme se seznámili s číselnou osou, kterou máme i v lavici a počítáme na ní. Také začínáme připravovat vystoupení pro důchodce v Úvalech. Děti jsou velmi pracovité, všechny chválím za nasazení a snahu.

V pondělí budeme v prvouce poznávat zeleninu a možná si v úterý uvaříme bramborovou polévku.

Přeji Vám všem hezký týden Arnoštka Březková

28. 10. 2017

Vážení rodiče, milé děti,

v pondělí nás čeká Halloween, tašku s učením nechte doma, připravte kostýmy, něco dobrého na svačinu, pití a pokud byste chtěly přinést něco pro ostatní, uděláte určitě radost všem.
Třídu jsme stačili vyzdobit už v pátek, kočky jsou všude, kam se podívám, netopýří létají u stropu, tak snad zbývají jen pavučiny a pavouci a vydlabaná dýně.

Můžete se podívat na foto z měsíce října. Čeká vás tam kaštánková matematika, skřítci, halloweenská výzdoba třídy a také náš plán ZOO – inspirovaný naší matematikou.

Přeji všem hezké prožití svátků Arnoštka Březková

22. 10. 2017

Vážení rodiče,

ve škole jsme velmi pracovití, tak za domácí úkol máme pouze čtení. Čtěte, čtěte s dětmi –  písmenka, slova, věty.

V pondělí jedeme do divadla, sraz u školy je v 7.20 hodin.

V úterý si ve třídě uděláme malé ZOO a vytvoříme si vlastní plán, ve středu si vše zopakujeme a pak hurá na prázdniny, které si hezky užijte, odpočiňte si vy i děti. V příštím týdnu nás čeká Halloween.

Arnoštka Březková

 

 

16. 10. 2017

Vážení rodiče,

připomínám Vám několik důležitých informací.

 1. V pondělí 23.10. jedeme do divadla U Hasičů na představení Kocour Modroočko. 200 Kč vybírám v pátek 20.10. Sraz je u školy v 7.20 hodin, návrat asi ve 12.00 hodin. Děti odvedu do družiny nebo na oběd, kde si na ně počkejte, pokud napíšete, že do družiny nejdou nebo budou odcházet hned po příjezdu autobusu.
 2. Prosím, pište přesné informace k odchodu dětí domů. Důležité je, zda jdou nebo nejdou do družiny. Pokud nejdou do družiny, odchází se mnou nebo s asistentkou na oběd. Tam je dozor učitelů, který dohlíží na pořádek, ukládání věcí, pořádek v jídelně…..Měli byste už na ně čekat, protože mám také dozor v jídelně – úterý, dozor nad žáky 5. tříd – středa a ve čtvrtek učím dvě hodiny v 5. třídě nebo mohu suplovat a nemohu s dětmi na vás čekat. Pokud budete potřebovat děti pohlídat déle, musíme se domluvit předem. Pokud jdou děti do družiny, postará se o ně paní vychovatelka. Buď máte stálé odchody z družiny a nemusíte se o nic starat, nebo opět musíte přesně napsat, kdy bude dítě odcházet.
 3. Už máme hodně nových písmenek, tak pravidelně čtěte každý den. Máme ve třídě čtenáře a mnoho dětí začíná objevovat způsob čtení a po písmenkách čtou různé texty. Je také důležité se ptát, co děti přečetly, o čem to bylo. Ke čtení patří i psaní velkých tiskacích písmen.
  Přeji Vám hezký týden a děkuji Vám Arnoštka Březková

7. 10. 2017

Děkuji paní Březinové za zaslání korálků pro děti, určitě je co nejdříve využijeme.

Kaštany, které děti přinesly, využíváme v matematice. Naše kaštánkové počítání na koberci je pro děti velmi názorné. Kaštánky využijeme i v pracovních činnostech, zbytek odneseme do lesa.

Práce ve škole je pro děti náročná, v českém jazyce stále přibývají navá písmena, prosím, procvičujte každý den čtení a psaní.

Matematiku zvládáme ve škole, děti plní i úkoly, které nejsou v sešitě.

Moc je všechny chválím za práci.

Hezký víkend Arnoštka Březková

 

1.10. 2017


Děkuji Vám za zaslání peněz za fotografie, nezaplatili ještě dva žáci.

Také děkuji paní Sedmerové za dárek pro děti. Se stavebnicí si už hrají nejen ve družině, ale i o přestávkách.

V letošním roce nebude probíhat sběr kaštanů a žaludů , na který jsem vás upozorňovala, protože začnou stavební úpravy náměstí a zhorší se dostupnost školy auty. Myslete na to při dopravě dětí do školy, ranní procházka jim ale určitě prospěje. Jestli už nějaké kaštany a žaludy doma máte, můžete je poslat do školy, využijeme je při pracovních činnostech a matematice.

V pondělí 2. 10.  se zúčastníme hudevní pohádky. Cena pořadu je 50 Kč, vybírám v pondělí.

Ve čtení už bychom měli znát všechny samohlásky –  A,E,I,O,U,Y, Á, É, Í, Ó, Ú, tento týden přidáme první souhlásky – M, T. Písmena nejen čteme, ale i píšeme. Proto by si děti toto měly každý den procvičovat. Při čtení písmen postupovat v textu od levé strany, aby procvičovaly pohyb očí po řádku. Zkoušíme i diktát písmen(děti píší tiskací písmena).

Matematiku zvládáme ve škole, děti úkoly zvládají velmi pěkně. Seznámili jsme se s pojmy plus(přidávám, přišlo, dostala jsem..) a mínus(ubylo, snědl jsem, odešel, ztratil jsem…).

 

Do Logické olympiády se z naší třídy přihlásilo 17 žáků. Řešit úlohy budou děti ve dnech  22. – 28.  října 2017.

Pokud to dětem dovolíte, spali bychom ve škole ze 13.10. na 14. 10. 2017.

Hezký týden Arnoštka Březková

 

24. 9. 201

Děkuji všem rodičům a dětem za přinesený papír do sběru.

Děkuji paní Šteflové za zápis z třídní schůzky, tento zápis jsem Vám přeposlala. Také jste ode mne měli dostat mail s informací k fotografování.

Dne 25. 9. 2017 se budou děti fotografovat. Zatím mi zaslalo mail 10 rodičů s objednávkou. Peníze budu vybírat ve středu 27. 9. 2017.

 

Ve škole se nám daří, v matematice začínáme počítat do 5, čteme čísla do 10. Děti po společné práci ve třídě pracují samostatně ve svých sešitech. Práci zvládají velmi dobře.

V českém jazyce procvičujeme čtení hlásek A, U, O. Hledáme tyto hlásky ve slovech a určujeme pozici hlásky – na začátku slova, uvnitř slova a na konci slova. Stále procvičujeme rozklad slova na hlásky nebo složení slova z hlásek. V tomto týdnu nacvičíme písmena I,Y, E.

O víkendu jsem potvrdila 9 dětí, které se chtějí zúčastnit Logické olympiády. Přidá se ještě někdo?? http://logickaolympiada.cz/

V pondělí 2. 10. se zúčastníme ve škole hudebního pořadu Hudební pohádka. Cena 50 Kč vybírám ve středu 27. 9. 2017.

Hezký zbytek neděle a nezapomeňte, tento týden se učíme pouze do středy, 28. 9. a 29.9. máme volno.

Arnoštka Březková

 

 

 

 

17. 9. 2017

Vážení rodiče,

páteční divadelní představení jsme v pohodě zvládli, chválím děti za vzorné chování. Všem děkuji za včasný příchod. Představení bylo velmi pěkné, děti se smály, pozorně vše sledovaly. V pondělí si ještě o představení budeme povídat.

V pondělí se také půjdeme s dětmi podívat v rámci vyučování na výstavu p. Oldřicha Hamera NA KONCI BARRANDIENU. Přímo v sále si zkusíme také vytvořit vlastní obraz.

sber.jpgV tomto týdnu probíhá sběr starého papíru a budou se odvážet víčka. Pokud máte doma nashromážděno, můžete vše posílat do školy

kaštanV  říjnu budeme sbírat kaštany a žaludy, tak kdybyste na vycházce nějaké viděli, můžete s dětmi sbírat.

Hezký týden Arnoštka Březková

10. 9. 2017

Vážení rodiče,

první týden s dětmi velmi rychle utekl. Byl zaměřen na vzájemné poznávání, komunikaci a spolupráci.

Domluvili jsme se s dětmi na těchto pravidlech:

1. Mluví jen jeden

2. Ve třídě i po celé škole chodíme

3. Používáme krátký hlas

4. Spolupracujeme a navzájem si pomáháme

Pro každé pravidlo by děti měly umět znak rukama, abychom si je jen ukazovali. Také jsme si hráli se jmény, aby se děti navzájem poznaly. K tomu patří vzájemné pozdravy, poděkování, rozloučení….

Týden jsme ukončili první velkou prací ve skupinách, doufám, že jste její výsledek ochutnali. Děti si s mícháním, šleháním, rozbíjením vajíček velmi rychle poradily a koláč provoněl celou školu. Tři skupiny měly koláč na plech, čtvrtá v dortové formě. Dortík sníme v pondělí.

Tento týden začneme pracovat s učebnicemi. Je to seznámení se s prací ve škole. Do Týdenního plánu jsem zapsala i domácí úkoly, je to práce na celý týden, dělejte tyto úkoly až je děti budou mít označené hvězdičkou.

Pokud byste dětem podepsali pracovní učebnice, které dostaly, ušetříte mi práci.

V tomto týdnu jsem Vám zaslala maily s rozvrhem a rozdělením dětí do skupin, také informaci o třídní schůzce a návštěvě divadla, info k přihlášení do Školního programu – dotované mléko.

Třídní schůzka se uskuteční ve čtvrtek 14. 9. 2017 od 17.30 hodin, byla bych ráda, kdybyste si udělali čas. Budeme vybírat  200 Kč na divadelní představení Čarodějův učeň.

Do divadla jedeme 15. 9. 2017, sraz je u školy v 7.20 hodin, příjezd asi ve 12.00 hodin.

Po celý měsíc září bude naše vyučování zkráceno asi o 15 minut, abychom měli čas na oběd. Pokud děti nepůjdou do školní družiny, počkám s nimi před školní jídelnou do 11, 45 hodin a v pondělí do 12,50 hodin. V úterý a ve čtvrtek bude půlené vyučování. Pokud potřebujete, můžete děti dát do ranní družiny.

Skupiny třídy 1. B

Skupina 1B1

 1. Březinová Sára
 2. Holubová Barbora
 3. Koželská Alžběta
 4. Zemanová Karolína
 5. Županičová Eliška
 6. Brabenec Antonín
 7. Březina Jakub
 8. Hicz Ondřej
 9. Charvát Adam
 10. Čmuchař Štěpán
 11. Štefl Jakub
 12. Vašek Viktor

 

Skupina 1B2

 1. Havlová Klára
 2. Jiřičková Eliška
 3. Mašínová Adina
 4. Remencová Klára
 5. Vedralová Eliška
 6. Bajtler Matyáš
 7. Sládek Jakub
 8. Kopka Daniel
 9. Kunetka Petr
 10. Markl Michal
 11. Ploc Bořivoj
 12. Polák Václav

Přeji Vám hezký pracovní týden Arnoštka Březková

3. 9. 2017
Vážení rodiče, milé děti,
těším se na náš první školní den v pondělí 4.9. 2017. Počkám na Vás před školou, naše poznávací znamení bude větrník. Pokud půjdete do třídy sami, zavedou vás tam od vchodu školy šipky. Škola se otevírá v 7.40 hodin.
Nezapomeňte, s úsměvem jde všechno líp.
Vaše paní učitelka Arnoštka Březková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Týdenní plán učiva
25. 6. 2018. - 29. 6. 2018
TémaPracovní učebniceDomácí úkoly
Český jazykČteme, čteme, čteme...Začínáme s projekty ZOO str. 68....
Čtení z přinesené knihy - naše ochutnávka -
Přinést knihu na čtení na začátek hodiny
Děti by si měly každý den číst

PsaníPsaní slov podle diktátu, opis, přepis Procvičování psaní ve školním sešitě

Procvičujte psaní probraných písmen
MatematikaPracovní sešit 2
Počítáme do 20
Psaní číslic 8, 9, 10 ...20
Neposedové, hadi
Zápis příkladů, krokování dozadu
Práce s číselnou osou
Porovnávání čísel - větší, menší, rovná se
Plán stavby
Číslice 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.....20
str. 59....... Sčítáme a odčítáme pomocí korálků, kostiček.....
Děti mohou doma používat sčítací okénka jaká máme ve škole(v pondělí si ji přinesou domů).
Rozděl daný počet
PrvoukaCo jsme se naučilistr.78 - 79Pokud máte papírové hodiny, přineste si je do školy
[table “164” not found /]
MěsícNázev akceDatumČasBližší informace
ZáříČarodějův učeň - divadelní přestavení15. 9. 20177.20 - 12.00 hodin
Sběr starého papíru, víček od plastových lahví18. 9. - 22. 9. 20177.00 - 7.50 hodinSběr probíhá u školy, papír přineste svázaný a zvážený.
Nahlásíte třídu a jméno žáka.
Výstava O. Hamer
NA KONCI BARRANDIENU
18. 9. 2017V rámci vyučováníUčíme se chovat na výstavě, vlastní tvorba
Fotografování žáků25. 9. 2017V rámci vyučováníProsím, zašlete objednávku.
ŘíjenHudební pohádka2. 10. 20178.00 - 8.45 hodinVe školní tělocvičně.
Cena - 50 Kč. Peníze vybírám také ve středu 27.9. 2017
ŘíjenDivadelní představení Kocour Modroočko
divadlo U Hasičů
23.10. 20177.20 - 12.00 hodinSraz je u školy v 7.20 hodin, odjezd autobusem do divadla U Hasičů v Praze.
ŘíjenHalloween - akce školního parlamentu30.10. 2017V rámci vyučováníUčení připravím, přijdeme s batůžkem a svačinou.
ListopadBubnování21.11. 20179.00 - 9.45 hodin
ListopadVánoční dílny30.11. 20178.00 - 11.40 hodinTento den se neučíme, vyrábíme dárky na jarmark. Uvítáme pomoc rodičů.
ProsinecHudební pohádka O Sněhurce
Východečeský dechový kvintet
8. 12. 2017V rámci vyučováníVe školní tělocvičně.
Cena - 50 Kč.
ProsinecVánoční jarmark2. 12. 2017Ve škole od 13.00 do 15. 00 hodin
ProsinecTonda Obal
Třídíme odpad
8. 12. 2017V rámci vyučování
ProsinecVánoční vystoupení žáků třídy v DPS6. 12. 2017Po vyučování ve 14.00 hodin.Děti po vyučování půjdou na oběd a pak zůstanou se mnou ve třídě a společně odejdeme do DPS, kde budou vystupovat.
ProsinecVánoční besídka pro rodiče, prarodiče a známé11. 12. 2017Třída 1. B, začátek v 17.00 hodin.Třída 1. B, začátek v 17.00 hodin. děti si vezmou kostýmy nebo v nich mohou přijít a budou vystupovat. Po skončení besídky si můžeme popovídat a posedět. Občerstvení přinese každý dle svých možností.
ProsinecMuzikál Sněhová královna12. 12. 2017Divadlo Hybernia PrahaSraz na nádraží v 8.15 hodin, odjezd vlakem v 8.36, příjezd asi ve 13,26 spíše 13. 56 hodin. Děti odvedu do družiny. 250 Kč budu vybírat v pátek 8. 12. 2017
ProsinecVánoční koncert21. 12. 201718.00 hodin
ProsinecTřídní besídka22. 12. 20178.00 - 11.40 hodinV rámci vyučování,
LedenMobilní planetárium23. 1. 201810.00 - 10.45 hodinV rámci vyučování.
60 Kč vybírám v pátek
18. 1. 2018
ÚnorBarevný týden12. - 16. 2. 2018V rámci vyučováníZapojí se ten, kdo chce.
BřezenMasopustní veselí - Veselé taneční s divadlem Andromeda2. 3. 2018Po celou dobu vyučováníVeselé taneční - cena 50 Kč.
Děti přijdou nebo si přinesou masku. Popovídáme si o Masopustu, zatančíme si, zasoutěžíme. S sebou dostatek pití, dobrou svačinu. Učení necháme doma.
BřezenNoc s Andersenem - spaní ve škole22. 3. - 23. 3.2018Čtvrtek v 18.00 až do pátku do 11.40 hodin. Více info na stránkách třídy.
BřezenAgent v kapse ve školách
herec Václav Jílek, Ondřej Penc -
koordinátor prevence
23. 3. 20188. 00 - 9.40 hodinZdarma
DubenDivadelní představení Včelí medvídci
divadlo U Hasičů, Praha
10. 4. 20187.15 - 12.15 hodinSraz u nádraží v 7.15, odjezd autobusem, příjezd kolem 12.00 hodin. Odvedu děti na oběd a do školní družiny. S sebou svačinu a pití. Cena za vstupenku a autobus je 170 Kč. Peníze budu vybírat v pátek 6. 4. 2018.
DubenSpaní ve škole - 13. - 14. 4. 201818. 00
v sobotu ráno do 9. 00 hodin
Sraz v pátek večer, odchod v sobotu ráno do 9. 00 hodin. Spacák, karimatka, jídlo, sportovní oblečení....
DubenDen Země26. 4. 2018 8.00 - 11.40 hodinSejdeme se ve třídě, celé dopoledne budeme venku, jídlo, sportovní oblečení....
KvětenKoncert žáků ZUŠ10. 5. 2018V rámci vyučováníNávštěva koncertu v budově "65"
KvětenŠkola v přírodě13. 5. - 18. 5. 2018Bohuslavice u Telče - Hospodářský dvůr
Cena 2 800 Kč, prosím o zaplacení na třídní schůzce dne 17. 4. 2018
KvětenFotografování21. 5. 2018V rámci vyučování, cena velké foto - 40 Kč, malé 25 Kč
KvětenOchrana obyvatelstva při mimořádných událostech22. 5. 2018Není půlené vyučování, všichni půjdeme do školy od 8. 00 - 12.35 hodinV rámci vyučování, sportovní oblečení, batůžek, svačina, pití
KvětenRecitační soutěž23. 5. 201813.00Třída 4. C
KvětenJeníček a Mařenka - opera29. 5. 20188,00 - 14-15 hodin180 Kč - prosím o zaplacení na třídní schůzce 17. 4. 2018
ČervenRecitační soutěž - oblastní kolo6. 6. 2018
13.00Třída 4. C
ČervenPasování na čtenáře12. 6. 2018
11.00 - 11.45 hodinMěstská knihovna Úvaly
ČervenNávštěva městské knihovny s programem19. 6. 2018
9. 00 - 10,30 hodinMěstská knihovna Úvaly
ČervenRozumíme chování psů ?21. 6. 2018
9. 10 - 15 hodinHřiště pod školou
ČervenNávštěva v mateřské školce, ul. Pražská25. 6. 20189.00 - 11.00 hodin

 

 

 

 

 

 

 

 

en flag Informace pro skupiny –  1B2 – Olga Fernando

Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1). Hlavní hrdinkou je Chloe a její kamarádi, kteří pomáhají v dětech vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka a ke kladnému vztahu k přírodě. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti dva pracovní sešity a poslechové CD s nahrávkami k programu výuky. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Velký barevný sešit budeme používat téměř každou hodinu, budeme vybarvovat, spojovat, malovat, stříhat, lepit a tvořit drobné předměty z papíru. Do malého prázdného sešitu budeme lepit barevné obrázky s příběhy o Chloe. Sešity si boudou děti nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD dostanou děti domů a budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zápisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.
Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  1B2 – Olga Fernando
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

září – listopad

Poslech CD - domanahrávky 1-9
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, book, school, secret, bird, tree, lion, giraffe, river, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Chloe, Adam, Britney, Clive, Susie, thank you, story, up, down, puppet, again, maze, shoe, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, seen, me, draw, line
Slovní spojení a povely:I´m..., You are...., Who are you?, How many ...... are there?, Let´s sing., What is this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , Who can you see? . I can see ..... , Let´s count. , My favourite colour is.....
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A Cat up a Tree
Písničky:10 Little Robots
A World of Colour

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 8-18
Slovní zásoba:with, countryside, farm, donkey, horse, cow, goat, hen, rooster, animals, sitting, standing, in, Uncle Jack, here, there, everywhere, you´re, this, these, dog, rooster, sheep, door, book, baa, quack, moo, woof, cluck, with, rabbit, bull, page, big, little, silly, not, but, so, oh, point, under, on, in, above, bench, field, fence, pond, patch, box, cross, crossing, running, towards, happy, sad, frightened, us, which, please
Slovní spojení a povely:What colour is the .....? , Listen and colour., Look at the....., What is this picture?, I am a ..., Is this a...? ,No, it is a ...., Yes, it´s a ..... , I am pointing to ...... , Where´s the .... ?, It´s in ...., It´s under ..... , It´s on ...... , It´s above........ , Here´s the ..... , Circle the odd one out., Can you see... ? , Commands - cut and paste, name, stop
Příběhy a říkadla:The Bull
Písničky:On Uncle Jack´s Farm

duben – červen

 

 

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Genetická metoda čtení

pro 1. ročník ZŠ

Genetická metoda

Genetická metoda čtení je jednou z metod čtení používaných v našich školách. Také bychom ji mohli nazvat „hláskovací“ nebo „písmenková“, neboť děti se neučí číst po slabikách (jako je to v případě analyticko-syntetické metody, která se u nás začala používat po druhé světové válce a až do počátku devadesátých let byla jedinou metodou výuky čtení), ale nejprve se naučí velká a pak malá písmena. Jednotlivá slova tedy hláskují a hned zase spojují v celek. Tato metoda u nás byla používána před první světovou válkou a někdy byla také nazývána Kožíškovou metodou (podle spisovatele Josefa Kožíška, autora snad nejznámějšího slabikáře Poupata, Úvalech u Prahy prožil posledních šest let svého života). Genetická metoda umožňuje rychlé čtení s porozuměním – děti mají pocit, že čtou opravdu rychle a čtenému rozumí. Soubor učebnic pro český jazyk a literaturu v 1. ročníku ZŠ s výukou čtení a psaní genetickou metodou je alternativou učebnic pro výuku čtení analyticko-syntetickou metodou.

Cílem nových učebnic čtení a psaní genetickou metodou je zprostředkovat poznání jazyka přirozeným způsobem – žáci od počátku čtou a zapisují smysluplné texty. Učebnice přinášejí zajímavou alternativu k běžně užívaným metodám, neboť vyžadují větší aktivitu dítěte a poskytují prostor k hledání vlastní cesty ke čtení a psaní. Soubor se skládá z pracovní učebnice Začínáme číst a psát, pracovní učebnice Už čteme a píšeme sami, sešitu Uvolňovací cviky a tvarové prvky psacího písma, tří písanek pro nácvik psacího písma a zvukového CD. Pro čtení ve 2. pololetí 1. ročníku je možné využít Čítanku 1 pro ZŠ.

Začínáme číst a psát

Začínáme číst a psát (genetická metoda)

Pracovní učebnice spolu se sešitem Uvolňovací cviky pro rozvoj grafomotoriky pokrývá období zhruba první poloviny školního roku. Úvodní část je věnovaná motivaci dítěte a průpravnému čtení s nezastupitelnými obrázky, které děti nejen „čtou“, ale i „píší“. Důraz je kladen na formulaci sdělení a myšlenek, k jejichž záznamu se od začátku využívá kresby a symbolu. Na tuto část plynule navazuje nácvik čtení i psaní velkých písmen celé abecedy a čtení slov i vět. Vyvození jednotlivých písmen vychází ze jmen dětí jedné fiktivní první třídy a jejich zážitků a příběhů. Nechybí ani nácvik samostatného písemného projevu dítěte.

Učebnice je dvojbarevná a nabízí řadu tvořivých námětů. Krásné ilustrace poskytují prostor nejen pro výuku, ale i pro potěšení dětí v době mimo vyučování. V dolní části stránek se nachází lišta se stručnými pokyny pro práci dítěte v případě jeho nepřítomnosti ve škole.

Už čteme a píšeme sami

Už čteme a píšeme sami (genetická metoda)

Druhá, plnobarevná pracovní učebnice přechází k malé abecedě, po níž jsou zařazeny texty ke čtení a projekty. Obojí napomáhá jak k celostnímu jazykovému rozvoji dítěte, tak ke zvyšování samostatnosti v jeho ústním i písemném projevu. Novinkou je projektová část, v níž se žáci naučí funkčně využít nabytých vědomostí při řešení běžných situací. K rozvoji vizuální komunikace, kterou lze zjednodušeně vyjádřit jako dovednost „číst“ obrazové sdělení, přispívá množství ilustrací a fotografií.

Uložit

 

Fotografie z našich akcí si můžete prohlédnout na tomto odkazu: http://brezkova.rajce.idnes.cz/

 

Poslech CD doma (březen – červen) :nahrávky 18 -26

 

 

 

 

 

Přihlásit se můžete na tomto odkazu https://doodle.com/poll/pxdiqq2s7p9xaeh7 

Napište třídní učitelce

2 + 12 =