Vyberte stránku

Vážení návštěvníci třídy 1.B,

na těchto stránkách najdete aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy, informace pro děti i rodiče. Doufám, že budete s přísunem informací spokojeni.

třídní učitelka Mgr. Jana Formandlová

Kontakt

Třída: 1.B

Třídní učitelka: Mgr. Jana Formandlová

E-mail: formandlova@zsuvaly.cz

26. června 2020

Vážení rodiče, milé děti,

mockrát děkuji za krásné květiny i dárečky. Užijte si krásné a slunečné prázdniny. 🙂 J.F.

21. června 2020

Milé děti i rodiče,

“frčíme” do posledního červnového týdne. To je skvělá zpráva, všichni už si zasloužíme dlouhé a prosluněné prázdniny. Doufám, že se nám to také splní a budeme zdraví a v pohodě. Doplňuji poslední informace před prázdninami.

 • Velmi chválím všechny děti, které aktivně a s nadšením pracovaly na našem malém projektu o rybách. Vytvořili jsme společně moc hezké pozadí ve třídě. Dávám všem velkou pochvalu.:-)
 • Do školy chodíme v tomto týdnu pouze s batůžkem ve sportovním oblečení. V batůžku máme penál, notýsek do družiny, svačinu, pití, roušky a sáček na ně. 
 • Dětem dokončím jejich skromnou knížečku, na které jsme pracovali v červnu. Pokud by měl někdo zájem z dětí v domácí výuce o svázání, zanechte mi listy ve složce na vrátnici u paní Konečné, svážu. Termín – nejpozději do středy.
 • Do konce týdne přijdou objednané pracovní sešity. Musím uhradit fakturu. 6 dětí má nedostatečné množství financí na svém účtu. Prosím všechny rodiče o důkladnou kontrolu stavu třídního fondu, popřípadě prosím o doplnění, abych mohla zaplatit. Informace viz email z minulého týdne.
 • Seznam pomůcek na příští školní rok jsem zaslala emailem. Nedopatřením vypadlo zakoupení notýsku na zápis domácích úkolů. Prosím doplňte si.
 • Nevyhazujeme pracovní sešit z matematiky 2. díl. Budeme ještě v září dokončovat vynechané úkoly.
 • O prázdninách samozřejmě odpočíváme, sportujeme, radujeme se ze života, sbíráme zážitky, zkušenosti apod. Bylo by fajn občas zařadit nějaké čtení – tabule s informacemi na hradě, zámku, stezce, vlastní knížka…Spočítej si, kolik ti vrátí paní prodavačka, když si koupíš nanuka,…napiš babičce, dědovi, kamarádovi pohlednici a tím si procvičíš psací písmena. 🙂
 • V pátek 26. června se sejdeme všichni ve třídě v 7.50 hodin. Všichni přichází šedým vchodem. S sebou desky na vysvědčení. Všichni přichází s rouškou na ústech. Děti, které byly doma, musím mít s sebou Čestné prohlášení. Můžeme mi ho zaslat i emailem. Slavnostního předávání vysvědčení se bohužel nemohou zúčastnit rodiče. Děti v 8.45 opět přivedu děti rodičům k šedému vchodu. Pokud bude někdo odcházet samostatně, musí mít napsané na lístečku.

            Děti, které budou potom zůstávat na odpolední i odpolední blok zůstávají ve třídě.

Přeji Vám všem sluníčkové prázdniny plné pohody, radosti i zdraví. Budu se na Vás těšit 1. září.

Rodičům moc děkuji za spolupráci, jsme moc ráda, že jsme vše společně zvládli. Odpočiňte si, naberte síly. Zasloužíte si to.  J.F.

14. června 2020

Milé děti,

konec školního roku se nezadržitelně blíží. Čeká nás poslední týden, kdy budeme ještě dokončovat naši práci. Už nebudu vymýšlet mnoho práce. Bude nám stačit naše rozečtená kniha, dokončíme ještě nějaké stránky v písance a dokončíme opakování v matematice, dopíšeme stránky do tvojí knížky, kterou si na konci odneseš domů případně si ji doma svážeš a budeš mít další památku na 1. třídu. Prosím rozhodně nevyhazujte pracovní sešit z matematiky. V září budeme dokončovat úkoly, které nám chybí.

🙂 Věřím, že se Vám líbila naše fotka třídy. Myslím, že je moc hezká a vydařená. 🙂

Čtení – již čteme ze svojí knížky. Důležitá je pravidelnost, důraz na správné čtení, porozumění textu, svými slovy převyprávěj, o čem jsi četl.

Psaní – trénujeme opis a přepis písmen, slov, vět. Pís. s. 16 – 19.

Matematika – stále upevňujeme počítání do 20. PS s. 61 – 63 – výběr cvičení.

V pátek 19. června budou mít školní děti akci ke Dni dětí. Děti dorazí s batůžkem a ve sportovním oblečení. S sebou – svačinu, pití, penál a dobrou náladu.

S dětmi jsme vyklidili šatní skříňky. Někdo neměl klíček k odevzdání. Prosím dát Daně Konečné na vrátnici.

V průběhu týdnu pošlu seznam pracovních sešitů i pomůcek do 2. třídy. Budu objednávat ještě v červnu. Prosím o kontrolu stavu třídního fondu. Bude se ještě platit škola v přírodě – 1000 Kč.

Snad už pohodový červnový týden. J.F. 🙂

7. června 2020

Milé děti,

 moc vás po týdnu zdravím. Doufám, že jste zdraví a v pohodě. Pomalu se nám blíží závěr roku. Přesto se ještě budeme snažit hodně číst, procvičovat písmenka a počítat. Od této chvíle už píšeme pouze psacími písmeny (kromě tajenek), abychom upevňovali znalost psacího písma. Moc chválím děti za první stránky svojí knížky. V tomto týdnu nás čekají další 2 stránky. 

Děkuji za vyjádření ohledně školy v přírodě. V tuto chvíli nás jede 21. To je moc dobře. Věřím, že si pobyt v Příběnicích užijeme. Prosím o kontrolu třídního fondu, do konce června bude strženo 1 000 Kč.

Do konce tohoto týdne budou uzavřené známky. S procvičováním budeme pokračovat i v příštím týdnu.

ČTENÍ – čteme doma každý den nahlas 15 – 20 minut. Dospělý kontroluje správnost a porozumění. Občas se zeptá, co dítě četlo. Stále trénujeme porozumění a zařazuji úkoly k tomu vedoucí, práci s otázkou, předvídání, vymysli jiný konec k příběhu, atd.

PSANÍ – snažíme se dokončit a vyvodit všechna důležitá velká písmena. Zároveň stále opakujeme již dříve probraná písmena, trénujeme opis, přepis slov i vět. Zařazujeme znalost psacího písma i do dalších předmětů – matematika, čtení, prvouka….. Pís. s. 9,10,12,14. Málo používaná písmena dokončíme ve 2. ročníku – X,Q,W.

MATEMATIKA – stále procvičujeme a upevňujeme počítání do 20. Trénujte prosím jakýmkoliv způsobem – ústně, online, nabízené PL,….   PS s. 56 – 60 (výběr cvičení)

PRVOUKA – vyvodíme základní znalost hodin. Procvičíme PS s. 60 – 63.

Hezký týden. J.F.

 

31. května 2020

Milé děti a rodiče,

moc chválím děti za práci ve škole i doma. Ve škole se pomalu dostáváme do tempa. Hodně si povídáme, hrajeme hry, čteme z knihy, píšeme, počítáme atd. Snažíme se dočíst knihu, kterou děti dostaly na začátku školního roku. Prosím je třeba číst s dětmi denně 10 – 15 minut. Toto platí i pro děti, které chodí do školy. 

Děkuji za zaslání vašich pěkných staveb ze stavebnic. Na mojí straně došlo k chybnému zápisu splnění úkolu. Všimla jsem si později. Kdo mi stavbu poslal a nemá známku, prosím napište mi. Musela bych projít všechny odevzdané práce znovu. Omlouvám se za svoji nepozornost.

Na školu v pyžamu jsem vložila slíbený pozdrav dětem v domácí škole.

Na konci minulého týdne jsem zaslala emailem informace o novém termínu školy v přírodě. Prosím o zaslání přihlášky nejpozději do pátku 5. června. Byla bych ráda, kdyby se na ŠVP přihlásilo co nejvíce dětí. Bylo by to velmi užitečné pro upevnění vazeb v kolektivu mezi dětmi. Prosím o vyjádření všech rodičů nejpozději do pátku 5.6. Tentokrát dochází ke změně plateb – záloha bude stržena z TF do 26.6. 2020 – 1 000 Kč. Prosím o kontrolu stavu účtu dítěte. Další doplatek bude stržený do konce září 2020. O bližším termínu budete informováni. Vše ostatní zůstává beze změn. Děkujeme za dodržení pravidel.

 Na stránkách naší třídy 1.B – v sekci záložky Aj – je nutné rovněž plnit úkoly z anglického jazyka – p.uč. Fernando Vám děkuje za spolupráci. 

ČTENÍ – každodenní trénování čtení je opravdu nutné. Některé děti jsou dost pozadu. Krátká slova už nehláskujeme, čteme je najednou. Pozor na správnost čteného textu a porozumění. Děti si čtou ze svojí vybrané knihy vhodné pro prvňáčky.

KNÍŽKA O MNĚ – v rámci čtení si do konce měsíce vytvoříme několik pracovních listů o sobě. Na konci svážeme a děti si odnesou jako památku domů.

PSANÍ – každý den opakujeme čtení i psaní písmen psací abecedy. Trénujeme opis, přepis slov, vět. Klademe důraz na správné sezení, držení psacího náčiní a čtení psaného textu – kontrola znamének. Pís. s.4 – 8.

MATEMATIKA – naprostý základ je prosté počítání do 20. Některé děti mají problém vyřešit jednoduchý příklad. Prosím trénujte klidně v autě, při přípravě večeře – ústně – 14 + 5, 19 – 7……. dokončujeme úkoly v PS. Zaměřeno na numerické úkoly, finanční gramotnost, slovní úlohy tvořím, hádanky jsou pro zpestření. PS s. 52 – 55.

PRVOUKA – Práce v lese – s. 76 – 77

Matika.in, Gramar.in, AlfBook – výběr procvičovacích cvičení bude již samostatné. Už nebudu zadávat konkrétní úkoly, není v mých silách to zvládnout. Každý si trénuje, co mu nejde. Nabídka je velká.

Děti si do školy nosí každý den vybavený penál, písanku, matematiku, prvouku a záložku. V pátek polovina dětí neměla prvouku. Nemohli jsme pracovat.

 

Hezky oslavte Mezinárodní den dětí. 🙂 J.F.

24. května 2020

Milé děti i rodiče,

     posílám pozdravy z domova. Mám radost z toho, že se snažíte pilně pracovat a zlepšovat se. To je prima. Už brzy nás čeká poslední měsíc výuky. Teď už nám to uteče rychle. Moc děkuji za vaše zajímavé stromy přání, které jste nakreslili a vepsali svá přání. Kéž by se vám většina z nich splnila. Také mám radost z vašich zajímavých staveb, které jste mi většina z vás zaslali. Někdo na své stavbě ještě pracuje a může poslat až do pátku 29.5.

Také vám děkuji za zasílání fotek na naši třídní fotku. Prosím moc dlouho neváhejte, aby bylo dostatek času na realizaci. Termín zaslání do úterý 26. května.

 S některými dětmi se budu od pondělí setkávat ve škole. Budeme se věnovat docvičování a dokončování učiva. Zaměříme se na český jazyk (čtení, psaní, komunikační dovednosti, rozvoj slovní zásoby, práce s otázkami,…), matematiku (numerace do 20, slovní úlohy, finanční gramotnost, matematické hry,…) a prvouku – dokončení témat. Aktivity budeme prokládat zpěvem písní, hraní na hudební nástroje, kreslení a tvoření, tělovýchovné chvilky, čtení s paní učtelkou apod. Veškeré aktivity musí splňovat nařízená hygienická opatření.

Děti v domácí škole pokračují s plněním úkolů dle našich zavedených pravidel. Vzhledem k tomu, že se ke mně nedostaly zpětné vazby od rodičů, k žádné zásadní změně nedochází.

Už čteme a píšeme sami – s. 62 a 63. Vzhledem k tomu, že další stránky jsou rozepsané na práce ve skupině, ve dvojici atd. V tuto chvíli nelze realizovat. Přizpůsobíme proto naše zdokonalování čtení jinými aktivitami. Tento sešit už proto používat nebudeme. Bude mi sloužit jako inspirace k dalším přizpůsobeným aktivitám. V tomto čase bude také více prostoru na čtení vlastní knížky. Čtenářské dílny s přečtenými knížkami uskutečníme v září.

Psaní – pís. 2 – s. 29 a 30.   Pís. 3. díl – s. 1 – 3

Matematika – PS s. 47/ 6 – 8,  48/4, 49/ 6,7, 9, 50/ 2 – 5, 51/9 a 10

Prvouka – Společenstvo – les (rostliny, živočichové, funkce lesa, ochrana les) PS s. 74 – 75

Výtvarka – motýl, práce s papírem

Pracovní činnosti – stavba ze stavebnice. Odevzdání práce 29. května.

Matika.in – pondělí, pátek

Gramar.in – středa – tajenky

AlfBook – matematika – středa – počítáme do 20 – finanční gramotnost

               prvouka – zvířata v našich lesích

Ať se nám daří. J.F.

 

 

17. května 2020

Milé děti a rodiče,

  utíká nám to a před námi je poslední společný týden v online výuce. S některými se budu potkávat ve škole, ostatní zůstávají doma. Aby vám to nebylo líto, nabízím telefonické popovídání po předchozí domluvě s rodičem. Klidně toho využijte, budu velice ráda, ale zároveň nechci narušit chod vaší rodiny.

Moc vás děti chválím za práci. Jste pilní, snaživí. To je moc dobře, mám z vás velkou radost, jak vám to pěkně jde. Velké díky také patří statečným rodičům, kteří mi v této nelehké době pomáhají. Velká pochvala všem dětem za přípravu jarní pomazánky a zdokumentování přípravy. 🙂 🙂 Jsem ráda, že jste si to vyzkoušeli. Kdo mi ještě nedoručil, prosím o doplnění. Jde o praktickou dovednost, která se nikdy neztratí.:-)

Informace o tom, jak to bude přesně vypadat od 25. května napíšu rodičům hned, jak se dozvím rozdělení do výukových skupin.

Ještě přikládám vzkaz od paní Stehlíkové z jídelny.

Vážení rodiče,
zasílám vám informaci z jídelny ohledně stravování od 25.5. Jídelní lístek bude zveřejněn na strava.cz od úterý a je potřeba si obědy objednat. Paní Stehlíková nyní nemůže obědy automaticky přihlašovat. Ten, kdo do školy nejde, má možnost nadále využívat Hospodu na dobrém místě. Tam se nic nemění, objednávání zůstává stejné jako doposud.
V případě dotazů kontaktujte pí. Stehlíkovou na tel.774439804.
 
Už čteme a píšeme sami – PS s. 57 – 61
Písanka – vyvodíme písmena S, Š, L, G  – s. 23, 25 – 28
Matematika – s. 43 – 46
Prvouka – Dětské nemoci, nachlazení, prevence – PL
                Úraz, poranění, první pomoc – PL
Výtvarka – Strom přání – prolíná se s aktivitou ve čtení (čtvrtek)
Pracovní činnosti – postav nějakou stavbu z kostek (lego, Cheva, Seva,…..) a pošli foto. Termín splnění 28.5.
Matika.in – pondělí, úterý, středa
Gramar.in – středa
AlfBook – matematika – Počítáme do 20 – početní pyramidy
               český jazyk –  Čtení – čtení odzadu
 
Hezký májový čas. J.F.                                                                                             Narodili se 2 v pražské ZOO. 🙂
 

11. května 2020

Milé děti a vážení rodiče,

uběhl nám další týden a opět chválím vaši snahu, aktivitu a přístup k práci. Vím, že je to čím dál těžší, ale společně to zvládáme. Mám z toho radost a věřím, že to společnými silami zvládneme i dále. Tématem tohoto týdne je naše zdraví. V současné době je to velmi aktuální téma. Budeme se tím proto zabývat více.

Rodiče žádám o to, aby si důkladně pročetli, jakým způsobem bude probíhat další vzdělávání po 25. květnu (Bakaláři, stránky školy nebo email). Nejpozději do středy 13. května je třeba poslat mi přihlášku popř. rozhodnutí o dalším domácím vzdělávání. Pokud dítě do školy nastoupí, musí zákonný zástupce vyplnit písemné čestné prohlášení, které najdete na stránkách školy v sekci Novinky. Domácí škola se zadáváním úkolů poběží samozřejmě dále, jen ne v takovém rozsahu.

Už čteme a píšeme sami – PS s. 52, 54, 55, 56

Písanka – vyvozujeme písmena J, H, U, Y – s. 18 – 22

Matematika – Numerace do 20 – s. 39 – 42 (výběr cvičení)

Prvouka – Naše smysly s. 72 a 73

Matika.in – pondělí, středa

AlfBook – úterý matematika – Počítáme do 20 – odčítání do 20

 pátek český jazyk – Slovní zásoba – doplň slova

Výtvarka a pracovní činnosti – výroba a zdokumentování výroby jarní pomazánky. Termín je do pátku 15. května.

Přeji pohodový májový týden. J.F.

3. května 2020

Milé děti a rodiče,

 opět bych ráda pochválila všechny za velkou snahu, píli a trpělivost při plnění zadaných úkolů. Vím, že to není jednoduché, ale musíme všichni vytrvat. V tomto týdnu dokončíme vyvozování malých psacích písmen. Už nám zbývá dokončit velká psací písmena. To už zní docela dobře. Ve čtení dokončíme čtení o dětech. Potom se pustíme do čtení o tom, co jíme, jak jíme atd. Také děkuji dětem za výzvy, kterými jsem měla prokázat zdatnost, tvořivost a pohotovost. Snad jsem u dětských úkolů obstála dobře. Pokud ještě ostatní děti máte pro mě úkol a nestihli jste mi ho napsat, máte stále možnost. Na konci tohoto týdne ještě nesmíme zapomenout na naše maminky, které budou mít v neděli svátek. Něco pěkného jim vyrobíme. 🙂

Čteme a píšeme sami – s. 49 -51

Čtení s paní učitelkou – Malá čarodějnice

Písanka – vyvození písmen f, g a I. S. 13 – 16.

Matematika – počítáme do 20. PS s. 36 – 38.

Prvouka – Chceme zdravé zuby, správné čištění zubů – s. 70, 71

Výtvarka a pracovní činnosti – využijeme ještě jednoho prodlouženého víkendu. Připrav jednoduchou jarní pomazánku společně s rodiči (pracovní činnosti – dělali bychom ve škole :-)) a nakresli ilustraci. Nechám úplně na tobě, co budeš a jak budeš kreslit. Termín dokončení a odevzdání je pátek 15. května.

Matika.in – pondělí, úterý – rozcvička

AlfBook – matematika – počítáme do 20 – domečky – sčítání do 20

Gramar.in – úterý

Pohodový májový týden. 

Všem maminkám přeji hlavně hodně zdraví, lásky, pohody a radosti. J.F.

26. dubna 2020

Milé děti a rodiče,

 dávám všem velkou pochvalu za aktivní práci, snahu, píli, nadšení řešit i kreativní úkoly, hledat řešení, vymýšlet a zapisovat nápady. Velmi si toho cením a jsem mnohdy okouzlená přístupem a množstvím, kolik toho vymyslíte. Snad soutěžíte mezi sebou, žádná výherní listina ale není. 🙂 To je moc dobře, hodně nás to společně naučí a obohatí. Moc díky také všem statečným rodičům, kteří mi v této době pomáhají. Bez této pomoci by to na dálku nefungovalo. V tomto týdnu budete řešit čarodějnické úkoly, milé děti. Opět budete moci vymýšlet, tvořit, řešit. Věřím, že vás čarodějnické úkoly potěší. 🙂 

Dobrovolná výzva pro děti – vymyslete pro paní učitelku nějaký úkol, aby také pracovala a něco dělala. 🙂 Už se na úkoly moc těším a ne že budou moc těžké. 🙂

Už čteme a píšeme sami – s. 44, 47, 48. Vynechané strany je možné číst v rámci večerního čtení.

Písanka – vyvození písmen b a k. S. 9 – 12.

Matematika – s. 33/ 9-12              34/2 – 4                35/ 6 a 10

Prvouka – s. 68

Výtvarka + pracovní činnosti – tvoříme čarodějnici. Vyber si techniku – 1. kresba + pastelky, voskovky. 2. Malba temperou. 3. Práce s přírodními materiály. Termín odevzdání 4. května.

Matika.in – pondělí

Přeji hezký čarodějnický slet a pěkný 1. máj. J.F.

 

 

19. dubna 2020

MIlé děti, 

 moc vás zdravím a těším se na setkání s vámi. Věřím, že na konci května se budeme moci zase sejít a společně pracovat. V tuto chvíli, je ještě brzy přemýšlet o tom, jak to všechno bude. Určitě vyčkejte na informace, které vám napíšu hned, jak se je dozvím. Věřím, že nová práce s videonahrávkami vám pomohla s řešením úkolů. Budeme v tomto systému pokračovat. Moc mě těší, jak se vám práce daří případně se nevzdáváte v řešení a zkoušíte znovu. To je moc dobře. Mám z vás velikou radost. 🙂 V průběhu pondělí zapíšu všechny vaše úspěchy do Bakalářů. 🙂

Úkoly na tento týden:

Už čteme a píšeme sami  – s. 41 – 43

Písanka – vyvodíme písmena  h, ch a začneme Ch – s. 6 – 8 (9)

Matematika – vyvodíme počítání do 19, budeme řešit součtové trojúhelníky, budeme krokovat a společně řešit hady. PS s. 30 – 32

Prvouka – začínáme nové téma – Naše tělo. Naučíme se pojmenovat všechny důležité části našeho těla. PS s. 66 – 67

Výtvarná výchova – téma Mravenec z minulého týdne. Termín odevzdání pátek 24. dubna.

Hudební výchova – čeká nás nová písnička o jaru. Nahraju a vložím video.

Tělesná výchova – házení a chytání míče v přírodě, na zahradě,… Kolikrát dokážeš hodit a chytit míč bez spadnutí? Vzdálenost 10 velkých kroků.  Pochlub se. 🙂

Matika.in – rozcvičky pondělí, úterý a středa

AlfBook – do konce týdne – český jazyk – slovní zásoba – ANO/NE

Ať se vám práce daří. V případě nesnází jsem na telefonu nebo mi napište.

Také nezapomínejte na relaxaci a pomáhejte rodičům. Jsou také hodně unavení. Mějte se prima a buďte zdraví. 🙂  J.F.

 

14. dubna 2020

Milé děti i rodiče,

věřím, že jste si během Velikonoc odpočinuli a načerpali síly. Budeme je ještě potřebovat. Ještě jednou chválím děti, kterým se podařilo splnit všechny úkoly. 🙂

V tomto týdnu zkusíme společně pracovat s portálem Škola v pyžamu. Nabízí se práce s pracovními listy, odkazy, budu natáčet instruktážní videa, která by měla pomoci dětem vše zvládat a správně je vést. Snad se tato cesta osvědčí a posune nás dále. 🙂 Veškeré bližší informace viz e-mail.

Úkoly na tento týden:

Už čteme a píšeme sami – s. 38 – 40 – téma Hmyz

Písanka – s. 4 – 5 – písmeno Č, slova

Matematika – s. 27 – 28 (29) Hra na obchod

Prvouka – 53, 56 – dny v týdnu, kalendář opakování

Pracovní činnosti – vyrobit si papírové peníze

Výtvarná výchova – téma Mravenec. Možnost výběru techniky – 1. kresba tužkou a pastelkami, 2. malba temperou nebo vodovkami, 3. mravenec z přírodních materiálů. Odevzdání práce v pátek 24. dubna.

AlfBook – matematika – složka Počítáme do 20 – téma – Porovnávání do 20. Termín splnění do neděle 19. dubna. Úspěšnost 80 % a více. Pokusy se dají opakovat.

Portály Matika.in a Gramar.in jsou v tomto týdnu dobrovolné.

 

V případě potřeby mi napište nebo zavolejte.

Úspěšný týden. J.F.

5. března 2020

Na tento týden vedení školy vyhlásilo ředitelské volno. Budeme odpočívat. 🙂

Přeji dětem i rodičům radostné svátky jara, užijte si pohody, odpočívejte a čerpejte novou energii a sílu.  J.F.

🙂 Splněné úkoly mají: Lenička, Adélka, Verunka F., Tomík, Oskar, Verunka K., Maxík, Eliška, Zuzi, Anička V., Vítek, Vojtík,  Lucka,  Anička Ž., Anička F. , Honzík, Marek, Anička M, Elenka, Míra, Adrianka, Barča, Pavlík, Hanička.  Moc chválím. 🙂

29. března 2020

Milé děti,

 nejdříve vás moc a moc zdravím.  Doufám, že jste všichni fit a připraveni na další dávku her a také trochu práce. Především musím poděkovat za vaše vzkazy a obrázky, které mě velmi potěšily. Ještě bych ráda vyhlásila vítěze naší domácí pěvecké soutěže s tématem Zvířata. Na předních místech se umístila Lenička, Verunka F., Verunka K., Tomík, Zuzanka, Adélka, Anička F., Vojtík, Anička M., Eliška, Lucie. 🙂 Speciální pochvalu si zaslouží Pavlík a Tom, kteří nejen zpívali, ale také hráli na hudební nástroje. Moc díky za poslaný příspěvek. Také velmi chválím vaše nápadité obrázky s tématem Moje zvíře a Jaro. Jsem potěšená, jak jste kreativní a plní nápadů. To je prima.

Ještě je potřeba pochválit všechny děti, které plní zadané úkoly s chutí a vůbec mamince/ taťkovi neodmlouvají. :-):-) Věřím, že je řeč o všech dětech z 1.B. 🙂

V tomto týdnu budeme dále pokračovat s prací na portálech Matika.in a Gramar.in. Věřím, že vám řešit úkoly šlo dobře. Tento týden určitě přidáme na obtížnosti, abyste si taky trošku lámali vaše hlavinky. Také vás čeká další film. Tentokrát na téma OBOJŽIVELNÍCI. Budete také bystřit vaši mysl a hledat schované živočichy. Začneme počítat do 18. Snad nás tento úkol moc nezaskočí. Také je potřeba připravit malou velikonoční výzdobu. Závěrem chystám malé překvapení.

INFORMACE PRO RODIČE – zde najdete ucelený přehled činností, které jsou povinné pro všechny děti na celý tento týden. Veškeré úkoly budou zadány a rozepsány nejpozději v neděli na celý následující týden v Bakalářích. Termín splnění bude opět neděle 5. dubna.

Už čteme a píšeme sami – práce s filmem + kvíz. Také jsem připravila přesmyčky s názvy zvířat. Tvým úkolem je vyluštit název zvířete, napsat a nakreslit. Nemůžeme zapomenout na náš jazýček. Budeš mít připravené jazykolamy, které v průběhu týdne můžeš trénovat. Pracujeme na zdokonalování čtení a porozumění. Pracovní sešit s. 33 – 35.

Písanka 2.díl – vyvozujeme písmenka c,č,C. S. 1 – 3.

Matematika – opakujeme na straně 24. Vynecháme úkol 5. Počítáme do 18. Na str. 25 a 26 vynecháme autobus a parkety.

 Nápověda pro rodiče – hadi – šipka vpravo = krok vpřed, šipka vlevo = krok vzad. Kdo by si s úkolem nevěděl rady, vynechte.

Výtvarka + pracovní činnosti – téma Velikonoce. Nakresli na papír/čtvrtku velikonoční motiv – kuře, kraslici, zajíčka,… Vystřihni a nalep na špejli. Máš zápich do květináče. Do květináče si nasyp hlínu a nasypej tam semínka obilí nebo trávy. Pravidelně trochu zalívej.  Do týdne by měla semínka vyklíčit. Do Velikonoc ti vyroste hezká travička. Potom do ní umístíme tvůj zápich.

Prvouka – stále sledujeme a zaznamenáváme jarní květiny – PS. s. 51. Roční období, měsíce, dny v týdnu. Dokážeš je správně vyjmenovat? Vypracuj str. 52.

Hudebka – zpíváme písničky s paní učitelkou – viz email

Matika.in – zadaný úkol pondělí, úterý, středa

Gramar.in – zadaný úkol úterý a čtvrtek

Na příští týden vypracuji “testíky”, aby si děti mohly vyzkoušet, jak jsou na tom se čtením, psaním a matematikou. Bude se jednat o informativní záležitost.

Mějte se co nejlépe a pustíme se do práce. J.F.

 

22. března 2020

Milé děti,

od tohoto týdne budou veškeré úkoly zadány v Bakalářích. Pro jistotu budou napsány i zde. Systém plnění bude stejné jako v minulém týdnu. Úkoly prosím dokončit do pátku (neděle 29.3.) a poslat přes WhatsApp nebo mailem. Za splnění úkolů bude opět hodnocení v ŽK. Pokud bude jakýkoli problém, neváhejte mě kontaktovat.

Nově zde naleznete online zadání domácích úkolů. Budeme využívat pro společné sledování pokroku dětí tyto dva portály:

https://www.matika.in/cs/

https://www.gramar.in/cs/

Zde jsem založila třídu, do které se prosím všichni přihlaste. Jedno přihlášení funguje na oba portály. Návod, jak na to naleznete zde:

https://www.matika.in/cs/teacher.php

kód do naší třídy je: Formandlova

První úkol je naplánovaný již na pondělí – matematika. Úkol najdeš vždy nahoře na liště pod svým jménem pod symbolem domečku.

Už čteme a píšeme sami – čteme o rybách, abychom se o nich něco dozvěděli, podíváme se na toto video. Svými slovy řekni, co ses dozvěděl/a. Napiš na papír sladkovodní ryby, které znáš. Piš tiskacími písmeny. Výsledek mi pošli na mail.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10266679272-obyvatele-ceskych-vod/210572230520002

PS s. 30 – 31 (32)

Psaní – Upevňujeme psaní psacích písmen. Pokud potřebuješ ještě trénovat, trénuj si v písance na stránce 32. Úkol na straně 30 – nejdříve si přečti slovní spojení, která najdeš nahoře na stránce. Psacím písmem jsou začátky vět. Ke každému začátku doplníš správný konec věty. Na jaře…… roste tráva. Slovní spojení dopisuješ na řádku, kde je již napsáno Na jaře…. Pokračuj do konce stránky. Než zavřeš sešit, přečti si po sobě. Kontroluj správnost písmen, znaménka, konce vět.Stránka 31 – nejdříve si přečti věty. Všimni si, že začínají velkým písmenem, končí znaménkem. Pomalu a pozorně přepisuj každou větu. Vždy píšeš na nejsilnější linku. Pokud se vše nevejde, nevadí. Ukonči s koncem řádku. Napsané stránky mi pošli ke kontrole. Opravím. 🙂

Matematika – k rozcvičkám i procvičování využijeme portálu Matika.in. Je třeba se tam zaregistrovat. Najdeš tam procvičovací úkoly v pondělí, úterý i ve středu. Určitě vše zvládneš. Počítáme do 17. Opět využívej všechny možnosti ke znázornění. Zkus vyřešit úkoly na s. 22 a 23. Pošli ke kontrole. Pokud půjde přečíst, opravím. 🙂

Prvouka – poznáváme květiny – prohlédni si jarní květiny v pracovním sešitě na s. 51. Přečti si názvy květin. Udělej do žlutého kruhu smajlíka u té květiny, kterou jsi už viděl/a nebo ještě v další době uvidíš. Podaří se ti nakreslit smajlíka u všech květin? Pozorujeme do 5. dubna.

Výtvarka – téma Jaro. Technika libovolná, námět dle výběru. Práci poslat do 29.3. Výtvor mi vyfoť a pošli.

Hudební výchova – poslouchej písničku Když jde malý bobr spát od Petra Skoumala. Ve škole si ji potom zazpíváme. Odkaz najdeš zde:  https://www.youtube.com/watch?v=_7SvjzuB-MM

Snad to zvládneme. Mějte se prima. J.F.

 

16. března 2020

Milé děti,

zde najdete vše, co byste měly za tento týden zvládnout.

Už čteme a píšeme sami – pokračujeme čtení v kapitole o zvířatech. V tomto týdnu budete číst o ptácích. Nejdříve si doma popovídejte o tom, co všechno o nich víš, popřípadě co by ses chtěl/a ještě dozvědět. Pokud máš doma nějakou encyklopedii, zalistuj a prohlédni si ptáky, kteří žijí v ČR popř. v cizích zemích, můžeš si o nich něco přečíst. Najdeš aspoň 5 ptáčků, které můžeš spatřit na zahradě nebo v lese?  Přečti si o některých v pracovním sešitě a zkus vyřešit i další úkoly. PS s. 27 – 29. 

Vyřešíš tyto hádanky o zvířatech? Správné odpovědi mi mohou rodiče poslat mailem nebo přes WhatsApp. Čeká tě odměna. 🙂

 1. Bodlináč je ze zahrádky, //  jiný – účes – střih moc krátký. //   Co je to?
 2. Jedna mečí, trávu shání, // druhá slouží při řezání. // Co je to?
 3. V tělocvičně jeden sídlí, // ve stáji zas druhý bydlí. // Jednoho jen přeskočíš, // druhého i ochočíš. // Co je to?
 4. Jedna patří k počítači, // druhá, co jí síly stačí, // všechno kolem ohlodává, // před kočkou se v úprk dává. // Co je to?

Písanka – tento týden vyvozujeme písmenka r, ř, z, ž. U písmenka ž si dávej pozor na kličku, která by měla být na lince. Pís. s. 26 – 29.

     Nejdříve si správně sedni, srovnej si ramena, záda, hlavu, rozcvič si ruku, správně si vezmi tužku nebo pero a pomalu s rozmyslem piš. Dělej jako ve škole, nejdříve si písmeno trénuj třeba na papír, klidně nejdříve piš ve vzduchu, potom pomalu piš do písanky. Stránku si rozděl na 2 části, abys moc nepřetěžoval/a ruku.

Matematika – již začínáme počítat do 16. K počítání můžeš používat kostičky, korálky, fazolky,… V pracovním sešitě vypracuj úkoly, které jsou naprosto jasné. Vynech autobus, neposedy pokud si nevíš rady, práci s krychlemi. Toto vše dokončíme, až se sejdeme ve škole. PS s. 18/ 1,3,4,6.    s. 19/ 8, 9, 10,11.    s. 21/ 5, 7. Jinak si stále trénuj správné počítání do 16.

Prvouka – pozoruj, co se děje s přírodou na jaře. Napiš a nakresli, co jsi zjistil. Rodiče mohou opět poslat na mail.

Výtvarná výchova – nakresli ptáčka, o kterém sis četl/a nebo se ti líbí.

Hudební výchova – jaké znáš písničky o zvířatech? Zazpívej si je doma s rodiči. 🙂 Kolik jste jich zazpívali? Která rodina dá zazpívá nejvíce písní o zvířatech? Napište mi. 

Tělesná výchova – skotačení venku, na zahradě, na hřišti – dle možností. Mysli na svoji bezpečnost.

Přeji vám, ať se vám práce daří. Pokud budete mít chuť, sdílejte se mnou jakýmkoli způsobem. V případě nesnází jsem na telefonu nebo na mailu. Myslím moc na vás a těším se na setkání.

Další možnosti vzdělávání a upevňování učiva jsem posílala mailem v minulém týdnu.

Moc vás zdravím a buďte fit. Paní učitelka J.F.

 

 

 

15. března 2020

Milé děti a vážení rodiče,

 možná už se k vám dostala informace o chystaném projektu České televize, který by měl pomoci nejen školákům, ale také jejich rodičům.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3062122-ceska-televize-v-pondeli-spusti-vysilani-pro-skolaky-porad-ucitelka-okamzite-reaguje

Moc vás všechny zdravím. Hlavně buďte fit.

J.F.

 

8. března 2020

 • Pochvala všem dětem za velmi vydařený výlet za krokodýly. 🙂
 • V měsíci březnu si budeme více číst o zvířatech.
 • Ve čtvrtek 12.března pojedeme do divadla Minor v Praze na představení Libozvuky. Sraz na nádraží v Úvalech v 7.15 hodin. Na sebe vhodné oblečení do divadla. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip, průkazku + jízdenky. Po Praze se budeme pohybovat pěšky. Po návratu z divadla půjdeme na oběd. Následuje ještě hodina pracovních činností. Potom teprve děti odchází domů. Vstup je hrazen z TF. Prosím o kontrolu konta dítěte. Pokud nebude před akcí uhrazeno, zůstává dítě ve škole.
 • V pátek proběhne třídní kolo pěvecké soutěže. Vystoupí každý žák se svojí písničkou. Vybereme 3 zástupce za třídu, kteří nás budou reprezentovat ve školním kole, které bude v úterý 24. března od 13.00 hodin v 65.

Pohodový týden. J.F.

23. února 2020

 • Pochvala všem dětem za hezké chování na výletě v Praze. 🙂
 • Pochvala  všem dětem i rodičům za naplnění barevného týdne. Skvělá práce. 🙂
 • Ve středu pojedeme na výlet do Prahy na krokodýlí farmu. Sraz v 7.45 hodin na nádraží v Úvalech. S sebou: vhodné oblečení, svačinu, pití, čip, drobné kapesné, jízdenku + průkazku. Předpokládaný návrat v 12.30 hodin do Úval (čas je pouze orientační). Děti odvedu na oběd a předám do družiny. Vstup je hrazen z třídního fondu. Prosím o kontrolu stavu účtu.
 • V úterý čtvrtou vyučovací hodinu budeme mít prvouku.
 • Na pátek přinést vlastní rozečtenou knihu. Budeme mít čtenářskou dílnu. 
 • V matematice jsme postoupili a počítáme již do 13 (14). Do deseti počítáme již rychle, trénujeme různými způsoby. Do 14 počítáme s fazolkami, kostkami,… nutná manipulace. Někdo ji nepotřebuje, některé děti si potřebují vyřešit s předměty. Stejně počítají i doma s kostkami, lentilkami,….
 • Od 2. – 6.3. máme jarní prázdniny. Děti si budou číst ze svojí knihy a procvičovat učivo dle potřeb dítěte. UŽIJTE SI PRÁZDNINY.  Sejdeme se 9. března.

Hezký předjarní čas. J.F.

16. února 2020

 • Děkuji všem rodičům, kteří napekli a připravili pohoštění na naši slavnost. Díky patří také ostatním, kdo zajistil jiné pohoštění. Věřím, že se Vám náš program líbil a potěšil. 🙂
 • Tento týden je barevný. Kdo má chuť, může přijít v následujících barvách: Pondělí úterý středačtvrtekpátek (černobílá).
 • Pokud má být dítě omluveno z TV, je nutné napsat písemnou omluvenku. V jiném případě neomlouvám. Některé děti se vymlouvají. 🙁
 • Ve středu jedeme do Prahy do Muzea smyslů. Sraz v 7.15 na nádraží v Úvalech. Každé dítě bude mít zajištěné jízdenky samostatně. Předpokládaný návrat kolem 12.00 – 12.30 hodin. Děti odvedu na oběd a budou předány do družiny. Pokud bude mít dítě nějakou změnu, je nutné ji napsat do sešitu. S sebou: vhodné pohodlné oblečení, svačinu, pití, jízdenku + průkazku, čip. Je také potřeba zkontrolovat stav účtu v Bakalářích. Nikdo by neměl být v mínusu.
 • V tomto týdnu děti nemají angličtinu. Hodina v úterý i ve čtvrtek nebude půlená. V úterý budeme pracovat všichni společně na zlepšování čtenářských a psacích dovedností, ve čtvrtek budeme mít matematiku místo středy.
 • V minulém týdnu jsme poprvé napsali diktát psacích písmen. Zatím jsem ještě neznámkovala. Jen jsme si řekli, jak to mělo být správně. V tomto týdnu zkusíme znovu, ale už na známky. Snad to vše dopadne dobře. Je potřeba písmena psací abecedy také číst. Opakujeme je ve škole, ale někomu to nestačí. Trénujeme opis, přepis a diktát písmen.
 • V březnu proběhne školní kolo pěvecké soutěže. Každý žák si připraví svoji písničku, se kterou vystoupí v třídním kole. Písnička je libovolná přiměřená věku. Třídní kolo proběhne v prvním týdnu po jarních prázdninách, tj.v pátek 13.3. Školní kolo bude pravděpodobně v úterý 24.3. 
 • Připomínám nutnost čtení každý den! Prosím udělejte si na děti čas. Dítě čte stále nahlas ze své vybrané knížky. Stále písmenkujeme, není to chyba. Naopak. Důležitá je správná technika čtení a porozumění. Kratší slova je možné číst již najednou. V příštím týdnu budeme mít čtenářskou dílnu se svojí knihou. Není žádoucí, aby to byla encyklopedie. Děkuji.
 • Do konce února je třeba uhradit 2. splátku školy v přírodě dle dohody s agenturou.

Hezký týden. J.F.

9. února 2020

 • V pondělí proběhne další lekce Zdravíkova – 1. a 2. hodinu. Tématem bude nakupování a sestavení správného jídelníčku dle pravidel Zdravíkova. Na závěr lekce si děti připraví zdravou svačinku, kterou potom společně sní. 🙂
 • Tento měsíc se více věnujeme pohádkám. Moc děkuji za poskytnuté knížky. Snad nám tato lekce rozšíří obzory. Dost dětí pohádky nezná. Také pokračujeme ve čtení naší knížky.
 • Ve psaní vyvozujeme písmena psací abecedy.  Trénujeme čtení písmen, slov i kratších vět. Také se věnujeme nácviku písmen, slov. Jedná se o opis i přepis. V tomto týdnu již vyzkoušíme diktát psacích písmen a postupně přejdeme na krátká slova. Některé děti si potřebují písmenka trénovat i doma. V připravené písance není tolik prostoru k procvičení.
 • Také v matematice postupujeme dále. Seznámíme se s novým prostředím a to je Autobus a hadi. Stále trénujeme počítání do 12, vymýšlíme slovní úlohy a pracujeme s příklady v různých obměnách.
 • Chválím všechny děti za naučenou básničku na naši slavnost. Ještě zapracujeme na přednesu a správném vyslovování.
 • V úterý jste srdečně zváni na naši malou slavnost pro rodiče. Sejdeme se v 17.00 hodin ve třídě 1.B. Přicházíte šedivým vchodem, zajistím, aby bylo otevřeno. Drobnému pohoštění pro děti se nebráním.
 • Na výtvarnou výchovu ve čtvrtek přinést 1 ruličku od toaletního papíru.
 • Do konce února je třeba uhradit 2. splátku školy v přírodě dle dohody s agenturou.
 • V příštím týdnu jedeme do Prahy do Muzea smyslů. Je třeba mít platnou průkazku na jízdu vlakem nebo zajištěné jízdenky. Vstup bude hrazen z TF. Zadám platbu v Bakalářích. Bližší informace v příštím týdnu.
 • V příštím týdnu nás čeká také již tradiční Barevný týden, který pořádá školní parlament. Čím více dětí přijde v dané barvě, tím více bodů získáme jako třída. Pokud máte chuť, zapojte se.  Pondělí úterý středačtvrtekpátek (černobílá).

Pohodový týden. J.F.

2. února 2020

 • Milé děti, milí rodiče, vítám Vás všechny ve 2. pololetí. Věřím, že se nám bude dařit stejně nebo lépe jako v pololetí prvním. Budeme k tomu potřebovat snahu, chuť, píli a odhodlání. Budu všem poskytovat radu, podporu a chuť se dále zlepšovat a prohlubovat svoje schopnosti a dovednosti. Držte nám palce, ať vše dokážeme také s úsměvem. 🙂
 • Na začátku týdne se budeme s dětmi věnovat sebehodnocení. Zamyslíme se nad tím, jak se každému daří, co jde, co nejde, co můžeme udělat pro lepší výsledky. Popovídáme také o pravidlech chování, respektování pravidel třídy i dodržování školního řádu. Bylo by prima na toto téma popovídat i doma. 🙂
 • Kdo ještě nedostal výpis z vysvědčení, obdrží ho hned po příchodu do školy.
 • V tomto týdnu si také každý vyzkouší recitovat básničku, kterou má připravenou na naši slavnost. Také budeme připravovat další program.
 • V měsíci únoru se budeme více věnovat pohádkám. Budeme je vyprávět, číst, skládat, dramatizovat, kreslit atd. Také budu některé pohádky předčítat. Pokud máte nějakou pěknou pohádkovou knížku doma k zapůjčení, budu ráda. Dám přednost klasickým pohádkám. S pohádkami se také setkáváme v matematice při skládání obrázků.
 • Některým dětem jsem již povolila psát perem. Dávám přednost peru, které se nedá gumovat. Do matematiky píšeme stále všichni tužkou, aby se chybné výsledky daly opravit.
 • Pokud chybí dítěti nějaká pomůcka – guma, nůžky, lepidlo, fixa, záložka, ořezaná tužka, pastelka,… je třeba doplnit. Děkuji.
 • Vzhledem k tomu, že již umíme číst všechna písmena, otevírá se nám možnost velkého výběru knížek. Prosím vyberte knížku, kterou bude mít dítě rádo, s většími písmeny a klidně dost obrázků. Čtěte prosím pravidelně nahlas. Lze také využít toho, že chvíli čte dítě, potom rodič. Potom si společně povídejte o tom, co dítě četlo. Na konci února si zase uděláme čtenářskou dílnu s knížkami, které děti již čtou. 🙂

Přeji hodně zdraví a pohody. J.F.

27. ledna 2020

Z důvodu početného onemocnění dětí ve třídě, měním termín naší Písmenkové slavnosti – úterý 11.2. od 17.00 hodin ve třídě 1. B. 

Budeme se moc těšit. J.F.

26.ledna 2020

 • Chválím děti za čtenářskou dílnu s vlastními knihami. Určitě podobnou akci zopakujeme. Příště ale přinést knihu s příběhem, ne encyklopedii.
 • V minulém týdnu nás bylo hodně málo. Hodně jsme procvičovali a trénovali. Moc chválím děti za pěkná písmenka psací abecedy.
 • V pondělí si děti vyberou básničku na naši slavnost. Bylo by dobré, kdyby ji ve čtvrtek uměly.
 • Ve čtvrtek děti dostanou první výpis vysvědčení, který si ponechají. Na konci školního roku dostanou vysvědčení za obě pololetí.
 • V pátek 31.1. mají děti pololetní prázdniny. Děti si budou číst a trénovat, co je potřeba.
 • Vzhledem k tomu, že jsme v lednu nestihli výlet mimo Úvaly, v únoru se nám sejdou dva za sebou. Prosím o kontrolu financí.
 • PLÁNOVANÉ AKCE NA ÚNOR:
 • 4.2. Písmenková slavnost pro rodiče. Budeme mít připravený krátký program. Předáme dětmi vyrobenou knížku s písmenky. Začátek v 17.00 hodin. Pokud máte v plánu se zdržet, připravte pohoštění s tématikou písmenek. 🙂
 • 10.2. Zdravíkov – téma nakupování. Děti si nemusí nic připravovat.
 • 19.2. Muzeum smyslů Praha. Pojedeme vlakem. Děti budou potřebovat průkazku s fotkou. Cena 150 Kč / žák.
 • 26.2. Krokodýlí farma Praha. Pojedeme opět vlakem. Cena 90 Kč /žák.
 • 29.2. Začínají jarní prázdniny.

J.F.

19. ledna 2020

 • Děkuji všem dětem i rodičům za splnění domácího úkolu do Zdravíkova – obaly od potravin, zdravá svačinka. Tato lekce byla velmi povedená, děti se toho hodně naučily. 🙂 Úkol na příští setkání sdělím v příštím týdnu.
 • V tomto týdnu dokončíme všechna malá písmena tiskací abecedy. Již budeme tato písmena aktivně používat při čtení. Velká tiskací písmena nám budou sloužit k zápisu slov, vět i myšlenek. Ke čtení potřebujeme záložku k lepší orientaci v textu. Děti by ji měly mít v pracovním sešitě Už umíme číst a psát stále. Některé děti již čtou velmi hezky, je vidět, že i doma pracují pravidelně. Prosím i ostatní o velkou trpělivost a pravidelnou práci. Určitě se to vyplatí a čtení je naprostý základ pro další vzdělávání.
 • V minulém týdnu se nám již podařilo společně přečíst první kapitolu z naší knížky. Měla jsem připravený pracovní list a na závěr jsme ve skupince vytvořili plakát o této kapitole. Pro mnoho dětí to byl velmi  náročný úkol, ale společnými silami jsme zvládli. Moc chválím. 🙂
 • V tomto týdnu začínáme vyvozovat psací abecedu. Písmena nejdříve natrénujeme na tabulku, potom budeme pokračovat v písance. K psaní rozhodně potřebujeme ořezanou tužku. Prosím o pravidelnou kontrolu. Kdo bude psát již hezká písmena a s lehkostí, dovolím psát perem.
 • V matematice již máme vyvozené všechny číslice. Některé děti mají problémy s tvary některých číslic a píší s malou pečlivostí. V tomto týdnu se na pečlivost zaměříme. Je žádoucí nepovedený tvar vygumovat a opravit.
 • Některým dětem došlo lepidlo, již nepíše fixa na tabulku apod. Prosím doplňte, aby mohly děti s námi pracovat. Tabulky využíváme hodně i v matematice. Nezapomeňte prosím věci podepsat. Velice mi tím usnadníte práci v případě, že se daná pomůcka zakutálí pod lavici. Většinou to nikoho není, když hledáme majitele. 🙂
 • V úterý jdeme na hudební program Já písnička. Již jsem zadala jako platbu. Info v minulém týdnu.
 • Na úterý přinést na čtenářskou dílnu oblíbenou knihu. Budeme si o nich povídat, prohlížet, z některých si něco přečteme. Děti si ji zase vezmou zpět domů.
 • Stále vedeme děti k zodpovědnosti za svoje věci, přípravu do školy i chování. Prosím buďme důslední. Děti se ve škole vymlouvají, že jim to mamka, taťka nepřipravil. Vysvětlujeme si, jak to s přípravou do školy je. 🙂 Zápis v Bakalářích zatím beru jako informaci pro Vás, abychom mohli společně pracovat na zlepšení.
 • V tomto týdnu bude uzavřena absence dětí za toto pololetí. Prosím doplňte omluvenky do Bakalářů, abych mohla ukončit. Do konce tohoto týdne budou známky započítávány za 1. pololetí. Od 25.1. se budou známky počítat za 2. pololetí.
 • Škola v přírodě – zatím je přihlášeno 20 dětí, předběžnou přihlášku mám ale od 22 dětí. Prosím o kontaktování cestovní kanceláře CK Robinson a přihlášení dítěte. Za přihlášené děti  a spolupráci moc děkuji.
 • V úterý 4.2. v 17.00 hodin se bude konat malá Slavnost pro rodiče s předáváním naší písmenkové knížky. Můžete očekávat krátký program s písničkami, básničkami a v závěru se samotným předáváním dětmi vyrobené knížky. Jste srdečně zváni a budeme se na Vás moc těšit. 🙂 Každé dítě dostane svoji básničku, se kterou bude na slavnosti vystupovat. Prosím o pomoc při učení.

Pohodový týden. J.F.

 

12. ledna 2020

 • ČTENÍ – v tomto týdnu již budeme přecházet k písmenům malé abecedy. Připomínám, že čteme každý den. Důležité je HLASITÉ čtení po písmenkách. Kdo již zvládá kratší slova najednou, již je nemusí písmenkovat. Kladu důraz na správnou techniku čtení, správnost a porozumění. V tuto chvíli je ještě brzy na tiché čtení.  Některým dětem stále dělá potíže spojovat a rozkládat písmena do slov. Je třeba stále trénovat.
 • PSANÍ – v tomto týdnu budeme ještě trénovat prvky písmen, jednotažky, vyzkoušíme opis slov i vět. Také již zkusíme psát diktát jednoduchých slov. Od příštího týdne začneme vyvozovat psací písmena.
 • MATEMATIKA – počítáme do 10. Trénujeme různými způsoby. Docvičíme psaní číslic, doučíme se číslici 9. Začneme tvořit slovní úlohy. Prosím, pokud bylo dítě nemocné a je v sešitě napsáno doplň, je třeba úkoly dodělat. Prosím o kontrolu s. 67. Je dopsaná celá kromě číslice 9.
 • ZDRAVÍKOV – lekce proběhne v pondělí 3. a 4. hodinu. Bude to lekce shrnující. Na pondělí přinést 1 obal od potraviny, kterou mám rád. 1 obal od potraviny, která je podle mě zdravá. Na pondělí připravit zdravou svačinu – lze zapojit do přípravy i děti.
 • V dalším týdnu proběhne první dílna čtení s vlastními knihami, které mají děti nejraději. Každý si již může připravit 1 oblíbenou knihu. Budeme o nich povídat, listovat a z některých si něco přečteme. (úterý 21.1.) Nenosit dříve, aby se knihy neztratily.
 • Prosím o kontrolu peněz v třídním fondu. V lednu se bude hradit družina a další akce – viz kalendář akcí.
 • V úterý 21.1. se zúčastníme programu Já písnička (povídání a hraní – flétna, kytara, práce s hlasem). Cena – 50 Kč za žáka.
 • V prvním únorovém týdnu se bude konat malá odpolední slavnost pro rodiče. Termín a program bude upřesněn.

J.F.

5. ledna 2020

 • Zdravím v novém roce 2020. Přeji hodně zdraví, pohody a radosti. 🙂
 • Na pondělí přinést vyprané věci na TV.
 • Přinést knihu, kterou děti dostaly 1. září – Úsměvné starosti vrabce Kašpara. Začneme ji společně číst již v úterý při půlené hodině.
 • Prosím o kontrolu penálů a aktovek. Je nutné mít ořezané tužky, pastelky, gumu, panáčka na krokování – necháváme v lavici a někdo již ztratil, záložku, fixu na tabulku.
 • V tomto týdnu dokončíme pracovní sešit  Začínáme číst a psát. Od dalšího týdne už není třeba sešit nosit do školy.  Děti potom dostanou další sešit s vyvozením malé abecedy a dalšími texty ke čtení.
 • Již máme vyvozená všechna písmena. Začneme trénovat správnou techniku čtení. Kratší slova (2 – 3 písmenková) již budeme číst najednou. Postupně budeme přidávat i 4 písmenková. Bude to proces, nepůjde to všem hned. Dejte dětem čas. Trénujte ale nespěchejte.
 • Psaní – dokončujeme rozcvičování a rozepisování ruky. Dokončíme prvky písmen. Komu dělá některý prvek potíže, je potřeba dotrénovat doma. Správné sezení by již mělo být zafixované, již netlačíme na tužku.
 • Matematika – začneme počítat do 10. Sčítání i odčítání.  Trénujte i doma.

Příjemný začátek roku. 🙂 J.F.

20. prosince 2019

 • Velké poděkování všem rodičům, kteří mi pomohli s přípravou mlsání na naši besídku, popř. nákup a zajištění pochutin. Společně jsme si připravili velký švédský stůl plný dobrot a užívali si ochutnáváním. Díky. 🙂 Besídku jsme si společně moc užili. 
 • Moc děkujeme paní Polaschek za překrásné plyšové tučňáky pro děti. Děti měly ohromnou radost. 🙂 Na marody čekají tučňáci ve třídě. 🙂
 • Pochvala všem dětem za povedené vánoční přáníčko a výrobu vánoční knížky. 🙂
 • Také moc děkuji za dárečky. Moc mě potěšily. Snad jsem si je zasloužila. 🙂

Přeji všem krásné a pohodové Vánoce plné radosti, štěstí a lásky. No nového roku 2020 především zdraví a optimismus. 🙂

J.F.

 

15. prosince 2019

 • V pondělí již budu v práci. Proberu s dětmi, co všechno se učily a jak jsou daleko. Sestavím dle toho týdenní plán, který bude odpoledne aktualizován. Budeme si povídat o Vánocích, adventu, vánočních zvycích, zazpíváme si koledy… 🙂
 • Dořeším také omluvenky a vyúčtování za mikulášské balíčky.
 • V pondělí jedeme do Horních Počernic na program Kde se vzaly Vánoce. Na sebe vhodné oblečení do divadla. Sejdeme se ve třídě. Odjíždíme až v 9.00 hodin autobusem. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip, notýsek do družiny. Předpokládaný návrat 12.00 – 12.30 hodin. Děti předám do družiny. Pokud někdo potřebuje, je třeba dát dětem Kinedryl.
 • V pondělí a v úterý budu vybírat dárečky pro kamarády. Dáreček prosím zabalit. Bude uložen pod číslem. Děti si budou v pátek losovat.
 • Ve čtvrtek po tělocviku si děti odnesou oblečení na vyprání. Přinést hned v pondělí 6.1. 2020.
 • V pátek budeme mít vánoční besídku. Přinést malou krabičku cukroví, pití, ovoce nebo nějaké křupky na stůl. Uděláme si švédský stůl a budeme ochutnávat. Pokud nám nějaké šikovné maminky připraví malou krabičku pomazánky, kterou mají děti rády, připravíme si jednohubky. Zajistím rohlíky, zeleninu a vše na přípravu. Společně si je připravíme, nazdobíme a také sníme. Připravím pro děti nějaké hry. Pokud některé děti umí něco zajímavého, určitě bude prostor pro to ukázat. 🙂 Konec bude v 11.40 hodin.
 • V průběhu vánočních prázdnin si děti budou pravidelně číst a počítat do 10.
 • Ve škole se sejdeme po vánočních prázdninách v pondělí  6.1. 2020.

Hezký adventní čas. J.F.

9. prosince 2019

 • Děkuji moc paní Fliegelové za zajištění a ozdobení stromečku ve třídě. 🙂
 • Ve čtvrtek 12.12. půjdou děti do kina do budovy 65 na film Lví král. Cena 50 Kč hrazena z třídního fondu. Prosím o kontrolu stavu účtu.
 • Mikulášské balíčky – doufám, že doputovaly ke všem dětem. Vyúčtování udělám po návratu do práce.
 • V pondělí 16.12. pojedeme do divadla v Horních Počernicích na program Kde se vzaly Vánoce. Sejdeme se ve třídě. Odjezd v 9.00 hodin autobusem.  S sebou vhodné oblečení do divadla, svačinu, pití, čip. Předpokládaný návrat 12.00 – 12.30 hodin. Děti předám do družiny. Předpokládaná cena 200 Kč. Opět prosím o kontrolu stavu účtu. Pokud je někdo v mínusu, nesmí se aktivně akce účastnit. Nezapomeňte dát dětem, kterým se dělá špatně v autobusu Kinedryl. 
 • Dárečky pro kamaráda prosím nosit až příští týden. Ještě dám vědět.
 • Prosím o pravidelnou kontrolu vlasů.

Hezký adventní čas. J.F.

1. prosince 2019

 • Děkuji všem dětem, které aktivně nabízely a prodávaly výrobky na vánočním jarmarku. 🙂
 • Moc děkuji paní Kašíkové za přípravu balíčků pro Mikuláše. 🙂
 • Prosím o zajištění 1 dárečku pro spolužáka/čku. Vybírat je budu v dalším týdnu.

Hezký a pohodový začátek Adventu. J.F.

28. listopadu 2019

Děkuji všem šikovným maminkám za velkou pomoc při vánočních dílnách!! 🙂 Vyrobili jsme spoustu krásných vánočních pozorností a dárečků. Jste srdečně zváni na sobotní vánoční jarmark, který se koná od 13.00 – 15.00 hodin. Budeme se na vás s dětmi těšit.

24. listopadu 2019

 • Pochvala všem dětem, za hezké chování v divadle v Praze. Představení se dětem moc líbilo. 🙂
 • V pátek jsme si s dětmi povídali o tom, co se nám ve škole daří a co budeme zlepšovat. Většina dětí ví, na čem pracovat. Budeme se společně snažit. 🙂
 • Také jsme v kruhu rozebírali chování a co dělat, když… Budeme více důslední při dodržování třídních pravidel. Věřím, že vše společnou prací zvládneme a bude nám všem ve škole dobře. 🙂
 • Děkuji všem aktivním rodičům, kteří se účastnili třídní schůzky. Program jsem zaslala mailem.
 • Na pondělí přinést na matematiku malou figurku s obličejem. Budeme ji potřebovat na krokování.
 • Ve čtvrtek budeme mít vánoční tvoření. Přinést věci dle mailu zaslaného v minulém týdnu. Moc děkuji maminkám za přislíbenou pomoc. Věřím, že vše v pohodě zvládneme. Tvořit budeme do 11.40 hodin. Po obědě budeme odpočívat. 🙂
 • Prosím o pravidelnou kontrolu penálů. Některé děti mají v nepořádku. Chybí guma, ořezaná tužka, pastelky. Některým dětem již dopisuje fixa na tabulku. Prosím o dokoupení.
 • V sobotu 30. listopadu jste srdečně zváni na vánoční jarmark, který se koná od 13.00 – 15.00 hodin ve škole. Přijďte se vánočně naladit a inspirovat výrobky žáků naší školy. Budeme se moc těšit. Děti budou čekat na Vaší návštěvu u stánku. Budeme ve třídě 1.A. Po 15.00 hodině bude pokračovat program na náměstí, později rozsvěcení stromu.
 • Každý rodič obstará 1 neutrální dárek pro kamaráda/dku v hodnotě cca 100 Kč. Prosím zabalit. Každý dárek dostane číslo, děti si na vánoční besídce budou losovat. 🙂 Termín odevzdání v týdnu od 9. – 13. 12. 

Děkuji a přeji hezký téměř adventní čas. J.F.

17. listopadu 2019

 • V úterý 19.11. bude třídní schůzka. Vzhledem k tomu, že se nekonají dílničky pro rodiče, měním čas začátku schůzky na 17.00 hodin. Na programu máme vzdělávání, chování, akce, škola v přírodě, Vánoce, Mikuláš,… Prosím nastudujte si školní řád, který je pro nás všechny závazný. Velmi nám to urychlí průběh schůzky. Budu se moc těšit. 🙂
 • Ve čtvrtek 21.11. jedeme do divadla na představení Včelí medvídci do divadla U Hasičů. Jedeme autobusem. Sraz před školou v 7.15 hodin, odjezd v 7.30 hodin. Předpokládaný návrat v 11.45 hodin. Děti se naobědvají a budeme mít ještě pracovní činnosti. S sebou: svačinu, pití, čip, penál. Platbu jsem již zadala do TF. Prosím o kontrolu výše konta.
 • Je za námi čtvrtletí, proto děti dostanou v pondělí první sebehodnocení. Prosím o doplnění doma. Přinést v úterý.
 • Chválím děti za velké zlepšení v oblasti čtení. Udělali jsme velký skok a některé úkoly ze začátku roku jsou pro mnohé snadné. 🙂 Také písmenka se nám daří psát hezky. Mám z toho velkou radost a budeme v naší usilovné práci pokračovat. Moc chválím.

Přeji pohodový týden. J.F.

10. listopadu 2019

 • Chválím děti za aktivní účast na akci Bubnování. Děti měly možnost si vyzkoušet hrát na různé bubínky pod vedením zkušeného lektora, který nás provázel rytmy z celého světa. Dětem se akce líbila. 🙂
 • V pondělí nás čeká další setkání a lekce Zdravíkova. Děti si přinesou vyřešený domácí úkol. Lekce proběhne 1. a 2. hodinu.
 • Konzultační týden – v tomto týdnu jsou vypsané konzultační hodiny (viz mail), na které se můžete zapsat. Jedná se o sdílení úspěchů či neúspěchů při práci dítěte ve škole, popř. doma. Setkání proběhne ve složení učitel – rodič – dítě. Přicházíte šedivým vchodem a paní Konečná Vás doprovodí.
 • V tomto týdnu si děti vyrobily záložku, kterou od této chvíle budeme používat na čtení. Slouží nám především k orientaci v textu. Orientujeme se podle řádků a zatím nám ještě pomáhají obrázky v textu. Ještě připomínám nutnost číst každý den, opakovat si písmena. Některé děti si je začínají plést, nemají je upevněná. Také začínáme číst individuálně, abych slyšela číst každé dítě samostatně.
 • V matematice jsme začali s nácvikem psaní číslic. Již probrané číslice budeme dále docvičovat, aby tvary byly správné. Postupně budeme zařazovat již probrané a procvičené číslice do výsledků v pracovním sešitě.
 • Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti za svoje chování  a jednání. Některé děti mají opakované potíže s dodržováním pravidel. Opakované nerespektování vede k narušování chodu třídy, ztráta pohodové atmosféry, motivace apod. Je třeba si s dětmi na toto téma povídat.
 • Prosím o důslednou kontrolu plnění domácích cvičení. Děti dostávají úkol každý den, aby si danou dovednost upevnily a docvičily ještě v domácím prostředí. 
 • Máte možnost podpořit nemocné a postižené děti zakoupením náramku v ceně 50 Kč u vchodu do šaten naší ZŠ u paní vrátné Dany Konečné. Moc děkujeme za pomoc a podporu. 
 • V tomto týdnu pošlu, co konkrétně sehnat na naše vánoční dílny, které se budou konat ve čtvrtek  28. listopadu.
 • Dne 19.11. se bude konat třídní schůzka. Prosím o prostudování školního řádu, který je pro nás všechny závazný. Urychlíme tím celý proces schůzky. (Stránky školy – O škole – dokumenty – školní řád) Můžeme si jen vysvětlit případné nejasnosti. Třídní schůzka se bude konat od 16.30 hodin. Budeme probírat školní úspěchy/neúspěchy, chování dětí, akce, škola v přírodě atd.
 • V dalším týdnu nás čeká další divadelní představení – Včelí medvídci v divadle U Hasičů. Jedná se o čtvrtek 21.11. 2019. Vstup + bus bude kolem 200 Kč. Platbu zadám do Bakalářů. Prosím o kontrolu stavu konta v TF. Podrobnější informace v dalším týdnu.
 • Dílny pro rodiče prvňáčků k metodě – Matematika p. profesora Hejného  – proběhnou dne 19.11. 2019 po TS od 18.00 hod. – je nutná přihláška rodičů – viz stránky školy. Těším se na setkání s Vámi.
 • Dále naší školu navštíví ve čtvrtek 21.11.2019 od 16.00 hod. samotný p. profesor Milan Hejný – autor této metody Matematiky. Opět je nutné se na stránkách školy se přihlásit.
 • Děkuji rodičům za zaslání souhlasu s pobytem dítěte na škole v přírodě. Je přihlášeno 22 dětí. Škola v přírodě se uskuteční. V nejbližších dnech Vám zašlu další informace. Prosím o trpělivost. Děkuji.

Hezký podzimní týden. J.F.

3. listopadu 2019

 • Velké poděkování všem rodičům, kteří připravili nebo zajistili pohoštění na Halloween. Moc děkujeme mamince Aničky za krásné a chutné pavoučky. 🙂 Také cením velmi hezké masky dětí. Celou akci jsme si užili.  🙂
 • Ve středu máme v plánu Workshop s drumbeny (bubnování). Cena je 70 Kč a již jsem zadala v TF.
 • V pátek nepůjde elektrický proud. Budeme pracovat ve třídě. Prosím o silnější oblečení a větší svačinu. Jídelna v tento den nepřipravuje jídlo. 

J.F.

25. října 2019

 • Ve čtvrtek 31.října proběhne celoškolní akce Halloween. Kdo chce, může přijít v převleku. Program bude přizpůsoben tomuto svátku. Na TV půjdeme na procházku po Úvalech. Občerstvení vítáno. 🙂
 • Přes prázdniny trénovat rozdělování slov na hlásky, pojmy – vpravo, vlevo, řádek, sloupek, nahoře, dole, čtení jednoduchých slov či vět, počítání do 6.
 • Některé děti se potřebují doučit zavazovat tkaničky, aby byly samostatné při přípravě na TV.
 • Ve středu 6.11. bude akce ve škole Workshop s drumbeny. Je to hra na bubínky. Cena 70 Kč. Hrazeno z TF.
 • Další lekce Zdravíkova bude v pondělí 11.11. Děti si přinesou vyřešený domácí úkol.

Hezké podzimní prázdniny. J.F.

21. října 2019

 • Chválím všechny děti za hezké chování v divadle. Vše proběhlo v pohodě. 🙂
 • V záložce Škola v přírodě najdete základní informace k chystané akci. Prosím o vyplnění dotazníků a obratem pošlete zpět. Děkuji.

20. října 2019

 • V pondělí jedeme do divadla na představení Kocour Modroočko. Sraz v 7.15 hodin před školou. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip, klíče od skříňky, kapesníky, notýsek do družiny. Odjezd autobusu v 7.30 hodin. Předpokládaný návrat bude ve 12.00 hodin. Prosím rodiče nemocných dětí, aby mi dali v pondělí ráno vědět, zda dítě dorazí či nikoli, abychom zbytečně nečekali. Děkuji.
 • Děkuji všem rodičům, kteří s dětmi vyrobili podzimní dekoraci do třídy. Také děkuji za lístečky stromů a keřů. Poznávali jsme. 🙂 Moc děkuji.
 • V úterý dostanou děti k podpisu první informace o škole v přírodě. Potřebuji nejdříve zjistit počet zájemců.  Prosím pošlete mi obratem. V případě, že nepojede většina dětí ze třídy, tato akce pravděpodobně neproběhne.
 • Omluvenky na TV – v případě, že dítě z jakéhokoli důvodu necvičí, stačí napsat buď SMS nebo zprávu na lísteček. Dítě bez omluvenky se aktivně účastní vyučovací hodiny.
 • Přes podzimní prázdniny s dětmi trénujte a opakujte písmena, čtěte s nimi již probrané strany v učebnici, stále hláskujeme a vymýšlíme slova (rozvíjíme slovní zásobu), vymýšlíme věty, popisujeme obrázek větami, počítáme předměty a evidujeme jejich počet. Nic písemného dávat nebudu. Prázdniny jsou k odpočinku. 🙂
 • Vánoční dílny budeme mít ve čtvrtek 28.11. od 8.00 – 11.40 hodin. Pokud mi můžete pomoci s organizací či přípravou, budu moc ráda.

Hezké podzimní dny. J.F.

 •  

13. října 2019

 • Chválím děti za práci v tomto týdnu. Více jsme hlídali chování a dodržování pravidel. U některých dětí se projevilo menším počtem vybarvených obrázků v notýsku. Ale jinak zlepšení. Hurá. 🙂
 • V pondělí startuje projekt Zdravíkov. Místo tělesné výchovy budeme mít matematiku. Děkuji za vyplnění dotazníku.
 • Ve středu a ve čtvrtek nebudu ve škole. Jedu na školení. Děti budou mít suplování. Nebudu dávat dětem domácí úkol.
 • Chválím děti (i některé maminky), které nám nasbíraly lístečky ze stromů. Poznávali jsme je. Většina dětí již názvy stromů umí. Budeme je ještě opakovat. 🙂 Opět vyrazíme za poznáváním do okolí školy.
 • Cvičení na dělení slov na hlásky a zpět dopadlo u většiny dětí velmi dobře. Někdo ještě potřebuje trénovat. Dávejte dětem kratší slova (4 – 5 písmenková). Pokud dítě zvládá, přidávejte obtížnější slova. Trénujte každý den chvilku.
 • Stále dohlížíme na správné sezení, držení tužky a pořádek na pracovním místě. Mnoho dětí si už hlídá. Za to je moc chválím. 
 • Ve čtvrtek 31.10. bude školní akce Halloween. Děti mohou přijít v halloweenských převlecích a maskách. Výuka bude probíhat v převlecích. V tento den půjdeme na tělocvik ven. Půjdeme se projít po Úvalech. Pohoštění pro děti je vítáno. 🙂

Přeji pohodový týden. J.F.

6. října 2019

 

 • Fotografie – děti měly přinést sadu fotografií. Pokud nejste spokojeni s fotografiemi, je možné je vrátit. Prosím přinést do pondělí zpět.
 • Zdravíkov – v pondělí 7.10. dostanou děti obecné informaci o tomto projektu. Prosím o důkladné přečtení, vyplnění a přinést do konce týdne zpět. Tento formulář bude předán lektorce v pondělí 14.10. na první lekci, která začíná v 10.00 hodin a končí v 11.40 hodin. Celý projekt má 6 setkání po 2 vyučovacích hodinách. Celý projekt odpovídá školnímu vzdělávacímu programu – prvouka, český jazyk, pracovní činnosti, tělesná výchova, OSV – osobnostně sociální výchova. Cena bude 392 Kč za žáka. Již jsem zadala platbu do Bakalářů. Prosím rodiče o kontrolu stavu účtu a doplnění financí.
 • V pondělí také dětem rozdám přihlášku na komunikační kroužek. V případě zájmu prosím přinést třídní učitelce. Předám lektorce.
 • V tomto  týdnu byla kázeň některých dětí opakovaně velmi neuspokojivá. Děti byly v kroužku pokárány a celou situaci jsme probrali. Zatím to nechávám takto mezi námi. Pokud se bude opakovat, budu adresně informovat rodiče, aby pomohli s nápravou.
 • Některé děti neměly na TV švihadlo. Prosím o doplnění. Opět prosím maminky holčiček s dlouhými vlásky, aby měly na TV culík z důvodu bezpečnosti. Děkuji.
 • V případě zapomenutí pracovního sešitu je potřeba danou stranu doplnit doma. Prosím o důkladnou kontrolu aktovek a penálů.
 • Stále vedeme děti ke správnému sezení při psaní, pořádek na pracovním místě, ořezané tužky, pastelky, správné držení psacího náčiní. Chválím mnoho dětí, které si již toto hlídají. 🙂 Některé děti stále mají co napravovat. Dbejme na jejich zdraví. 🙂
 • Začínají pomalu přibývat písmenka. Je třeba je stále opakovat a procvičovat. Mnoho dětí již krásně rozděluje slova na hlásky a opačně. Někomu to stále činí potíže. Nevzdáváme to a trénujeme.
 • V tomto týdnu proběhne průzkumné cvičení na porozumění. Já budu říkat slova jako “ROBOT”, děti budou kreslit slova, která slyší. Ráda bych měla přesnější představu o tom, kdo to již zvládá a kdo ještě potřebuje čas.
 • DRUŽINA –  vzhledem k tomu, že si paní družinářka zlomila nohu, mají děti suplovanou družinu. Od tohoto týdne budou mít od pondělí do čtvrtka paní učitelku Hynčicovou. Bude to nepochybně pro všechny lepší!
 • V pondělí 21.10. pojedeme do divadla na představení Kocour Modroočko do divadla U Hasičů. Sraz před školou bude v 7.15 hodin, odjezd autobusu v 7.30 hodin. Předpokládaný návrat  kolem 12.00 hodin opět autobusem. Děti potom předám paní družinářce. Platbu jsem již zadala do Bakalářů. Může se ještě mírně změnit podle toho, kolik pojede dětí. Prosím o společenské oblečení do divadla, batůžek, svačinku, pití, dobrůtku, čip do jídelny a klíče od šatny.

Hezké podzimní dny. J.F.

29. září 2019

 • Chválím děti za práci ve škole. Snaží se a hezky pracují. Již máme za sebou skupinovou práci a komunikační hru. Vše se podařilo. Měli jsme z toho radost. 🙂
 • Již začínáme vyvozovat písmena. Budou teď rychle přibývat. Prosím o domácí opakování a procvičování, čtení písmen i větiček.
 • K domácí přípravě můžete využívat pracovní sešit Hrajeme si ve škole i doma. Je tam spousta úkolů. Klidně je možné se vrátit k úkolům, které jsme již dělali a procvičovat si. (Prosím, nepokračujte dále.) Není v našich silách udělat všechny úkoly.
 • Prosím dbejme na správné sezení při psaní a držení tužky. Stále to ve škole opakujeme, některé děti mají špatné návyky. Je třeba je změnit, jde o jejich zdraví!
 • ZDRAVÍKOV – děkuji všem rodičům, kteří vyjádřili podporu s projektem a jejich dítko se bude aktivně účastnit. Stále nemám vyjádření od všech rodičů. Pokud mi nedorazí vyjádření a vyplnění formuláře (viz mail poslaný v minulém týdnu), bude se účastnit pouze pasivně. Nesmí si připravovat svačinku…. Ještě zvažte, zda je tato situace pro vaše dítě dobrá. 🙁
 • Pomaličku budeme přecházet z pochval a smajlíků ke známkám. Určitě začneme výchovami. Pokud se něco nepodaří, bude v sešitě smajlík/mračoun. Trvám na opravě chyb. Dítě je poučeno, že pokud chyby najde, opraví, já napíšu známku. V jiném případě bude známka horší. 
 • Některé děti neměly na výtvarnou výchovu zástěru nebo staré tričko. Při práci s barvami neručím za ušpinění oděvů. Prosím doplňte do krabic ve třídě.
 • V sobotu 5. října 2019 bude v přízemí školy probíhat akce Jabkobraní. Přijďte se podívat na práce nejen našich dětí. Jste srdečně zváni.

Přeji hezké podzimní dny. J.F.

22. září 2019

 • Pochvala všem dětem za velkou snahu a práci ve škole. Většina dětí se velmi snaží a pracuje jak nejlépe dokáže. 🙂
 • Pravidelně kontrolujeme penály a aktovky. Je třeba mít stále ořezané tužky a pastelky. V průběhu dopoledne není ořezávání  možné. Chybějící pracovní sešity jsou velkou komplikací pro mě.
 • Čtení – již jsme začali vyvozovat písmenka. Stále je třeba si písmenka opakovat. Trénujeme rozdělování slov na hlásky a opačně, určování pozice dané hlásky – na začátku, uprostřed, na konci slova, povídání o obrázku, vymýšlení vět. Písmenka čteme i píšeme. Některým dětem už to jde pěkně, někdo ještě potřebuje čas. 🙂
 • Psaní – velmi dbáme na správné sezení, pořádek na lavici, držení tužky, rozcvičení ruky. Pracujeme také na úhlednosti projevu, méně tlačit na tužku, nepřetahovat, respektovat linky,… Je to těžké a nepůjde to hned, ale budeme na tom pracovat. 
 • Matematika – počítáme již do 5, poznáváme číslice 1 – 3. Číslice jsme modelovali různými materiály. Pracujeme také s kostkami, geometrickými tvary, počítáme, krokujeme, vytleskáváme, hrajeme na tělo apod.
 • V úterý se budeme fotit. Děkuji za vyplnění tabulky, popřípadě upřesnění počtu žádaných fotografií. Vše najdete v emailu. Fotky budou hrazeny z TF. Platbu zadám v úterý, až bude jasné, kdo se fotil.
 • Prosím o vyplnění krátkého dotazníku ohledně Putování Zdravíkovem. Dotazník i anotaci k celému projektu najdete v emailu.
 • Ve čtvrtek budeme tvořit výrobky na Jabkobraní. Prosím dejte dítku k svačince jablíčko. Děkuji.
 • V letošním školním roce neproběhne sběr papíru z důvodu změny podmínek nevýhodných pro ZŠ.
 • Některé děti stále chodí na špatnou hodinu ve středu ráno. Prosím, ujasněte dítěti, zda má jít do třídy nebo do ranní družiny. Dítě, které dorazí špatně, musím odvést zpět do šatny a paní Konečná ho odvede do ranní družiny.  Je to pro nás velká komplikace.  Děkujeme za pochopení.
 • Prosím maminky holčiček, aby na Tv učesaly vlásky do culíku nebo copánku z důvodu bezpečnosti. Není vhodná čelenka nebo velké vyčnívající sponky. Děkuji. 

Přeji krásný začátek podzimu. J.F.

15. září 2019

 

 • Pochvala všem dětem za úspěšné zvládnutí dalšího týdne. Již jsme ve škole delší dobu, je to pro některé děti náročnější. 🙂
 • Prosím o pravidelnou kontrolu penálů, ořezávání pastelek a tužek. 
 • Někdo si už zapomněl pracovní sešity a neměl do čeho pracovat. Prosím o kontrolu a dohled rodičů nad domácí přípravou.
 • Děti dostaly růžový notýsek s hodnocením týdne. Berte to jako informační kanál a motivace pro děti. Někdo už má co napravovat. Od příštího týdne budeme vybarvovat každý den 2 obrázky dle chování a aktivní práce ve škole. Pokud bude méně obrázků vybarvených, něco není v pořádku.
 • Některé děti nemají úplný seznam věcí na výtvarnou a tělesnou výchovu. Chybí lepidla, štětce, kelímky, molitanové míčky,…Prosím o rychlé doplnění, abychom mohli s pomůckami pracovat. Děti pláčou a jsou smutné, když jim něco chybí.
 • Děkuji všem rodičům za spolupráci a trpělivost. 🙂

Přeji pohodový týden. J.F.

8. září 2019

 

 • Děkuji všem aktivním rodičům za účast na třídní schůzce. Moc děkuji za spolupráci a zvládnutí náročného začátku roku. 🙂
 • Chválím děti za zvládnutí prvního náročného týdne. Už to bude jen lepší. Máme zavedená třídní pravidla. Budeme pracovat na jejich dodržování. 🙂
 • Od pondělí se učíme dle rozvrhu. Nosíme si penál s ořezanými tužkami a pastelkami, barevné složky s pracovními sešity.
 • Každý den bude zadán krátký domácí úkol (pondělí – čtvrtek). Poznáte ho obrázkem domečku u daného cvičení. Úkoly zpočátku budou velmi motivační a krátké. Prosím důsledně dbejte na správné sezení, držení tužky,…
 • Ve středu bude první půlená hodina. Skupiny viz níže. 
 • Ve čtvrtek 2. hodinu půjdeme na vycházku s názvem – Jak správně chodit po Úvalech.
 • Děti budou chodit na oběd o 20 minut dříve před ukončením poslední hodiny, aby měly čas se v klidu najíst.

Skupina ranní (1B1): Vítek, Lenička, Adélka, Honzík, Míra, Marek, Adrianka, Anička F., Verunka F., Tomáš, Barborka, Vojta, Oskar

Skupina od 8.45 hodin (1B2): Verunka K., Max, Anička M., Eliška, Hani, Lucas, Zuzanka, Lucka, Anička V., Elenka, Pája, Anička Ž.

Hezký zářijový týden. J.F.

Milí prvňáčci,

vážení rodiče, zdravím Vás všechny po prázdninách. Doufám, že jste si všichni odpočinuli a nabrali síly na následující rok. Budu se těšit na setkání s Vámi v pondělí 2. září ve třídě 1.B v 8.00 hodin.

STARTUJEME 🙂

 • pondělí 2.9. –  8.00 – 8.45 hodin
 • úterý a středa 3. – 4.9. –  8.00 – 9.30 hodin
 • čtvrtek a pátek – 5. – 6. 9. – 8.00 – 10.30 hodin
 • Od příštího týdne již budeme fungovat dle rozvrhu (najdete v záložce rozvrh hodin).
 • V pondělí 2.9. proběhne slavnostní zahájení školního roku. Děti dostanou klíček od šatní skříňky. Od úterý se už přezouváme. S sebou po celý týden penál, bačkory, svačinu, pití a dobrou náladu.
 • Do konce tohoto týdne přinést: věci na tělocvik – v tašce nebo v sáčku, věci na výtvarnou výchovu – uklidíme do barevných krabic ve třídě, podsedák, košíček nebo krabici do lavice,  případně květinu na okno. VŠECHNY VĚCI PROSÍM PODEPSAT!
 • V tomto týdnu budeme končit dle výše uvedeného rozvrhu. Přivedu děti do šaten. Pokud budou mít doprovod, odchází domů. V jiném případě zůstávají v družině.
 • Ve čtvrtek 5. září bude organizační třídní schůzka v 17.00 hodin ve třídě 1.B. Na programu bude organizace školního roku, pravidla, seznámení s bakaláři, stránky třídy, spolupráce s družinou… Budu se těšit. 🙂 S SEBOU – 30 – 40 KUSŮ EUROOBALŮ DO ŠANONU.

Přeji úspěšný start do nového školního roku. 😀

Jana Formandlová

9. – 13.3. 2020

1.B týdenní plán - Formandlová

PředmětTémaUčebnicePracovní sešit
ČteníO zvířatech
Čtení s porozuměním
Už čteme a píšeme sami
S. 24 - 26
Úsměvné starosti vrabce Kašpara
PsaníVyvozování psacích písmen - y, v, V- opis, přepis písmen, slov, větPís. s. 22 - 25
MatematikaSčítáme a odčítáme do 15
Slovní úlohy
Hodiny
2. díl - 15 - 17
PrvoukaChováme domácí zvířata - mazlíčci
Rozumíme chování zvířat
s. 47 - 48
en flag Informace pro skupinu A52 – Olga Fernando

Informace z výuky AJ – Olga Fernando
ze dne: 13.5.2019
informace k výuce: Chválím žáky za prezentace videí svého pokoje a zvířátka nebo dne. Žáci podali pěkné výkony. Nyní mají za úkol si připravit povídání o městě (kde žijí nebo dle vlastní volby). K povídání si mohou připravit plakát. Osnovu jsme si upřesnili. Úkol je hodnocen. Mají na to týden.

color="purple">Nyní čekáme na výsledky soutěže CUP.

Každý týden budeme psát test na opakování - slovíčka z učebnice i z časopisu JUMP, větná spojení, popis obrázku atd.

Děti mohou trénovat angličtinu pomocí aplikace "duolingo". Za 200 nasbíraných bodů dostanou malou jedničku. Abych mohla kontrolovat, je třeba v profilu nastavit "sdílení" - sdílet pokroky s: fernando@zsuvaly.cz, sekce nebo třída: crew 4. (přihlašovací údaje z loňského roku).

Děti mají možnost procvičovat online přímo v aplikaci k učebnici PROJECT na www.projectonlinepractice.com (přihlašovací údaje jsou na štítku v pracovním sešitě). Přihlašovací údaje pro naší skupinu:
- class name: crew 5ab
- class ID: C-768-836-0152


probrané učivo:U: do str. 61
PS: do str. 51/5
Slovíčka v PS: 84 celá lekce 5, až do slova "welcome"
JUMP: April
Opakujeme: vazbu there is/are, předložky místa, předložky času, město a minulý čas pravidelných sloves a příklady nepravidelných sloves především WAS / WERE, go - went, see - saw, meet - met, u pravidelných koncovka - ed

pomůcky na AJ:učebnice Project 1
pracovní sešit k učebnici Project 1
psací potřeby
linkovaný sešit A5 - na zápis z hodiny
linkovaný sešit A5 - na testy
(děti mohou pokračovat v sešitech z loňska)
portfolio (desky) A4 na pracovní listy
na procvičování: www.britishcouncil.org/learnenglishkids
duolingo
www.helpforenglish.cz
www.oup.com/elt/project

www.projectonlinepractice.com

Angličtina na doma

Výuka angličtiny od 25.5.2020 - domácí procvičování
Chtěla bych Vás informovat o výuce AJ od pondělí 25.5. Výuka bude probíhat převážně distančně. Budu zadávat žákům úkoly na celý týden na www stránky třídy, jako tomu bylo doposud. Současně připravuji krátké vsuvky pro učitele a asistenty ve škole, kteří pokud bude možné, budou žákům pouštět krátká videa a písničky. Tato forma opakování nenahrazuje distanční výuku.

V případě dotazů mě prosím kontaktujte.
na týden:
8.6.-15.6.Cvičení na doma

NOVÉ
Pupil´s Book - str. 41/3
- podívej se na obrázky 1-8 a pojmenuj
- 1 - head / 2 -shoulder / 3 - knees / 4 - toes / 5 - eyes / 6 - ears / 7 -mouth / 8 - nose
- poslechni si nahrávku a ukazuj na obrázky

- poslechni si ještě jednou a můžeš ukazovat na sobě

Pupil´s Book - str. 41/4
- poslechni si nahrávku a zkus opravit podle obrázku (srávná barva, velikost, apod.), také si ukazuj na části těla


Písnička "Hlava, ramena, kolena, palce" - Head and shoulders....

Pracovní list Pracovní list - tělo nahrávky 42 a 45
- pracovní list si vytiskni pokud můžeš
- návody ke cvičení jsou na pracovním listu
- nahrávka č. 42 ke cvičení 1

- nahrávka č. 45 ke cvičení 3


Opakování
Části těla - VIDEO - Body parts

PÍSNIČKA s pohybem If you are happy ...

ČÁSTI TĚLA - poslouchej a ukazuj si na části těla části těla


Můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.

VIDEA / PÍSNIČKY - na doma a ve škole
VIDEO s PÍSNIČKOU - hlava, ramena, kolena, palce Head and shoulders....

VIDEO - https://youtu.be/8irSFvoyLHQ krátké rozhovory

VIDEO - dialogy, děti mohou opakovat rozhovory ve dvojicích
https://youtu.be/bCc1fLHCBlc

VIDEO - rodina family

HÁDANKA - hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

PÍSNIČKA - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)

PÍSNIČKA - předložky: prepostions - děti si ukazuji předložky pomocí ruky (znají ze školy)

- video na "where" (kde): video - where
1.6.-8.6.Cvičení na doma
Části těla - VIDEO - Body parts

PÍSNIČKA s pohybem If you are happy ...

ČÁSTI TĚLA - poslouchej a ukazuj si na části těla části těla

NOVÉ
Pupil´s Book - str. 40/1
- podívej se na obrázek a pojmenuj si postavy
- poslechni si nahrávku a ukazuj na části obličeje a opakuj

- poslechni si ještě jednou a ukazuj na svém obličeji a opakuj
- poslechni si druhou nahrávku, ukazuj si na obrázku

- poslechni si ještě jednou, zastavuj a opakuj

Samozřejmě můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.

VIDEA / PÍSNIČKY - na doma a ve škole

VIDEO - https://youtu.be/8irSFvoyLHQ krátké rozhovory

VIDEO - dialogy, děti mohou opakovat rozhovory ve dvojicích
https://youtu.be/bCc1fLHCBlc

VIDEO - rodina family

HÁDANKA - hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

PÍSNIČKA - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)

PÍSNIČKA - předložky: prepostions - děti si ukazuji předložky pomocí ruky (znají ze školy)

- video na "where" (kde): video - where
25.5.-1.6..Cvičení na doma
OPAKOVÁNÍ
Pupil´s Book - str. 20
- pojmenuj předměty, hračky v pokoji
- poslechni si nahrávku a ukazuj na obrázku


- poslechni si další nahrávku a opakuj věty


Pupil´s Book - str. 21/7
- poslechni si písničku, ukazuj na obrázek a zaspívej si


NOVÉ
Pupil´s Book - str. 39/11
- podívej se na obrázky příběhu a pojmenuj si postavy a zvířátka
- poslechni si příběh

- při dalším poslechu zkus zopakovat věty

Samozřejmě můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.

VIDEA / PÍSNIČKY - na doma a ve škole
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)

- písnička předložky: prepostions - děti si ukazuji předložky pomocí ruky (znají ze školy)

- video na "where" (kde): video - where

- video - dlouhé asi 35 min, může se rozložit na více částí, jednoduché krátké rozhovory
Domácí procvičování v době uzavření školy
Níže je seznam úloh. Děti si mohou opakovat na přeskáčku, ideálně každý den chvilku. Můžete jim pustit anglické video, písničku. Pro cvičení používejte učebnici. U úloh je vždy číslo stránky a cvičení a pokud je s poslechem, tak pod zadáním je nahrávka. Vyzkoušejte to. Pokud by děti chtěly k nějaké jiné stránce nahrávku, dejte vědět a já doplním. Průběžně budu doplňovat o další cvičení. Vždy jednou týdně budu aktualizovat automaticky, na přání i během týdne. V případě dotazů mě prosím kontaktujte přes e-mail nebo Bakaláře. Rovněž pokud jsem on-line můžete využít Google Hangouts.
na týden:
19.5.-26.5.nejprve si zopakovat:
- zopakovat co máme v penálu - děti si vezmou penál a vyjmenují co mají, pastelky spočítají a řeknou barvy, mohou si zopakovat říkadlo ze str. 11
- zopakovat říkadlo str. 35 a ukazovat na obrázky v učebnici


pracovní list:
pracovní list - k nahrávce 33
- pokud můžete prosím vytiskněte, pokud ne děti si mohou přemalovat na papír nebo budou jen ukazovat
- prohlédni si obrázky, a pojmenuj vše co vidíš
- při prvním poslechu si ukazuj prstem na obrázky jak jdou po sobě.
- nahrávka má dvě části - první říká pán, druhou paní
- připrav si dvě barevné pastelky
- druhý poslech: poslechni si nahrávku ještě jednou a spojuj obrázky první pastelkou (to co říká pán) - myška se musí dostat k sýru, můžeš si i zastavovat nahrávku
- poté si vezmi druhou pastelku a poslouchej paní - rovněž spojuj obrázky
- budeš tam mít dvě trasy pro myšku
- po vypracování pokud můžete mi prosím pošlete kopii e-mailem.
- nahrávka k pracovnímu listu

Na závěr:
- poslech písničky ze str. 37

- zopakovat si předložky s písničkou z minulých lekcí prepostions

Samozřejmě můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.
12.5.-19.5.Na tento týden něco nového
Pupil´s Book, str. 37/7 - písnička
- podívej se na obrázek, pojmenuj, co už dovedeš
- řekni si jména postav, pojmenuj zvířátka.
- poslechni si nahrávku a zazpívej si písničku


Video na zpestření:
- poslouchej a zpívej s pohybem If you are happy ...
- poslouchej a ukazuj si na části těla části těla
---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:

- zvířátka animals - slovíčka
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where
5.5.-12.5.Na tento týden něco nového
Pupil´s Book, str. 36/4 a 36/5
- podívej se na obrázek, pojmenuj, co už dovedeš
- nová slovíčka: big /velký, small / maly, dirty /špinavý, clean / čistý, long / dlouhý, short / krátký
- poslechni si si nahrávku a opakuj slova


- poslechni si druhou nahrávku, ukazuj na obrázek, při dalším poslechu opakuj


zopakovat si:
Pupil´s Book, str. 35/3
- podívej se na zvířátka z výstavy, pojmenuj si je
- poslechni si říkadlo, zopakuj hezky v rytmu a ukazuj na obrázky


Pupil´s Book, str. 35/4
- podívej se na obrázky, každý má své číslo, řekni anglicky
- poslouchej nahrávku a řekni číslo---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:

- zvířátka animals - slovíčka
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where
28.4.-5.5.Milé děti, chybíte mi! Chválím Vás, že si opakujete a posílám další úkoly:

opakování "starých" písniček:
Pupil´s Book, str. 7 - rainbow song, můžeš si ukazovat a zpívat:

Pupil´s Book, str. 13 - How are you?

Pupil´s Book, str. 19 - little monsters with colours:

NEW - nové:
Pupil´s Book, str. 35/3
- podívej se na zvířátka z výstavy, pojmenuj si je
- poslechni si říkadlo, zopakuj hezky v rytmu a ukazuj na obrázky


Pupil´s Book, str. 35/4
- podívej se na obrázky, každý má své číslo, řekni anglicky
- poslouchej nahrávku a řekni číslo

---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:

- zvířátka animals - slovíčka
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where
21.4.-28.4.S dětmi můžete opakovat cvičení a videa z předchozích týdnů a přidám několik nových cvičení:

Nejprve si zopakujeme zvířátka animals - slovíčka

Zahraj si hádanku se zvířátky - hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

A teď učebnice
Pupil´s Book: str. 34/2
- nejprve se podívej na obrázky, řekni co vidíš
- poslouchej, opakuj slovíčka ukazuj si na zvířátka (nahrávka 27)


Pupil´s Book: str. 34/1
- teď si poslechni příběh, ukazuj si na obrázek, můžeš si i zastavovat nahrávku a opakovat (nahrávky 26).

---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where14.4.-21.4.S dětmi můžete opakovat cvičení a videa z předchozích týdnů a přidám několik nových cvičení:

Učebnice str. 32/1
- nejprve se podívej na obrázky, řekni co vidíš
- poslouchej, zopakuj a řekni číslo obrázku, nahrávku si zastavuj (nahrávka 23)


VIDEO - na slovní zásobu:
zvířata - animals zvířata - slovíčka

písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where31.3.-7.4.S dětmi můžete opakovat cvičení a videa z předchozích týdnů a přidám několik nových cvičení:

Učebnice str.27 / 7 - písnička
- poslouchej a přidej se, při prvním poslechu ukazuj na obrázky, při druhém poslechu můžeš tancovat (nahrávka 11)


Učebnice str. 28/9
- poslouchej, ukaž si a zopakuj podle nahrávky (nahrávka 14)


Učebnice str. 29/11 - příběh
- pojmenuj si postavičky a poslechni si příběh, sleduj obrázky
nahrávka ke cvičení:

Učebnice str. 30/1 - poslechni a říkej
- podívej se na paletu barev, pojmenuj je
- poslechni, opakuj a říkej (nahrávku si můžeš zastavovat)
nahrávka ke cvičení:

Učebnice str.30/2
- můžeš si udělat doma pokus a zjistit, jaká barva vznikne, když dvě smícháš, anglicky si ji pojmenuj.

NOVÉ VIDEO:
Písnička – Please / Thank you - https://youtu.be/zXIxDoCRc84
- písnička na opakování „thank you“ , „Please“ , „Can I have ....“ , „Here you are“ ......
- Děti opakují a mohou vyndávat školní pomůcky podle slovíček z penálu


VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- počítání 1-10 https://youtu.be/xNw1SSz18Gg
- písnička hračky - toy song: https://www.youtube.com/watch?v=eb53_Kdc1XI
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U
- písnička předložky: https://www.youtube.com/watch?v=8F0NYBBKczM
- hračky slovíčka: https://www.youtube.com/watch?v=wMWcBIAHOHY
- video na "where" (kde): https://www.youtube.com/watch?v=PKFgBK5fbfc


nahrávky k učebnici na přáníUčebnice str, 28/10 (nahrávka 15)
24.3.-31.3.S dětmi opakujte cvičení a videa z předchozího týdne a přidám několik nových cvičení:
Učebnice str. 26/1 - děti si otevřou učebnici
- poslouchej nahrávku, ukazuj na obrázek podle toho co slyšíš a opakuj (nahrávka 8)


Učebnice str. 26/2 - s učebnicí
- poslouchej, opakuj a ukaž / zahraj - hráli jsme ve škole (nahrávka 9)


Učebnice str.27 / 7 - písnička
- poslouchej a přidej se, při prvním poslechu ukazuj na obrázky, při druhém poslechu můžeš tancovat (nahrávka 11)


NOVÉ VIDEO:
Procvičování s písničkou počítání 1-10 https://youtu.be/xNw1SSz18Gg
- poslouchej, opakuj ukazuj na prstech a rovněž pohyb podle videa

VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- písnička hračky - toy song: https://www.youtube.com/watch?v=eb53_Kdc1XI
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U
- písnička předložky: https://www.youtube.com/watch?v=8F0NYBBKczM
- hračky slovíčka: https://www.youtube.com/watch?v=wMWcBIAHOHY
- video na "where" (kde): https://www.youtube.com/watch?v=PKFgBK5fbfc


17.3.-24.3.Opakování s učebnicí - žáci používají obrázkovou předlohu:
- říkadlo str. 11/3 - žáci opakují s nahrávkou a ukazují (record 22):

- příběh str. 15/11 - žáci poslouchají, opakují a mohou si zahrát (record 32)

- počítání str. 16/1 - žáci čtou a počítají (příklad: 1. four chairs and three chairs is seven chairs)
- počítání podle poslechu str.16/2 - žáci poslouchají a odpovídají výsledek, můžete zastavovat, aby měli více času (record 33)


Oblíbené - děti Vám mohou ukázat, co si pamatují:
- příběh "Blue Monster" : str. 9/11 - poslech, opakování a ukázat prstem na obr. (record 17)

- říkadlo s barvami a příšerkami: str. 19/4 - dětí říkají a ukazují / hrají slovesa (record 40)

- příběh "Maskman car" str. 23/11 - děti sledují a ukazují na obrázky, poslouchají a říkají (record 51)

- úkol k příběhu "Maskmen car" str.23/12 - děti poslouchají nahrávku a odpovídají "yes" pokud je oznámení pravdivé, "no" pokud nepravdivé (výsledky: 1.yes, 2.no, 3.no, 4.no, 5.no, 6. yes)


VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- písnička hračky - toy song: https://www.youtube.com/watch?v=eb53_Kdc1XI
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U
- písnička předložky: https://www.youtube.com/watch?v=8F0NYBBKczM
- hračky slovíčka: https://www.youtube.com/watch?v=wMWcBIAHOHY
- video na "where" (kde): https://www.youtube.com/watch?v=PKFgBK5fbfcInformace k výuce pro skupinu 1B1 a 1B2 – Olga Fernando

Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá jednou týdne. V hodinách budeme pracovat s učebnicí a pracovním sešitem Kid´s Box 1, nakladatelství Cambridge. V hodinách budeme dětem pomáhat vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti učebnici a pracovní sešit. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Nahrávky na domácí poslouchání budu průběžně ukládat na www stránky třídy. Děti budou mít za úkol (ideálně) každý den poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis do tabulky v učebnici a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Probranou slovní zásobu budu postupně doplňovat na www stránkách. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budu hovořit především anglicky. Pracovní sešit si budou děti nechávat ve škole.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů mě prosím kontaktujte.

Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok

únor – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 15 - 27
poslech_aj_21-27
Slovní zásoba: Family: mother , father, sister, brother, baby
everybody, take, this, that, have, has, hear, see, can, can´t, oh dear, which, long, short, slim, fat, old, young, beautiful, ugly, sad, happy, big, little, small, bag
Slovní spojení / věty:Please touch your…, Listen and colour….., What colour is the …..? , Colour the …. Let´s sing., I have., You have., He has., She has., IWho is …?, Where is my… ?, Where are you?, Point to…., Listen to the story., How many …?, Let´s chant. , Tick. , There are ….. .
Příběhy a říkadla:Family
Písničky:Family

listopad – leden
Poslech nahrávek - doma:poslech_aj 11-20
postupně budu doplňovat
Slovní zásoba:fine, happy, sad, thirsty, hungry, angry, with, activity book, school, song, sing, count, toys, computer, car, doll, ball, train, bike, black, brown, grey, white, next to, under, on, in, box, here, there, everywhere, you´re, big, little, point, please
Slovní spojení a povely:How are you? , Who´s that?, What colour is the .....? , He is …., She is…. , Listen and colour., Look at the....., What is this picture?, I am a ..., Is this a...? ,No, it is a ...., Yes, it´s a ..... , I am pointing to ...... , Where´s the .... ?, It´s in ...., It´s under ..... , It´s on ...... , It´s above........ , Here´s the ..... , Circle the odd one out., Can you see... ? , Commands - cut and paste, name, stop
Příběhy a říkadla:The eraser
Colours
Písničky:How are you?

září – listopad
Poslech nahrávek - domaposlech-aj 1-10
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, goodbye, thank you, please, book, school, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Simon, Suzy, Stella, Mr and Mrs Star, Maskman, Marie, Monty, story, up, down, puppet, again, shoe, kite, apple, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, shoe, seen, me, draw, line
book, pen, pencil, table, chair, classroom, school, eraser, school bag
Slovní spojení a povely:I´m..., You are....,, We are …, Stand up!, Sit down!, Please., Thank you., You are welcome!, Please come here. , Close the door, please. , What´s your name? How many ...... are there?, Let´s sing., What´s this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , How old are you? , How are you? Let´s count.
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A blue monster (story)
Numbers 1-10 (chant)
Písničky:10 Little Robots
Rainbow song
A World of Colours

duben – červen

MěsícDatumČasNázev akceVíce info
září2. září
8.00 - 8.45Zahájení školního roku
3. - 6.9.
Kurz Osobnostně sociální výchovyPotřebujeme pouze penál
5.9.17.00 hodinTřídní schůzka v 1.B
12.9.9.00 hodinJak správně chodit v Úvalech
24.9.Focení dětí
říjen21.10.7.30 - 12.00Kocour Modroočko - divadlo U Hasičůzačátek představení v 9.30 hod, hrazeno z TF
listopad6.11.?Workshop s drumbeny (hra na bubny)?
11.11.1. - 2. hodinuZdravíkov - 2. setkání
21.11.7.30 - 12.00 Příhody včelích medvídků - divadlo U Hasičůzačátek představení v 9.30 hod, hrazeno z TF
28.11. 8.00 - 11.40vánoční dílnytvoření na vánoční jarmark ve spolupráci s rodiči
30.11.Vánoční jarmark
prosinec5.12.Čertoviny
9.12.3. - 4. hodinaZdravíkov
16.12.8.00 - 11.40Kde se vzaly Vánoce (od 10.30 hod)divadlo Horní Počernice, 60 Kč + bus, hrazeno z TF
20.12.8.00 - 11.40vánoční besídka
leden13.1.10.00 - 11.40Zdravíkov
21.1.8.00 - 9.30Já písnička50 Kč/žák
30.1.10.50 - 11.40Slavnostní předávání prvního vysvědčení
únor11.2.17.00 - 19.00Písmenková slavnost pro rodiče
10.2.8.00 - 9.40Zdravíkov
19.2.7.30 - 12.30Muzeum smyslů - pojedeme vlakem150 Kč/žák
březen12.3. 7.45 - 13.00Divadlo Minor - Libozvuky200 Kč /žák
13.3.Den otevřených dveří
23.3.10.00 - 11.40Zdravíkov
24.3.7.15 - 12.30Začarovaný les - divadlo U Hasičů, 200 Kč
24.3.Kudy chodí písničky - pěvecká soutěž
duben1.4.10.00 - 11.30Velikonoce - knihovna
22.4.Den Země
26.4. - 30.4.Příběnice - škola v přírodě
květen5.5.7.15 - 12.30Exkurze do mýdlárny Boemi - cena 120 Kč + bus
6.5.9.00 - 10.30Knihovna - Básničky pro prvňáčky
červen1.6.Den dětí
17.6.9.00 - 10.30Pasování prvňáčků na čtenáře, Městská knihovna Úvaly
24.6.Cvičení CO
26.6.vysvědčení
29. - 30.6.ředitelské volno

Odkazy, na kterých najdete stránky k procvičování učiva

https://www.matika.in/cs/

https://matematika.hrou.cz/

https://rysava.websnadno.cz/Matematika-3rocnik.html

https://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_3.roc/bp1.html

https://rysava.websnadno.cz/Prvouka-3rocnik.html

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida/

                                           

Omlouvání zameškaných hodin

 • Zákonný zástupce je povinen informovat třídního učitele do 3 pracovních dní o nepřítomnosti žáka jakýmkoli způsobem – ústně, telefonicky, SMS, email, ŽK
 • Po ukončení absence omlouvá zákonný zástupce nepřítomnost dítěte do žákovské knížky ihned po nástupu do školy

Systém hodnocení v ŽK

 • váha 1 – aktivita v hodině, práce ve výchovách, skupinové práce, čtení textu, pětiminutovky…
 • váha 2 – testíky 5 – 15 minut, diktáty, přepis, přednes básně, práce s textem,…
 • váha 3 – čtvrtletní, pololetní, závěrečné práce

Čtení

Čtení patří k nejdůležitějším dovednostem potřebným pro další vzdělávání, sebevzdělávání a celoživotní vzdělávání. Proto budeme této dovednosti věnovat hodně času a prostoru, aby čtenářská gramotnost zajistila čtenáři pozitivní přístup ke čtenému, působila pozitivně na jeho další rozvoj. Pro děti je čtení nepochybně velmi těžká disciplína, dá jim to mnoho práce, aby text správně a plynule přečetly. Potřebují hodně soustředění k porozumění nejen toho, co četly, ale také je třeba přemýšlet o vztazích, souvislostech, předvídat, co se asi stane apod.

Proto věnujeme čtení co nejvíce času, abychom daného cíle co nejdříve a uspokojivě dosáhli.

Čtenářské dílny

Ve čtenářských dílnách se věnujeme společné četbě – F. Nepil – Já Baryk. Jde o společné zážitkové čtení. Každému měsíci odpovídá jedna kapitola. Nejdříve si povídáme o daném měsíci, co se děje s přírodou, se zvířaty, rostlinami, co dělají lidé a děti. Také se snažíme předvídat, co asi bude Baryk řešit, s jakým zvířetem se setká,… Následuje samotné čtení, které je rozděleno na dvě části. V průběhu čtení si vysvětlujeme neznámá nebo méně používaná slova. Na závěr dětského čtení si děti poslechnou čtený text ještě jednou v mém podání. Na závěr si svými slovy řekneme, o čem jsme četli. V druhé hodině také náš zážitek zaznamenáme do sešitu – Čteme, píšeme a přemýšlíme. Různými technikami a metodami se snažíme uchovat obsah či zážitek z přečteného textu. Někdy doplníme ilustrací.

Čtenářské dílny jsou také naplněné prací s vlastní knihou. Jde o prezentaci svojí knihy. Vyhledat název knihy, autora, ilustrátora, nakladatelství apod. Důležité je, aby děti dokázaly svoji knihu představit, říci krátce o čem je, ukázat nějaké obrázky a také přečíst ostatní krátkou ukázku. Tímto způsobem budeme pracovat s knihami po podzimních prázdninách.

Práce s odbornými texty vyžaduje zároveň práci s informacemi, které již dítě zná, něco ví, a zároveň další informace od čteného textu očekává. Nejdůležitější je uvědomění si, co již vím a co bych chtěl vědět. V tento okamžik budeme pravidelně využívat metod kritického myšlení, které vedou k porozumění a práci s textem.

BRAINSTORMING

Cílem je shromáždit co nejvíce názorů na daný problém, hledat cesty k řešení problému, shromáždit informace o daném problému, možnost vyslovit nápady a myšlenky, prostor pro diskusi.

Postup: Děti si nápady zapisují samostatně, ve skupině. Všechny nápady shromažďuje učitel – zapisuje na tabuli, na papír,  ….slouží jako impuls k přemýšlení, řešení problémů atd.

POJMOVÁ, MYŠLENKOVÁ MAPA

Uplatňuje vědomosti, zkušenosti, prohlubuje poznání, zpřesňuje vztahy mezi pojmy,.. Učí srovnávat, hodnotit, vysvětlovat, interpretovat, učí se učit, tvoří se názor na problém. Děti se učí hledat souvislosti, třídit pojmy, hledat otázky a odpovědi apod.

Postup: doprostřed velkého papíru  napiš pojem, problém, otázku a zakroužkuj. Rozvíjej dané téma formou dalších bublin, větví apod. Je možné pracovat nejen se slovy, ale i s obrázky, s barvami apod.

I.N.S.E.R.T.

Slouží k pozornému vnímání textu při prvním čtení, uvědomovat si, co čtu. Hned pracuji s informacemi. Na konci každého řádku, věty si dělám dohodnuté značky.

fajfka – danou informaci jsem věděl nebo jsem si ji myslel

mínus – daná informace je v rozporu, co jsem si myslel, myslel jsem si to jinak

plus – nová informace

otazník – chtěl bych se ještě dozvědět

Dané značky v textu je možné prodiskutovat ve skupině. S informacemi pracujeme dále ještě ve formě tabulky. Do každé kolonky zapisujeme 1 – 3 ucelené informace.

PĚTILÍSTEK

Učí přesně formulovat myšlenky, upevňuje nové téma, pojem, pochopení, snaha stručně shrnout téma, názor, postoj. Struktura má pět řádků:

1.řádek – 1 slovo (podstatné jméno, název, téma ) např. Kočka

2.řádek – 2 slova (přídavná jména, vyjadřují, jaké podstatné jméno je) např. divoká, roztomilá

3. řádek – 3 slova (slovesa, děj, co kdo dělá, činí, koná) např. mňouká, loví, přede

4. řádek – 4 slova (věta, souvislé vyjádření) např. Kočka domácí je savec.

5. řádek – 1 slovo (synonymum, vyjádření podstaty, pocitu,..) např. Číča

Škola v přírodě – Příběnice u Tábora

Místo: Penzion Příběnice u Tábora

Termín: 26.4. – 30.4. 2020

Organizátor : CK Robinson, Zdeňka Křížová, Jana Formandlová

Účastníci: žáci z 1.A, z 1.B ze ZŠ Úvaly

Doprava: autobusem od školy, příjezd opět ke škole

Program: Z pohádky do pohádky

Cena: 3 950 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Ubytování
 • Strava – 5x denně včetně pitného režimu
 • Doprava autobusem tam i zpět
 • Instruktoři, zdravotník
 • Cestovní pojištění
 • Celodenní výlet do Tábora – vstup do ZOO, balíček
 • Drobné odměny

5. března 2020

Na tento týden vedení školy vyhlásilo ředitelské volno. Budeme odpočívat. 🙂

Přeji dětem i rodičům radostné svátky jara, užijte si pohody, odpočívejte a čerpejte novou energii a sílu.  J.F.

🙂 Splněné úkoly mají: Lenička, Adélka, Verunka F., Tomík, Oskar, Verunka K., Maxík, Eliška, Zuzi, Anička V., Vítek, Vojta, Lucka, Anička Ź., Anička F. Moc chválím. 🙂

29. března 2020

Milé děti,

 nejdříve vás moc a moc zdravím.  Doufám, že jste všichni fit a připraveni na další dávku her a také trochu práce. Především musím poděkovat za vaše vzkazy a obrázky, které mě velmi potěšily. Ještě bych ráda vyhlásila vítěze naší domácí pěvecké soutěže s tématem Zvířata. Na předních místech se umístila Lenička, Verunka F., Verunka K., Tomík, Zuzanka, Adélka, Anička F., Vojtík, Anička M., Eliška, Lucie. 🙂 Speciální pochvalu si zaslouží Pavlík a Tom, kteří nejen zpívali, ale také hráli na hudební nástroje. Moc díky za poslaný příspěvek. Také velmi chválím vaše nápadité obrázky s tématem Moje zvíře a Jaro. Jsem potěšená, jak jste kreativní a plní nápadů. To je prima.

Ještě je potřeba pochválit všechny děti, které plní zadané úkoly s chutí a vůbec mamince/ taťkovi neodmlouvají. :-):-) Věřím, že je řeč o všech dětech z 1.B. 🙂

V tomto týdnu budeme dále pokračovat s prací na portálech Matika.in a Gramar.in. Věřím, že vám řešit úkoly šlo dobře. Tento týden určitě přidáme na obtížnosti, abyste si taky trošku lámali vaše hlavinky. Také vás čeká další film. Tentokrát na téma OBOJŽIVELNÍCI. Budete také bystřit vaši mysl a hledat schované živočichy. Začneme počítat do 18. Snad nás tento úkol moc nezaskočí. Také je potřeba připravit malou velikonoční výzdobu. Závěrem chystám malé překvapení.

INFORMACE PRO RODIČE – zde najdete ucelený přehled činností, které jsou povinné pro všechny děti na celý tento týden. Veškeré úkoly budou zadány a rozepsány nejpozději v neděli na celý následující týden v Bakalářích. Termín splnění bude opět neděle 5. dubna.

Už čteme a píšeme sami – práce s filmem + kvíz. Také jsem připravila přesmyčky s názvy zvířat. Tvým úkolem je vyluštit název zvířete, napsat a nakreslit. Nemůžeme zapomenout na náš jazýček. Budeš mít připravené jazykolamy, které v průběhu týdne můžeš trénovat. Pracujeme na zdokonalování čtení a porozumění. Pracovní sešit s. 33 – 35.

Písanka 2.díl – vyvozujeme písmenka c,č,C. S. 1 – 3.

Matematika – opakujeme na straně 24. Vynecháme úkol 5. Počítáme do 18. Na str. 25 a 26 vynecháme autobus a parkety.

 Nápověda pro rodiče – hadi – šipka vpravo = krok vpřed, šipka vlevo = krok vzad. Kdo by si s úkolem nevěděl rady, vynechte.

Výtvarka + pracovní činnosti – téma Velikonoce. Nakresli na papír/čtvrtku velikonoční motiv – kuře, kraslici, zajíčka,… Vystřihni a nalep na špejli. Máš zápich do květináče. Do květináče si nasyp hlínu a nasypej tam semínka obilí nebo trávy. Pravidelně trochu zalívej.  Do týdne by měla semínka vyklíčit. Do Velikonoc ti vyroste hezká travička. Potom do ní umístíme tvůj zápich.

Prvouka – stále sledujeme a zaznamenáváme jarní květiny – PS. s. 51. Roční období, měsíce, dny v týdnu. Dokážeš je správně vyjmenovat? Vypracuj str. 52.

Hudebka – zpíváme písničky s paní učitelkou – viz email

Matika.in – zadaný úkol pondělí, úterý, středa

Gramar.in – zadaný úkol úterý a čtvrtek

Na příští týden vypracuji “testíky”, aby si děti mohly vyzkoušet, jak jsou na tom se čtením, psaním a matematikou. Bude se jednat o informativní záležitost.

Mějte se co nejlépe a pustíme se do práce. J.F.

 

22. března 2020

Milé děti,

od tohoto týdne budou veškeré úkoly zadány v Bakalářích. Pro jistotu budou napsány i zde. Systém plnění bude stejné jako v minulém týdnu. Úkoly prosím dokončit do pátku (neděle 29.3.) a poslat přes WhatsApp nebo mailem. Za splnění úkolů bude opět hodnocení v ŽK. Pokud bude jakýkoli problém, neváhejte mě kontaktovat.

Nově zde naleznete online zadání domácích úkolů. Budeme využívat pro společné sledování pokroku dětí tyto dva portály:

https://www.matika.in/cs/

https://www.gramar.in/cs/

Zde jsem založila třídu, do které se prosím všichni přihlaste. Jedno přihlášení funguje na oba portály. Návod, jak na to naleznete zde:

https://www.matika.in/cs/teacher.php

kód do naší třídy je: Formandlova

První úkol je naplánovaný již na pondělí – matematika. Úkol najdeš vždy nahoře na liště pod svým jménem pod symbolem domečku.

Už čteme a píšeme sami – čteme o rybách, abychom se o nich něco dozvěděli, podíváme se na toto video. Svými slovy řekni, co ses dozvěděl/a. Napiš na papír sladkovodní ryby, které znáš. Piš tiskacími písmeny. Výsledek mi pošli na mail.

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10266679272-obyvatele-ceskych-vod/210572230520002

PS s. 30 – 31 (32)

Psaní – Upevňujeme psaní psacích písmen. Pokud potřebuješ ještě trénovat, trénuj si v písance na stránce 32. Úkol na straně 30 – nejdříve si přečti slovní spojení, která najdeš nahoře na stránce. Psacím písmem jsou začátky vět. Ke každému začátku doplníš správný konec věty. Na jaře…… roste tráva. Slovní spojení dopisuješ na řádku, kde je již napsáno Na jaře…. Pokračuj do konce stránky. Než zavřeš sešit, přečti si po sobě. Kontroluj správnost písmen, znaménka, konce vět.Stránka 31 – nejdříve si přečti věty. Všimni si, že začínají velkým písmenem, končí znaménkem. Pomalu a pozorně přepisuj každou větu. Vždy píšeš na nejsilnější linku. Pokud se vše nevejde, nevadí. Ukonči s koncem řádku. Napsané stránky mi pošli ke kontrole. Opravím. 🙂

Matematika – k rozcvičkám i procvičování využijeme portálu Matika.in. Je třeba se tam zaregistrovat. Najdeš tam procvičovací úkoly v pondělí, úterý i ve středu. Určitě vše zvládneš. Počítáme do 17. Opět využívej všechny možnosti ke znázornění. Zkus vyřešit úkoly na s. 22 a 23. Pošli ke kontrole. Pokud půjde přečíst, opravím. 🙂

Prvouka – poznáváme květiny – prohlédni si jarní květiny v pracovním sešitě na s. 51. Přečti si názvy květin. Udělej do žlutého kruhu smajlíka u té květiny, kterou jsi už viděl/a nebo ještě v další době uvidíš. Podaří se ti nakreslit smajlíka u všech květin? Pozorujeme do 5. dubna.

Výtvarka – téma Jaro. Technika libovolná, námět dle výběru. Práci poslat do 29.3. Výtvor mi vyfoť a pošli.

Hudební výchova – poslouchej písničku Když jde malý bobr spát od Petra Skoumala. Ve škole si ji potom zazpíváme. Odkaz najdeš zde:  https://www.youtube.com/watch?v=_7SvjzuB-MM

Snad to zvládneme. Mějte se prima. J.F.

 

16. března 2020

Milé děti,

zde najdete vše, co byste měly za tento týden zvládnout.

Už čteme a píšeme sami – pokračujeme čtení v kapitole o zvířatech. V tomto týdnu budete číst o ptácích. Nejdříve si doma popovídejte o tom, co všechno o nich víš, popřípadě co by ses chtěl/a ještě dozvědět. Pokud máš doma nějakou encyklopedii, zalistuj a prohlédni si ptáky, kteří žijí v ČR popř. v cizích zemích, můžeš si o nich něco přečíst. Najdeš aspoň 5 ptáčků, které můžeš spatřit na zahradě nebo v lese?  Přečti si o některých v pracovním sešitě a zkus vyřešit i další úkoly. PS s. 27 – 29. 

Vyřešíš tyto hádanky o zvířatech? Správné odpovědi mi mohou rodiče poslat mailem nebo přes WhatsApp. Čeká tě odměna. 🙂

 1. Bodlináč je ze zahrádky, //  jiný – účes – střih moc krátký. //   Co je to?
 2. Jedna mečí, trávu shání, // druhá slouží při řezání. // Co je to?
 3. V tělocvičně jeden sídlí, // ve stáji zas druhý bydlí. // Jednoho jen přeskočíš, // druhého i ochočíš. // Co je to?
 4. Jedna patří k počítači, // druhá, co jí síly stačí, // všechno kolem ohlodává, // před kočkou se v úprk dává. // Co je to?

Písanka – tento týden vyvozujeme písmenka r, ř, z, ž. U písmenka ž si dávej pozor na kličku, která by měla být na lince. Pís. s. 26 – 29.

     Nejdříve si správně sedni, srovnej si ramena, záda, hlavu, rozcvič si ruku, správně si vezmi tužku nebo pero a pomalu s rozmyslem piš. Dělej jako ve škole, nejdříve si písmeno trénuj třeba na papír, klidně nejdříve piš ve vzduchu, potom pomalu piš do písanky. Stránku si rozděl na 2 části, abys moc nepřetěžoval/a ruku.

Matematika – již začínáme počítat do 16. K počítání můžeš používat kostičky, korálky, fazolky,… V pracovním sešitě vypracuj úkoly, které jsou naprosto jasné. Vynech autobus, neposedy pokud si nevíš rady, práci s krychlemi. Toto vše dokončíme, až se sejdeme ve škole. PS s. 18/ 1,3,4,6.    s. 19/ 8, 9, 10,11.    s. 21/ 5, 7. Jinak si stále trénuj správné počítání do 16.

Prvouka – pozoruj, co se děje s přírodou na jaře. Napiš a nakresli, co jsi zjistil. Rodiče mohou opět poslat na mail.

Výtvarná výchova – nakresli ptáčka, o kterém sis četl/a nebo se ti líbí.

Hudební výchova – jaké znáš písničky o zvířatech? Zazpívej si je doma s rodiči. 🙂 Kolik jste jich zazpívali? Která rodina dá zazpívá nejvíce písní o zvířatech? Napište mi. 

Tělesná výchova – skotačení venku, na zahradě, na hřišti – dle možností. Mysli na svoji bezpečnost.

Přeji vám, ať se vám práce daří. Pokud budete mít chuť, sdílejte se mnou jakýmkoli způsobem. V případě nesnází jsem na telefonu nebo na mailu. Myslím moc na vás a těším se na setkání.

Další možnosti vzdělávání a upevňování učiva jsem posílala mailem v minulém týdnu.

Moc vás zdravím a buďte fit. Paní učitelka J.F.

 

 

 

15. března 2020

Milé děti a vážení rodiče,

 možná už se k vám dostala informace o chystaném projektu České televize, který by měl pomoci nejen školákům, ale také jejich rodičům.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3062122-ceska-televize-v-pondeli-spusti-vysilani-pro-skolaky-porad-ucitelka-okamzite-reaguje

Moc vás všechny zdravím. Hlavně buďte fit.

J.F.

 

8. března 2020

 • Pochvala všem dětem za velmi vydařený výlet za krokodýly. 🙂
 • V měsíci březnu si budeme více číst o zvířatech.
 • Ve čtvrtek 12.března pojedeme do divadla Minor v Praze na představení Libozvuky. Sraz na nádraží v Úvalech v 7.15 hodin. Na sebe vhodné oblečení do divadla. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip, průkazku + jízdenky. Po Praze se budeme pohybovat pěšky. Po návratu z divadla půjdeme na oběd. Následuje ještě hodina pracovních činností. Potom teprve děti odchází domů. Vstup je hrazen z TF. Prosím o kontrolu konta dítěte. Pokud nebude před akcí uhrazeno, zůstává dítě ve škole.
 • V pátek proběhne třídní kolo pěvecké soutěže. Vystoupí každý žák se svojí písničkou. Vybereme 3 zástupce za třídu, kteří nás budou reprezentovat ve školním kole, které bude v úterý 24. března od 13.00 hodin v 65.

Pohodový týden. J.F.

23. února 2020

 • Pochvala všem dětem za hezké chování na výletě v Praze. 🙂
 • Pochvala  všem dětem i rodičům za naplnění barevného týdne. Skvělá práce. 🙂
 • Ve středu pojedeme na výlet do Prahy na krokodýlí farmu. Sraz v 7.45 hodin na nádraží v Úvalech. S sebou: vhodné oblečení, svačinu, pití, čip, drobné kapesné, jízdenku + průkazku. Předpokládaný návrat v 12.30 hodin do Úval (čas je pouze orientační). Děti odvedu na oběd a předám do družiny. Vstup je hrazen z třídního fondu. Prosím o kontrolu stavu účtu.
 • V úterý čtvrtou vyučovací hodinu budeme mít prvouku.
 • Na pátek přinést vlastní rozečtenou knihu. Budeme mít čtenářskou dílnu. 
 • V matematice jsme postoupili a počítáme již do 13 (14). Do deseti počítáme již rychle, trénujeme různými způsoby. Do 14 počítáme s fazolkami, kostkami,… nutná manipulace. Někdo ji nepotřebuje, některé děti si potřebují vyřešit s předměty. Stejně počítají i doma s kostkami, lentilkami,….
 • Od 2. – 6.3. máme jarní prázdniny. Děti si budou číst ze svojí knihy a procvičovat učivo dle potřeb dítěte. UŽIJTE SI PRÁZDNINY.  Sejdeme se 9. března.

Hezký předjarní čas. J.F.

16. února 2020

 • Děkuji všem rodičům, kteří napekli a připravili pohoštění na naši slavnost. Díky patří také ostatním, kdo zajistil jiné pohoštění. Věřím, že se Vám náš program líbil a potěšil. 🙂
 • Tento týden je barevný. Kdo má chuť, může přijít v následujících barvách: Pondělí úterý středačtvrtekpátek (černobílá).
 • Pokud má být dítě omluveno z TV, je nutné napsat písemnou omluvenku. V jiném případě neomlouvám. Některé děti se vymlouvají. 🙁
 • Ve středu jedeme do Prahy do Muzea smyslů. Sraz v 7.15 na nádraží v Úvalech. Každé dítě bude mít zajištěné jízdenky samostatně. Předpokládaný návrat kolem 12.00 – 12.30 hodin. Děti odvedu na oběd a budou předány do družiny. Pokud bude mít dítě nějakou změnu, je nutné ji napsat do sešitu. S sebou: vhodné pohodlné oblečení, svačinu, pití, jízdenku + průkazku, čip. Je také potřeba zkontrolovat stav účtu v Bakalářích. Nikdo by neměl být v mínusu.
 • V tomto týdnu děti nemají angličtinu. Hodina v úterý i ve čtvrtek nebude půlená. V úterý budeme pracovat všichni společně na zlepšování čtenářských a psacích dovedností, ve čtvrtek budeme mít matematiku místo středy.
 • V minulém týdnu jsme poprvé napsali diktát psacích písmen. Zatím jsem ještě neznámkovala. Jen jsme si řekli, jak to mělo být správně. V tomto týdnu zkusíme znovu, ale už na známky. Snad to vše dopadne dobře. Je potřeba písmena psací abecedy také číst. Opakujeme je ve škole, ale někomu to nestačí. Trénujeme opis, přepis a diktát písmen.
 • V březnu proběhne školní kolo pěvecké soutěže. Každý žák si připraví svoji písničku, se kterou vystoupí v třídním kole. Písnička je libovolná přiměřená věku. Třídní kolo proběhne v prvním týdnu po jarních prázdninách, tj.v pátek 13.3. Školní kolo bude pravděpodobně v úterý 24.3. 
 • Připomínám nutnost čtení každý den! Prosím udělejte si na děti čas. Dítě čte stále nahlas ze své vybrané knížky. Stále písmenkujeme, není to chyba. Naopak. Důležitá je správná technika čtení a porozumění. Kratší slova je možné číst již najednou. V příštím týdnu budeme mít čtenářskou dílnu se svojí knihou. Není žádoucí, aby to byla encyklopedie. Děkuji.
 • Do konce února je třeba uhradit 2. splátku školy v přírodě dle dohody s agenturou.

Hezký týden. J.F.

9. února 2020

 • V pondělí proběhne další lekce Zdravíkova – 1. a 2. hodinu. Tématem bude nakupování a sestavení správného jídelníčku dle pravidel Zdravíkova. Na závěr lekce si děti připraví zdravou svačinku, kterou potom společně sní. 🙂
 • Tento měsíc se více věnujeme pohádkám. Moc děkuji za poskytnuté knížky. Snad nám tato lekce rozšíří obzory. Dost dětí pohádky nezná. Také pokračujeme ve čtení naší knížky.
 • Ve psaní vyvozujeme písmena psací abecedy.  Trénujeme čtení písmen, slov i kratších vět. Také se věnujeme nácviku písmen, slov. Jedná se o opis i přepis. V tomto týdnu již vyzkoušíme diktát psacích písmen a postupně přejdeme na krátká slova. Některé děti si potřebují písmenka trénovat i doma. V připravené písance není tolik prostoru k procvičení.
 • Také v matematice postupujeme dále. Seznámíme se s novým prostředím a to je Autobus a hadi. Stále trénujeme počítání do 12, vymýšlíme slovní úlohy a pracujeme s příklady v různých obměnách.
 • Chválím všechny děti za naučenou básničku na naši slavnost. Ještě zapracujeme na přednesu a správném vyslovování.
 • V úterý jste srdečně zváni na naši malou slavnost pro rodiče. Sejdeme se v 17.00 hodin ve třídě 1.B. Přicházíte šedivým vchodem, zajistím, aby bylo otevřeno. Drobnému pohoštění pro děti se nebráním.
 • Na výtvarnou výchovu ve čtvrtek přinést 1 ruličku od toaletního papíru.
 • Do konce února je třeba uhradit 2. splátku školy v přírodě dle dohody s agenturou.
 • V příštím týdnu jedeme do Prahy do Muzea smyslů. Je třeba mít platnou průkazku na jízdu vlakem nebo zajištěné jízdenky. Vstup bude hrazen z TF. Zadám platbu v Bakalářích. Bližší informace v příštím týdnu.
 • V příštím týdnu nás čeká také již tradiční Barevný týden, který pořádá školní parlament. Čím více dětí přijde v dané barvě, tím více bodů získáme jako třída. Pokud máte chuť, zapojte se.  Pondělí úterý středačtvrtekpátek (černobílá).

Pohodový týden. J.F.

2. února 2020

 • Milé děti, milí rodiče, vítám Vás všechny ve 2. pololetí. Věřím, že se nám bude dařit stejně nebo lépe jako v pololetí prvním. Budeme k tomu potřebovat snahu, chuť, píli a odhodlání. Budu všem poskytovat radu, podporu a chuť se dále zlepšovat a prohlubovat svoje schopnosti a dovednosti. Držte nám palce, ať vše dokážeme také s úsměvem. 🙂
 • Na začátku týdne se budeme s dětmi věnovat sebehodnocení. Zamyslíme se nad tím, jak se každému daří, co jde, co nejde, co můžeme udělat pro lepší výsledky. Popovídáme také o pravidlech chování, respektování pravidel třídy i dodržování školního řádu. Bylo by prima na toto téma popovídat i doma. 🙂
 • Kdo ještě nedostal výpis z vysvědčení, obdrží ho hned po příchodu do školy.
 • V tomto týdnu si také každý vyzkouší recitovat básničku, kterou má připravenou na naši slavnost. Také budeme připravovat další program.
 • V měsíci únoru se budeme více věnovat pohádkám. Budeme je vyprávět, číst, skládat, dramatizovat, kreslit atd. Také budu některé pohádky předčítat. Pokud máte nějakou pěknou pohádkovou knížku doma k zapůjčení, budu ráda. Dám přednost klasickým pohádkám. S pohádkami se také setkáváme v matematice při skládání obrázků.
 • Některým dětem jsem již povolila psát perem. Dávám přednost peru, které se nedá gumovat. Do matematiky píšeme stále všichni tužkou, aby se chybné výsledky daly opravit.
 • Pokud chybí dítěti nějaká pomůcka – guma, nůžky, lepidlo, fixa, záložka, ořezaná tužka, pastelka,… je třeba doplnit. Děkuji.
 • Vzhledem k tomu, že již umíme číst všechna písmena, otevírá se nám možnost velkého výběru knížek. Prosím vyberte knížku, kterou bude mít dítě rádo, s většími písmeny a klidně dost obrázků. Čtěte prosím pravidelně nahlas. Lze také využít toho, že chvíli čte dítě, potom rodič. Potom si společně povídejte o tom, co dítě četlo. Na konci února si zase uděláme čtenářskou dílnu s knížkami, které děti již čtou. 🙂

Přeji hodně zdraví a pohody. J.F.

27. ledna 2020

Z důvodu početného onemocnění dětí ve třídě, měním termín naší Písmenkové slavnosti – úterý 11.2. od 17.00 hodin ve třídě 1. B. 

Budeme se moc těšit. J.F.

26.ledna 2020

 • Chválím děti za čtenářskou dílnu s vlastními knihami. Určitě podobnou akci zopakujeme. Příště ale přinést knihu s příběhem, ne encyklopedii.
 • V minulém týdnu nás bylo hodně málo. Hodně jsme procvičovali a trénovali. Moc chválím děti za pěkná písmenka psací abecedy.
 • V pondělí si děti vyberou básničku na naši slavnost. Bylo by dobré, kdyby ji ve čtvrtek uměly.
 • Ve čtvrtek děti dostanou první výpis vysvědčení, který si ponechají. Na konci školního roku dostanou vysvědčení za obě pololetí.
 • V pátek 31.1. mají děti pololetní prázdniny. Děti si budou číst a trénovat, co je potřeba.
 • Vzhledem k tomu, že jsme v lednu nestihli výlet mimo Úvaly, v únoru se nám sejdou dva za sebou. Prosím o kontrolu financí.
 • PLÁNOVANÉ AKCE NA ÚNOR:
 • 4.2. Písmenková slavnost pro rodiče. Budeme mít připravený krátký program. Předáme dětmi vyrobenou knížku s písmenky. Začátek v 17.00 hodin. Pokud máte v plánu se zdržet, připravte pohoštění s tématikou písmenek. 🙂
 • 10.2. Zdravíkov – téma nakupování. Děti si nemusí nic připravovat.
 • 19.2. Muzeum smyslů Praha. Pojedeme vlakem. Děti budou potřebovat průkazku s fotkou. Cena 150 Kč / žák.
 • 26.2. Krokodýlí farma Praha. Pojedeme opět vlakem. Cena 90 Kč /žák.
 • 29.2. Začínají jarní prázdniny.

J.F.

19. ledna 2020

 • Děkuji všem dětem i rodičům za splnění domácího úkolu do Zdravíkova – obaly od potravin, zdravá svačinka. Tato lekce byla velmi povedená, děti se toho hodně naučily. 🙂 Úkol na příští setkání sdělím v příštím týdnu.
 • V tomto týdnu dokončíme všechna malá písmena tiskací abecedy. Již budeme tato písmena aktivně používat při čtení. Velká tiskací písmena nám budou sloužit k zápisu slov, vět i myšlenek. Ke čtení potřebujeme záložku k lepší orientaci v textu. Děti by ji měly mít v pracovním sešitě Už umíme číst a psát stále. Některé děti již čtou velmi hezky, je vidět, že i doma pracují pravidelně. Prosím i ostatní o velkou trpělivost a pravidelnou práci. Určitě se to vyplatí a čtení je naprostý základ pro další vzdělávání.
 • V minulém týdnu se nám již podařilo společně přečíst první kapitolu z naší knížky. Měla jsem připravený pracovní list a na závěr jsme ve skupince vytvořili plakát o této kapitole. Pro mnoho dětí to byl velmi  náročný úkol, ale společnými silami jsme zvládli. Moc chválím. 🙂
 • V tomto týdnu začínáme vyvozovat psací abecedu. Písmena nejdříve natrénujeme na tabulku, potom budeme pokračovat v písance. K psaní rozhodně potřebujeme ořezanou tužku. Prosím o pravidelnou kontrolu. Kdo bude psát již hezká písmena a s lehkostí, dovolím psát perem.
 • V matematice již máme vyvozené všechny číslice. Některé děti mají problémy s tvary některých číslic a píší s malou pečlivostí. V tomto týdnu se na pečlivost zaměříme. Je žádoucí nepovedený tvar vygumovat a opravit.
 • Některým dětem došlo lepidlo, již nepíše fixa na tabulku apod. Prosím doplňte, aby mohly děti s námi pracovat. Tabulky využíváme hodně i v matematice. Nezapomeňte prosím věci podepsat. Velice mi tím usnadníte práci v případě, že se daná pomůcka zakutálí pod lavici. Většinou to nikoho není, když hledáme majitele. 🙂
 • V úterý jdeme na hudební program Já písnička. Již jsem zadala jako platbu. Info v minulém týdnu.
 • Na úterý přinést na čtenářskou dílnu oblíbenou knihu. Budeme si o nich povídat, prohlížet, z některých si něco přečteme. Děti si ji zase vezmou zpět domů.
 • Stále vedeme děti k zodpovědnosti za svoje věci, přípravu do školy i chování. Prosím buďme důslední. Děti se ve škole vymlouvají, že jim to mamka, taťka nepřipravil. Vysvětlujeme si, jak to s přípravou do školy je. 🙂 Zápis v Bakalářích zatím beru jako informaci pro Vás, abychom mohli společně pracovat na zlepšení.
 • V tomto týdnu bude uzavřena absence dětí za toto pololetí. Prosím doplňte omluvenky do Bakalářů, abych mohla ukončit. Do konce tohoto týdne budou známky započítávány za 1. pololetí. Od 25.1. se budou známky počítat za 2. pololetí.
 • Škola v přírodě – zatím je přihlášeno 20 dětí, předběžnou přihlášku mám ale od 22 dětí. Prosím o kontaktování cestovní kanceláře CK Robinson a přihlášení dítěte. Za přihlášené děti  a spolupráci moc děkuji.
 • V úterý 4.2. v 17.00 hodin se bude konat malá Slavnost pro rodiče s předáváním naší písmenkové knížky. Můžete očekávat krátký program s písničkami, básničkami a v závěru se samotným předáváním dětmi vyrobené knížky. Jste srdečně zváni a budeme se na Vás moc těšit. 🙂 Každé dítě dostane svoji básničku, se kterou bude na slavnosti vystupovat. Prosím o pomoc při učení.

Pohodový týden. J.F.

 

12. ledna 2020

 • ČTENÍ – v tomto týdnu již budeme přecházet k písmenům malé abecedy. Připomínám, že čteme každý den. Důležité je HLASITÉ čtení po písmenkách. Kdo již zvládá kratší slova najednou, již je nemusí písmenkovat. Kladu důraz na správnou techniku čtení, správnost a porozumění. V tuto chvíli je ještě brzy na tiché čtení.  Některým dětem stále dělá potíže spojovat a rozkládat písmena do slov. Je třeba stále trénovat.
 • PSANÍ – v tomto týdnu budeme ještě trénovat prvky písmen, jednotažky, vyzkoušíme opis slov i vět. Také již zkusíme psát diktát jednoduchých slov. Od příštího týdne začneme vyvozovat psací písmena.
 • MATEMATIKA – počítáme do 10. Trénujeme různými způsoby. Docvičíme psaní číslic, doučíme se číslici 9. Začneme tvořit slovní úlohy. Prosím, pokud bylo dítě nemocné a je v sešitě napsáno doplň, je třeba úkoly dodělat. Prosím o kontrolu s. 67. Je dopsaná celá kromě číslice 9.
 • ZDRAVÍKOV – lekce proběhne v pondělí 3. a 4. hodinu. Bude to lekce shrnující. Na pondělí přinést 1 obal od potraviny, kterou mám rád. 1 obal od potraviny, která je podle mě zdravá. Na pondělí připravit zdravou svačinu – lze zapojit do přípravy i děti.
 • V dalším týdnu proběhne první dílna čtení s vlastními knihami, které mají děti nejraději. Každý si již může připravit 1 oblíbenou knihu. Budeme o nich povídat, listovat a z některých si něco přečteme. (úterý 21.1.) Nenosit dříve, aby se knihy neztratily.
 • Prosím o kontrolu peněz v třídním fondu. V lednu se bude hradit družina a další akce – viz kalendář akcí.
 • V úterý 21.1. se zúčastníme programu Já písnička (povídání a hraní – flétna, kytara, práce s hlasem). Cena – 50 Kč za žáka.
 • V prvním únorovém týdnu se bude konat malá odpolední slavnost pro rodiče. Termín a program bude upřesněn.

J.F.

5. ledna 2020

 • Zdravím v novém roce 2020. Přeji hodně zdraví, pohody a radosti. 🙂
 • Na pondělí přinést vyprané věci na TV.
 • Přinést knihu, kterou děti dostaly 1. září – Úsměvné starosti vrabce Kašpara. Začneme ji společně číst již v úterý při půlené hodině.
 • Prosím o kontrolu penálů a aktovek. Je nutné mít ořezané tužky, pastelky, gumu, panáčka na krokování – necháváme v lavici a někdo již ztratil, záložku, fixu na tabulku.
 • V tomto týdnu dokončíme pracovní sešit  Začínáme číst a psát. Od dalšího týdne už není třeba sešit nosit do školy.  Děti potom dostanou další sešit s vyvozením malé abecedy a dalšími texty ke čtení.
 • Již máme vyvozená všechna písmena. Začneme trénovat správnou techniku čtení. Kratší slova (2 – 3 písmenková) již budeme číst najednou. Postupně budeme přidávat i 4 písmenková. Bude to proces, nepůjde to všem hned. Dejte dětem čas. Trénujte ale nespěchejte.
 • Psaní – dokončujeme rozcvičování a rozepisování ruky. Dokončíme prvky písmen. Komu dělá některý prvek potíže, je potřeba dotrénovat doma. Správné sezení by již mělo být zafixované, již netlačíme na tužku.
 • Matematika – začneme počítat do 10. Sčítání i odčítání.  Trénujte i doma.

Příjemný začátek roku. 🙂 J.F.

20. prosince 2019

 • Velké poděkování všem rodičům, kteří mi pomohli s přípravou mlsání na naši besídku, popř. nákup a zajištění pochutin. Společně jsme si připravili velký švédský stůl plný dobrot a užívali si ochutnáváním. Díky. 🙂 Besídku jsme si společně moc užili. 
 • Moc děkujeme paní Polaschek za překrásné plyšové tučňáky pro děti. Děti měly ohromnou radost. 🙂 Na marody čekají tučňáci ve třídě. 🙂
 • Pochvala všem dětem za povedené vánoční přáníčko a výrobu vánoční knížky. 🙂
 • Také moc děkuji za dárečky. Moc mě potěšily. Snad jsem si je zasloužila. 🙂

Přeji všem krásné a pohodové Vánoce plné radosti, štěstí a lásky. No nového roku 2020 především zdraví a optimismus. 🙂

J.F.

 

15. prosince 2019

 • V pondělí již budu v práci. Proberu s dětmi, co všechno se učily a jak jsou daleko. Sestavím dle toho týdenní plán, který bude odpoledne aktualizován. Budeme si povídat o Vánocích, adventu, vánočních zvycích, zazpíváme si koledy… 🙂
 • Dořeším také omluvenky a vyúčtování za mikulášské balíčky.
 • V pondělí jedeme do Horních Počernic na program Kde se vzaly Vánoce. Na sebe vhodné oblečení do divadla. Sejdeme se ve třídě. Odjíždíme až v 9.00 hodin autobusem. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip, notýsek do družiny. Předpokládaný návrat 12.00 – 12.30 hodin. Děti předám do družiny. Pokud někdo potřebuje, je třeba dát dětem Kinedryl.
 • V pondělí a v úterý budu vybírat dárečky pro kamarády. Dáreček prosím zabalit. Bude uložen pod číslem. Děti si budou v pátek losovat.
 • Ve čtvrtek po tělocviku si děti odnesou oblečení na vyprání. Přinést hned v pondělí 6.1. 2020.
 • V pátek budeme mít vánoční besídku. Přinést malou krabičku cukroví, pití, ovoce nebo nějaké křupky na stůl. Uděláme si švédský stůl a budeme ochutnávat. Pokud nám nějaké šikovné maminky připraví malou krabičku pomazánky, kterou mají děti rády, připravíme si jednohubky. Zajistím rohlíky, zeleninu a vše na přípravu. Společně si je připravíme, nazdobíme a také sníme. Připravím pro děti nějaké hry. Pokud některé děti umí něco zajímavého, určitě bude prostor pro to ukázat. 🙂 Konec bude v 11.40 hodin.
 • V průběhu vánočních prázdnin si děti budou pravidelně číst a počítat do 10.
 • Ve škole se sejdeme po vánočních prázdninách v pondělí  6.1. 2020.

Hezký adventní čas. J.F.

9. prosince 2019

 • Děkuji moc paní Fliegelové za zajištění a ozdobení stromečku ve třídě. 🙂
 • Ve čtvrtek 12.12. půjdou děti do kina do budovy 65 na film Lví král. Cena 50 Kč hrazena z třídního fondu. Prosím o kontrolu stavu účtu.
 • Mikulášské balíčky – doufám, že doputovaly ke všem dětem. Vyúčtování udělám po návratu do práce.
 • V pondělí 16.12. pojedeme do divadla v Horních Počernicích na program Kde se vzaly Vánoce. Sejdeme se ve třídě. Odjezd v 9.00 hodin autobusem.  S sebou vhodné oblečení do divadla, svačinu, pití, čip. Předpokládaný návrat 12.00 – 12.30 hodin. Děti předám do družiny. Předpokládaná cena 200 Kč. Opět prosím o kontrolu stavu účtu. Pokud je někdo v mínusu, nesmí se aktivně akce účastnit. Nezapomeňte dát dětem, kterým se dělá špatně v autobusu Kinedryl. 
 • Dárečky pro kamaráda prosím nosit až příští týden. Ještě dám vědět.
 • Prosím o pravidelnou kontrolu vlasů.

Hezký adventní čas. J.F.

1. prosince 2019

 • Děkuji všem dětem, které aktivně nabízely a prodávaly výrobky na vánočním jarmarku. 🙂
 • Moc děkuji paní Kašíkové za přípravu balíčků pro Mikuláše. 🙂
 • Prosím o zajištění 1 dárečku pro spolužáka/čku. Vybírat je budu v dalším týdnu.

Hezký a pohodový začátek Adventu. J.F.

28. listopadu 2019

Děkuji všem šikovným maminkám za velkou pomoc při vánočních dílnách!! 🙂 Vyrobili jsme spoustu krásných vánočních pozorností a dárečků. Jste srdečně zváni na sobotní vánoční jarmark, který se koná od 13.00 – 15.00 hodin. Budeme se na vás s dětmi těšit.

24. listopadu 2019

 • Pochvala všem dětem, za hezké chování v divadle v Praze. Představení se dětem moc líbilo. 🙂
 • V pátek jsme si s dětmi povídali o tom, co se nám ve škole daří a co budeme zlepšovat. Většina dětí ví, na čem pracovat. Budeme se společně snažit. 🙂
 • Také jsme v kruhu rozebírali chování a co dělat, když… Budeme více důslední při dodržování třídních pravidel. Věřím, že vše společnou prací zvládneme a bude nám všem ve škole dobře. 🙂
 • Děkuji všem aktivním rodičům, kteří se účastnili třídní schůzky. Program jsem zaslala mailem.
 • Na pondělí přinést na matematiku malou figurku s obličejem. Budeme ji potřebovat na krokování.
 • Ve čtvrtek budeme mít vánoční tvoření. Přinést věci dle mailu zaslaného v minulém týdnu. Moc děkuji maminkám za přislíbenou pomoc. Věřím, že vše v pohodě zvládneme. Tvořit budeme do 11.40 hodin. Po obědě budeme odpočívat. 🙂
 • Prosím o pravidelnou kontrolu penálů. Některé děti mají v nepořádku. Chybí guma, ořezaná tužka, pastelky. Některým dětem již dopisuje fixa na tabulku. Prosím o dokoupení.
 • V sobotu 30. listopadu jste srdečně zváni na vánoční jarmark, který se koná od 13.00 – 15.00 hodin ve škole. Přijďte se vánočně naladit a inspirovat výrobky žáků naší školy. Budeme se moc těšit. Děti budou čekat na Vaší návštěvu u stánku. Budeme ve třídě 1.A. Po 15.00 hodině bude pokračovat program na náměstí, později rozsvěcení stromu.
 • Každý rodič obstará 1 neutrální dárek pro kamaráda/dku v hodnotě cca 100 Kč. Prosím zabalit. Každý dárek dostane číslo, děti si na vánoční besídce budou losovat. 🙂 Termín odevzdání v týdnu od 9. – 13. 12. 

Děkuji a přeji hezký téměř adventní čas. J.F.

17. listopadu 2019

 • V úterý 19.11. bude třídní schůzka. Vzhledem k tomu, že se nekonají dílničky pro rodiče, měním čas začátku schůzky na 17.00 hodin. Na programu máme vzdělávání, chování, akce, škola v přírodě, Vánoce, Mikuláš,… Prosím nastudujte si školní řád, který je pro nás všechny závazný. Velmi nám to urychlí průběh schůzky. Budu se moc těšit. 🙂
 • Ve čtvrtek 21.11. jedeme do divadla na představení Včelí medvídci do divadla U Hasičů. Jedeme autobusem. Sraz před školou v 7.15 hodin, odjezd v 7.30 hodin. Předpokládaný návrat v 11.45 hodin. Děti se naobědvají a budeme mít ještě pracovní činnosti. S sebou: svačinu, pití, čip, penál. Platbu jsem již zadala do TF. Prosím o kontrolu výše konta.
 • Je za námi čtvrtletí, proto děti dostanou v pondělí první sebehodnocení. Prosím o doplnění doma. Přinést v úterý.
 • Chválím děti za velké zlepšení v oblasti čtení. Udělali jsme velký skok a některé úkoly ze začátku roku jsou pro mnohé snadné. 🙂 Také písmenka se nám daří psát hezky. Mám z toho velkou radost a budeme v naší usilovné práci pokračovat. Moc chválím.

Přeji pohodový týden. J.F.

10. listopadu 2019

 • Chválím děti za aktivní účast na akci Bubnování. Děti měly možnost si vyzkoušet hrát na různé bubínky pod vedením zkušeného lektora, který nás provázel rytmy z celého světa. Dětem se akce líbila. 🙂
 • V pondělí nás čeká další setkání a lekce Zdravíkova. Děti si přinesou vyřešený domácí úkol. Lekce proběhne 1. a 2. hodinu.
 • Konzultační týden – v tomto týdnu jsou vypsané konzultační hodiny (viz mail), na které se můžete zapsat. Jedná se o sdílení úspěchů či neúspěchů při práci dítěte ve škole, popř. doma. Setkání proběhne ve složení učitel – rodič – dítě. Přicházíte šedivým vchodem a paní Konečná Vás doprovodí.
 • V tomto týdnu si děti vyrobily záložku, kterou od této chvíle budeme používat na čtení. Slouží nám především k orientaci v textu. Orientujeme se podle řádků a zatím nám ještě pomáhají obrázky v textu. Ještě připomínám nutnost číst každý den, opakovat si písmena. Některé děti si je začínají plést, nemají je upevněná. Také začínáme číst individuálně, abych slyšela číst každé dítě samostatně.
 • V matematice jsme začali s nácvikem psaní číslic. Již probrané číslice budeme dále docvičovat, aby tvary byly správné. Postupně budeme zařazovat již probrané a procvičené číslice do výsledků v pracovním sešitě.
 • Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti za svoje chování  a jednání. Některé děti mají opakované potíže s dodržováním pravidel. Opakované nerespektování vede k narušování chodu třídy, ztráta pohodové atmosféry, motivace apod. Je třeba si s dětmi na toto téma povídat.
 • Prosím o důslednou kontrolu plnění domácích cvičení. Děti dostávají úkol každý den, aby si danou dovednost upevnily a docvičily ještě v domácím prostředí. 
 • Máte možnost podpořit nemocné a postižené děti zakoupením náramku v ceně 50 Kč u vchodu do šaten naší ZŠ u paní vrátné Dany Konečné. Moc děkujeme za pomoc a podporu. 
 • V tomto týdnu pošlu, co konkrétně sehnat na naše vánoční dílny, které se budou konat ve čtvrtek  28. listopadu.
 • Dne 19.11. se bude konat třídní schůzka. Prosím o prostudování školního řádu, který je pro nás všechny závazný. Urychlíme tím celý proces schůzky. (Stránky školy – O škole – dokumenty – školní řád) Můžeme si jen vysvětlit případné nejasnosti. Třídní schůzka se bude konat od 16.30 hodin. Budeme probírat školní úspěchy/neúspěchy, chování dětí, akce, škola v přírodě atd.
 • V dalším týdnu nás čeká další divadelní představení – Včelí medvídci v divadle U Hasičů. Jedná se o čtvrtek 21.11. 2019. Vstup + bus bude kolem 200 Kč. Platbu zadám do Bakalářů. Prosím o kontrolu stavu konta v TF. Podrobnější informace v dalším týdnu.
 • Dílny pro rodiče prvňáčků k metodě – Matematika p. profesora Hejného  – proběhnou dne 19.11. 2019 po TS od 18.00 hod. – je nutná přihláška rodičů – viz stránky školy. Těším se na setkání s Vámi.
 • Dále naší školu navštíví ve čtvrtek 21.11.2019 od 16.00 hod. samotný p. profesor Milan Hejný – autor této metody Matematiky. Opět je nutné se na stránkách školy se přihlásit.
 • Děkuji rodičům za zaslání souhlasu s pobytem dítěte na škole v přírodě. Je přihlášeno 22 dětí. Škola v přírodě se uskuteční. V nejbližších dnech Vám zašlu další informace. Prosím o trpělivost. Děkuji.

Hezký podzimní týden. J.F.

3. listopadu 2019

 • Velké poděkování všem rodičům, kteří připravili nebo zajistili pohoštění na Halloween. Moc děkujeme mamince Aničky za krásné a chutné pavoučky. 🙂 Také cením velmi hezké masky dětí. Celou akci jsme si užili.  🙂
 • Ve středu máme v plánu Workshop s drumbeny (bubnování). Cena je 70 Kč a již jsem zadala v TF.
 • V pátek nepůjde elektrický proud. Budeme pracovat ve třídě. Prosím o silnější oblečení a větší svačinu. Jídelna v tento den nepřipravuje jídlo. 

J.F.

25. října 2019

 • Ve čtvrtek 31.října proběhne celoškolní akce Halloween. Kdo chce, může přijít v převleku. Program bude přizpůsoben tomuto svátku. Na TV půjdeme na procházku po Úvalech. Občerstvení vítáno. 🙂
 • Přes prázdniny trénovat rozdělování slov na hlásky, pojmy – vpravo, vlevo, řádek, sloupek, nahoře, dole, čtení jednoduchých slov či vět, počítání do 6.
 • Některé děti se potřebují doučit zavazovat tkaničky, aby byly samostatné při přípravě na TV.
 • Ve středu 6.11. bude akce ve škole Workshop s drumbeny. Je to hra na bubínky. Cena 70 Kč. Hrazeno z TF.
 • Další lekce Zdravíkova bude v pondělí 11.11. Děti si přinesou vyřešený domácí úkol.

Hezké podzimní prázdniny. J.F.

21. října 2019

 • Chválím všechny děti za hezké chování v divadle. Vše proběhlo v pohodě. 🙂
 • V záložce Škola v přírodě najdete základní informace k chystané akci. Prosím o vyplnění dotazníků a obratem pošlete zpět. Děkuji.

20. října 2019

 • V pondělí jedeme do divadla na představení Kocour Modroočko. Sraz v 7.15 hodin před školou. S sebou batůžek, svačinu, pití, čip, klíče od skříňky, kapesníky, notýsek do družiny. Odjezd autobusu v 7.30 hodin. Předpokládaný návrat bude ve 12.00 hodin. Prosím rodiče nemocných dětí, aby mi dali v pondělí ráno vědět, zda dítě dorazí či nikoli, abychom zbytečně nečekali. Děkuji.
 • Děkuji všem rodičům, kteří s dětmi vyrobili podzimní dekoraci do třídy. Také děkuji za lístečky stromů a keřů. Poznávali jsme. 🙂 Moc děkuji.
 • V úterý dostanou děti k podpisu první informace o škole v přírodě. Potřebuji nejdříve zjistit počet zájemců.  Prosím pošlete mi obratem. V případě, že nepojede většina dětí ze třídy, tato akce pravděpodobně neproběhne.
 • Omluvenky na TV – v případě, že dítě z jakéhokoli důvodu necvičí, stačí napsat buď SMS nebo zprávu na lísteček. Dítě bez omluvenky se aktivně účastní vyučovací hodiny.
 • Přes podzimní prázdniny s dětmi trénujte a opakujte písmena, čtěte s nimi již probrané strany v učebnici, stále hláskujeme a vymýšlíme slova (rozvíjíme slovní zásobu), vymýšlíme věty, popisujeme obrázek větami, počítáme předměty a evidujeme jejich počet. Nic písemného dávat nebudu. Prázdniny jsou k odpočinku. 🙂
 • Vánoční dílny budeme mít ve čtvrtek 28.11. od 8.00 – 11.40 hodin. Pokud mi můžete pomoci s organizací či přípravou, budu moc ráda.

Hezké podzimní dny. J.F.

 •  

13. října 2019

 • Chválím děti za práci v tomto týdnu. Více jsme hlídali chování a dodržování pravidel. U některých dětí se projevilo menším počtem vybarvených obrázků v notýsku. Ale jinak zlepšení. Hurá. 🙂
 • V pondělí startuje projekt Zdravíkov. Místo tělesné výchovy budeme mít matematiku. Děkuji za vyplnění dotazníku.
 • Ve středu a ve čtvrtek nebudu ve škole. Jedu na školení. Děti budou mít suplování. Nebudu dávat dětem domácí úkol.
 • Chválím děti (i některé maminky), které nám nasbíraly lístečky ze stromů. Poznávali jsme je. Většina dětí již názvy stromů umí. Budeme je ještě opakovat. 🙂 Opět vyrazíme za poznáváním do okolí školy.
 • Cvičení na dělení slov na hlásky a zpět dopadlo u většiny dětí velmi dobře. Někdo ještě potřebuje trénovat. Dávejte dětem kratší slova (4 – 5 písmenková). Pokud dítě zvládá, přidávejte obtížnější slova. Trénujte každý den chvilku.
 • Stále dohlížíme na správné sezení, držení tužky a pořádek na pracovním místě. Mnoho dětí si už hlídá. Za to je moc chválím. 
 • Ve čtvrtek 31.10. bude školní akce Halloween. Děti mohou přijít v halloweenských převlecích a maskách. Výuka bude probíhat v převlecích. V tento den půjdeme na tělocvik ven. Půjdeme se projít po Úvalech. Pohoštění pro děti je vítáno. 🙂

Přeji pohodový týden. J.F.

6. října 2019

 

 • Fotografie – děti měly přinést sadu fotografií. Pokud nejste spokojeni s fotografiemi, je možné je vrátit. Prosím přinést do pondělí zpět.
 • Zdravíkov – v pondělí 7.10. dostanou děti obecné informaci o tomto projektu. Prosím o důkladné přečtení, vyplnění a přinést do konce týdne zpět. Tento formulář bude předán lektorce v pondělí 14.10. na první lekci, která začíná v 10.00 hodin a končí v 11.40 hodin. Celý projekt má 6 setkání po 2 vyučovacích hodinách. Celý projekt odpovídá školnímu vzdělávacímu programu – prvouka, český jazyk, pracovní činnosti, tělesná výchova, OSV – osobnostně sociální výchova. Cena bude 392 Kč za žáka. Již jsem zadala platbu do Bakalářů. Prosím rodiče o kontrolu stavu účtu a doplnění financí.
 • V pondělí také dětem rozdám přihlášku na komunikační kroužek. V případě zájmu prosím přinést třídní učitelce. Předám lektorce.
 • V tomto  týdnu byla kázeň některých dětí opakovaně velmi neuspokojivá. Děti byly v kroužku pokárány a celou situaci jsme probrali. Zatím to nechávám takto mezi námi. Pokud se bude opakovat, budu adresně informovat rodiče, aby pomohli s nápravou.
 • Některé děti neměly na TV švihadlo. Prosím o doplnění. Opět prosím maminky holčiček s dlouhými vlásky, aby měly na TV culík z důvodu bezpečnosti. Děkuji.
 • V případě zapomenutí pracovního sešitu je potřeba danou stranu doplnit doma. Prosím o důkladnou kontrolu aktovek a penálů.
 • Stále vedeme děti ke správnému sezení při psaní, pořádek na pracovním místě, ořezané tužky, pastelky, správné držení psacího náčiní. Chválím mnoho dětí, které si již toto hlídají. 🙂 Některé děti stále mají co napravovat. Dbejme na jejich zdraví. 🙂
 • Začínají pomalu přibývat písmenka. Je třeba je stále opakovat a procvičovat. Mnoho dětí již krásně rozděluje slova na hlásky a opačně. Někomu to stále činí potíže. Nevzdáváme to a trénujeme.
 • V tomto týdnu proběhne průzkumné cvičení na porozumění. Já budu říkat slova jako “ROBOT”, děti budou kreslit slova, která slyší. Ráda bych měla přesnější představu o tom, kdo to již zvládá a kdo ještě potřebuje čas.
 • DRUŽINA –  vzhledem k tomu, že si paní družinářka zlomila nohu, mají děti suplovanou družinu. Od tohoto týdne budou mít od pondělí do čtvrtka paní učitelku Hynčicovou. Bude to nepochybně pro všechny lepší!
 • V pondělí 21.10. pojedeme do divadla na představení Kocour Modroočko do divadla U Hasičů. Sraz před školou bude v 7.15 hodin, odjezd autobusu v 7.30 hodin. Předpokládaný návrat  kolem 12.00 hodin opět autobusem. Děti potom předám paní družinářce. Platbu jsem již zadala do Bakalářů. Může se ještě mírně změnit podle toho, kolik pojede dětí. Prosím o společenské oblečení do divadla, batůžek, svačinku, pití, dobrůtku, čip do jídelny a klíče od šatny.

Hezké podzimní dny. J.F.

29. září 2019

 • Chválím děti za práci ve škole. Snaží se a hezky pracují. Již máme za sebou skupinovou práci a komunikační hru. Vše se podařilo. Měli jsme z toho radost. 🙂
 • Již začínáme vyvozovat písmena. Budou teď rychle přibývat. Prosím o domácí opakování a procvičování, čtení písmen i větiček.
 • K domácí přípravě můžete využívat pracovní sešit Hrajeme si ve škole i doma. Je tam spousta úkolů. Klidně je možné se vrátit k úkolům, které jsme již dělali a procvičovat si. (Prosím, nepokračujte dále.) Není v našich silách udělat všechny úkoly.
 • Prosím dbejme na správné sezení při psaní a držení tužky. Stále to ve škole opakujeme, některé děti mají špatné návyky. Je třeba je změnit, jde o jejich zdraví!
 • ZDRAVÍKOV – děkuji všem rodičům, kteří vyjádřili podporu s projektem a jejich dítko se bude aktivně účastnit. Stále nemám vyjádření od všech rodičů. Pokud mi nedorazí vyjádření a vyplnění formuláře (viz mail poslaný v minulém týdnu), bude se účastnit pouze pasivně. Nesmí si připravovat svačinku…. Ještě zvažte, zda je tato situace pro vaše dítě dobrá. 🙁
 • Pomaličku budeme přecházet z pochval a smajlíků ke známkám. Určitě začneme výchovami. Pokud se něco nepodaří, bude v sešitě smajlík/mračoun. Trvám na opravě chyb. Dítě je poučeno, že pokud chyby najde, opraví, já napíšu známku. V jiném případě bude známka horší. 
 • Některé děti neměly na výtvarnou výchovu zástěru nebo staré tričko. Při práci s barvami neručím za ušpinění oděvů. Prosím doplňte do krabic ve třídě.
 • V sobotu 5. října 2019 bude v přízemí školy probíhat akce Jabkobraní. Přijďte se podívat na práce nejen našich dětí. Jste srdečně zváni.

Přeji hezké podzimní dny. J.F.

22. září 2019

 • Pochvala všem dětem za velkou snahu a práci ve škole. Většina dětí se velmi snaží a pracuje jak nejlépe dokáže. 🙂
 • Pravidelně kontrolujeme penály a aktovky. Je třeba mít stále ořezané tužky a pastelky. V průběhu dopoledne není ořezávání  možné. Chybějící pracovní sešity jsou velkou komplikací pro mě.
 • Čtení – již jsme začali vyvozovat písmenka. Stále je třeba si písmenka opakovat. Trénujeme rozdělování slov na hlásky a opačně, určování pozice dané hlásky – na začátku, uprostřed, na konci slova, povídání o obrázku, vymýšlení vět. Písmenka čteme i píšeme. Některým dětem už to jde pěkně, někdo ještě potřebuje čas. 🙂
 • Psaní – velmi dbáme na správné sezení, pořádek na lavici, držení tužky, rozcvičení ruky. Pracujeme také na úhlednosti projevu, méně tlačit na tužku, nepřetahovat, respektovat linky,… Je to těžké a nepůjde to hned, ale budeme na tom pracovat. 
 • Matematika – počítáme již do 5, poznáváme číslice 1 – 3. Číslice jsme modelovali různými materiály. Pracujeme také s kostkami, geometrickými tvary, počítáme, krokujeme, vytleskáváme, hrajeme na tělo apod.
 • V úterý se budeme fotit. Děkuji za vyplnění tabulky, popřípadě upřesnění počtu žádaných fotografií. Vše najdete v emailu. Fotky budou hrazeny z TF. Platbu zadám v úterý, až bude jasné, kdo se fotil.
 • Prosím o vyplnění krátkého dotazníku ohledně Putování Zdravíkovem. Dotazník i anotaci k celému projektu najdete v emailu.
 • Ve čtvrtek budeme tvořit výrobky na Jabkobraní. Prosím dejte dítku k svačince jablíčko. Děkuji.
 • V letošním školním roce neproběhne sběr papíru z důvodu změny podmínek nevýhodných pro ZŠ.
 • Některé děti stále chodí na špatnou hodinu ve středu ráno. Prosím, ujasněte dítěti, zda má jít do třídy nebo do ranní družiny. Dítě, které dorazí špatně, musím odvést zpět do šatny a paní Konečná ho odvede do ranní družiny.  Je to pro nás velká komplikace.  Děkujeme za pochopení.
 • Prosím maminky holčiček, aby na Tv učesaly vlásky do culíku nebo copánku z důvodu bezpečnosti. Není vhodná čelenka nebo velké vyčnívající sponky. Děkuji. 

Přeji krásný začátek podzimu. J.F.

15. září 2019

 

 • Pochvala všem dětem za úspěšné zvládnutí dalšího týdne. Již jsme ve škole delší dobu, je to pro některé děti náročnější. 🙂
 • Prosím o pravidelnou kontrolu penálů, ořezávání pastelek a tužek. 
 • Někdo si už zapomněl pracovní sešity a neměl do čeho pracovat. Prosím o kontrolu a dohled rodičů nad domácí přípravou.
 • Děti dostaly růžový notýsek s hodnocením týdne. Berte to jako informační kanál a motivace pro děti. Někdo už má co napravovat. Od příštího týdne budeme vybarvovat každý den 2 obrázky dle chování a aktivní práce ve škole. Pokud bude méně obrázků vybarvených, něco není v pořádku.
 • Některé děti nemají úplný seznam věcí na výtvarnou a tělesnou výchovu. Chybí lepidla, štětce, kelímky, molitanové míčky,…Prosím o rychlé doplnění, abychom mohli s pomůckami pracovat. Děti pláčou a jsou smutné, když jim něco chybí.
 • Děkuji všem rodičům za spolupráci a trpělivost. 🙂

Přeji pohodový týden. J.F.

8. září 2019

 

 • Děkuji všem aktivním rodičům za účast na třídní schůzce. Moc děkuji za spolupráci a zvládnutí náročného začátku roku. 🙂
 • Chválím děti za zvládnutí prvního náročného týdne. Už to bude jen lepší. Máme zavedená třídní pravidla. Budeme pracovat na jejich dodržování. 🙂
 • Od pondělí se učíme dle rozvrhu. Nosíme si penál s ořezanými tužkami a pastelkami, barevné složky s pracovními sešity.
 • Každý den bude zadán krátký domácí úkol (pondělí – čtvrtek). Poznáte ho obrázkem domečku u daného cvičení. Úkoly zpočátku budou velmi motivační a krátké. Prosím důsledně dbejte na správné sezení, držení tužky,…
 • Ve středu bude první půlená hodina. Skupiny viz níže. 
 • Ve čtvrtek 2. hodinu půjdeme na vycházku s názvem – Jak správně chodit po Úvalech.
 • Děti budou chodit na oběd o 20 minut dříve před ukončením poslední hodiny, aby měly čas se v klidu najíst.

Skupina ranní (1B1): Vítek, Lenička, Adélka, Honzík, Míra, Marek, Adrianka, Anička F., Verunka F., Tomáš, Barborka, Vojta, Oskar

Skupina od 8.45 hodin (1B2): Verunka K., Max, Anička M., Eliška, Hani, Lucas, Zuzanka, Lucka, Anička V., Elenka, Pája, Anička Ž.

Hezký zářijový týden. J.F.

Milí prvňáčci,

vážení rodiče, zdravím Vás všechny po prázdninách. Doufám, že jste si všichni odpočinuli a nabrali síly na následující rok. Budu se těšit na setkání s Vámi v pondělí 2. září ve třídě 1.B v 8.00 hodin.

STARTUJEME 🙂

 • pondělí 2.9. –  8.00 – 8.45 hodin
 • úterý a středa 3. – 4.9. –  8.00 – 9.30 hodin
 • čtvrtek a pátek – 5. – 6. 9. – 8.00 – 10.30 hodin
 • Od příštího týdne již budeme fungovat dle rozvrhu (najdete v záložce rozvrh hodin).
 • V pondělí 2.9. proběhne slavnostní zahájení školního roku. Děti dostanou klíček od šatní skříňky. Od úterý se už přezouváme. S sebou po celý týden penál, bačkory, svačinu, pití a dobrou náladu.
 • Do konce tohoto týdne přinést: věci na tělocvik – v tašce nebo v sáčku, věci na výtvarnou výchovu – uklidíme do barevných krabic ve třídě, podsedák, košíček nebo krabici do lavice,  případně květinu na okno. VŠECHNY VĚCI PROSÍM PODEPSAT!
 • V tomto týdnu budeme končit dle výše uvedeného rozvrhu. Přivedu děti do šaten. Pokud budou mít doprovod, odchází domů. V jiném případě zůstávají v družině.
 • Ve čtvrtek 5. září bude organizační třídní schůzka v 17.00 hodin ve třídě 1.B. Na programu bude organizace školního roku, pravidla, seznámení s bakaláři, stránky třídy, spolupráce s družinou… Budu se těšit. 🙂 S SEBOU – 30 – 40 KUSŮ EUROOBALŮ DO ŠANONU.

Přeji úspěšný start do nového školního roku. 😀

Jana Formandlová

9. – 13.3. 2020

1.B týdenní plán - Formandlová

PředmětTémaUčebnicePracovní sešit
ČteníO zvířatech
Čtení s porozuměním
Už čteme a píšeme sami
S. 24 - 26
Úsměvné starosti vrabce Kašpara
PsaníVyvozování psacích písmen - y, v, V- opis, přepis písmen, slov, větPís. s. 22 - 25
MatematikaSčítáme a odčítáme do 15
Slovní úlohy
Hodiny
2. díl - 15 - 17
PrvoukaChováme domácí zvířata - mazlíčci
Rozumíme chování zvířat
s. 47 - 48
en flag Informace pro skupinu A52 – Olga Fernando

Informace z výuky AJ – Olga Fernando
ze dne: 13.5.2019
informace k výuce: Chválím žáky za prezentace videí svého pokoje a zvířátka nebo dne. Žáci podali pěkné výkony. Nyní mají za úkol si připravit povídání o městě (kde žijí nebo dle vlastní volby). K povídání si mohou připravit plakát. Osnovu jsme si upřesnili. Úkol je hodnocen. Mají na to týden.

color="purple">Nyní čekáme na výsledky soutěže CUP.

Každý týden budeme psát test na opakování - slovíčka z učebnice i z časopisu JUMP, větná spojení, popis obrázku atd.

Děti mohou trénovat angličtinu pomocí aplikace "duolingo". Za 200 nasbíraných bodů dostanou malou jedničku. Abych mohla kontrolovat, je třeba v profilu nastavit "sdílení" - sdílet pokroky s: fernando@zsuvaly.cz, sekce nebo třída: crew 4. (přihlašovací údaje z loňského roku).

Děti mají možnost procvičovat online přímo v aplikaci k učebnici PROJECT na www.projectonlinepractice.com (přihlašovací údaje jsou na štítku v pracovním sešitě). Přihlašovací údaje pro naší skupinu:
- class name: crew 5ab
- class ID: C-768-836-0152


probrané učivo:U: do str. 61
PS: do str. 51/5
Slovíčka v PS: 84 celá lekce 5, až do slova "welcome"
JUMP: April
Opakujeme: vazbu there is/are, předložky místa, předložky času, město a minulý čas pravidelných sloves a příklady nepravidelných sloves především WAS / WERE, go - went, see - saw, meet - met, u pravidelných koncovka - ed

pomůcky na AJ:učebnice Project 1
pracovní sešit k učebnici Project 1
psací potřeby
linkovaný sešit A5 - na zápis z hodiny
linkovaný sešit A5 - na testy
(děti mohou pokračovat v sešitech z loňska)
portfolio (desky) A4 na pracovní listy
na procvičování: www.britishcouncil.org/learnenglishkids
duolingo
www.helpforenglish.cz
www.oup.com/elt/project

www.projectonlinepractice.com

Angličtina na doma

Výuka angličtiny od 25.5.2020 - domácí procvičování
Chtěla bych Vás informovat o výuce AJ od pondělí 25.5. Výuka bude probíhat převážně distančně. Budu zadávat žákům úkoly na celý týden na www stránky třídy, jako tomu bylo doposud. Současně připravuji krátké vsuvky pro učitele a asistenty ve škole, kteří pokud bude možné, budou žákům pouštět krátká videa a písničky. Tato forma opakování nenahrazuje distanční výuku.

V případě dotazů mě prosím kontaktujte.
na týden:
8.6.-15.6.Cvičení na doma

NOVÉ
Pupil´s Book - str. 41/3
- podívej se na obrázky 1-8 a pojmenuj
- 1 - head / 2 -shoulder / 3 - knees / 4 - toes / 5 - eyes / 6 - ears / 7 -mouth / 8 - nose
- poslechni si nahrávku a ukazuj na obrázky

- poslechni si ještě jednou a můžeš ukazovat na sobě

Pupil´s Book - str. 41/4
- poslechni si nahrávku a zkus opravit podle obrázku (srávná barva, velikost, apod.), také si ukazuj na části těla


Písnička "Hlava, ramena, kolena, palce" - Head and shoulders....

Pracovní list Pracovní list - tělo nahrávky 42 a 45
- pracovní list si vytiskni pokud můžeš
- návody ke cvičení jsou na pracovním listu
- nahrávka č. 42 ke cvičení 1

- nahrávka č. 45 ke cvičení 3


Opakování
Části těla - VIDEO - Body parts

PÍSNIČKA s pohybem If you are happy ...

ČÁSTI TĚLA - poslouchej a ukazuj si na části těla části těla


Můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.

VIDEA / PÍSNIČKY - na doma a ve škole
VIDEO s PÍSNIČKOU - hlava, ramena, kolena, palce Head and shoulders....

VIDEO - https://youtu.be/8irSFvoyLHQ krátké rozhovory

VIDEO - dialogy, děti mohou opakovat rozhovory ve dvojicích
https://youtu.be/bCc1fLHCBlc

VIDEO - rodina family

HÁDANKA - hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

PÍSNIČKA - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)

PÍSNIČKA - předložky: prepostions - děti si ukazuji předložky pomocí ruky (znají ze školy)

- video na "where" (kde): video - where
1.6.-8.6.Cvičení na doma
Části těla - VIDEO - Body parts

PÍSNIČKA s pohybem If you are happy ...

ČÁSTI TĚLA - poslouchej a ukazuj si na části těla části těla

NOVÉ
Pupil´s Book - str. 40/1
- podívej se na obrázek a pojmenuj si postavy
- poslechni si nahrávku a ukazuj na části obličeje a opakuj

- poslechni si ještě jednou a ukazuj na svém obličeji a opakuj
- poslechni si druhou nahrávku, ukazuj si na obrázku

- poslechni si ještě jednou, zastavuj a opakuj

Samozřejmě můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.

VIDEA / PÍSNIČKY - na doma a ve škole

VIDEO - https://youtu.be/8irSFvoyLHQ krátké rozhovory

VIDEO - dialogy, děti mohou opakovat rozhovory ve dvojicích
https://youtu.be/bCc1fLHCBlc

VIDEO - rodina family

HÁDANKA - hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

PÍSNIČKA - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)

PÍSNIČKA - předložky: prepostions - děti si ukazuji předložky pomocí ruky (znají ze školy)

- video na "where" (kde): video - where
25.5.-1.6..Cvičení na doma
OPAKOVÁNÍ
Pupil´s Book - str. 20
- pojmenuj předměty, hračky v pokoji
- poslechni si nahrávku a ukazuj na obrázku


- poslechni si další nahrávku a opakuj věty


Pupil´s Book - str. 21/7
- poslechni si písničku, ukazuj na obrázek a zaspívej si


NOVÉ
Pupil´s Book - str. 39/11
- podívej se na obrázky příběhu a pojmenuj si postavy a zvířátka
- poslechni si příběh

- při dalším poslechu zkus zopakovat věty

Samozřejmě můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.

VIDEA / PÍSNIČKY - na doma a ve škole
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)

- písnička předložky: prepostions - děti si ukazuji předložky pomocí ruky (znají ze školy)

- video na "where" (kde): video - where

- video - dlouhé asi 35 min, může se rozložit na více částí, jednoduché krátké rozhovory
Domácí procvičování v době uzavření školy
Níže je seznam úloh. Děti si mohou opakovat na přeskáčku, ideálně každý den chvilku. Můžete jim pustit anglické video, písničku. Pro cvičení používejte učebnici. U úloh je vždy číslo stránky a cvičení a pokud je s poslechem, tak pod zadáním je nahrávka. Vyzkoušejte to. Pokud by děti chtěly k nějaké jiné stránce nahrávku, dejte vědět a já doplním. Průběžně budu doplňovat o další cvičení. Vždy jednou týdně budu aktualizovat automaticky, na přání i během týdne. V případě dotazů mě prosím kontaktujte přes e-mail nebo Bakaláře. Rovněž pokud jsem on-line můžete využít Google Hangouts.
na týden:
19.5.-26.5.nejprve si zopakovat:
- zopakovat co máme v penálu - děti si vezmou penál a vyjmenují co mají, pastelky spočítají a řeknou barvy, mohou si zopakovat říkadlo ze str. 11
- zopakovat říkadlo str. 35 a ukazovat na obrázky v učebnici


pracovní list:
pracovní list - k nahrávce 33
- pokud můžete prosím vytiskněte, pokud ne děti si mohou přemalovat na papír nebo budou jen ukazovat
- prohlédni si obrázky, a pojmenuj vše co vidíš
- při prvním poslechu si ukazuj prstem na obrázky jak jdou po sobě.
- nahrávka má dvě části - první říká pán, druhou paní
- připrav si dvě barevné pastelky
- druhý poslech: poslechni si nahrávku ještě jednou a spojuj obrázky první pastelkou (to co říká pán) - myška se musí dostat k sýru, můžeš si i zastavovat nahrávku
- poté si vezmi druhou pastelku a poslouchej paní - rovněž spojuj obrázky
- budeš tam mít dvě trasy pro myšku
- po vypracování pokud můžete mi prosím pošlete kopii e-mailem.
- nahrávka k pracovnímu listu

Na závěr:
- poslech písničky ze str. 37

- zopakovat si předložky s písničkou z minulých lekcí prepostions

Samozřejmě můžete pouštět dětem videa a písničky z minulých lekcí.
12.5.-19.5.Na tento týden něco nového
Pupil´s Book, str. 37/7 - písnička
- podívej se na obrázek, pojmenuj, co už dovedeš
- řekni si jména postav, pojmenuj zvířátka.
- poslechni si nahrávku a zazpívej si písničku


Video na zpestření:
- poslouchej a zpívej s pohybem If you are happy ...
- poslouchej a ukazuj si na části těla části těla
---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:

- zvířátka animals - slovíčka
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where
5.5.-12.5.Na tento týden něco nového
Pupil´s Book, str. 36/4 a 36/5
- podívej se na obrázek, pojmenuj, co už dovedeš
- nová slovíčka: big /velký, small / maly, dirty /špinavý, clean / čistý, long / dlouhý, short / krátký
- poslechni si si nahrávku a opakuj slova


- poslechni si druhou nahrávku, ukazuj na obrázek, při dalším poslechu opakuj


zopakovat si:
Pupil´s Book, str. 35/3
- podívej se na zvířátka z výstavy, pojmenuj si je
- poslechni si říkadlo, zopakuj hezky v rytmu a ukazuj na obrázky


Pupil´s Book, str. 35/4
- podívej se na obrázky, každý má své číslo, řekni anglicky
- poslouchej nahrávku a řekni číslo---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:

- zvířátka animals - slovíčka
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where
28.4.-5.5.Milé děti, chybíte mi! Chválím Vás, že si opakujete a posílám další úkoly:

opakování "starých" písniček:
Pupil´s Book, str. 7 - rainbow song, můžeš si ukazovat a zpívat:

Pupil´s Book, str. 13 - How are you?

Pupil´s Book, str. 19 - little monsters with colours:

NEW - nové:
Pupil´s Book, str. 35/3
- podívej se na zvířátka z výstavy, pojmenuj si je
- poslechni si říkadlo, zopakuj hezky v rytmu a ukazuj na obrázky


Pupil´s Book, str. 35/4
- podívej se na obrázky, každý má své číslo, řekni anglicky
- poslouchej nahrávku a řekni číslo

---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:

- zvířátka animals - slovíčka
- hádanka hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where
21.4.-28.4.S dětmi můžete opakovat cvičení a videa z předchozích týdnů a přidám několik nových cvičení:

Nejprve si zopakujeme zvířátka animals - slovíčka

Zahraj si hádanku se zvířátky - hádanka, poslouchej a opakuj, zkus uhodnout co vidíš

A teď učebnice
Pupil´s Book: str. 34/2
- nejprve se podívej na obrázky, řekni co vidíš
- poslouchej, opakuj slovíčka ukazuj si na zvířátka (nahrávka 27)


Pupil´s Book: str. 34/1
- teď si poslechni příběh, ukazuj si na obrázek, můžeš si i zastavovat nahrávku a opakovat (nahrávky 26).

---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where14.4.-21.4.S dětmi můžete opakovat cvičení a videa z předchozích týdnů a přidám několik nových cvičení:

Učebnice str. 32/1
- nejprve se podívej na obrázky, řekni co vidíš
- poslouchej, zopakuj a řekni číslo obrázku, nahrávku si zastavuj (nahrávka 23)


VIDEO - na slovní zásobu:
zvířata - animals zvířata - slovíčka

písnička - Old MacDonald had a farm
Old MacDonald had a farm - slow (pomalejší)
Old MacDonald had a farm - faster (rychlejší)
---------------------------------------------------------------------------
VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- Písnička – Please / Thank you: song - please, thank you
- počítání 1-10 counting 1-10
- písnička hračky: toys
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): prepositions
- písnička předložky: prepostions
- hračky slovíčka: toys - vocabulary
- video na "where" (kde): video - where31.3.-7.4.S dětmi můžete opakovat cvičení a videa z předchozích týdnů a přidám několik nových cvičení:

Učebnice str.27 / 7 - písnička
- poslouchej a přidej se, při prvním poslechu ukazuj na obrázky, při druhém poslechu můžeš tancovat (nahrávka 11)


Učebnice str. 28/9
- poslouchej, ukaž si a zopakuj podle nahrávky (nahrávka 14)


Učebnice str. 29/11 - příběh
- pojmenuj si postavičky a poslechni si příběh, sleduj obrázky
nahrávka ke cvičení:

Učebnice str. 30/1 - poslechni a říkej
- podívej se na paletu barev, pojmenuj je
- poslechni, opakuj a říkej (nahrávku si můžeš zastavovat)
nahrávka ke cvičení:

Učebnice str.30/2
- můžeš si udělat doma pokus a zjistit, jaká barva vznikne, když dvě smícháš, anglicky si ji pojmenuj.

NOVÉ VIDEO:
Písnička – Please / Thank you - https://youtu.be/zXIxDoCRc84
- písnička na opakování „thank you“ , „Please“ , „Can I have ....“ , „Here you are“ ......
- Děti opakují a mohou vyndávat školní pomůcky podle slovíček z penálu


VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- počítání 1-10 https://youtu.be/xNw1SSz18Gg
- písnička hračky - toy song: https://www.youtube.com/watch?v=eb53_Kdc1XI
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U
- písnička předložky: https://www.youtube.com/watch?v=8F0NYBBKczM
- hračky slovíčka: https://www.youtube.com/watch?v=wMWcBIAHOHY
- video na "where" (kde): https://www.youtube.com/watch?v=PKFgBK5fbfc


nahrávky k učebnici na přáníUčebnice str, 28/10 (nahrávka 15)
24.3.-31.3.S dětmi opakujte cvičení a videa z předchozího týdne a přidám několik nových cvičení:
Učebnice str. 26/1 - děti si otevřou učebnici
- poslouchej nahrávku, ukazuj na obrázek podle toho co slyšíš a opakuj (nahrávka 8)


Učebnice str. 26/2 - s učebnicí
- poslouchej, opakuj a ukaž / zahraj - hráli jsme ve škole (nahrávka 9)


Učebnice str.27 / 7 - písnička
- poslouchej a přidej se, při prvním poslechu ukazuj na obrázky, při druhém poslechu můžeš tancovat (nahrávka 11)


NOVÉ VIDEO:
Procvičování s písničkou počítání 1-10 https://youtu.be/xNw1SSz18Gg
- poslouchej, opakuj ukazuj na prstech a rovněž pohyb podle videa

VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- písnička hračky - toy song: https://www.youtube.com/watch?v=eb53_Kdc1XI
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U
- písnička předložky: https://www.youtube.com/watch?v=8F0NYBBKczM
- hračky slovíčka: https://www.youtube.com/watch?v=wMWcBIAHOHY
- video na "where" (kde): https://www.youtube.com/watch?v=PKFgBK5fbfc


17.3.-24.3.Opakování s učebnicí - žáci používají obrázkovou předlohu:
- říkadlo str. 11/3 - žáci opakují s nahrávkou a ukazují (record 22):

- příběh str. 15/11 - žáci poslouchají, opakují a mohou si zahrát (record 32)

- počítání str. 16/1 - žáci čtou a počítají (příklad: 1. four chairs and three chairs is seven chairs)
- počítání podle poslechu str.16/2 - žáci poslouchají a odpovídají výsledek, můžete zastavovat, aby měli více času (record 33)


Oblíbené - děti Vám mohou ukázat, co si pamatují:
- příběh "Blue Monster" : str. 9/11 - poslech, opakování a ukázat prstem na obr. (record 17)

- říkadlo s barvami a příšerkami: str. 19/4 - dětí říkají a ukazují / hrají slovesa (record 40)

- příběh "Maskman car" str. 23/11 - děti sledují a ukazují na obrázky, poslouchají a říkají (record 51)

- úkol k příběhu "Maskmen car" str.23/12 - děti poslouchají nahrávku a odpovídají "yes" pokud je oznámení pravdivé, "no" pokud nepravdivé (výsledky: 1.yes, 2.no, 3.no, 4.no, 5.no, 6. yes)


VIDEA a PÍSNIČKY - pro zpestření a opakování:
- písnička hračky - toy song: https://www.youtube.com/watch?v=eb53_Kdc1XI
- písnička předložky "in, on, under, by" (v, na, pod, vedle - my jsme se učili "next to"): https://www.youtube.com/watch?v=DHb4-CCif7U
- písnička předložky: https://www.youtube.com/watch?v=8F0NYBBKczM
- hračky slovíčka: https://www.youtube.com/watch?v=wMWcBIAHOHY
- video na "where" (kde): https://www.youtube.com/watch?v=PKFgBK5fbfcInformace k výuce pro skupinu 1B1 a 1B2 – Olga Fernando

Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá jednou týdne. V hodinách budeme pracovat s učebnicí a pracovním sešitem Kid´s Box 1, nakladatelství Cambridge. V hodinách budeme dětem pomáhat vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti učebnici a pracovní sešit. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Nahrávky na domácí poslouchání budu průběžně ukládat na www stránky třídy. Děti budou mít za úkol (ideálně) každý den poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis do tabulky v učebnici a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Probranou slovní zásobu budu postupně doplňovat na www stránkách. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budu hovořit především anglicky. Pracovní sešit si budou děti nechávat ve škole.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů mě prosím kontaktujte.

Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok

únor – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 15 - 27
poslech_aj_21-27
Slovní zásoba: Family: mother , father, sister, brother, baby
everybody, take, this, that, have, has, hear, see, can, can´t, oh dear, which, long, short, slim, fat, old, young, beautiful, ugly, sad, happy, big, little, small, bag
Slovní spojení / věty:Please touch your…, Listen and colour….., What colour is the …..? , Colour the …. Let´s sing., I have., You have., He has., She has., IWho is …?, Where is my… ?, Where are you?, Point to…., Listen to the story., How many …?, Let´s chant. , Tick. , There are ….. .
Příběhy a říkadla:Family
Písničky:Family

listopad – leden
Poslech nahrávek - doma:poslech_aj 11-20
postupně budu doplňovat
Slovní zásoba:fine, happy, sad, thirsty, hungry, angry, with, activity book, school, song, sing, count, toys, computer, car, doll, ball, train, bike, black, brown, grey, white, next to, under, on, in, box, here, there, everywhere, you´re, big, little, point, please
Slovní spojení a povely:How are you? , Who´s that?, What colour is the .....? , He is …., She is…. , Listen and colour., Look at the....., What is this picture?, I am a ..., Is this a...? ,No, it is a ...., Yes, it´s a ..... , I am pointing to ...... , Where´s the .... ?, It´s in ...., It´s under ..... , It´s on ...... , It´s above........ , Here´s the ..... , Circle the odd one out., Can you see... ? , Commands - cut and paste, name, stop
Příběhy a říkadla:The eraser
Colours
Písničky:How are you?

září – listopad
Poslech nahrávek - domaposlech-aj 1-10
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, goodbye, thank you, please, book, school, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Simon, Suzy, Stella, Mr and Mrs Star, Maskman, Marie, Monty, story, up, down, puppet, again, shoe, kite, apple, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, shoe, seen, me, draw, line
book, pen, pencil, table, chair, classroom, school, eraser, school bag
Slovní spojení a povely:I´m..., You are....,, We are …, Stand up!, Sit down!, Please., Thank you., You are welcome!, Please come here. , Close the door, please. , What´s your name? How many ...... are there?, Let´s sing., What´s this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , How old are you? , How are you? Let´s count.
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A blue monster (story)
Numbers 1-10 (chant)
Písničky:10 Little Robots
Rainbow song
A World of Colours

duben – červen

MěsícDatumČasNázev akceVíce info
září2. září
8.00 - 8.45Zahájení školního roku
3. - 6.9.
Kurz Osobnostně sociální výchovyPotřebujeme pouze penál
5.9.17.00 hodinTřídní schůzka v 1.B
12.9.9.00 hodinJak správně chodit v Úvalech
24.9.Focení dětí
říjen21.10.7.30 - 12.00Kocour Modroočko - divadlo U Hasičůzačátek představení v 9.30 hod, hrazeno z TF
listopad6.11.?Workshop s drumbeny (hra na bubny)?
11.11.1. - 2. hodinuZdravíkov - 2. setkání
21.11.7.30 - 12.00 Příhody včelích medvídků - divadlo U Hasičůzačátek představení v 9.30 hod, hrazeno z TF
28.11. 8.00 - 11.40vánoční dílnytvoření na vánoční jarmark ve spolupráci s rodiči
30.11.Vánoční jarmark
prosinec5.12.Čertoviny
9.12.3. - 4. hodinaZdravíkov
16.12.8.00 - 11.40Kde se vzaly Vánoce (od 10.30 hod)divadlo Horní Počernice, 60 Kč + bus, hrazeno z TF
20.12.8.00 - 11.40vánoční besídka
leden13.1.10.00 - 11.40Zdravíkov
21.1.8.00 - 9.30Já písnička50 Kč/žák
30.1.10.50 - 11.40Slavnostní předávání prvního vysvědčení
únor11.2.17.00 - 19.00Písmenková slavnost pro rodiče
10.2.8.00 - 9.40Zdravíkov
19.2.7.30 - 12.30Muzeum smyslů - pojedeme vlakem150 Kč/žák
březen12.3. 7.45 - 13.00Divadlo Minor - Libozvuky200 Kč /žák
13.3.Den otevřených dveří
23.3.10.00 - 11.40Zdravíkov
24.3.7.15 - 12.30Začarovaný les - divadlo U Hasičů, 200 Kč
24.3.Kudy chodí písničky - pěvecká soutěž
duben1.4.10.00 - 11.30Velikonoce - knihovna
22.4.Den Země
26.4. - 30.4.Příběnice - škola v přírodě
květen5.5.7.15 - 12.30Exkurze do mýdlárny Boemi - cena 120 Kč + bus
6.5.9.00 - 10.30Knihovna - Básničky pro prvňáčky
červen1.6.Den dětí
17.6.9.00 - 10.30Pasování prvňáčků na čtenáře, Městská knihovna Úvaly
24.6.Cvičení CO
26.6.vysvědčení
29. - 30.6.ředitelské volno

Odkazy, na kterých najdete stránky k procvičování učiva

https://www.matika.in/cs/

https://matematika.hrou.cz/

https://rysava.websnadno.cz/Matematika-3rocnik.html

https://rysava.websnadno.cz/ceskyjazyk_3.roc/bp1.html

https://rysava.websnadno.cz/Prvouka-3rocnik.html

https://skolakov.eu/cesky-jazyk-3-trida/

                                           

Omlouvání zameškaných hodin

 • Zákonný zástupce je povinen informovat třídního učitele do 3 pracovních dní o nepřítomnosti žáka jakýmkoli způsobem – ústně, telefonicky, SMS, email, ŽK
 • Po ukončení absence omlouvá zákonný zástupce nepřítomnost dítěte do žákovské knížky ihned po nástupu do školy

Systém hodnocení v ŽK

 • váha 1 – aktivita v hodině, práce ve výchovách, skupinové práce, čtení textu, pětiminutovky…
 • váha 2 – testíky 5 – 15 minut, diktáty, přepis, přednes básně, práce s textem,…
 • váha 3 – čtvrtletní, pololetní, závěrečné práce

Čtení

Čtení patří k nejdůležitějším dovednostem potřebným pro další vzdělávání, sebevzdělávání a celoživotní vzdělávání. Proto budeme této dovednosti věnovat hodně času a prostoru, aby čtenářská gramotnost zajistila čtenáři pozitivní přístup ke čtenému, působila pozitivně na jeho další rozvoj. Pro děti je čtení nepochybně velmi těžká disciplína, dá jim to mnoho práce, aby text správně a plynule přečetly. Potřebují hodně soustředění k porozumění nejen toho, co četly, ale také je třeba přemýšlet o vztazích, souvislostech, předvídat, co se asi stane apod.

Proto věnujeme čtení co nejvíce času, abychom daného cíle co nejdříve a uspokojivě dosáhli.

Čtenářské dílny

Ve čtenářských dílnách se věnujeme společné četbě – F. Nepil – Já Baryk. Jde o společné zážitkové čtení. Každému měsíci odpovídá jedna kapitola. Nejdříve si povídáme o daném měsíci, co se děje s přírodou, se zvířaty, rostlinami, co dělají lidé a děti. Také se snažíme předvídat, co asi bude Baryk řešit, s jakým zvířetem se setká,… Následuje samotné čtení, které je rozděleno na dvě části. V průběhu čtení si vysvětlujeme neznámá nebo méně používaná slova. Na závěr dětského čtení si děti poslechnou čtený text ještě jednou v mém podání. Na závěr si svými slovy řekneme, o čem jsme četli. V druhé hodině také náš zážitek zaznamenáme do sešitu – Čteme, píšeme a přemýšlíme. Různými technikami a metodami se snažíme uchovat obsah či zážitek z přečteného textu. Někdy doplníme ilustrací.

Čtenářské dílny jsou také naplněné prací s vlastní knihou. Jde o prezentaci svojí knihy. Vyhledat název knihy, autora, ilustrátora, nakladatelství apod. Důležité je, aby děti dokázaly svoji knihu představit, říci krátce o čem je, ukázat nějaké obrázky a také přečíst ostatní krátkou ukázku. Tímto způsobem budeme pracovat s knihami po podzimních prázdninách.

Práce s odbornými texty vyžaduje zároveň práci s informacemi, které již dítě zná, něco ví, a zároveň další informace od čteného textu očekává. Nejdůležitější je uvědomění si, co již vím a co bych chtěl vědět. V tento okamžik budeme pravidelně využívat metod kritického myšlení, které vedou k porozumění a práci s textem.

BRAINSTORMING

Cílem je shromáždit co nejvíce názorů na daný problém, hledat cesty k řešení problému, shromáždit informace o daném problému, možnost vyslovit nápady a myšlenky, prostor pro diskusi.

Postup: Děti si nápady zapisují samostatně, ve skupině. Všechny nápady shromažďuje učitel – zapisuje na tabuli, na papír,  ….slouží jako impuls k přemýšlení, řešení problémů atd.

POJMOVÁ, MYŠLENKOVÁ MAPA

Uplatňuje vědomosti, zkušenosti, prohlubuje poznání, zpřesňuje vztahy mezi pojmy,.. Učí srovnávat, hodnotit, vysvětlovat, interpretovat, učí se učit, tvoří se názor na problém. Děti se učí hledat souvislosti, třídit pojmy, hledat otázky a odpovědi apod.

Postup: doprostřed velkého papíru  napiš pojem, problém, otázku a zakroužkuj. Rozvíjej dané téma formou dalších bublin, větví apod. Je možné pracovat nejen se slovy, ale i s obrázky, s barvami apod.

I.N.S.E.R.T.

Slouží k pozornému vnímání textu při prvním čtení, uvědomovat si, co čtu. Hned pracuji s informacemi. Na konci každého řádku, věty si dělám dohodnuté značky.

fajfka – danou informaci jsem věděl nebo jsem si ji myslel

mínus – daná informace je v rozporu, co jsem si myslel, myslel jsem si to jinak

plus – nová informace

otazník – chtěl bych se ještě dozvědět

Dané značky v textu je možné prodiskutovat ve skupině. S informacemi pracujeme dále ještě ve formě tabulky. Do každé kolonky zapisujeme 1 – 3 ucelené informace.

PĚTILÍSTEK

Učí přesně formulovat myšlenky, upevňuje nové téma, pojem, pochopení, snaha stručně shrnout téma, názor, postoj. Struktura má pět řádků:

1.řádek – 1 slovo (podstatné jméno, název, téma ) např. Kočka

2.řádek – 2 slova (přídavná jména, vyjadřují, jaké podstatné jméno je) např. divoká, roztomilá

3. řádek – 3 slova (slovesa, děj, co kdo dělá, činí, koná) např. mňouká, loví, přede

4. řádek – 4 slova (věta, souvislé vyjádření) např. Kočka domácí je savec.

5. řádek – 1 slovo (synonymum, vyjádření podstaty, pocitu,..) např. Číča

Škola v přírodě – Příběnice u Tábora

Místo: Penzion Příběnice u Tábora

Termín: 26.4. – 30.4. 2020

Organizátor : CK Robinson, Zdeňka Křížová, Jana Formandlová

Účastníci: žáci z 1.A, z 1.B ze ZŠ Úvaly

Doprava: autobusem od školy, příjezd opět ke škole

Program: Z pohádky do pohádky

Cena: 3 950 Kč

V ceně je zahrnuto:

 • Ubytování
 • Strava – 5x denně včetně pitného režimu
 • Doprava autobusem tam i zpět
 • Instruktoři, zdravotník
 • Cestovní pojištění
 • Celodenní výlet do Tábora – vstup do ZOO, balíček
 • Drobné odměny

Napište třídní učitelce

6 + 4 =