Vyberte stránku

Vážení rodiče,

nacházíte se na stránkách třídy 1. A  ZŠ Úvaly, naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Šárka Zahrádková

Kontakt

 

Třída: 1. A

zahradkova@zsuvaly.cz

 

Aktualizace 15.10.

Krásné nedělní dopoledne,

děkuji všem rodičům i prarodičům za pestré a chutné občerstvení na naše první „pohádkové spaní“ ve škole. Děti nadšeně procházely prázdné chodby, navštívili jsme Čítárnu, kde každá skupinka představila pohádku se svou vlastní ilustrací a hlavní postavou. Celým „spaním“ mně byla velkou podporou třídní asistentka Terezka a devět mých bývalých prvňáčků. Děkuji. 🙂

Následující týden bude probíhat výuka dle rozvrhu. V pondělí 23.10. pojedeme do Prahy do divadla. Podrobnější informace týkající se této akce Vám během tohoto týdne napíšu. Od čtvrtka 26.10. máme podzimní prázdniny.

V Živé abecedě jsme skončili na straně 29. Procvičujeme vodorovné, svislé a šikmé čáry. Používáme mazací tabulku. Písmeno a hláska S, s – vyhledávání všech čtyř tvarů v textu.

Matematika – strana 19

Prvouka – strana 13

Hezkou neděli. 🙂

 

Aktualizace 7.10. 

Hezké sobotní dopoledne,

rodiče, kteří dětem zaplatili poplatek do soutěže Stroj na jedničky, prosím, aby nezapomněli aktivovat svůj účet. Kartičku mají žáci u sebe.

Spaní ve škole : v pátek 13.10. se sejdeme v 17.30 hodin u školy. Děti během týdne přinesou domů „Přihlášku na spaní“. S Vaším podpisem vrátit prosím mně. Děkuji. Několik informací a stručný seznam věcí jsem Vám napsala a zaslala do zpráv do Bakalářů.

V Živé abecedě jsme na straně 23, vyhledáváme protiklady v obrázkovém textu. Chválím děti, které si přinesly a prezentovaly svou pohádkovou knížku. Vezměte si ji na naše „spaní“. Pracovní sešit matematiky máme hotový včetně strany 17. Škrtáním se připravujeme na odčítání. Geometrii budeme věnovat jednu celou matematiku – budeme skládat čtverce. Prvouka strana 12. S dětmi jsme si ukázali budovy v blízkém okolí školy. Všichni už víme, jak se jmenuje město, ve kterém bydlíme a známe i svou ulici.

Prosím zkontrolujte stav tužek a pastelek v penálu. „Špačky“  raději vyměňte. Děkuji. 🙂

Hezkou sobotu a neděli Vám všem.

Aktualizace 30.9.

Dobré ráno,

přes „zprávy v Bakalářích“ jsem Vám minulý týden posílala informace ohledně registrace čipu na využívání školní svačiny a mléka. Hudební pohádku zhlédneme 2.10. během pondělního dopoledne. Vyučování začíná jako obvykle v 8.00 hodin. Vybíráme 50 Kč.

Živou abecedu máme hotovou včetně strany 19. Děti dostaly novou básničku a procvičujeme pojmy : široký – úzký, vysoký – nízký, velký – malý, dlouhý – krátký a hodně – málo. Význam pojmů využíváme ve větách. V matematice jsme na straně 13.

Z důvodu stavby v okolí školy se ruší plánovaný sběr kaštanů a žaludů. Pokud máte již nasbíráno, ať děti přinesou do školy. Plody využijeme v matematice a v pracovních činnostech. Děkuji. 🙂

Přeji Vám všem krásný a slunečný zbytek prodlouženého víkendu.

Aktualizace 23.9.

Krásné sobotní dopoledne,

děkuji rodičům a dětem, které se zúčastnili sběru papíru.

Začali jsme pracovat se Slabikářem. Během týdne si ho budou děti brát domů, abyste se mohli podívat, co děláme. Proto prosím, připravujte aktovku s dětmi podle rozvrhu, ať nemají tašku zbytečně těžkou. Volné pracovní listy jim prosím zatím zakládejte a nechávejte také doma. Děkuji.

Prosím o kontrolu penálu. Obyčejná tužka a pastelky prosím alespoň třikrát v týdnu ořezat. Teď jsou nejvíce v „akci“, tak ať nemusíme polovinu z každé vyučovací hodiny ořezávat. 🙂

Máme první domácí úkol z matematiky v pracovním sešitě na straně 11, vpravo nahoře je ikonka „domečku“ – žák dokreslí objekty dle vlastního uvážení a spojí je s příslušnými poli s puntíky.

V pondělí 25.9. proběhne během dopoledního vyučování „Focení prvňáčků“. Prosím informaci do naší papírové žákovské knížky, kolik velkých a malých fotografii budete chtít. Se společnou velkou budu počítat pro každého žáka, ale pokud byste chtěli více i této společné, napište.

Tento týden bude zkrácený. Ve čtvrtek je státní svátek a v pátek ředitelské volno. Do školy jdeme naposledy ve středu a uvidíme se zase až v říjnu, v pondělí 2.10. 🙂

Užijte si podzimní víkend.

 

Aktualizace 15.9.

Hezké páteční odpoledne,

naše první divadélko jsme si užili a děti chválím za vzorné chování. Včera jsme probrali mnoho nových informací na třídní schůzce. Prosím rodiče, kteří se nemohli dostavit, aby si se mnou domluvili individuální konzultaci. Děkuji.

Od pondělí 18.9. až do pátku 22.9. bude probíhat sběr starého papíru. Kontejner bude přistaven před školou, kde si od Vás papír převezmou žáci 2. stupně, pod vedením paní učitelky Jany Šetkové. Prosím o nahlášení jména žákyně/žáka a třídu 1.A

Od 3.10. budeme sbírat kaštany a žaludy. Každý den, vždy od 7.30 do 7.50 hodin u bočního vchodu C-0 naproti bývalé MŠ (ulice V Podhájí).

Přeji Vám všem krásný víkend.

Aktualizace 9.9.

Krásné sobotní dopoledne,

první školní týden máme za sebou. 🙂 Od pondělí bude výuka probíhat dle rozvrhu. Najdete ho zde na našich stránkách, nebo na zadní straně „Žákovské knížky pro prvňáčka“ (děti ji mají ve svých aktovkách). Tam také zjistíte, zda Vaše dcera/Váš syn bude mít ranní, nebo odpolední půlenou hodinu. Pokud máme 4 vyučovací hodiny, tak končíme v 11.40 hodin. V úterý někteří žáci, ale v pátek celá třída končí ve 12.35 hodin.

Prosím, aby děti „notýsek“ do družiny nosily každý den do školy a rodiče tam zaznamenávali odchody. Děkuji.

Ve čtvrtek 14.9.2017 od 17.30 hod. proběhne v naší třídě 1.A třídní schůzka.

V pátek 15.9. pojedeme autobusem od školy do Prahy do divadla. Podrobné informace Vám poskytnu na třídní schůzce, kde také budeme vybírat na vstupné a dopravu 200 Kč.

Během tohoto víkendu Vám na Vaše emaily přepošlu informace ohledně „olympiády a mléka“ a prosím o sdělení na třídní schůzce, zda Vám emaily došly.

Užijte si „úvalské posvícení“

Aktualizace 2.9.

Dobrý den,

těším se na Vás v pondělí. Pro ty, kdo zavítají na tyto naše stránky již nyní, několik základních informací..

V pondělí se sejdeme v 8:00 a končíme cca v 8:30. V úterý a ve středu končí vyučování v 9:30, ve čtvrtek o hodinu později (tedy v 10:30) a pátek budeme mít do 11:20 hodin. Tento týden budu děti každý den doprovázet také s paní vychovatelkou na oběd. V dalším období bude výuka probíhat dle rozvrhu.

Hezký víkend, Šárka Zahrádková

 

 

 

en flag Informace pro skupinu –  1A1 – Olga Fernando

Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1). Hlavní hrdinkou je Chloe a její kamarádi, kteří pomáhají v dětech vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka a ke kladnému vztahu k přírodě. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti dva pracovní sešity a poslechové CD s nahrávkami k programu výuky. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Velký barevný sešit budeme používat téměř každou hodinu, budeme vybarvovat, spojovat, malovat, stříhat, lepit a tvořit drobné předměty z papíru. Do malého prázdného sešitu budeme lepit barevné obrázky s příběhy o Chloe. Sešity si boudou děti nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD dostanou děti domů a budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zápisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.
Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  1A1 – Olga Fernando
  

září – listopad

prosinec – březen

duben – červen

MěsícDatumČasNázev akceVíce info
září
říjen
listopad
prosinec
leden
únor
březen
duben
květen
červen

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Poslech září – listopad :

Napište třídní učitelce

10 + 12 =