Vyberte stránku

Vážení rodiče,

nacházíte se na stránkách třídy 1. A  ZŠ Úvaly, naleznete zde aktuální informace o dění v naší třídě, plánované akce třídy, školy a veškeré informace pro rodiče.

třídní učitelka Šárka Zahrádková

Kontakt

 

Třída: 1. A

zahradkova@zsuvaly.cz

 

Aktualizace 9.12.

Krásné sobotní dopoledne,

v úterý 12.12. jedeme do Prahy na muzikál Sněhová královna. Prosím rodiče, aby mi v pondělí napsali, zda mají děti průkazku, se kterou mohou cestovat, nebo mi pošlou ofocený doklad, o věku dítěte. Koupím hromadnou zpáteční jízdenku do Klánovic (uhradím to z „Třídního fondu“). jelikož  představení trvá 2 hodiny a nevíme přesný návrat, odhlásila jsem hromadně celé třídě úterní oběd. Prosím o větší svačinu – hlavně pro děti, které budou zůstávat v družině. Sejdeme se v 8.00 hodin na nádraží. Předpokládaný návrat je kolem půl druhé opět na nádraží. Můžete si děti vyzvednout i tam. 🙂

Český jazyk:

Živá abeceda str. 67, v zadní části sešitu str. 86 a 87

Matematika:

včetně str. 41

Chtěla bych Vás poprosit o fotografii – stačí jen obličej, i vystřižené foto Vaší dcery/Vašeho syna – kolečko o průměru 4,5 cm. Dárek, děkuji.:-)

Hezký víkend.

 

Aktualizace 2.12.

Dobré ráno,

ve čtvrtek jsme společně s dětmi a s Vámi vyrobili úžasné vánoční výrobky. Moc Vám všem děkuji za pomoc. 🙂 Pokud dnes navštívíte Jarmark v ZŠ, tak my budeme výrobky vystavovat ve třídě 3. A (vstup pod hodinami a hned vpravo, vedle Čítárny).

Akce následujícího týdne:

pondělí 4.12. – Čertoviny (učení s sebou)

úterý 5.12. – jedeme do Šestajovic (výroba čokoládového mikulášského balíčku), sejdeme se ve škole v 7.45 hodin, příjezd okolo 12 hodiny – děti předám do družiny – prosím o informaci, jak budou děti odcházet

středa 6.12. – během 3. a 4. vyučovací hodiny si pod vedením lektorky budou děti vyrábět vánoční přáníčka ( na akci se vybírá 45 Kč a rovnou bych vybrala doplatek na autobus), prosím v pondělí o celkovou částku 120 Kč

čtvrtek 7.12. – vyučování

pátek 8.12. – během 4. vyuč. hodiny se zúčastníme pořadu „Tonda obal“

Český jazyk:

Živá abeceda – včetně str. 61

Písanka – strana 8

Matematika:

strana 40 – psaní číslice 0, číselná řada 0-6, 6-0

Prvouka:

strana 28

Chtěla bych upozornit na pozdní příchody dětí do školy. Žádám, aby v 7.50 byly ve třídě. Děkuji.

Užijte si dnešní slavnostní odpoledne i zítřejší 1. adventní neděli.:-)

Aktualizace 25.11.

Krásné sobotní dopoledne,

děkuji rodičům za příjemnou a vstřícnou třídní schůzku. Budu se na Vás těšit ve čtvrtek 30.11. na „Vánočních dílnách“. Pokud byste potřebovali ohledně této akce nějakou informaci, ozvěte se.  S dětmi jsme si udělali sebehodnocení – ony Vám poví. Zapomněla jsem se na třídních schůzkách domluvit ohledně živého vánočního stromku. Pokud máte možnost, dejte mi prosím vědět. Děkuji. 🙂

Vybíráme 50 Kč na páteční hudební vystoupení, které bude v naší tělocvičně. 5.12. pojedeme do Šestajovic, kde si děti samy vyrobí čokoládu. Vstupné 125 Kč, autobus rozpočítám po akci. 12.12. pojedeme do Prahy do Divadla Hybernia – poprvé vlakem. Jízdenky zajistím, Vás poprosím o zařízení průkazky totožnosti Vašeho dítěte. Muzikál Sněhová královna stojí 250 Kč.

Vánoční besídku pro rodiče máme naplánovanou na 18.12. od 18 hodin. Žáci dostanou ode mne společnou básničku. Pokud máte a děti znají nějakou s vánoční, zimní tématikou a chtěly by ji přednášet, budu ráda. 🙂

Český jazyk:

Živá abeceda – str. 59, psaní číslice 4 – zadní část sešitu, str. 80

Písanka – včetně strana 5

Matematika – str. 37

Prvouka – str. 24

Užijte si víkend.

 

Aktualizace 16.11.

Hezké odpoledne,

tento týden jsme si zopakovali vše, co jsme se zatím ve škole naučili. Většinu učiva procvičujeme společně a musím děti pochválit za stále větší pozornost. Jen pravidlo „hlásím se“ a mluví jen jeden“ stále připomínáme. 🙂

V úterý 21.11. máme třídní schůzku, která se uskuteční v naší třídě 1. A, od 17. 30 hodin.

Během 4. vyučovací hodiny se v úterý  zúčastníme akce Bubnování. Pokud někdo odchází v 11. 40 hodin domů, počítejte prosím s tím,  že akce skončí okolo 12. hodiny. Půlené hodiny se neruší. 1.12. nás čeká vánoční pohádka „O Sněhurce“ v podání Východočeského dechového kvintetu. Na každou akci budeme vybírat 50 Kč, prosím rodiče, aby v pondělí po dětech poslali 100 Kč. Děkuji!

Český jazyk:

Živá abeceda – včetně strany 51 a strana 70 a 71

Písanka – strana 4

Slabikář – strana 10

Máme na pondělí básničku na vyvození písmene P, p.

Matematika:

strana 34

Prvouka:

strana 22 – poznáváme zeleninu plodovou, listnatou a kořenovou. Chválím děti za donesené „vzorky“ větviček jehličnanů.

Děkuji za krabice papírových kapesníků, které děti nosí. Spotřeba je velká. 🙂

Užijte si prodloužené, zasloužené volno.

 

 

 

 

Aktualizace 11.11.

Krásné sobotní dopoledne,

chválím děti za domácí přípravu. Většina splní vše, co si ve škole řekneme. 🙂

V pátek 17. 11. – Státní svátek.

Český jazyk :

Živá abeceda – včetně strany 49

Písanka – strana 2 a 3 (psaní l a m procvičujte i na volné listy)

Matematika :

– pracovní sešit strana 33, čteme znaky – „větší, menší než“ a rovná se“

Prvouka :

– pracovní sešit strana 17, 18 NE, 19 a 20

V úterý 21.11. od 17. 30 hodin budou třídní schůzky.

Přijede Martin na bílém koni? 🙂

Hezký víkend Vám všem!

 

 

Aktualizace 4.11.

Hezké víkendové dopoledne,

dětem jsem napsala pochvalu za velmi nápadité a kreativní výrobky i masky na Halloween. 🙂

Včera si žáci domů odnesli v průsvitné „košilce“ fotografie. Máte tam napsané vyúčtování. Velká je za 50 Kč, malá za 30 Kč. Děkuji.

Pro ještě lepší organizaci při odchodu žáků ze školy, žádám rodiče o jasnou formulaci záznamu do družinového notýsku. Např. 1. Matěj dne 10.11. nepůjde do družiny. po obědě si ho vyzvedne babička u jídelny. 2. Jana dne .. ..  půjde s družinou na oběd a po obědě bude odcházet sama, nebo s …… Děkuji! Kdyby změna odchodu nastala během dopoledne, můžete mi kdykoli zavolat, či napsat.

V Živé abecedě jsme skončili na str. 42. Opakujte prosím s dětmi tvary probraných písmen. Písmena vyvozujeme ze slov. Slova vytleskáváme a hláskujeme. Všechny nácviky na psaní několikrát píšeme na mazací tabulku. Stále kontrolujte úchop tužky.

Matematika – pracovní sešit str. 28, jen cvičení 1 a 2

Prvouka – pracovní sešit str. 16

Užijte si víkend. 🙂

 

Aktualizace 28.10. 

Krásné sváteční dopoledne, 

podzimní prázdniny jsou za námi. Zítra si o hodinu déle můžeme přispat a v pondělí hurá do školy. 🙂

Halloween oslavíme ve škole v pondělí výstavkou a prezentací výrobků, které jste si během prázdninových dnů vytvořili a připravili. Pokud budete chtít přijít do školy v kostýmu, můžete. Vše je dobrovolné. 🙂

Učení s sebou dle rozvrhu. Živá abeceda – včetně strany 36.

Prosím rodiče o 150 Kč na fotografie. Každému z Vás při předání balíčku udělám individuální vyúčtování. Někomu peníze vrátím, jiný částku doplatí. Děkuji.

Hezkou sobotu i neděli Vám všem.

Aktualizace 21.10.

Hezké sobotní odpoledne,

v příštím týdnu bude jen středa tak, jak má být. 🙂

V pondělí 23.10. jedeme autobusem od školy do Prahy do divadla. Sraz  ráno  v 7.20 hodin před školou. Prosím rodiče dětí, kteří mi divadlo neplatili, aby mi 200 Kč dali v pondělí. Děkuji. Do Úval se vrátíme okolo 12. hodiny a děti půjdou na oběd a do družiny. 

V úterý 24.10. změna v rozvrhu – všichni žáci začnou od 8 hodin (nebude půlená hodina) a skončí v 11.40 hod. Poté budou děti v družině. Domluvte si odchody dětí, které nechodí v úterý do družiny, s paní vychovatelkou.

Ve čtvrtek 26.10. a v pátek 27.10. máme podzimní prázdniny.

Prosím rodiče, aby zkontrolovali dětem cvičební úbor – žáci by se měli převlékat. Ve svém „pytli“ by měli mít tepláky, tričko a mikinu a boty do tělocvičny i na ven (pokud v nich nepřijdou do školy). 

Český jazyk – nová písanka; básnička s písmenkem L, l; poznáme čtyři tvary písmena L a S; Živá abeceda včetně str. 35

Matematika – strana 23 bez cvičení s „červeným čtverečkem“

Prvouka – strana 15

Chválím děti, že si pamatují a nezapomínají domácí úkoly, ale prosím o kontrolu a přípravu pomůcek/sešitů dle rozvrhu.

Pěkný víkend. 🙂

 

Aktualizace 15.10.

Krásné nedělní dopoledne,

děkuji všem rodičům i prarodičům za pestré a chutné občerstvení na naše první „pohádkové spaní“ ve škole. Děti nadšeně procházely prázdné chodby, navštívili jsme Čítárnu, kde každá skupinka představila pohádku se svou vlastní ilustrací a hlavní postavou. Celým „spaním“ mně byla velkou podporou třídní asistentka Terezka a devět mých bývalých prvňáčků. Děkuji. 🙂

Následující týden bude probíhat výuka dle rozvrhu. V pondělí 23.10. pojedeme do Prahy do divadla. Podrobnější informace týkající se této akce Vám během tohoto týdne napíšu. Od čtvrtka 26.10. máme podzimní prázdniny.

V Živé abecedě jsme skončili na straně 29. Procvičujeme vodorovné, svislé a šikmé čáry. Používáme mazací tabulku. Písmeno a hláska S, s – vyhledávání všech čtyř tvarů v textu.

Matematika – strana 19

Prvouka – strana 13

Hezkou neděli. 🙂

 

Aktualizace 7.10. 

Hezké sobotní dopoledne,

rodiče, kteří dětem zaplatili poplatek do soutěže Stroj na jedničky, prosím, aby nezapomněli aktivovat svůj účet. Kartičku mají žáci u sebe.

Spaní ve škole : v pátek 13.10. se sejdeme v 17.30 hodin u školy. Děti během týdne přinesou domů „Přihlášku na spaní“. S Vaším podpisem vrátit prosím mně. Děkuji. Několik informací a stručný seznam věcí jsem Vám napsala a zaslala do zpráv do Bakalářů.

V Živé abecedě jsme na straně 23, vyhledáváme protiklady v obrázkovém textu. Chválím děti, které si přinesly a prezentovaly svou pohádkovou knížku. Vezměte si ji na naše „spaní“. Pracovní sešit matematiky máme hotový včetně strany 17. Škrtáním se připravujeme na odčítání. Geometrii budeme věnovat jednu celou matematiku – budeme skládat čtverce. Prvouka strana 12. S dětmi jsme si ukázali budovy v blízkém okolí školy. Všichni už víme, jak se jmenuje město, ve kterém bydlíme a známe i svou ulici.

Prosím zkontrolujte stav tužek a pastelek v penálu. „Špačky“  raději vyměňte. Děkuji. 🙂

Hezkou sobotu a neděli Vám všem.

Aktualizace 30.9.

Dobré ráno,

přes „zprávy v Bakalářích“ jsem Vám minulý týden posílala informace ohledně registrace čipu na využívání školní svačiny a mléka. Hudební pohádku zhlédneme 2.10. během pondělního dopoledne. Vyučování začíná jako obvykle v 8.00 hodin. Vybíráme 50 Kč.

Živou abecedu máme hotovou včetně strany 19. Děti dostaly novou básničku a procvičujeme pojmy : široký – úzký, vysoký – nízký, velký – malý, dlouhý – krátký a hodně – málo. Význam pojmů využíváme ve větách. V matematice jsme na straně 13.

Z důvodu stavby v okolí školy se ruší plánovaný sběr kaštanů a žaludů. Pokud máte již nasbíráno, ať děti přinesou do školy. Plody využijeme v matematice a v pracovních činnostech. Děkuji. 🙂

Přeji Vám všem krásný a slunečný zbytek prodlouženého víkendu.

Aktualizace 23.9.

Krásné sobotní dopoledne,

děkuji rodičům a dětem, které se zúčastnili sběru papíru.

Začali jsme pracovat se Slabikářem. Během týdne si ho budou děti brát domů, abyste se mohli podívat, co děláme. Proto prosím, připravujte aktovku s dětmi podle rozvrhu, ať nemají tašku zbytečně těžkou. Volné pracovní listy jim prosím zatím zakládejte a nechávejte také doma. Děkuji.

Prosím o kontrolu penálu. Obyčejná tužka a pastelky prosím alespoň třikrát v týdnu ořezat. Teď jsou nejvíce v „akci“, tak ať nemusíme polovinu z každé vyučovací hodiny ořezávat. 🙂

Máme první domácí úkol z matematiky v pracovním sešitě na straně 11, vpravo nahoře je ikonka „domečku“ – žák dokreslí objekty dle vlastního uvážení a spojí je s příslušnými poli s puntíky.

V pondělí 25.9. proběhne během dopoledního vyučování „Focení prvňáčků“. Prosím informaci do naší papírové žákovské knížky, kolik velkých a malých fotografii budete chtít. Se společnou velkou budu počítat pro každého žáka, ale pokud byste chtěli více i této společné, napište.

Tento týden bude zkrácený. Ve čtvrtek je státní svátek a v pátek ředitelské volno. Do školy jdeme naposledy ve středu a uvidíme se zase až v říjnu, v pondělí 2.10. 🙂

Užijte si podzimní víkend.

 

Aktualizace 15.9.

Hezké páteční odpoledne,

naše první divadélko jsme si užili a děti chválím za vzorné chování. Včera jsme probrali mnoho nových informací na třídní schůzce. Prosím rodiče, kteří se nemohli dostavit, aby si se mnou domluvili individuální konzultaci. Děkuji.

Od pondělí 18.9. až do pátku 22.9. bude probíhat sběr starého papíru. Kontejner bude přistaven před školou, kde si od Vás papír převezmou žáci 2. stupně, pod vedením paní učitelky Jany Šetkové. Prosím o nahlášení jména žákyně/žáka a třídu 1.A

Od 3.10. budeme sbírat kaštany a žaludy. Každý den, vždy od 7.30 do 7.50 hodin u bočního vchodu C-0 naproti bývalé MŠ (ulice V Podhájí).

Přeji Vám všem krásný víkend.

Aktualizace 9.9.

Krásné sobotní dopoledne,

první školní týden máme za sebou. 🙂 Od pondělí bude výuka probíhat dle rozvrhu. Najdete ho zde na našich stránkách, nebo na zadní straně „Žákovské knížky pro prvňáčka“ (děti ji mají ve svých aktovkách). Tam také zjistíte, zda Vaše dcera/Váš syn bude mít ranní, nebo odpolední půlenou hodinu. Pokud máme 4 vyučovací hodiny, tak končíme v 11.40 hodin. V úterý někteří žáci, ale v pátek celá třída končí ve 12.35 hodin.

Prosím, aby děti „notýsek“ do družiny nosily každý den do školy a rodiče tam zaznamenávali odchody. Děkuji.

Ve čtvrtek 14.9.2017 od 17.30 hod. proběhne v naší třídě 1.A třídní schůzka.

V pátek 15.9. pojedeme autobusem od školy do Prahy do divadla. Podrobné informace Vám poskytnu na třídní schůzce, kde také budeme vybírat na vstupné a dopravu 200 Kč.

Během tohoto víkendu Vám na Vaše emaily přepošlu informace ohledně „olympiády a mléka“ a prosím o sdělení na třídní schůzce, zda Vám emaily došly.

Užijte si „úvalské posvícení“

Aktualizace 2.9.

Dobrý den,

těším se na Vás v pondělí. Pro ty, kdo zavítají na tyto naše stránky již nyní, několik základních informací..

V pondělí se sejdeme v 8:00 a končíme cca v 8:30. V úterý a ve středu končí vyučování v 9:30, ve čtvrtek o hodinu později (tedy v 10:30) a pátek budeme mít do 11:20 hodin. Tento týden budu děti každý den doprovázet také s paní vychovatelkou na oběd. V dalším období bude výuka probíhat dle rozvrhu.

Hezký víkend, Šárka Zahrádková

 

 

 

en flag Informace pro skupinu –  1A2 – Olga Fernando

Výuka v 1. třídě - 1 hodina týdně
Vážení rodiče,

výuka anglického jazyka probíhá metodou Super Nature (1). Hlavní hrdinkou je Chloe a její kamarádi, kteří pomáhají v dětech vytvářet správný postoj k výuce anglického jazyka a ke kladnému vztahu k přírodě. Děti se v hodinách angličtiny učí nová slova a větná spojení zábavnou formou pomocí her, písniček a tvoří různé barevné pomůcky.

Při první hodině dostanou děti dva pracovní sešity a poslechové CD s nahrávkami k programu výuky. Tyto pomůcky budou děti používat v první i druhé třídě. Velký barevný sešit budeme používat téměř každou hodinu, budeme vybarvovat, spojovat, malovat, stříhat, lepit a tvořit drobné předměty z papíru. Do malého prázdného sešitu budeme lepit barevné obrázky s příběhy o Chloe. Sešity si boudou děti nechávat ve škole, kde budou rovněž k nahlédnutí pro rodiče. Poslechové CD dostanou děti domů a budou mít za úkol každý den (ideálně) poslouchat několik krátkých nahrávek. Děti jim zprvu nebudou rozumět, ale postupně si osvojí význam slov při hodinách. O poslechu nahrávek si děti povedou zápis v úkolníčku / zápisníčku / notýsku (podle toho, co budou používat s paní třídní učitelkou) a tímto bych Vás chtěla požádat o kontrolu a podpis. Rovněž budou děti potřebovat vybavený penál (tužka, pastelky, nůžky a lepidlo). V hodinách na děti budeme hovořit především anglicky.

Informovat Vás budeme na www stránkách třídy, zprávami nebo na nástěnce v elektronické žákovské knížce. V případě dotazů nás prosím kontaktujte.
Olga Fernando, fernando@zsuvaly.cz
Přehled učiva pro školní rok – pro skupinu –  1A2 – Olga Fernando
  

září – listopad

Poslech CD - domanahrávky 1-9
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, book, school, secret, bird, tree, lion, giraffe, river, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Chloe, Adam, Britney, Clive, Susie, thank you, story, up, down, puppet, again, maze, shoe, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, seen, me, draw, line
Slovní spojení a povely:I´m..., You are...., Who are you?, How many ...... are there?, Let´s sing., What is this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , Who can you see? . I can see ..... , Let´s count. , My favourite colour is.....
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A Cat up a Tree
Písničky:10 Little Robots
A World of Colour

prosinec – březen

Poslech CD - doma:nahrávky 5-18
Slovní zásoba:with, countryside, farm, donkey, horse, cow, goat, hen, rooster, animals, sitting, standing, in, Uncle Jack, here, there, everywhere, you´re, this, these, dog, rooster, sheep, door, book, baa, quack, moo, woof, cluck, with, rabbit, bull, page, big, little, silly, not, but, so, oh, point, under, on, in, above, bench, field, fence, pond, patch, box, cross, crossing, running, towards, happy, sad, frightened, us, which, please
Slovní spojení a povely:What colour is the .....? , Listen and colour., Look at the....., What is this picture?, I am a ..., Is this a...? ,No, it is a ...., Yes, it´s a ..... , I am pointing to ...... , Where´s the .... ?, It´s in ...., It´s under ..... , It´s on ...... , It´s above........ , Here´s the ..... , Circle the odd one out., Can you see... ? , Commands - cut and paste, name, stop
Příběhy a říkadla:The Bull
Písničky:On Uncle Jack´s Farm

duben – červen

MěsícDatumČasNázev akceVíce info
září
říjen
listopad
prosinec
leden
únor
březen
duben
květen
červen

 

 

 

Knihy :
 
 
Matematika :
 
Český jazyk :

Anglický jazyk :

Odkazy na zajímavé stránky, hry :

https://www.starfall.com/n/me/me/play.htm?f

https://learnenglishkids.britishcouncil.org/en/fun-with-english/teddy-dresser

https://www.kizclub.com/storytime/threepigs/pig1.html

https://www.mightybook.com/potter.html

Písničky :

https://www.mightybook.com/classics.html

Krátké příběhy pro děti :

https://elt.oup.com/student/happyhouse/stories/?cc=cz&selLanguage=cs

Slovníček pro nácvik výslovnosti :

https://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php?sitepal

Obrázkové knihy :

https://www.booksforkids.cz/

Dále bych vám ráda doporučila dvojjazyčné knihy nakladatelství Thovt, které jsou opravdu moc pěkně zpracované :

https://www.thovtknihy.net/thovt_edice.php?edc=13

Zajímavé stránky :

www.prirodovedci.cz

Poslech září – listopad :

Poslech CD - domanahrávky 1-9
Slovní zásoba:I, you, am, are, we, who, children, friend, hello, book, school, secret, bird, tree, lion, giraffe, river, flower, my, she is, he is, meet, girl, boy, a, can, have, what, who, robot, numbers 0-10, little, big, sticker, there, now, game, names - Chloe, Adam, Britney, Clive, Susie, thank you, story, up, down, puppet, again, maze, shoe, red, blue, yellow, green, orange, pink, purple, black, white, pencil, brown, grey, apple, magazine, marshmallow, world, yummy, kite, balloons, seen, me, draw, line
Slovní spojení a povely:I´m..., You are...., Who are you?, How many ...... are there?, Let´s sing., What is this? , It´s ......, What´s missing?, What´s your name? , My name´s ..... , Who can you see? . I can see ..... , Let´s count. , My favourite colour is.....
Open, close, sit down, stand up, listen, cut, stick, paste, colour, point, say, sing, circle, connect, go to... , touch,
Příběhy a říkadla:A Cat up a Tree
Písničky:10 Little Robots
A World of Colour

Napište třídní učitelce

11 + 14 =