Vyberte stránku

2017/2018 – Skupina 1 – Mgr. Alice Javůrková – 7. A, 7. B, 8. A, 8. B + Vp Dv

Informace pro všechny:

Začíná další divadelní sezóna. Těšíme se, jaká představení budou v tomto školním roce.

Když na dané představení jet nemůžete, je vhodné si najít za sebe náhradníka. Jednak nepřijdete o peníze – náhradník vám dá 100 Kč, jednak nedojde k tomu, že zbytečně propadají lístky, o které je velký zájem. Náhradníka si hledá žák sám, mně pouze oznámí, že nejede a kdo jede místo něj. Náhradníkem může být pouze žák, nikoli dospělý člověk. 

Pokud někdo nevystupuje cestou zpět v Úvalech, je nutné, aby měl „uvolněnku“ od rodičů s kouzelnou formulkou …přebírám plnou odpovědnost.

Po večerním představení je třeba, aby si vás vyzvedli rodiče na nádraží v Úvalech.

Alice Javůrková

Kontakt: Mgr. Alice Javůrková

E-mail: javurkova@zsuvaly.cz

Klub mladých diváků

Do KMD jsou pro školní rok 2017/18 závazně přihlášeni tito žáci:

Informace pro rodiče: Klub mladých diváků 2017/18 – účast na 4 představeních 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO, 4 ANO

Klub mladých diváků 2017/2018 – Mgr. Alice Javůrková

1/ Bazalová Kateřina, 8. B

2/ Bubryak Anastasiia, 8. A

3/ Černá Eliška, 8. A

4/ Fořtová Aneta, 7. A

5/ Javůrek Tomáš, 8. A

6/ Javůrková Viola, 4. A

7/ Jelen Štěpán, 8. B

18/ Kuksová Lada, 8. B

19/ Kvídová Michaela, 8. B

10/ Lhotský Adam, 7. B

11/ Mastná Barbora, 8. B

12/ Piknerová Beáta, 8. A

13/ Poláčková Eva, 7. B

14/ Romaňáková Lucie, 8. A

15/ Řezáč Jan, 8. A

16/ Šťastný Adam, 8. A

17/ Štekl Jaromír, 8. B

18/ Štěpánková Anežka, 8. A

19/ Šveňha David, 8. B

20/ Theimerová Kateřina, 8. B

21/ Uchytilová Tereza, 7. B

22/ Ulrich Filip, 7.B

 

Všichni přihlášení žáci dostali potvrzení o zaplacení částky 430 Kč.

Žáci si sami najdou náhradníka a přijdou mi říct jeho jméno.

Náhradníci sami zaplatí 100 Kč žákům, za které na představení jeli.

Pokud se náhradník nenašel, lístek propadá bez náhrady.

Dobrý den,
Klub mladých diváků Vás zve na představení

JOLA MANGPO / L. Tretiagová, M. Trpišovská

Kdy: v neděle dne 15. 10. 2017 od 16:00 hodin
Délka představení: 1:30 hod.
Kde: STUDIO ALTA, U Výstaviště 21, 170 00 Praha 7
Číslo skupiny A 515

Před představením bude úvod a po představení bude následovat diskuze. Taneční představení Jola je skutečný příběh o tibetském chlapci, který v představení i účinkuje. Pro žáky navštěvující Vp dramatická výchova je to obzvlášť zajímavá inscenace.

STUDIO ALTA – Taneční studio Light

JOLA MANGPO – Lenka Tretiagová, Marta Trpišovská


Neuvěřitelný příběh chlapce z Tibetu podle skutečné události

Inscenace o touhách, citech, síle a odvaze vznikla na základě setkání s tibetským chlapcem, který na své cestě životem zdolal ty nejvyšší vrcholy.

JOLA je ladacky kufr. JOLA MANGPO je hodně kufrů. V každém kufru je ukrytý problém. Balancujeme na svých problémech, odhazujeme je a nalézáme, předáváme, hledáme, zbavujeme se jich, hrajeme si s nimi.
Iniciační rituál dospívání kluka v muže znamená zdolat horu zkušeností, myšlenek a problémů svých, kamarádů i našich předků. A co když jsou předci z druhého konce světa?

Choreografie: Marta Trpišovská a kolektiv
Scénář a dramaturgie: Lenka Tretiagová

Interpretace: Jaro Ondruš, Radim Peška, Jan Čtvrtník, Štěpán Tretiag, David Králík, Odzer Stanzin, Matěj Kučera, Adam Solar a Martin Lerch

Délka představení: 1:30 hod. s přestávkou

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Oblečení: slušné, není potřeba vyloženě společenské (neformální oblečení – můžete mít neroztrhané džíny, nemůžete mít tepláky)

Je možné, že si budete moci koupit občerstvení, pokud to využijete, potřebujete s sebou kapesné.
Lístky na dopravu: s sebou: 2 x lístek na MHD + průkazky (já si kupuji 2 x lístek za 40 Kč a platí mi na vlak i na tramvaj, dětský lístek s průkazkou je za 2 x 20 Kč, pokud nemáte žádný průkaz, pak 2 x lístek za 40 Kč, jiné kombinace si zvolte podle sebe, ale v Praze nebudeme mít čas kupovat lístky na vlak a tramvaj!!!)

Doprava: Sraz na nádraží v Úvalech ve 14.30, odjezd vlaku ve 14.43 na Masarykovo nádraží, dále tramvají č. 6 na Výstaviště Holešovice

Návrat:   Odjez vlaku z Prahy v 18.38 (19.08), příjezd do Úval v 19.03 (19.33). Rozchod na nádraží v Úvalech.

Důležité: Na nádraží v Úvalech se při příjezdu sejdeme, neodcházíte bez rozloučení, abych si byla jistá, že jsem vás dovezla všechny.

 

Dobrý den, 
Klub mladých diváků Vás zve na představení

ČAPEK / V. Mašková, P. Khek

Kdy: v úterý dne 05. 12. 2017 od 15:00 hodin (ten den chodí Mikuláš, třeba ho v Praze potkáme:)
Délka představení: 2:30 hod. 
Kde: DIVADLO ROKOKO, Václavské nám. 38 , 112 14 Praha l 
Počet lístků: 22
Číslo skupiny A 515

ČAPEK – Věra Mašková, Pavel Khek
Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.

Hrají: Jiří Hána, Máša Málková, Milan Kačmarčík, Viktor Dvořák, Petra Tenorová, Aleš Bílík, Michael Vykus, Petr Klimeš, Jan Řezníček, Jitka Smutná, Stanislava Jachnická, Hana Doulová, Jan Vlasák

Režie: Pavel Khek

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Recenze: 

Dobrý den,
Klub mladých diváků Vás zve na představení

PLES UPÍRŮ / M. Kunze, J. Steinman

Kdy: v sobotu dne 10. 02. 2018 od 14:00 hodin
Délka představení: 3:00 hod.
Kde: GOJA MUSIC HALL , Praha 7 – Výstaviště, 170 00 Praha 7-Holešovice

PLES UPÍRŮ – libreto: Michael Kunze, hudba: Jim Steinman
Podle stejnojmenného filmu režiséra Romana Polanského.

Hlavními hrdiny příběhu jsou student Alfréd a jeho profesor Abronsius, který je vášnivým badatelem v oboru upírů. Ti dva společně pátrají po celé Evropě po stopách upírů a jedné zimy je kroky zavedou až do nitra Transylvánie, kde na hradě hraběte von Krolocka zjistí, že konečně našli to, co hledali. Všichni obyvatelé hradu jsou totiž upíři. Neohrožení likvidátoři upírů se však nevzdávají a Alfréd se dokonce navzdory obvyklým i neobvyklým nebezpečím snaží osvobodit upíry unesenou krásku Sarah, dceru hostinského, u kterého oba pronásledovatelé upírů bydleli. Je však neustále pronásledován hraběcím synem a jejich honička hradními chodbami se protáhne až téměř do půlnoci, kdy upíři povstávají ze svých hrobů a spěchají se pobavit na slavnostní ples. Také profesor s Alfrédem se plesu tajně účastní, jsou však odhaleni, když se jejich obraz objeví v zrcadle. Přesto, že situace se jeví značně zoufalá, podaří se jim Sarah zachránit a společně uprchnout…

Obsazení: Hrabě Von KROLOCK- Marian VOJTKO/ Bohuš MATUŠ, SARAH –  Natalie GROSSOVÁ/ Michaela GEMROTOVÁ/ Veronika STÝBLOVÁ – undstudy, ALFRED –  Michal BRAGAGNOLO/ Lukáš RANDÁK/ Jakub HÜBNER – undstudy, prof. ABRONSIUS – Pavel VÍTEK/ Petr MATUSZEK/ Jan URBAN, HERBERT – Tomáš VANĚK/ Laco HUDEC-ŠUBRT, MAGDA – Michaela NOSKOVÁ/ Eliška OCHMANOVÁ, CHAGAL – Jiří ZONYGA/ Bronislav KOTIŠ, REBECCA – Magda MALÁ/ Renáta PODLIPSKÁ, KOUKOL – Jindřich NOVÁČEK/ Tomáš KOBR….
Režie: Radek Balaš

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Podrobný obsah děje

Mladý vědec Alfréd doprovází jako asistent na vědecké výpravě po Transylvánii podivínského profesora Abronsia. Jde o neposedného staříka, který si vytkl za svůj životní cíl dokázat existenci upírů a poté od nich lidstvo osvobodit. Při putování k zámku upířího knížete von Krolocka zabloudí oba ve vánici. Napůl zmrzlí dorazí k prapodivné vesnici a z posledních sil se dotrmácejí k tamní hospodě.

Místní sedláci a dřevorubci pějí oslavnou píseň na česnek. To podivínského Abronsia utvrdí v tom, že jsou svému cíli na dosah. Obyvatelé vesnice však popírají, že by v okolí nějaký zámek, natož jako sídlo upírů, vůbec existoval.

Hned vedle hostinského pokoje, do kterého židovský šenkýř Chagal vede svoje nové hosty, se nachází koupelna, v níž se čvachtá Sára, krásná dcera hostinského. Alfréd se do ní na první pohled zamiluje. I on se stane středem pozornosti Sáry, neboť je zcela jiný, než všichni ti vesničtí burani kolem.

Tak jako všichni otcové hezkých dcer má i Chagal obavy o Sářinu nevinnost. Preventivně tedy dveře z koupelny do jejího pokoje zatluče prkny. Zatímco Sára a Alfréd o sobě navzájem sní, Chagal se plíží setmělým domem k pokojíku děvečky Magdy, s níž udržuje poměr.  Chagalova razantní žena zpozoruje, že se její muž vytratil z manželského lože. Ozbrojí se štanglí salámu a jde jej hledat. Nedopatřením však touto „zbraní“ srazí k zemi profesora Abronsia.

Když konečně všichni usnou, padne na hostinský dům stín. Hrabě von Krolock dává na vědomí, že jeho oko libě spočinulo na Sáře.

Profesor Abronsius se následující den pokouší z místních lidí vytáhnout, co všechno o upírech vědí. Ti jsou však vůči jeho otázkám vyzbrojeni hradbou mlčení.  V okamžiku, kdy se v hostinci objeví jistý hrbáč vyzvednout svíčky, propadnou všichni nervozitě. To Abronsia ujistí, že jde o mrzáka, který je služebníkem upířího hraběte. Je rozhodnut přijít celé pravdě na kloub.

Sára a Alfréd spolu naplno flirtují. Sáře jde ale především o to, aby mohla opět používat svoji koupelnu. Koupání miluje nade vše. Alfréd ji při tom šmíruje klíčovou dírkou a je tak náhle svědkem toho, jak skrz otvor ve střeše do koupelny sestoupí hrabě von Krolock a zve Sáru na každoroční ples do svého zámku. Alfréd ztropí poplach. Než však Abronsius a Chagal dorazí, je upíří vládce opět pryč.

Poté Alfréd zpívá tesklivou píseň pod Sářiným oknem. Sára však svůj pokoj dávno před tím opustila, aby převzala dárek od Hraběte Krolocka, který ji zanechal onen podivný hrbáč v zahradě. Když ji tam Alfréd spatří, domnívá se, že přišla kvůli němu. Sára Alfréda pod jistou záminkou posílá zpět do domu a rozbaluje svůj dárek. V balíčku nachází pár rudých bot. Sára si je oblékne a sní o tom, jak se stane středem pozornosti na půlnočním bále.

Ještě než se Alfréd vrátí, Sára zmizí. Touží se dostat na zámek. Alfréd svým křikem probouzí Chagala. Ten se okamžitě vydává za Sárou s úmyslem ji dovést zpět. Doma při tom zanechává zoufalou ženu Rebeku.

 

  

 

 

 

 

Fotografie naleznete na:

https://trida6bb.rajce.idnes.cz

Přihlašovací jméno a heslo se dozvíte ode mě 🙂

DIVADLO V DLOUHÉ: JAK JSEM SE ZTRATIL ANEB MALÁ VÁNOČNÍ POVÍDKA – 7. 1. 2017 – hodnotí Kryštof Petriska

Celé představení bylo naprosto boží a jsem rád, že jsem

šel. V některých chvilkách byli dospělí lidé hráni tak, že chodili po

vysokých chůdách (byly tak vysoké, že ke konci si pan policista, který

také chodil na chůdách, podal ruku s dítětem v balkónku ). Vše

bylo pojato vtipně, od pána s kaprem, který byl přemlouvaný 5 letým

Pavlíkem k tomu, aby nechal kapra žít, přes čerty ve sklepě hospody

až po policejní stanici. Dobré také bylo, jak Pavlík blbnul na policejní

stanici, jako například to, že si doma všichni říkámé zlátó, ale bábě

říkáme bábó. Mluvím o policejní stanici moc, ale to byla prostě ta

nejlepší scéna z celého představení . Super také bylo to, jak vše

bylo propojeno písničkami z 60. let. Opravdu doporučuji.

FANTOM OPERY – GOJA Music Hall – 13. 11. 2016 – hodnocení Aleny Futterové 

Na představení se mi hrozně moc líbily kostýmy, nádherný, ale opravdu nádherný zpěv a celkový příběh byl hrozně moc krásný a nádherně zpracovaný. Jediný problém pro mne byl ten, že jsem zpívanému textu postav moc nerozuměla, a tak jsem se v citech Kristýny docela často ztrácela a ptala se ostatních na to, co se tam vlastně dělo. Dále se mi úplně neskutečně moc líbilo, že hned po konci představení představitelka Kristýny, představitel Fantoma a jedna další pěvkyně přišli z pódia mezi lidi, rozdávali podpisy a fotili se s námi.  Přišlo mi, že tím navázali ten nejpřátelštější kontakt, který vůbec mohli, protože jsem něco podobného zažila jen jednou v životě, a nebylo to v tak velkém přátelském duchu a byla to pouze autogramiáda. Vcelku bylo představení úžasné a jsem z něj velmi nadšená.

Klub mladých diváků v Národním divadle – hodnocení Barbory Podstatové

V neděli 24. ledna 2016 jsme s Klubem mladých diváků vyrazili do Prahy.

Jeli jsme na operu ,,Prodaná nevěsta“ od Bedřicha Smetany, která se hrála v krásném novorenesančním Národním divadle.

Po příjezdu do Prahy jsme měli trochu času, a tak jsme se došli posilnit do McDonald´s a vydali jsme se směrem k Národnímu divadlu. Konečně jsme dorazili do divadla, kde jsme si ještě před představením prohlédli základní kameny a šli se usadit na svá místa.

Nejdříve jsme si poslechli předehru od orchestru a začalo představení. Představení bylo rozděleno na tři dějství, mezi kterými byla krátká přestávka. Trvalo asi tři hodiny. Opera se nám velice líbila.

Před odchodem jsme se ještě naposledy pokochali krásami Národního divadla a jeli jsme zpět do Úval. Celý den jsme si velice užili a už se těšíme na další představení.

Barbora Podstatová

Oblečení: slušné, není potřeba vyloženě společenské

V divadle je možnost občerstvení, pokud ji využijete, potřebujete s sebou kapesné.
Lístky na dopravu: s sebou: 2 x lístek na MHD + průkazky (já si kupuji 2 x lístek za 40 Kč a platí mi na vlak i na tramvaj, dětský lístek s průkazkou je za 2 x 20 Kč, pokud nemáte žádný průkaz, pak 2 x lístek za 40 Kč, jiné kombinace si zvolte podle sebe, ale v Praze nebudeme mít čas kupovat lístky na vlak a tramvaj!!!)

Doprava: Sraz na nádraží v Úvalech ve 

Návrat:   Rozchod na nádraží v Úvalech.

Důležité: Na nádraží v Úvalech se při příjezdu sejdeme, neodcházíte bez rozloučení, abych si byla jistá, že jsem vás dovezla všechny.

Neváhejte s přihlášením do KMD na školní rok  . Kdo dřív odevzdá přihlášku a zaplatí členství v klubu, ten bude s námi jezdit. Přihlášky si můžete vyzvednout u mě v kabinetě (kabinet jazyků – 2. patro), nebo stáhnout ZDE. Představení budou převážně v odpoledních hodinách, ale je možné, že pojedeme i na večerní představení.

Pro  školní rok  se nebude zdražovat, cena je opět 430 Kč na žáka za 4 představení.

Jezdit s námi mohou žáci 7., 8. a 9. ročníků.

Uzávěrka přihlášek bude

S přihláškou podepsanou od rodičů noste částku 430 Kč, dostanete potvrzení o zaplacení. Přednost mají ti, kteří už jsou členy KMD.

Ve školním roce 2015/16 jsme viděli 4 představení.

Žánry: muzikál, opera, činohra, revue

Navštívili jsme divadla: Divadlo V Dlouhé, Hybernia, ABC a Národní divadlo

Myslím, že jsme si loňský kulturní školní rok pěkně užili.

Do KMD jsou pro školní rok 2016/17 závazně přihlášeni tito žáci:

Informace pro rodiče: Klub mladých diváků 2016/17 – účast na 4 představeních 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO, 4 ANO

1/Jan Řezáč, 7. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

2/ Tomáš Javůrek, 7. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

3/ Kateřina Theimerová, 7. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

4/ David Šveňha,7. B – placeno 430 Kč – 1 NE, 2 ANO, 3 ANO

5/ Kateřina Bazalová, 7. B – placeno 430 Kč – 1 NE (Kuksová), 2 ANO, 3 ANO

6/ Štěpán Jelen, 7. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

7/ Jaromír Štekl, 7. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

8/ Tereza Zikmundová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

9/ Alena Futterová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 NE (Kuksa)

10/ Julie Pajonková, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

11/ Mikuláš Petriska, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

12/ Tereza Netřebová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 NE (Junková)

13/ Kryštof Petriska, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

14/ Kateřina Fořtová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

15/ David Fuxa, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 NE (Poláčková)

16/ Radka Hertlová, 9. B – placeno 430 Kč – 1 NE, 2 ANO, 3 ANO

17/ Jan Sazama, 9. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 NE

18/ Viola Javůrková 3. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

19/ Lada Kuksová – 1. představení náhradník(ANO), 2 NE, 3 ANO

 

Všichni přihlášení žáci dostali potvrzení o zaplacení částky 430 Kč.

Žáci si sami najdou náhradníka a přijdou mi říct jeho jméno.

Náhradníci sami zaplatí 100 Kč žákům, za které na představení jeli.

Pokud se náhradník v daný den nenašel, lístek propadá bez náhrady.

 1. W. Shakespeare: Sen čarovné noci – divadelní hra
 2. Chabrus Line – divadelní groteska
 3. J. K. Tyl: Strakonický dudák + divadelní workshop
 4. Antoineta – královna Francie – muzikálové drama – Hybernia
 5. Jak kohouti obarvili svět – Minor
 6. L. Stroupežnický – Naši furianti – Národní divadlo
 7. FANTOM OPERY / A. L. WEBBER, R. STILGOE, CH. HART – muzikál – GOJA MUSIC HALL
 8. Ludvík Aškenázy, Jan Borna:JAK JSEM SE ZTRATIL ANEB MALÁ VÁNOČNÍ POVÍDKA, DIVADLO V DLOUHÉ

 9. SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ / W.Shakespeare – DIVADLO NA FIDLOVAČCE – komedie
 10. JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM – Oscar Wilde – Divadlo Pod Palmovkou
 11.  STUDIO ALTA – JOLA MANGPO – taneční představení