Vyberte stránku

2017/2018 – Skupina 1 – Mgr. Alice Javůrková – 7. A, 7. B, 8. A, 8. B + Vp Dv

Informace pro všechny:

Začíná další divadelní sezóna. Těšíme se, jaká představení budou v tomto školním roce.

Když na dané představení jet nemůžete, je vhodné si najít za sebe náhradníka. Jednak nepřijdete o peníze – náhradník vám dá 100 Kč, jednak nedojde k tomu, že zbytečně propadají lístky, o které je velký zájem. Náhradníka si hledá žák sám, mně pouze oznámí, že nejede a kdo jede místo něj. Náhradníkem může být pouze žák, nikoli dospělý člověk. 

Pokud někdo nevystupuje cestou zpět v Úvalech, je nutné, aby měl „uvolněnku“ od rodičů s kouzelnou formulkou …přebírám plnou odpovědnost.

Po večerním představení je třeba, aby si vás vyzvedli rodiče na nádraží v Úvalech.

Alice Javůrková

Kontakt: Mgr. Alice Javůrková

E-mail: javurkova@zsuvaly.cz

Klub mladých diváků

Do KMD jsou pro školní rok 2017/18 závazně přihlášeni tito žáci:

Informace pro rodiče: Klub mladých diváků 2017/18 – účast na 4 představeních 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO, 4 ANO

Klub mladých diváků 2017/2018 – Mgr. Alice Javůrková

1/ Bazalová Kateřina, 8. B

2/ Bubryak Anastasiia, 8. A

3/ Černá Eliška, 8. A

4/ Fořtová Aneta, 7. A

5/ Javůrek Tomáš, 8. A

6/ Javůrková Viola, 4. A

7/ Jelen Štěpán, 8. B

18/ Kuksová Lada, 8. B

19/ Kvídová Michaela, 8. B

10/ Lhotský Adam, 7. B

11/ Mastná Barbora, 8. B

12/ Piknerová Beáta, 8. A

13/ Poláčková Eva, 7. B

14/ Romaňáková Lucie, 8. A

15/ Řezáč Jan, 8. A

16/ Šťastný Adam, 8. A

17/ Štekl Jaromír, 8. B

18/ Štěpánková Anežka, 8. A

19/ Šveňha David, 8. B

20/ Theimerová Kateřina, 8. B

21/ Uchytilová Tereza, 7. B

22/ Ulrich Filip, 7.B

 

Všichni přihlášení žáci dostali potvrzení o zaplacení částky 430 Kč.

Žáci si sami najdou náhradníka a přijdou mi říct jeho jméno.

Náhradníci sami zaplatí 100 Kč žákům, za které na představení jeli.

Pokud se náhradník nenašel, lístek propadá bez náhrady.

Dobrý den,
Klub mladých diváků Vás zve na představení

JOLA MANGPO / L. Tretiagová, M. Trpišovská

Kdy: v neděle dne 15. 10. 2017 od 16:00 hodin
Délka představení: 1:30 hod.
Kde: STUDIO ALTA, U Výstaviště 21, 170 00 Praha 7
Číslo skupiny A 515

Před představením bude úvod a po představení bude následovat diskuze. Taneční představení Jola je skutečný příběh o tibetském chlapci, který v představení i účinkuje. Pro žáky navštěvující Vp dramatická výchova je to obzvlášť zajímavá inscenace.

STUDIO ALTA – Taneční studio Light

JOLA MANGPO – Lenka Tretiagová, Marta Trpišovská


Neuvěřitelný příběh chlapce z Tibetu podle skutečné události

Inscenace o touhách, citech, síle a odvaze vznikla na základě setkání s tibetským chlapcem, který na své cestě životem zdolal ty nejvyšší vrcholy.

JOLA je ladacky kufr. JOLA MANGPO je hodně kufrů. V každém kufru je ukrytý problém. Balancujeme na svých problémech, odhazujeme je a nalézáme, předáváme, hledáme, zbavujeme se jich, hrajeme si s nimi.
Iniciační rituál dospívání kluka v muže znamená zdolat horu zkušeností, myšlenek a problémů svých, kamarádů i našich předků. A co když jsou předci z druhého konce světa?

Choreografie: Marta Trpišovská a kolektiv
Scénář a dramaturgie: Lenka Tretiagová

Interpretace: Jaro Ondruš, Radim Peška, Jan Čtvrtník, Štěpán Tretiag, David Králík, Odzer Stanzin, Matěj Kučera, Adam Solar a Martin Lerch

Délka představení: 1:30 hod. s přestávkou

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Oblečení: slušné, není potřeba vyloženě společenské (neformální oblečení – můžete mít neroztrhané džíny, nemůžete mít tepláky)

Je možné, že si budete moci koupit občerstvení, pokud to využijete, potřebujete s sebou kapesné.
Lístky na dopravu: s sebou: 2 x lístek na MHD + průkazky (já si kupuji 2 x lístek za 40 Kč a platí mi na vlak i na tramvaj, dětský lístek s průkazkou je za 2 x 20 Kč, pokud nemáte žádný průkaz, pak 2 x lístek za 40 Kč, jiné kombinace si zvolte podle sebe, ale v Praze nebudeme mít čas kupovat lístky na vlak a tramvaj!!!)

Doprava: Sraz na nádraží v Úvalech ve 14.30, odjezd vlaku ve 14.43 na Masarykovo nádraží, dále tramvají č. 6 na Výstaviště Holešovice

Návrat:   Odjez vlaku z Prahy v 18.38 (19.08), příjezd do Úval v 19.03 (19.33). Rozchod na nádraží v Úvalech.

Důležité: Na nádraží v Úvalech se při příjezdu sejdeme, neodcházíte bez rozloučení, abych si byla jistá, že jsem vás dovezla všechny.

 

Dobrý den, 
Klub mladých diváků Vás zve na představení

ČAPEK / V. Mašková, P. Khek

Kdy: v úterý dne 05. 12. 2017 od 15:00 hodin (ten den chodí Mikuláš, třeba ho v Praze potkáme:)
Délka představení: 2:30 hod. 
Kde: DIVADLO ROKOKO, Václavské nám. 38 , 112 14 Praha l 
Počet lístků: 22
Číslo skupiny A 515

ČAPEK – Věra Mašková, Pavel Khek
Inscenace sleduje poslední chvíle života velkého spisovatele a velkého člověka, který musí na sklonku života čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal.

Hra o zoufalém zápase dobrého a čestného člověka s přesilou, jež ho nakonec udolala jen o malou chvíli dřív, než se naplnily všechny katastrofy, před kterými varoval. Hra, která upozorňuje na paralely se současným děním, inscenovaná s vírou, že konec bude jiný.

Hrají: Jiří Hána, Máša Málková, Milan Kačmarčík, Viktor Dvořák, Petra Tenorová, Aleš Bílík, Michael Vykus, Petr Klimeš, Jan Řezníček, Jitka Smutná, Stanislava Jachnická, Hana Doulová, Jan Vlasák

Režie: Pavel Khek

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Recenze: 

Dobrý den,
Klub mladých diváků Vás zve na představení

PLES UPÍRŮ / M. Kunze, J. Steinman

Kdy: v sobotu dne 10. 02. 2018 od 14:00 hodin
Délka představení: 3:00 hod.
Kde: GOJA MUSIC HALL , Praha 7 – Výstaviště, 170 00 Praha 7-Holešovice

Doprava: vlak + tramvaj + pěšky

Sraz na nádraží v Úvalech: 12.20, poučení o bezpečnosti, odjezd 12.36

Příjezd na nádraží do Úval: 18:26 /nebo 18:56

Oblečení: slušné, není potřeba vyloženě společenské

V divadle je možnost občerstvení, pokud ji využijete, potřebujete s sebou kapesné.
Lístky na dopravu: s sebou: 2 x lístek na MHD + průkazky (já si kupuji 2 x lístek za 40 Kč a platí mi na vlak i na tramvaj, dětský lístek s průkazkou je za 2 x 20 Kč, pokud nemáte žádný průkaz, pak 2 x lístek za 40 Kč, jiné kombinace si zvolte podle sebe, ale v Praze nebudeme mít čas kupovat lístky na vlak a tramvaj!!!)

Důležité: Na nádraží v Úvalech se při příjezdu sejdeme, neodcházíte bez rozloučení, abych si byla jistá, že jsem vás dovezla všechny. Rozchod na nádraží v Úvalech.

PLES UPÍRŮ – libreto: Michael Kunze, hudba: Jim Steinman
Podle stejnojmenného filmu režiséra Romana Polanského.

Hlavními hrdiny příběhu jsou student Alfréd a jeho profesor Abronsius, který je vášnivým badatelem v oboru upírů. Ti dva společně pátrají po celé Evropě po stopách upírů a jedné zimy je kroky zavedou až do nitra Transylvánie, kde na hradě hraběte von Krolocka zjistí, že konečně našli to, co hledali. Všichni obyvatelé hradu jsou totiž upíři. Neohrožení likvidátoři upírů se však nevzdávají a Alfréd se dokonce navzdory obvyklým i neobvyklým nebezpečím snaží osvobodit upíry unesenou krásku Sarah, dceru hostinského, u kterého oba pronásledovatelé upírů bydleli. Je však neustále pronásledován hraběcím synem a jejich honička hradními chodbami se protáhne až téměř do půlnoci, kdy upíři povstávají ze svých hrobů a spěchají se pobavit na slavnostní ples. Také profesor s Alfrédem se plesu tajně účastní, jsou však odhaleni, když se jejich obraz objeví v zrcadle. Přesto, že situace se jeví značně zoufalá, podaří se jim Sarah zachránit a společně uprchnout…

Obsazení: Hrabě Von KROLOCK- Marian VOJTKO/ Bohuš MATUŠ, SARAH –  Natalie GROSSOVÁ/ Michaela GEMROTOVÁ/ Veronika STÝBLOVÁ – undstudy, ALFRED –  Michal BRAGAGNOLO/ Lukáš RANDÁK/ Jakub HÜBNER – undstudy, prof. ABRONSIUS – Pavel VÍTEK/ Petr MATUSZEK/ Jan URBAN, HERBERT – Tomáš VANĚK/ Laco HUDEC-ŠUBRT, MAGDA – Michaela NOSKOVÁ/ Eliška OCHMANOVÁ, CHAGAL – Jiří ZONYGA/ Bronislav KOTIŠ, REBECCA – Magda MALÁ/ Renáta PODLIPSKÁ, KOUKOL – Jindřich NOVÁČEK/ Tomáš KOBR….
Režie: Radek Balaš

Příjemný kulturní zážitek přeje Klub mladých diváků

Podrobný obsah děje …POZOR!!! Prozrazení děje i závěru!!!

Mladý vědec Alfréd doprovází jako asistent na vědecké výpravě po Transylvánii podivínského profesora Abronsia. Jde o neposedného staříka, který si vytkl za svůj životní cíl dokázat existenci upírů a poté od nich lidstvo osvobodit. Při putování k zámku upířího knížete von Krolocka zabloudí oba ve vánici. Napůl zmrzlí dorazí k prapodivné vesnici a z posledních sil se dotrmácejí k tamní hospodě.

Místní sedláci a dřevorubci pějí oslavnou píseň na česnek. To podivínského Abronsia utvrdí v tom, že jsou svému cíli na dosah. Obyvatelé vesnice však popírají, že by v okolí nějaký zámek, natož jako sídlo upírů, vůbec existoval.

Hned vedle hostinského pokoje, do kterého židovský šenkýř Chagal vede svoje nové hosty, se nachází koupelna, v níž se čvachtá Sára, krásná dcera hostinského. Alfréd se do ní na první pohled zamiluje. I on se stane středem pozornosti Sáry, neboť je zcela jiný, než všichni ti vesničtí burani kolem.

Tak jako všichni otcové hezkých dcer má i Chagal obavy o Sářinu nevinnost. Preventivně tedy dveře z koupelny do jejího pokoje zatluče prkny. Zatímco Sára a Alfréd o sobě navzájem sní, Chagal se plíží setmělým domem k pokojíku děvečky Magdy, s níž udržuje poměr.  Chagalova razantní žena zpozoruje, že se její muž vytratil z manželského lože. Ozbrojí se štanglí salámu a jde jej hledat. Nedopatřením však touto „zbraní“ srazí k zemi profesora Abronsia.

Když konečně všichni usnou, padne na hostinský dům stín. Hrabě von Krolock dává na vědomí, že jeho oko libě spočinulo na Sáře.

Profesor Abronsius se následující den pokouší z místních lidí vytáhnout, co všechno o upírech vědí. Ti jsou však vůči jeho otázkám vyzbrojeni hradbou mlčení.  V okamžiku, kdy se v hostinci objeví jistý hrbáč vyzvednout svíčky, propadnou všichni nervozitě. To Abronsia ujistí, že jde o mrzáka, který je služebníkem upířího hraběte. Je rozhodnut přijít celé pravdě na kloub.

Sára a Alfréd spolu naplno flirtují. Sáře jde ale především o to, aby mohla opět používat svoji koupelnu. Koupání miluje nade vše. Alfréd ji při tom šmíruje klíčovou dírkou a je tak náhle svědkem toho, jak skrz otvor ve střeše do koupelny sestoupí hrabě von Krolock a zve Sáru na každoroční ples do svého zámku. Alfréd ztropí poplach. Než však Abronsius a Chagal dorazí, je upíří vládce opět pryč.

Poté Alfréd zpívá tesklivou píseň pod Sářiným oknem. Sára však svůj pokoj dávno před tím opustila, aby převzala dárek od Hraběte Krolocka, který ji zanechal onen podivný hrbáč v zahradě. Když ji tam Alfréd spatří, domnívá se, že přišla kvůli němu. Sára Alfréda pod jistou záminkou posílá zpět do domu a rozbaluje svůj dárek. V balíčku nachází pár rudých bot. Sára si je oblékne a sní o tom, jak se stane středem pozornosti na půlnočním bále.

Ještě než se Alfréd vrátí, Sára zmizí. Touží se dostat na zámek. Alfréd svým křikem probouzí Chagala. Ten se okamžitě vydává za Sárou s úmyslem ji dovést zpět. Doma při tom zanechává zoufalou ženu Rebeku.

Příštího dnes přinášejí dřevorubci do hostince Chagalovu mrtvolu. Profesor Abronsius ji odborně vyšetří a zjistí, že Chagalovi upíři vysáli krev. Navrhuje zatlouci do jeho srdce kůl, který má zabránit, aby se z Chagala stal také upír. Rebeka však Abronsia zastaví a odežene jej od mrtvoly.

V noci přichází Magda ze svého pokoje, aby si Chagala prohlédla. Smrt jej tak proměnila… V okamžiku, kdy se od něho otočí, Chagal ožívá. Popadne svoji Magdu a zakousne se jí vášnivě do hrdla.  Poté na Magdu, ze které vyprchaly poslední známky života, položí plátno, pod kterým doposud ležel on sám. Ještě se stačí schovat pod stůl, když do místnosti vstupují Abronsius a Alfréd.  Ti jsou rozhodnuti do srdce Chagalovy mrtvoly zatlouci kůl. Na poslední chvíli však spatří, co se stalo. Objevují a přemáhají Chagala. Ten je prosí o milost a slibuje, že je oba dovede až na zámek.

Okamžitě se všichni tři vydávají na cestu. Chagal se jim na poslední chvíli ztratí, avšak profesor Abronsius a Alfréd v tu již prakticky stojí před zámkem. Když pozorují jeho monumentální portál, objevuje se hrabě von Krolock. Oba hosty vítá a zve je dál do svého zámku. K Alfrédově překvapení Abronsius pozvání ochotně přijímá. Na uvítacím ceremoniálu se znenadání objevuje i von Krolockův syn Herbert, který je na první pohled gay. Okamžitě nachází v Alfrédovi zalíbení.

Von Krolock se postará o to, aby mohl s Alfrédem hovořit mezi čtyřma očima. V jeho očích se pak snaží z Abronsia učinit pitomce. Označuje jej za starého blázna, který nemůže mít ponětí o touhách a potřebách mladého muže, jakým Alfréd je. Staví se k němu jako přítel a naznačuje mu, že jej přivede k Sáře.

Sára se na zámku skutečně nachází. Neklidně pobíhá po jeho hale, kde se setkává s hrabětem. Von Krolock si však schovává vytoužené osudové zakousnutí do hrdla dívky až na velký ples, který se budu konat příští noc.

Alfréd má hrůzný sen. Probouzí se s jasným rozhodnutím Sáru zachránit. Ale ještě dřív, než se ji může vydat hledat, musí doprovodit profesora Abronsia do zámecké hrobky. Tam oba objevují katafalk hraběte a jeho syna. Při snaze vstoupit do hrobky se Abronsius zasekne svým oblečením o zábradlí a zůstane viset ve výšce. Ze složité situace se mu nedaří vyprostit. Alfrédovi, který už dorazil dolů do hrobky, proto přikazuje, aby rakve otevřel a kůly vrazil upírům do srdce sám. Alfréd se však ukáže být pro tento úkol zcela nevhodným adeptem.

Poté, co Alfréd v tomto úkolu selže, vrací se ven z hrobky a profesora osvobodí z jeho zajetí. Když hledají vhodnější cestu do spodní části krypty, objeví náhodou zámeckou knihovnu. Abronsius při pohledu na nashromážděné knižní poklady zcela zapomíná na svoje předsevzetí a poslání – lov upírů.

Alfréd zaslechne známý zpěv Sáry. Vydá se za tóny jejího zpěvu a objeví ji v nádherné zámecké koupelně. Sedí ve vaně a sní o velkorysosti zámeckého pána a odmítá Alfrédovy výzvy k okamžitému opuštění zámku. Nakonec vykáže Alfréda z koupelny, neboť se chce osušit a obléci. Alfréd podléhá zoufalství. Jeho láska k Sáře však nikterak neutuchá. Naopak. Pro její záchranu je ochoten učinit cokoliv. Pro radu se vrací zpátky do knihovny k Abronsiovi. Ten je však naprosto ponořen do knih, které objevil, a nemá lepší nápad, než svému asistentovi Alfrédovi poradit, aby se i on začetl do těchto svazků. Alfréd poslepu sáhne po jedné z knih a vytáhne „Rádce pro zamilované“. Okamžitě se do knihy začte. Uvedené rady mu dodávají odvahy. Zdá se mu, že opět slyší Sářin hlas a vydává se zpět do její koupelny.

Namísto Sáry tam však na něho čeká Herbert. Marně se Alfréd snaží zabránit Herbertovým pokusům o sblížení. Ve chvíli, kdy se mu Herbert snaží názorně ukázat, jak budou společně na dnešním plese tančit valčík, padne Alfrédův pohled na zrcadlo. Tam však spatří pouze sebe, přestože Herbert stojí přímo u něho. V okamžiku, kdy se „čtyřprocentnímu“ upírovi podaří Alfréda povalit a vrhnout se na něho, objevuje se překvapivě profesor Abronsius. Ránami deštníkem vyprostí svého asistenta z nechtěného objetí a oba dávají se na úprk.

Alfréd a Abronsius vystupují do zámecké věže. Náhle se před nimi objevuje hrabě von Krolock. Předstírá, že je profesorovým obdivovatelem. Znovu vyzývá Alfréda, aby profesora opustil a následoval jeho. Poté opět mizí v hloubi noci…

Z cimbuří sledují Abronsius a Alfréd hřbitov uvnitř zámku. Profesor a jeho asistent jsou svědky toho, jak se otevírají hroby. Oživlé mrtvoly z minulých staletí odsouvají náhrobní kameny a protahují si svoje ztuhlé údy. Poté se vydávají v dlouhém procesí směrem na každoroční bál.

V okamžiku, kdy je hřbitov opět prázdný, přichází znovu von Krolock. Ve vzpomínkách kráčí od hrobu k hrobu. Vzpomíná na bezpočet milenek, které coby upír připravil o život. Je si vědom utrpení kolem sebe i v sobě. Kdykoliv se zdá, že má špetku štěstí na dosah, okamžitě jej zničí… Čím více se snaží ovládnout svoji žádostivost, o to větší je.

Mezitím začal ve slavnostním sále zámku půlnoční bál. Alfréd a Abronsius se v převlečení za upíry vmísili mezi dav. Poté von Krolock slavnostně zahajuje ples a oznamuje, že letos bude hostina mimořádně bohatá – všem upírům představuje Sáru. Tančí s ní a zakousne se jí při tom do hrdla.

V průběhu následujícího menuetu Abronsius zjistí, že Sára i přes velkou ztrátu krve ještě stále žije. Snaží se jí s Alfrédem ze zajetí upírů unést. Přitom vyjde najevo, že se mezi upíry pohybují tři živí lidé. Prozradí je totiž odraz jejich postav v zrcadle. Hrabě von Krolock upíry vyzívá, aby se na ně vhrli. Avšak Alfréd a profesor s pomocí dvou kandelábrů vytvoří kříž. Upíři vyděšeně ustupují.

Alfréd, Sára a Abronsius prchají noční zasněženou transylvánskou krajinou. Podařilo se jim utéci a snaží se odpočinout si. Zatímco si profesor zapisuje poznámky pro svoji vědeckou práci, Sára a Alfréd si padnou do objetí. To, co zpočátku vypadá jako happy end, je ale vlastně počátkem světovlády upírů…

 

Dobrý den,
Klub mladých diváků Vás zve na představení

TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 A 3/4 / Sue Townsendová

Kdy: v čtvrtek dne 05. 04. 2018 od 19:00 hodin
Délka představení: 2:15 hod.
Kde: DIVADLO V DLOUHÉ, Dlouhá 39 , 110 00 Praha 1
Číslo skupiny A 515

Jsem nemocná, pojede s Vámi vedoucí školní družiny Dana Konečná, které moc děkuji.

Sraz na nádraží: v 17:15, vlak jede v 17:36. , nezapomeňte lístky a průkazky.

Zpět vlakem 22:01, v Úvalech 22:26 (případně vlak ve 22:31 – 22:57, pokud byste nestihli ten první)

Rozchod na nádraží v Úvalech. Je potřeba, aby si vás na nádraží vyzvedli rodiče.

Pokud někdo nevystupuje cestou zpět v Úvalech, je nutné, aby měl „uvolněnku“ od rodičů s kouzelnou formulkou …přebírám plnou odpovědnost.

Oblečení: slušné, není potřeba vyloženě společenské (neformální oblečení – můžete mít neroztrhané džíny, nemůžete mít tepláky)

https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/tajny-denik-adriana-molea-ve-veku-13-a/

Hudební retro inscenace podle světového bestselleru Sue Townsendové. Matka Pauline, otec George a syn Adrian Moleovi. A také jejich babička May s radikálními názory. Na první pohled normální rodinka. A také spolužáci, spolužačky, sousedé a známí. Rok a čtvrt dospívání Adriana Molea, britského puberťáka. Nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás – dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc ty problémy s pletí… Přijďte se podívat na novou inscenaci s živým doprovodem herecké kapely Divadla v Dlouhé.

Je možné, že si budete moci koupit občerstvení, pokud to využijete, potřebujete s sebou kapesné.

Lístky na dopravu: s sebou: 2 x lístek na MHD + průkazky (já si kupuji 2 x lístek za 40 Kč a platí mi na vlak i na tramvaj, dětský lístek s průkazkou je za 2 x 20 Kč, pokud nemáte žádný průkaz, pak 2 x lístek za 40 Kč, jiné kombinace si zvolte podle sebe, ale v Praze nebudeme mít čas kupovat lístky na vlak )

Důležité: Na nádraží v Úvalech se při příjezdu sejdeme, neodcházíte bez rozloučení, abych si byla jistá, že jsem vás dovezla všechny.

 

 

Fotografie naleznete na:

https://trida6bb.rajce.idnes.cz

Přihlašovací jméno a heslo se dozvíte ode mě 🙂

DIVADLO V DLOUHÉ: JAK JSEM SE ZTRATIL ANEB MALÁ VÁNOČNÍ POVÍDKA – 7. 1. 2017 – hodnotí Kryštof Petriska

Celé představení bylo naprosto boží a jsem rád, že jsem

šel. V některých chvilkách byli dospělí lidé hráni tak, že chodili po

vysokých chůdách (byly tak vysoké, že ke konci si pan policista, který

také chodil na chůdách, podal ruku s dítětem v balkónku ). Vše

bylo pojato vtipně, od pána s kaprem, který byl přemlouvaný 5 letým

Pavlíkem k tomu, aby nechal kapra žít, přes čerty ve sklepě hospody

až po policejní stanici. Dobré také bylo, jak Pavlík blbnul na policejní

stanici, jako například to, že si doma všichni říkámé zlátó, ale bábě

říkáme bábó. Mluvím o policejní stanici moc, ale to byla prostě ta

nejlepší scéna z celého představení . Super také bylo to, jak vše

bylo propojeno písničkami z 60. let. Opravdu doporučuji.

FANTOM OPERY – GOJA Music Hall – 13. 11. 2016 – hodnocení Aleny Futterové 

Na představení se mi hrozně moc líbily kostýmy, nádherný, ale opravdu nádherný zpěv a celkový příběh byl hrozně moc krásný a nádherně zpracovaný. Jediný problém pro mne byl ten, že jsem zpívanému textu postav moc nerozuměla, a tak jsem se v citech Kristýny docela často ztrácela a ptala se ostatních na to, co se tam vlastně dělo. Dále se mi úplně neskutečně moc líbilo, že hned po konci představení představitelka Kristýny, představitel Fantoma a jedna další pěvkyně přišli z pódia mezi lidi, rozdávali podpisy a fotili se s námi.  Přišlo mi, že tím navázali ten nejpřátelštější kontakt, který vůbec mohli, protože jsem něco podobného zažila jen jednou v životě, a nebylo to v tak velkém přátelském duchu a byla to pouze autogramiáda. Vcelku bylo představení úžasné a jsem z něj velmi nadšená.

Klub mladých diváků v Národním divadle – hodnocení Barbory Podstatové

V neděli 24. ledna 2016 jsme s Klubem mladých diváků vyrazili do Prahy.

Jeli jsme na operu ,,Prodaná nevěsta“ od Bedřicha Smetany, která se hrála v krásném novorenesančním Národním divadle.

Po příjezdu do Prahy jsme měli trochu času, a tak jsme se došli posilnit do McDonald´s a vydali jsme se směrem k Národnímu divadlu. Konečně jsme dorazili do divadla, kde jsme si ještě před představením prohlédli základní kameny a šli se usadit na svá místa.

Nejdříve jsme si poslechli předehru od orchestru a začalo představení. Představení bylo rozděleno na tři dějství, mezi kterými byla krátká přestávka. Trvalo asi tři hodiny. Opera se nám velice líbila.

Před odchodem jsme se ještě naposledy pokochali krásami Národního divadla a jeli jsme zpět do Úval. Celý den jsme si velice užili a už se těšíme na další představení.

Barbora Podstatová

Oblečení: slušné, není potřeba vyloženě společenské

V divadle je možnost občerstvení, pokud ji využijete, potřebujete s sebou kapesné.
Lístky na dopravu: s sebou: 2 x lístek na MHD + průkazky (já si kupuji 2 x lístek za 40 Kč a platí mi na vlak i na tramvaj, dětský lístek s průkazkou je za 2 x 20 Kč, pokud nemáte žádný průkaz, pak 2 x lístek za 40 Kč, jiné kombinace si zvolte podle sebe, ale v Praze nebudeme mít čas kupovat lístky na vlak a tramvaj!!!)

Doprava: Sraz na nádraží v Úvalech ve 

Návrat:   Rozchod na nádraží v Úvalech.

Důležité: Na nádraží v Úvalech se při příjezdu sejdeme, neodcházíte bez rozloučení, abych si byla jistá, že jsem vás dovezla všechny.

Neváhejte s přihlášením do KMD na školní rok  . Kdo dřív odevzdá přihlášku a zaplatí členství v klubu, ten bude s námi jezdit. Přihlášky si můžete vyzvednout u mě v kabinetě (kabinet jazyků – 2. patro), nebo stáhnout ZDE. Představení budou převážně v odpoledních hodinách, ale je možné, že pojedeme i na večerní představení.

Pro  školní rok  se nebude zdražovat, cena je opět 430 Kč na žáka za 4 představení.

Jezdit s námi mohou žáci 7., 8. a 9. ročníků.

Uzávěrka přihlášek bude

S přihláškou podepsanou od rodičů noste částku 430 Kč, dostanete potvrzení o zaplacení. Přednost mají ti, kteří už jsou členy KMD.

Ve školním roce 2015/16 jsme viděli 4 představení.

Žánry: muzikál, opera, činohra, revue

Navštívili jsme divadla: Divadlo V Dlouhé, Hybernia, ABC a Národní divadlo

Myslím, že jsme si loňský kulturní školní rok pěkně užili.

Do KMD jsou pro školní rok 2016/17 závazně přihlášeni tito žáci:

Informace pro rodiče: Klub mladých diváků 2016/17 – účast na 4 představeních 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO, 4 ANO

1/Jan Řezáč, 7. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

2/ Tomáš Javůrek, 7. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

3/ Kateřina Theimerová, 7. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

4/ David Šveňha,7. B – placeno 430 Kč – 1 NE, 2 ANO, 3 ANO

5/ Kateřina Bazalová, 7. B – placeno 430 Kč – 1 NE (Kuksová), 2 ANO, 3 ANO

6/ Štěpán Jelen, 7. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

7/ Jaromír Štekl, 7. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

8/ Tereza Zikmundová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

9/ Alena Futterová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 NE (Kuksa)

10/ Julie Pajonková, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

11/ Mikuláš Petriska, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

12/ Tereza Netřebová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 NE (Junková)

13/ Kryštof Petriska, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 ANO, 3 ANO

14/ Kateřina Fořtová, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

15/ David Fuxa, 9. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 NE (Poláčková)

16/ Radka Hertlová, 9. B – placeno 430 Kč – 1 NE, 2 ANO, 3 ANO

17/ Jan Sazama, 9. B – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 NE

18/ Viola Javůrková 3. A – placeno 430 Kč – 1 ANO, 2 NE, 3 ANO

19/ Lada Kuksová – 1. představení náhradník(ANO), 2 NE, 3 ANO

 

Všichni přihlášení žáci dostali potvrzení o zaplacení částky 430 Kč.

Žáci si sami najdou náhradníka a přijdou mi říct jeho jméno.

Náhradníci sami zaplatí 100 Kč žákům, za které na představení jeli.

Pokud se náhradník v daný den nenašel, lístek propadá bez náhrady.

 1. W. Shakespeare: Sen čarovné noci – divadelní hra
 2. Chabrus Line – divadelní groteska
 3. J. K. Tyl: Strakonický dudák + divadelní workshop
 4. Antoineta – královna Francie – muzikálové drama – Hybernia
 5. Jak kohouti obarvili svět – Minor
 6. L. Stroupežnický – Naši furianti – Národní divadlo
 7. FANTOM OPERY / A. L. WEBBER, R. STILGOE, CH. HART – muzikál – GOJA MUSIC HALL
 8. Ludvík Aškenázy, Jan Borna:JAK JSEM SE ZTRATIL ANEB MALÁ VÁNOČNÍ POVÍDKA, DIVADLO V DLOUHÉ

 9. SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ / W.Shakespeare – DIVADLO NA FIDLOVAČCE – komedie
 10. JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM – Oscar Wilde – Divadlo Pod Palmovkou
 11.  STUDIO ALTA – JOLA MANGPO – taneční představení