Nejčastější dotazy aneb jak to chodí v naší jídelně 🙂

Potřebujete poradit nebo vás jen zajímá cena jednoho oběda? Než mi zavoláte, prosím koukněte se sem, zda tu nenajdete odpověď na vaši otázku.

Jak se mohu přihlásit ke stravování?

• Přihlášení ke stravování je možno provést kdykoli i v průběhu školního roku, pokud má jídelna volnou kapacitu.
  • Vytiskněte a následně vyplňte přihlášku ke stravování, která je k dispozici na stránkách školy https://www.zsuvaly.cz/skolni-jidelna/zavazna-prihlaska/

Doručte přihlášku do školní jídelny:

• Přineste ji osobně do kanceláře školní jídelny, kde jsem vám k dispozici každý čtvrtek v době 7.00 – 9.00 hod. Zde vás zapíšu do programu a vytisknu potřebné údaje (variabilní symbol pro bezhotovostní platbu a přihlašovací údaje na www.strava.cz). Také dostanete zdarma čip. Veškeré platby probíhají bezhotovostně, ideálně trvalým příkazem z účtu.
    • Nebo můžete poslat vyplněnou a podepsanou přihlášku na bezuchova@zsuvaly.cz. Po zapsání do systému vám na e-mail přijdou potřebné údaje (variabilní symbol pro bezhotovostní platbu a přihlašovací údaje na www.strava.cz.). Následně stačí poslat peníze a osobně si vyzvednout čip, který dostanete zdarma v kanceláři ŠJ.

Jak a kam mám poslat peníze na obědy?

• Převodem na účet 2201654771/2010,
  • nejlépe vždy do 20.dne v měsíci na měsíc následující. Zadání trvalého příkazu by mělo být bez měsíce června a července. První platba na nový školní rok začíná nejpozději k  srpnu (na září) a poslední k 20. květnu (na červen).

Mám zadat při platbě převodem variabilní symbol?

Určitě ano – jako variabilní symbol uvádějte 4444+evidenční číslo strávníka, jinak se platba správně nepřiřadí ke strávníkovi.

Kolik mám posílat na měsíc? K jakému datu?

Obědy se platím předem, ideální je k 20.dni v měsíci, tzn. 20. srpna na září, 20. září na říjen atd.

Věkové kategorie/ doporučené měsíční zálohy na 22 dní:

I.kategorie       7 – 10 let        30,-Kč/oběd               660,-Kč/měsíčně

II.kategorie     11 – 14 let       34,-Kč/oběd               748,-Kč/měsíčně

III.kategorie   15 a více let      40,-Kč/oběd               880,-Kč/měsíčně

Jak probíhá vyúčtování?

• Přeplatky, které jsou na účtech na konci roku jsou automaticky převedeny na další školní rok.
  • Pokud chcete přeplatek vrátit, zažádejte si o něj nejpozději do konce června a do žádosti prosím uveďte aktuální číslo vašeho účtu. Peníze posíláme na účet uvedený na přihlášce ke stravování, tudíž nemusí být shodný s účtem, ze kterého platíte obědy.
  • Při přestupu na jinou školu je nutné odhlásit žáka ze stravování u vedoucí ŠJ (netýká se 9.ročníků, těm budou vráceny přeplatky automaticky).

Platil jsem obědy včas, ale peníze nemám na svém účtu. Kde mohou být?

• zkontrolujete, zda jste peníze poslali na správné číslo účtu 2201654771/2010
  • zkontrolujte, zda jste uvedli správný variabilní symbol 4444+evidenční číslo strávníka
  • pokud jste zaslali částku se špatným nebo žádným variabilním symbolem, tak peníze sice dorazí na účet školy, ale nepřiřadí se správně k danému strávníkovi.. V tomto případě mě prosím kontaktujte a platbu společně se dohledáme.

Jak si mám objednat nebo odhlásit stravu?

• přes internet na strava.cz nebo aplikaci Strava, kterou si můžete stáhnout a nainstalovat (Strava_návod) kód jídelny 7229
  • na objednávacím boxu v šatně ŠJ
  • Strávníkům, kteří mají na účtu dostatek financí, se po nahrání jídelního lístku automaticky přihlásí oběd č.1.

Jídelna vaří na výběr ze dvou jídel, oběd č.2 lze objednat nejpozději 2 pracovní dny předem.

• Obědy se odhlašují do 13.00 hod. předchozího dne přes strava.cz, emailem nebo telefonicky.

Můj syn/dcera bude chodit na oběd pravidelně jen některé dny v týdnu, jde to nějak nastavit?

Samozřejmě, stačí mi napsat, které dny bude chodit na obědy a já mu podle toho nastavím tzv. stravovací zvyklosti. V praxi to znamená, že pokud nastavíme obědy např. pouze v úterý a ve čtvrtek, tak se vám automaticky přihlásí obědy na tyto vybrané dny. Na ostatní dny v týdnu máte možnost si obědy přihlásit sami na strava.cz nebo v aplikaci.

Mám nemocné dítě, ale dnešní oběd již nemohu odhlásit. Co mám dělat?

Oběd za dotovanou cenu je možné si vyzvednout pouze první den nemoci podle následujících pravidel:

• Ve výdejním okénku pouze v čase 11:00-11:15 hod. nebo 14:00-14:15 hod.
    • Prokážete se u obsluhy čipem nebo nahlásíte jméno a vše zapíšete do našeho formuláře.
    • Kompletní oběd dostanete v jednorázovém obalu.
    • Na další dny nepřítomnosti je nutné oběd odhlásit. Dle vyhlášky 107/2005 Sb. o školním stravování škola zabezpečuje obědy pro žáky pouze v době jejich pobytu ve škole.

Syn/dcera zapomněl nebo ztratil čip, dostane dnes oběd?

Určitě, kuchařce u výdeje se omluví a nahlásí své jméno. Pokud čip nenajde během dvou dnů, prosím zavolejte mi nebo napište, abychom se domluvili, kdy si můžete přijít koupit čip nový. Cena nového čipu je 18,-Kč.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz? V tom případě volejte, pište, vše vyřešíme

Bezuchová Petra

Vedoucí školní jídelny