Vyberte stránku

 

Naše město leží na nejfrekventovanější železniční trati v ČR a jsme si vědomi toho, že našim žákům hrozí v oblasti bezpečnosti na železnici zvýšené riziko ohrožení života. Již delší dobu bylo naším cílem přivézt do Úval preventivní vlak ČD a po téměř roce jednání s generálním ředitelstvím Českých drah se nám to povedlo. Žáci našich 7.- 9. tříd (cílová skupina) budou mít příležitost se již tuto středu 2.10.2019 této atraktivní preventivní akce zúčastnit.

Preventivní vlak je postaven na netradičním způsobu komunikace s mladými lidmi. Odehrává se na vlakovém nádraží a v prostorách speciálně upravených vagonů. Preventivní vlak začíná v Kinovoze, tedy voze upraveném jako kino, kde je účastníkům promítán hraný dokumentu. Druhým stanovištěm je konferenční vůz, kde má přednášku vyšetřovatel ČD nebo SŽDC a návštěvníci zde také uvidí fotografie a krátká videa z opravdových nehod. Na posledním stanovišti pak čekají drážní hasiči SŽDC, kteří předvádí ukázky své práce a také ukázky první pomoci.