Vážení rodiče, vážení spoluobčané,

jak říkal J. A. Komenský:

„Má-li se člověk stát člověkem, musí se vzdělat.“

„Teorie zůstane pouhou teorií, pokud nepřikročíme k činu.“

V souladu s prohlášením ČMOS pracovníků ve školství a Pedagogické komory se i my, níže podepsaní, připojujeme k vyhlášené stávce.

Pro nás stávka neznamená pouhé dohadování se o 2% navýšení platů do tarifní složky. Vedou nás k ní především dlouhodobě opomíjené problémy ve školství: alarmující nedostatek učitelů, stárnoucí učitelské sbory, pedagogické fakulty chrlící absolventy s nezájmem o učitelskou profesi, nekoncepční a obtížné čerpání financí, učitelské platy hluboko pod průměrem zemí OECD, vybavení škol, průběh a připravenost inkluze.

Doufáme, že tímto krokem napomůžeme k zásadní změně v pochopení významu vzdělání a vzdělávání, a věříme, že tato stávka rozproudí celospolečenskou diskuzi a vyvolá zájem o budoucnost dalších generací.

Mgr. Milada Boháčková

Mgr. Jana Havlíková